» »

Polnenje Li-Ion baterije?

Polnenje Li-Ion baterije?

guest #44 ::

Kako je najboljše polnit mobitelovo baterijo, da zdrži čim več časa? Jz sem mel laptop vklopljen 24/7 in mi je crknla v roku pol leta. Moj stari mobitel pa sem ga vedno polnu ko se je skoraj sam ugasnu, in baterija morem priznat še po 5tih letih je držala zlo močno, sploh se ne spomnem kdaj sem jo dajal polnit (torej tam 5+ dni). Zdej z novim mobitelom bi tud rad ohranu tko dobro.
Bral sem da Li-ion ni dobro praznit dokler gre, ampak dat polnit že pri 50%. Eni pa spet zgovarjajo da jo je dobro spraznit do 20% oz dokler se mobitel sam ne ugasne in pol jo polno nafilat.

Zaenkrat mi mobi drži 5+ dni (normalna poraba) in sm zlo zadovoljen (še posebej ker je touch screen), rad bi da še naprej tako.

Drekcpekc ::

Jaz sem lani novembra kupil Sony Ericsson C510 in ga od takrat naprej spraznim čisto do konca oziroma, da je baterije še 2-3 % in ga dam potem polnit.
Tako mi zdrži okrog 6 dni.

Prej sem imel pa LG KF600, pa ga nisem praznil do konca, mi je pa zdržal okrog 2-3 dni.

Tako da pomoje najboljše spraznit do konca in potem nafilat.

WarpedGone ::

Tako da pomoje najboljše spraznit do konca in potem nafilat.

Narobe.

Veliko bol kot stanje napolnjenosti, baterijo stara toplota. Najbolš je baterijo met čimbol hladno.
Če gre za latpop je to simpl - ko ga maš na štromu baterijo vzameš vn. Na dolgi rok jo sprazneš do nekje okrog 50% in daš v klet. Pa bo počakala par let brez opaznega padca kapacitete.

Mobitel pa lepo filaj vsako noč pa bo.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

WarpedGone je izjavil:

Tako da pomoje najboljše spraznit do konca in potem nafilat.

Narobe.

Veliko bol kot stanje napolnjenosti, baterijo stara toplota. Najbolš je baterijo met čimbol hladno.
Če gre za latpop je to simpl - ko ga maš na štromu baterijo vzameš vn. Na dolgi rok jo sprazneš do nekje okrog 50% in daš v klet. Pa bo počakala par let brez opaznega padca kapacitete.

Mobitel pa lepo filaj vsako noč pa bo.


To me ne prepriča, eni trdijo, da Li-ion so občutljive na prenapajanje. Če ga maš celo noč na polnilcu potem to ni ravno pametno početje?

Za temperaturo pa se strinjam, da so občutljive nanjo.

Moj mobi se napolne v roku 1.5 ure.

bluefish ::

Polnilec avtomatsko prekine s polnjenjem, ko je baterij polna.

guest #44 ::

bluefish je izjavil:

Polnilec avtomatsko prekine s polnjenjem, ko je baterij polna.


Ja? No pol kul


A torej potem je boljše večkrat po malo polnit kot pa enkrat na ful?

WarpedGone ::

Ne, vsak večer napolni na ful.
Zbogom in hvala za vse ribe

guest #44 ::

WarpedGone je izjavil:

Ne, vsak večer napolni na ful.


Ja to sem milsu, pogosto polnit, da je ne pustiš da se prazne.

Pyr0Beast ::

Eh. Če ti baterija zdrži več kot en dan po tem ni potrebe. Baterijo še posebej ubija polnenje - zaradi višjih napetosti, bolj kot kakršnokoli praznenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Verjetno boš prej telefon menjal kot dočakal da bo baterija fuč.

Drekcpekc ::

WarpedGone je izjavil:

Tako da pomoje najboljše spraznit do konca in potem nafilat.

Narobe.

Veliko bol kot stanje napolnjenosti, baterijo stara toplota. Najbolš je baterijo met čimbol hladno.
Če gre za latpop je to simpl - ko ga maš na štromu baterijo vzameš vn. Na dolgi rok jo sprazneš do nekje okrog 50% in daš v klet. Pa bo počakala par let brez opaznega padca kapacitete.

Mobitel pa lepo filaj vsako noč pa bo.


Kako pa potem razlagaš moj primer, zgoraj opisan? Prejšni mobitel polnil vsak dan, baterija zdržala največ 3 dni. Zdaj ga polnim ko se sprazni, baterija dela 6 dni.

Pyr0Beast ::

Drug mobitel, druga baterija.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bananovec ::

A nismo enkrat prišli že do ugotovitve (v bistvu ste vi prišli), da je baterijo najbolje sprazniti do 5-10% in jo nato napolniti do okrog 95%?
Za shranjevanje baterije pa je potem najboljše sprazniti do 40% in jo potem zaviješ v plastično vrečko in hraniš v hladilniku pri 4-8 stopinj Celzija.

Edit: Stopinje.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Bananovec je izjavil:

A nismo enkrat prišli že do ugotovitve (v bistvu ste vi prišli), da je baterijo najbolje sprazniti do 5-10% in jo nato napolniti do okrog 95%?
Za shranjevanje baterije pa je potem najboljše sprazniti do 40% in jo potem zaviješ v plastično vrečko in hraniš v hladilniku pri 4-8 stopinj Celzija.

Edit: Stopinje.

Tako delam jaz. Baterija mi še vedno drži en teden, pa ima za sabo več kot 2 leti (k815i), s tem da je preživela morsko vodo, skupaj z mobitelom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323316 (2463) Jst
»

Polnjenje baterije pred prvo uporabo telefona?

Oddelek: Mobilne tehnologije
85178 (4856) kpkp
»

kapaciteta baterije vedno manjša

Oddelek: Strojna oprema
151868 (1372) clix
»

kako najbolj napolniti baterijo za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
192634 (2106) Pyr0Beast
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813143 (11060) Bor H

Več podobnih tem