» »

Študent tujec + odprtje s.p. v Sloveniji

Študent tujec + odprtje s.p. v Sloveniji

zajec92 ::

Sem študent (s statusom tujca) na fakulteti za strojništvo, kjer študiram na podlagi študentske vize. Prihajam iz Srbije. V enem izmed podjetij se mi je ponudila priložnost za delo na projektih. Zato bi si želel regostrirati s.p. v Sloveniji in delati na projektih tega podjetja. Ali mogoče kdo ve, kaj se zgodi s študentsko vizo, ali se zamenja z delovno? Vem, da izgubim status študenta, ampak, kaj se zgodi, če po 3 mesecih zaprem s.p., ker ne bo več projektov? Ali bom izgubil študentsko vizo in ne bom mogel več študirati v Sloveniji? Strah me je, da bi z odprtjem s.p. izgubil pravice do študija v Sloveniji. Bom tudi vprašal na konzultatu, ampak če mogoče kdo kaj ve, bi bil vesel. Hvala

WhiteAngel ::

Žal izgubiš ugodnosti, ja. Zakaj pa ne greš delat prek študentske napotnice?

Lonsarg ::

Kot je WhiteAngel linkal izgubiš zgolj nekaj ugodnosti, najpomembnejše med njimi študentsko delo ter prehrana, ampak glede vsega ostalega pa ni bojazni:
1. Kar se tiče pravice do študija ne izgubiš nič
2. Ko s.p. zapreš dobiš vse ugodnosti nazaj, že naslednji dan lahko delaš preko študentske napotnice.

Velja tako za s.p. kot za redno zaposlitev enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xmetallic ::

Si se seznanil s stroški s.p.? Sklepam, da nočeš delati prek študentske napotnice ker moraš takoj plačati vse davke. Dvojni obdavčitvi in sprotnemu plačevanju davkov se boš težko izognil če nimaš slovenskega državljanstva ne glede na obliko dela. Pozanimaj se najprej kako je s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Samael ::

Mimogrede, najbrž veš, da formalna registriracija SP-ja kot tujec, ne pomeni avtomatsko samozaposlitve?

Kratek informativen članek na to temo: https://data.si/blog/2019/01/30/registr...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388582 (6927) Phantomeye
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321682 (16894) bluefish
»

popoldanski s.p.-problem

Oddelek: Loža
383571 (2556) BlaY0
»

odprtje s.p-ja

Oddelek: Loža
476330 (5597) Okapi

Več podobnih tem