» »

Telefon do max. 250 EUR

Telefon do max. 250 EUR

«
1
2

Kr2019 ::

Rabljen ali nov? Katerega? Nov Samsung Galaxy A40?
  • spremenil: Kr2019 ()

Kamion ::

Priporočam Xiaomi MI A2, ker ima Android One - stalne posodobitve direkt od Googla, stock Android brez skinov in predelav proizvajalca telefona.
Ali pa mogoče poglej po kakšni Nokii.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

Egidij88 ::

FlyingBee ::

Na mimovrste je za 189eur Honor 10 Lite. Sammy A40 je kar ok, tudi od drugih firm za ta denar ne dobiš kaj več, ima celo amoled zaslon.

renofkinja ::

Redmi note 7 ostalo po price preformance ne pride blizu. Morda pocophone.

GrX ::

Pocophone > https://www.banggood.com/Xiaomi-Pocopho...

renofkinja je izjavil:

Redmi note 7 ostalo po price preformance ne pride blizu. Morda pocophone.


Kako ne? Note 7 ima tako kot A40, 4GB RAM-a, ter 64GB ROM-a. Za nameček, pa ima Note 7 boljši fotoaparat in baterijo. Mislim, da Note 7 ni slab buy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

renofkinja ::

Malo posploseno a40 ima 30% slabsi hardver in 20% visjo ceno

Magic1 ::

Sam imaš pa sammya, ki je najačja firma. Logo je važna zadeva!
Magic

renofkinja ::

XD jest sm ponosn šajomijaš. Tko car\ka je zame kdor ma šajomija hah

Killermode ::

Poco f1!

neo5468 ::

Magic1 je izjavil:

Sam imaš pa sammya, ki je najačja firma. Logo je važna zadeva!

Dobiš pa amoled zaslon. Ne vem, ampak mislim da večina ljudi veliko gleda v telefon. Boljši zaslon je bolj pomemben kot SoC. Tudi OneUI je boljši interface kot kitajci. Je tudi edina izbira če hočeš bolj kompakten telefon, tako da a40 definitivno ima svoje mesto med vsemi temi cegli, ki jih komaj daš v žep.

FlyingBee ::

Honor 10 Lite za 190eur, kdorkoli?

Sheteentz ::

micro usb? pa sj nismo v srednjem veku

3p ::

FlyingBee je izjavil:

Honor 10 Lite za 190eur, kdorkoli?


Dobra izbira za denar, pa še garancijo dobiš brez komedij.

Alternativa je Mi A2, ki je tudi 199€.

zavajon ::

Jaz sem pravkar kupoval tak poceni telefon. Po izločanju glede na preferenčne kriterije sta se v finale uvrstila Samsung A40 in Motorola One.
Odločil sem se za A4 zaradi AMOLED in dimenzij, čeprav je 30EUR dražji. Ga pa še nisem dobil, tako da ne morem povedati, če je vreden svojega denarja. Najbolj me skrbi avtonomija baterije, ki je na Gsmarena kar nizko rangirana.

Seveda se pri telefonu za 200EUR ne sme biti izbirčen glede chipseta, kakor ne pri laptopu za 400EUR. Ampak ker bo zamenjal Xperio Z3C, me to ne skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

matobeli ::

Xperia xz1 se je dobivala za tak denar, slabša od pocota po specih, ampak boljša od a40, dobro ohišje IP, starejši flagship pač

modelno1 ::

Še vedno je okrog 220 € na amazon.it.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

sgdjkdlsugi4 ::

Kr2019 je izjavil:

Rabljen ali nov? Katerega? Nov Samsung Galaxy A40?

Za 280€ mas novega A50 na bolhi, pa je krepko nadgradnja A40ke za tistih 30€.

Killermode je izjavil:

Poco f1!

Ti Xiaomiji bojo boljsi nakup, ko bodo potegnili prst iz riti ter nehali gimpat notificatione ter debilni memory management. Imam Note 4x, ampak od prvega dneva teče na AOSP, ker mi je predhodni 3S pokazal bedo MIUIja. Šlepat se pa na izgovore, da pridejo notificationi saj so v beti je pa tudi jalovo.

Zgodovina sprememb…

Kamion ::

@Maddog: Zato pa imaš Xiaomi A serijo z Android One. Poceni HW s stock Androidom, as Google intended.

sgdjkdlsugi4 ::

Kamion je izjavil:

@Maddog: Zato pa imaš Xiaomi A serijo z Android One. Poceni HW s stock Androidom, as Google intended.

Res je, ceprav berem da je od Pie updata dalje polno tezav + pred vrati je A3 serija in je s tem nakup A2 malo nesmiseln.

Bi pa izpostavil poleg OLED displaya še UFS storage na A50, kar je napram eMMC velik napredek, sploh zaradi degradacije cez cas.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Kdor gleda na vsak euro, dajte raje preko bolhe novega 1 razred višje, ki ga nekdo še zapakiranega prodaja.

sm4rt4ss ::

Če iščeš kompaktne zadeve: Samsung A40, Xperia XA2. Če ne, Redmi Note 7, Samsung A50 ali pa počakat na Xiaomi A3 serijo.

Kr2019 ::

Killermode je izjavil:

Poco f1!


Na spletu sem bral, da jih ima veliko problem z ghost touch v igrah. Ali imajo vsi Xiaomi telefoni ta problem?

matobeli ::

Moj redmi 4 prime ni imel težav z ghost touch, ampak je že dve leti star model.

Nasploh nisem zasledil da bi bila to pogosta napaka.

DINAMIK ::

Kaj pa Nokia X7....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

Kr2019 ::

Kdaj izide Pocophone F2?

seba-beba ::

Se še jaz pridružim tukaj.
Iščem ravnotako telefon v rangu 250 EUR, kompaktnih (!) mer. Trenutno imam Moto X s katerim sem zelo zadovoljen, edino baterija že peša in pogrešam možnost uporabe SD kartice.
Samsung A40, Nokia 3.1...mogoče kateri drugi? Oz. kateri bi bil best buy?

Hvala

FlyingBee ::

Honor 10 Lite za 189 eur?

Kr2019 ::

FlyingBee je izjavil:

Honor 10 Lite za 189 eur?


Premalo RAM-a in prostora vsaj za to ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr2019 ()

FlyingBee ::

imam note3 z isto 3gb rama in dela še vedno brez problema pa je 5 let stara tehnologija, 4 leta pa že v uporabi

Stari maček ::

FlyingBee je izjavil:

imam note3 z isto 3gb rama in dela še vedno brez problema pa je 5 let stara tehnologija, 4 leta pa že v uporabi

Problem tega telefona je baterija.

matobeli ::

Ne ni.

Baterija je najboljši del tega telefona.
Se da tud enostavno zamenjat in original je pocen.

Uf, to je samsungov note 3 mišljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Stari maček ::

Samsung, ja. Original baterij ni.
Xiaomi note3 je pa druga zgodba.

FlyingBee ::

Stari maček je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

imam note3 z isto 3gb rama in dela še vedno brez problema pa je 5 let stara tehnologija, 4 leta pa že v uporabi

Problem tega telefona je baterija.

Imel problem po treh letih, kupil novo, ki se je napihnila, resetiral telefon na tovarniške, dal staro notri in zdrži še vedno ok. Problem je bil v SW.

Kr2019 ::

Ali se splača kupiti rabljen Galaxy A5 2017 na Bolhi za cca. 100 EUR ali naj raje kupim nov Galaxy A40?

Galaxy S7 so še vedno dragi na Bolhi (150-200 EUR).

matobeli ::

Splača se novega xiaomija. Za 100€ dobiš sicer 2/32, za 130 pa že kaj več.

Kr2019 ::

Xiaomi Redmi Note 7? Ali je Galaxy A40 boljši nakup zaradi AMOLED zaslona?

Rabljen ne pride v poštev. Večkrat sem že kupil rabljenega na Bolhi in nobeden ni bil dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr2019 ()

Killermode ::

Kr2019 je izjavil:

Xiaomi Redmi Note 7? Ali je Galaxy A40 boljši nakup?

Rabljen ne pride v poštev. Večkrat sem že kupil rabljenega na Bolhi in nobeden ni bil dober.

Če te MIUI ne moti oz. boš lahko preživel z njim, ti je RN7 best buy do 200€.
Sam uporabljam MIUI že vsaj 6 let, ko sem v živo probaval ostale samsung, LG, huawei, one plus, pixel itd. me ni prepričal nobeden. vsi majo svoje + in -.

Borut H ::

Nedvomno Xiaomi.

Kr2019 ::



Če imajo vsi Xiaomi telefoni ta problem bom raje kupil Galaxy A40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr2019 ()

matobeli ::

To je isto kot da bi rekel da imajo vsi samsungi explozivno baterijo.

Glede na to da se nagibaš v smer samsunga pač vzem samsunga, boli te k* če je xiaomi lepši, boljši in cenejši.

Kr2019 ::

Vem, da je Xiaomi boljši in hitrejši. Ali ima kdo kakšne težave z Redmi Note 7? Kje se ga splača kupiti?

3p ::

Kr2019 je izjavil:

Vem, da je Xiaomi boljši in hitrejši. Ali ima kdo kakšne težave z Redmi Note 7? Kje se ga splača kupiti?


Problem Xiaomijev je nadležen sistem, ki je nekoč hotel posnemati iOS, precej poln navlake. Ni problema, če se ti ljubi, in znaš namestiti drug FW. Hardware je načeloma top price/performance, če nimaš smole, in dobiš kako kislo jabolko.

Kompromis je Mi A* serija. Po možnosti kupljena v domači trgovini s pravo garancijo. (Glej recimo https://www.mishop.si/, ali mimovrste, če naletiš na kako akcijo).

Kot so ti pa že povedali, je Mi A2 že malo zastarel (a3 pride zdaj zdaj), res pa je podobno grd kot nov Pixel 3a in boš lahko kolege prepričal, da si investiral v googlov hw. :D

Magic1 ::

Pretiravate z "navlako" na telefonih, ki danes res ni več problematična. Xiaomi ima 4 svoje aplikacije navlake in še ene 10 aplikacij ala kalkulator, kamera, browser,... Fora pa je, da novejši android sistemi zapirajo aplikacij (če ne zahtevaš drugače) in ti nič ne kuri baterije po nepotrebnem. Enostavno tudi nastaviš, da se posamezne ne smejo same zalaufat, ne smejo kuriti podatke in so dobesedno mrtve. Zdaj je samo vprašanje, če vam to res tako smeta, da porabijo 1GB od 64GB+.
Magic

Stari maček ::

Kr2019 je izjavil:

Vem, da je Xiaomi boljši in hitrejši. Ali ima kdo kakšne težave z Redmi Note 7? Kje se ga splača kupiti?

Če ima kdo težave, ga pač reklamira. Telefonov, ki na vsake toliko ne bi imeli težav, ni. Najceneje bo zadeva tukaj, pa še tovarniška prodaja je.

matobeli ::

MIUI ima ravno tolk navlake kot katerkoli drug telefon ki ne fura čistega androida.

Moj Sony ima 11 aplikacij ki jih ne potrebujem, oziroma uporabljam googlove alternative, pol ima pa še kalkulator, ki je pač kalkulator in kamero ki je specifična za to tipalo in googlove ni na voljo (mogoče bi ba celo slabša) in app za dejansko klicat ki ga spet ni od googla na voljo.

Edino kar je drugačno pri MIUI je to da ima vse aplikacije na desktopih in nima "app drawerja" kar pa ni neka blazna težava

Killermode ::

matobeli je izjavil:


Edino kar je drugačno pri MIUI je to da ima vse aplikacije na desktopih in nima "app drawerja" kar pa ni neka blazna težava

Kar se z menjavo launcherja hitro "reši"

SpaceCaw ::

Priporočam Xiaomi Pocophone F1 preko gearbesta pride 5€ čez tvoj budget

Killermode ::

SpaceCaw je izjavil:

Priporočam Xiaomi Pocophone F1 preko gearbesta pride 5€ čez tvoj budget

Na banggood-u sem ga dobil za 238€ z poštnino in carino ter 8 delovnih dni dostave po dveh dneh obdelave naročila, da so ga odposlali.

DINAMIK ::

Dobra cena ta vikend https://www.electronic4you.si/huawei-ma...

Tudi Samsung a50 ima solidno ceno https://www.electronic4you.si/catalogse...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170588 (661) Skyfall
»

Kateri telefon kupiti ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
353683 (2529) 2dark
»

Nakup novega telefona srednjega razreda

Oddelek: Mobilne tehnologije
365786 (4810) Stikalo
»

Telefon do max 150eur

Oddelek: Mobilne tehnologije
334486 (2590) kanarin

Več podobnih tem