» »

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

bkreutz ::

Na plati epox p2 122a gostim celerona 300a. Poleg tega imam na plati še 256 sdram 133.

Prvi problem je že pri ramu - plata mi zazna samo 128mb rama. Prej je bil v plati en drug 256 133 sdram pa ga je prepoznal. Kakorkoli že, prišli smo do zaključka da tudi un prej ni delal kot 256 ker plata ne podpira na enem slotu več kot 128 mb.

Naprej je pa tako. Zagotovil sem si precej dobro hlajenje mašine -> z namenom da bi ga navil. In ko sem na procesorju premazal pin (po navodilu slot 1 hack članka), vstavil procesor v plato in prižgal mi je najprej delalo na 100x4,5 torej 450mhz. Grem takoj v bios in pregledam fsb (je bil na default). Že takoj ko sem resetiral računalnik se mi sploh ni več prižgal. Od takrat dalje se včasih prižge, ponavadi pa ne.

In gremo dalje. Sem takoj iz procesorja odstranil vse modifikacije (bil je tak kot nov!), da bi ga na novo zagnal... se ne da, se ne zažene.

Prvo kaj je :
- prebral sem, da bi moral spremeniti še voltažo (če ga navijam. kje in kako? kaj?
- prebral sem tudi, da je na moji plati neka fora jumper JP5 (1-2 dimm:cpu, 2-3 dimm: agp). zej je na 1-2, na 2-3 ga tudi ne morem zagnati.
- je pa tukaj seveda tudi jumper JP3 (multiplier X Bus CLOCK), ki je na 4,5 X auto. bi mogoče moral tukaj kaj premakniti ko ga navijam?

Mi pa plata podpira možnost tudi 4,5 x 133. Biosa še nisem flashu. Grafična je nvidia tnt 32mb.

bkreutz ::

Je pa zej tko! Neki mi je ratel nardit...

Sem ga naviu na 450mhz (4,5x100). U bistvu je tako že po defaultu ko zalimam kontakt 11 (po hack 1 slot). Pa JP5 sem dal na 2-3 (dimm=agp).

Tak da imam problem s stabilnostjo sistema. Zej se pa še špilam z PIO mode diska v biosu.

Vprašanje:
Če tako ne bom dosegel neke stabilnosti, ka pol spreminjam udma mode al se nej grem igrat z voltažo procesorja???

OwcA ::

Obvezno najprej voltažo. Dvomim, da je kriv disk, saj glede na to, da plošča podpira 100MHz FSB je navit pravzaprav samo procesor.
Pa tudi če bi bil, srememba PIO moda toliko upliva na hitrost diska, da načeloma sploh ne odtehta višje frekvennce FSBja. JP5 pa kar pusti na dimm=cpu(=100MHz), saj ti to RAMi zmorejo brez težav.

bkreutz ::

ja, sej sem povisu voltazo na 2,2V. mislim, da je to glih prav. samo se zmeraj imam probleme s stabilnostjo, neglede na spremembo pio mode. kakšen nasvet? res pa je, da imam disk dokaj slab. zakaj bi pustil na 1-2 dimm=cpu? ker se mi zdi, da če je na 2-3 dimm=agp da dela bolj stabilno. poleg tega bi ga pa rad navil na 500 mhz. bi bilo s dobim hlajenjem to mozno? plata mi podpira... in koliko casa bi mi deloval, ce bi imel superb hlajenje?

OwcA ::

dimm = cpu = 100MHz si lahko mirno privoščiš, če imaš PC133 RAM.
Lahko, da te pri stabilnosti omejuje temperatura, ali imaš poskrbljeno za ustrezno hlajenje?

bkreutz ::

problem je še v tem, ker v manual za plato piše, da ne podpira 133 rama. Zato tudi mislim, da mi ga od 256 prepozna samo 132mb. je to možno?

ja, zej mi laufa na 450mhz pri 2,2 voltih, sam ni stabilen. nisem se pa meu časa ukvarjat z njim, ker se mi je mudil v lj. med vikendom bom še mal pio štelu pa bom pol vidu.

hlajenje procesorja je zaenkrat še po defaultu, poleg tega da mam še en vent na vrhu kište. temp sem imel po uri delovanja (ko se mi je nazadnje sesul; pcmark in podobne benchmarke sem laufu) okoli 32'C. to še ni kritično, al ne???? drugače pa zej pričakujem še dodatne vente, ki upam, da mi ga bojo pognale čez čas tudi do 500mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bkreutz ()

marcielago ::

Pozdravljen.
Sam sem mel podoben procesor, pa sem ga enostavno navil 4.5x100, voltazo sem spremenil v BIOS-u na 2.2V, hladil pa ga je navaden CPU hladilnik+ventilator. Probleme zaradi Rama mas verjetno, ker mas novi tip - novejsi majo po 4 cipe, stari pa so meli po 8, tako ti lahko prepozna samo polovico. Mozno pa je tudi, da ti plata podpira samo 128....
malo poglek kaka je plata, pa mogoce naredi kak BIOS upgrade.
Sicer bi moralo sigurno delat, ne verjamem sicer, da na 133x4.5.
P.S.:ko sem navijal procesor nisem lepil nobenega pina, ker ga ni treba. Tisti pin je za preverjanje množilnika, ki je za C300A 4.5. (privzeto je 4.5x66), tako da ce mnozilnik pustis pri miru in spreminjas samo clock vodila, mora delat.
LP,
Marcielago

ru7 ::

Jst sem prej svojo 300a fural na 512MHz na 2.3V na (epox BX) plati, če se prav spomnim. Imel sem box različico, ki ji nisem zamenjal hlajenja. Če bi dal opasen kuler bi šla mogoče še več!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291766 (1369) Poldy
»

Navivanje Procesorja

Oddelek: Navijanje
6908 (749) schurda
»

Overclockanje PII 300

Oddelek: Navijanje
191488 (1203) imott3791
»

... če povečamo napetost ?

Oddelek: Navijanje
9995 (836) swalow
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321071 (784) boss_y

Več podobnih tem