» »

Življenska doba baterije pri prenosniku

Življenska doba baterije pri prenosniku

1
2
»

Magic1 ::

Stvari so kompleksne okoli li-ion baterij. Kaj je najbolje je seveda najbolj odvisno od dizajna polnilnega vezja. Če je izvedeno tako kot je treba, bi baterije zdržale zelo dolgo časa. Sam je tukaj problem, da je kapaciteta baterije zelo odvisna od življenske dobe. Več kot hoče proizvajalec stisniti ven, manj bo baterija zdržala.
Če prenosnik večino uporabljaš pod kablom, potem bi bilo najbolje, da 70% baterijo vzameš ven. Kar pa seveda danes ni več možno in lahko samo upaš, da proizvajalec ne fura celic na 4,3V+.
Magic

Magic1 ::

Sem dal svoj telefon polnit. Na 100% je bil na 4.38V. Ga izklopim in pade po 30min na 4.34V, še vedno 100%. Vklopim napajalni kabel in napetost skoči nazaj na 4.38V... Not good, da konstantno vzdržuje max napetost. Samo proizvajalcev to ne zanima, 1 leto bo že baterija obdržala 3/4 normirane kapacitete negled na uporabo, potem pa lahko kupiš nov telefon, če ti ni kaj všeč. Google bi moral dat par nastavitev v android, da lahko nastavljaš režime polnenja. Vendar je verjetno vsem udeleženim v interesu, da tehnika raje prej, kot kasneje postane neuporabna in se zamenja. Jaz ga ne bom več polnil čez 80%.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DamijanD ::

Sem malo gledal in Lenovo je imel tam do okrog 2014 SW, kjer si lahko nastavil do koliko se ti polne baterija, potem so pa to umaknili - brez kakšnega pojasnila 8-O

XLapse ::

Magic1 je izjavil:

Sem dal svoj telefon polnit. Na 100% je bil na 4.38V. Ga izklopim in pade po 30min na 4.34V, še vedno 100%. Vklopim napajalni kabel in napetost skoči nazaj na 4.38V... Not good, da konstantno vzdržuje max napetost. Samo proizvajalcev to ne zanima, 1 leto bo že baterija obdržala 3/4 normirane kapacitete negled na uporabo, potem pa lahko kupiš nov telefon, če ti ni kaj všeč. Google bi moral dat par nastavitev v android, da lahko nastavljaš režime polnenja. Vendar je verjetno vsem udeleženim v interesu, da tehnika raje prej, kot kasneje postane neuporabna in se zamenja. Jaz ga ne bom več polnil čez 80%.

sem imel sam LG Dual X Cam k je bil vžgan 2 mesec 24/24 na štrom. Šla baterija po gobe ko sem enkrat izklopil! Valda je not good, tukaj pa folk neki pametuje da je vseeno. Mojbog tehnološki forum je to no
alien technology

Ales ::

XLapse, shintaro al kaj si že danes, primerjaš jabolke in hruške. Imaš pa glede enega čisto prav, to je tehnološki forum in sem take stvari ne sodijo, zakaj jih torej počneš?

Telefon ni narejen, da bi bil 24/7 na štromu, laptop pa je. Če vaš slučajno ni, menjajte in ne kupujte jajca drugič.

XLapse ::

Ales je izjavil:

XLapse, shintaro al kaj si že danes, primerjaš jabolke in hruške. Imaš pa glede enega čisto prav, to je tehnološki forum in sem take stvari ne sodijo, zakaj jih torej počneš?

Telefon ni narejen, da bi bil 24/7 na štromu, laptop pa je. Če vaš slučajno ni, menjajte in ne kupujte jajca drugič.


Prosim te Laptop bo isto umrla baterija 100x prej (al si mislil da so laptop baterije iz Graphena?) , če bo na 24/24 štromu. Nas je že precej k to govorimo, nisem edini osamljen troll k tvezi gluposti. Prosim za objavo resničnih podatkov, ne pa slabih nasvetov!
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

blackbfm ::

Resnicni podatiki so da v shit laptope dajejo shit baterije in potem folk te pcje spara kot da so iz zlata.. Na povprecnem workstationu mora baterija delat 3-5 let bp, ne glede na režim delovanja, prve 3 imaš itak garancijo.

Ales ::

@Shintaro/Xlapse, nisi edini osamljeni trol, ki tvezi gluposti, k početju si navlekel še druge. Si torej le trol, ki tvezi gluposti, nisi pa osamljen. Bravo?

Vidiš, kako ti še jaz lepo pomagam pri tem početju? Zdaj imaš torej ponovno nov razlog da nabijaš naprej. Ccc, še zahvališ se mi ne, pa tako lepo ti pomagam...

profii ::

DamijanD je izjavil:

Sem malo gledal in Lenovo je imel tam do okrog 2014 SW, kjer si lahko nastavil do koliko se ti polne baterija, potem so pa to umaknili - brez kakšnega pojasnila 8-O


Moj T570 ima še to funkcijo. Lenovo Vantage se reče SWju v katerem to nastaviš.

Cange ::

hojnikb je izjavil:

upam da jih tut polnes ne tako.

sicer je dober tool za taksne spase kaksen imax b6 z cheali firmwareom. zna polnit in praznit kot se sika.


Na 0.8A je dalo ~2Ah, si upam trdit, da bi na 1.5A (vseh 6 celic ~30W) še vedno dalo solidno uporabno kapaciteto.
BTW, odvečno energijo pri praznenju sem poslal nazaj v akumulator od solarne mini elektrarne ;). 6c polnilec je premalo za moje potrebe.

DePalmo ::

In kateri so ti laptopi ki niso "shit" in jim bojo baterije delale še leta potem ko so bili 24h na dan na štromu?

hojnikb je izjavil:

dejte vi, ki vam stalno crkujejo baterije prlepit število ciklov, ki jih je dala ta baterija skos. Ker če ti stvar 2x na dan nafilaš, pač nemore zdržat 5 let.

Tistim foram da baterije nimajo "memory efekta" pa ne vrjamem, vsaka je do sedaj pokazala da je podvržena temu, tudi tiste v telefonih.

Nope, to nikakor ni memory effect. Kar si ti opazo je nepravilno skalibrirana elektronika, ki ne kaže pravilno stanja baterije. 1-2x sprazneš in napolneš do konca pa se pofixa. In to ne zarad nekega memory effecta, ampak ker dobi krmilje točno idejo, v kakem stanju je baterija.

O kalibraciji imam tudi mnenje, ampak boš oz. boste spet rekli da ni to to in da deluje drugač kakor je pri meni.

ST-777 ::

profii je izjavil:

...Lenovo Vantage se reče SWju v katerem to nastaviš.
Imam Samsung mobilec in nastavljam z AccuBattery. Nastavljeno imam na 80% napolnjenost in program tudi pokaže, čez koliko minut bo dosegel to napolnjenost.

hojnikb ::

In kateri so ti laptopi ki niso "shit" in jim bojo baterije delale še leta potem ko so bili 24h na dan na štromu?


moj recimo. Cheap medion, star 3,5 let. Skos na štromu, baterija še vedno na 80% življenske dobe.
#brezpodpisa

ST-777 ::

hojnikb je izjavil:

In kateri so ti laptopi ki niso "shit" in jim bojo baterije delale še leta potem ko so bili 24h na dan na štromu?

moj recimo. Cheap medion, star 3,5 let. Skos na štromu, baterija še vedno na 80% življenske dobe.
Tudi sam imam Medion laptop, kje pogledaš koliko % življenske dobe ima še baterija?

hojnikb ::

hwinfo
#brezpodpisa

ST-777 ::

hojnikb je izjavil:

hwinfo
@hojnikb, sem namestil hwinfo, TNX.

Mare2 ::

hojnikb je izjavil:

In kateri so ti laptopi ki niso "shit" in jim bojo baterije delale še leta potem ko so bili 24h na dan na štromu?


moj recimo. Cheap medion, star 3,5 let. Skos na štromu, baterija še vedno na 80% življenske dobe.


Razlika je tudi, ali imaš LongLife baterijo ali navadno. Za mojo LL sem imel pri HP 3 leta garancije. :)

fujtajksel ::

hojnikb je izjavil:

menjat celice kr tak v laptopu tut ne gre, ker ko boš odstranu celice oz. se bojo le te spraznele pod neko mejo, se bo krmilno vezje briknal in nebo več delala. Preverjeno pr HP in Lenovo.


Kaj pa če bi napihnjene celice menjal tako da bi najprej na celicah približno izenačil napetost in najprej novo priključil vzporedno preko upora, nato brez in potem odklopil staro? Nekdo je to primerjal z open heart surgery :)

Sicer je pogoj še da za razumen denar dobiš dobre nadomestne celice, pa verjetno se bolj splača kupit kitajsko, če se le dobi.

fujtajksel ::

Dva poučna hands-on videa


Za ploščate li-poly baterije prenosnikov sem na hitro našel samo par ne preveč obetavnih videov razdiranja (lepilo...), par za zelo nepriporočjivo prebadanje, pa nobenega za menjavo napihnjenih celic.

link_up ::

litijeve niso metalhidrid...tam je trickle charge, ki skrbi za napolnjenost in ji ne skodi...litijevim pa izjemno skodi napolnjenost na 100%. Nastavi v sistemu, da fila le do 60%..potem pa imej za zmeraj
In and Out

hojnikb ::

Mare2 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In kateri so ti laptopi ki niso "shit" in jim bojo baterije delale še leta potem ko so bili 24h na dan na štromu?


moj recimo. Cheap medion, star 3,5 let. Skos na štromu, baterija še vedno na 80% življenske dobe.


Razlika je tudi, ali imaš LongLife baterijo ali navadno. Za mojo LL sem imel pri HP 3 leta garancije. :)

nimam pojma kaksna baterija je not, je pa bla garancija na celo stvar 3 leta afaik (razn če je kje kak droben tistk za baterijo).
#brezpodpisa

link_up ::

celice se sevda menja "vzporedno" tako, da napetost nikoli ne pade...ce pa ze flipne tisti fuse imas pa moznost ali popravit ali menjat cip...nic groznega ubistvu. Raje menjaj cip, ker vendorji radi spreminjajo master password.

https://www.karosium.com/2016/08/smbusb...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilni cikli Windows laptopa

Oddelek: Strojna oprema
152783 (2443) CyberPunk
»

Asus eee pc 4g (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567366 (6879) hojnikb
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425104 (4090) WyattEarp
»

Polnenje Li-Ion baterije?

Oddelek: Loža
133633 (3442) Pyr0Beast
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813159 (11076) Bor H

Več podobnih tem