» »

So igre otročje?

So igre otročje?

«
1
2

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Aquafriend ::

ahac je izjavil:

Tudi meni se zdi "igrica" malo žaljivo do enega najbolj popularnih hobijev, do tekmovanj, ki napolnijo največje stadione in do industrije, ki je večja kot Hollywood.
Včasih sem pa uporabljal to besedo v pogovorih, ker je pač tisto kar vsi rečejo. To sicer lepo kaže na pogled na igre v Sloveniji. V večini jezikov gaminga ne pomanjšujejo...

Pa očitno sem tudi brezveze reševal, ker sem dost čez 30. :|

jaz sem igral samo igrice na miniclip, iger ne igram. Tudi igric ne vec. Drugac pa tudi ce so v racunalniskih igrah milijarde dolarjev in tekmovanja, so se zmeraj otrocje in zelo neprivlacne, ko zenska vidi 30 letnika kako jih igra.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Machete ::

Škoda, da tebi ne pomaga niti to, da jih ne igraš :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Aquafriend ::

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Aquafriend ::

30 in 40 letni mamini sincki so uzaljeni, ker se izraz "igrice" ne slisi dovolj odraslo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

googleg1 ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol
Ne vem kaj je igranje iger slabse od gledanja Netflixa ? Pa gledanje serij nima tako slabe stigme.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Machete ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol


Bog pomagaj tvojim potomcem s tako zateženim fotrom. Jaz delam, da živim in si privoščim zabavo (igre, glasbo, mnogotere športe, butaste filme itd). Če pa ti delaš da vzameš sabo pa izvoli. Vsako tele ma svoje vesele. Jaz se bom na smrtni pojstli sekiral, da nism odklenil v BFju Selbstlader 1906, ne pa da nisem danes zaslužil ekstra 50 eur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Aquafriend ::

Ne skrbi. Narava bo ze naredila selekcijo. Taksni, ki igrajo igrice pri 30 ali 40 letih imajo v povprecju 1 otroka, ce ga imajo. Medtem ko ljudje iz tretjega sveta, ki igric ne igrajo, imajo v povprecju 3 ali vec. Bodo scasoma nadomestili zgleda.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

Ne skrbi. Narava bo ze naredila selekcijo. Taksni, ki igrajo igrice pri 30 ali 40 letih imajo v povprecju 1 otroka, ce ga imajo. Medtem ko ljudje iz tretjega sveta, ki igric ne igrajo, imajo v povprecju 3 ali vec. Bodo scasoma nadomestili zgleda.


In kateri izmed teh 2 skupin si ti?

Se bolj pomembno vprasanje je zakaj bi se sekiral kaj bo ko mene ne bo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Aquafriend ::

v nobeni izmed teh. Tvoje drugo vprasanje je skrajno sebicno in neodgovorno do zanamcev in planeta samega

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

stalker ::

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol

Obstajajo tudi igre, zaradi katerih se dejansko naučiš uporabnih stvari. KSP je, na primer, ena izmed njih.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

v nobeni izmed teh. Tvoje drugo vprasanje je skrajno sebicno in neodgovorno do zanamcev in planeta samega



Zakaj si torej dal samo 2 grupi ce jih je dosti vec torej?

In zakaj je neodgovorno moje vprasanje? Jaz skrbim za svoj lajf... Zivljenje je kratko in naceloma relativno tezko ti pa se kdo pa pricakuje da si ga bomo otezevali da mislimo za cas ko nas ne bo... Ko pa se resitev tezavam za cas ko smo ni videti konca... To je pa od tebe res neposteno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: ahac ()

ahac ::

Otročje je na forumih razlagat, da so igre otročje. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Aquafriend ::

ahac, lepo da si to vzel na saljiv nacin. Respect. Jaz vam vsem zelim najboljse. Naj vam povem svoj primer. Stric mi je kupil igrice oziroma igre, ko sem bil star okrog 13. Bil sem tako navdusen, da sem spilal cele dneve. Pozabil jest in pit. Kmalu je prisla puberteta, kjer smo vecinoma bolj obcutljivi na videz. Moj videz se je spreminjal v geek izgled, kar mi ni bilo vsec. Ne samo videz, tudi sportni dosezki so stagnirali, pravzaprav skoraj vse, ocene, druzenje, vse je slo navzdol. Hvala bogu sem bil dovolj samokriticen in dovolj pozoren, da sem opazil negativen ucinek iger name. Preklel sem igre in jih scasoma cisto nehal igrati. Zelel sem si, da tega darila od strica nikoli nisem dobil. Zdaj ce pogledam bi rajsi vec treniral in bil zunaj. Ampak tudi takrat ni bilo pozno in sem se pravocasno vrnil v red. Igrice zdaj gledam kot kratkorocno zabavo, ki dolgorocno pripelje negativne posledice. Nikoli nobenemu otroku, se posebej pa ne sportno nadarjenemu ne bi kupil igric. S tem dnem mu precrtas kariero in se marsikaj druzga ali pa vsaj znizas potencial.

ahac ::

No, potem je problem to, da si špilal preveč. Pri nekaterih ljudeh (pa ne samo otrocih) je problem, ker tega ne morejo kontrolirat.
Ampak enako bi bilo, če bi cele dneve gledal TV ali bral knjige pa na tisto nihče ne gleda kot na nekaj otročjega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kixs ::

Eno so otroci, drugo pa 40-letniki... za slednje lahko recem le, da ima vsako tele svoje veselje...

Izi ::

Ena večjih anket glede starosti je bila na uradnem forumu za Assassin's Creed Odyssey. Svojo starost je kliknilo preko 500 igralcev in rezultati so dokaj presenetljivi.

Povprečna starost igralca AC Odyssey, ki zahteva več 100 ur za končanje in dobršno mero potrpežljivosti, je 52 let :P
Najstarejši igralec ima 89 let.
Nad 70 let je več igralcev kot tistih pod 25 let.
Je pa verjetno precej odvisno od zvrsti igre. AC Odyssey je RPG igra in pri tem žanru prevladujejo starejši igralci.

Vsekakor veliko penzionistov igra video igre. Mnogo bolj koristno kot ležanje pred televizorjem, ki je hitra pot v demenco.

Cruz ::

Se strinjam, da je dosti boljše igrati računalniške igre, ki je aktiven hobi proti gledanju televizije, ki je popolnoma pasivna aktivnost. Seveda vseeno v mejah normale.

Tudi Farming Simulator ima starejšo publiko. :) Čedalje več starejših bo igralo video igre, ker so se z njimi srečali v otroštvu. Verjamem, da bodo video igre, posebej namenjene starejšim ljudem(za premagovanje recimo demence ipd.) kar profitabilna tržna niša v prihodnosti(tj. ko bo generacija, ki je odrasla z video igrami, prišla tako daleč), morda v povezavi z VR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

IL_DIAVOLO ::

Hobi za penzioniste. Eden izmed razlogov, zakaj sem izgubil voljo do iger.

BCSman ::

PC igre in serijsko gledanje serij, dekadenca sodobnega časa. Fizično zdrava oseba naj dobi hobi zunaj v naravi. Kripljem pač opravičeno. Če neka peščica služi milijone z igrami, a je to razlog za opravičevanje gamerstva? V 90'ih in začetku 2000ih se je gamerstvo še povezovalo z znanjem računalništva, zdaj pa vemo, da ni tako.

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

ahac, lepo da si to vzel na saljiv nacin. Respect. Jaz vam vsem zelim najboljse. Naj vam povem svoj primer. Stric mi je kupil igrice oziroma igre, ko sem bil star okrog 13. Bil sem tako navdusen, da sem spilal cele dneve. Pozabil jest in pit. Kmalu je prisla puberteta, kjer smo vecinoma bolj obcutljivi na videz. Moj videz se je spreminjal v geek izgled, kar mi ni bilo vsec. Ne samo videz, tudi sportni dosezki so stagnirali, pravzaprav skoraj vse, ocene, druzenje, vse je slo navzdol. Hvala bogu sem bil dovolj samokriticen in dovolj pozoren, da sem opazil negativen ucinek iger name. Preklel sem igre in jih scasoma cisto nehal igrati. Zelel sem si, da tega darila od strica nikoli nisem dobil. Zdaj ce pogledam bi rajsi vec treniral in bil zunaj. Ampak tudi takrat ni bilo pozno in sem se pravocasno vrnil v red. Igrice zdaj gledam kot kratkorocno zabavo, ki dolgorocno pripelje negativne posledice. Nikoli nobenemu otroku, se posebej pa ne sportno nadarjenemu ne bi kupil igric. S tem dnem mu precrtas kariero in se marsikaj druzga ali pa vsaj znizas potencial.



Torej je tvoj problem bil ta, da se nisi zmogel kontrolirat... vse to kar se ti je dogajalo, bi se ti dogajalo ENAKO če bi karkoli od razvajanj počel prekomerno, torej preveč pojedel, preveč sedel pred tvjem itd... skratka ni to unikatno igram kot praviš ti...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

yayo ::

Cruz je izjavil:

Verjamem, da bodo video igre, posebej namenjene starejšim ljudem(za premagovanje recimo demence ipd.) kar profitabilna tržna niša v prihodnosti(tj. ko bo generacija, ki je odrasla z video igrami, prišla tako daleč), morda v povezavi z VR.

z igrami se ne bo nikoli premagovalo demence, ker gre za bolezen pri kateri "vaje za možgane" nimajo nobenega konkretnega učinka. Če govorimo o klinični demenci, vsaka vaja je drugače nekaj pozitivnega. Govorim kot skrbnik osebe z demenco, ki igra igre, med ostalim, ker si ne more privoščiti rekreacije oziroma zabave daleč od prebivališča.

Magic1 ::

Naša ribica Aquafriend je igre zamenjal za teorije zarot. Bravo, velik napredek, samo dvomim da na bolje.
Magic

shadeX ::

Igre otročje? Od kdaj so "droge" otročje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

Aquafriend je izjavil:

ahac, lepo da si to vzel na saljiv nacin. Respect. Jaz vam vsem zelim najboljse. Naj vam povem svoj primer. Stric mi je kupil igrice oziroma igre, ko sem bil star okrog 13. Bil sem tako navdusen, da sem spilal cele dneve. Pozabil jest in pit. Kmalu je prisla puberteta, kjer smo vecinoma bolj obcutljivi na videz. Moj videz se je spreminjal v geek izgled, kar mi ni bilo vsec. Ne samo videz, tudi sportni dosezki so stagnirali, pravzaprav skoraj vse, ocene, druzenje, vse je slo navzdol. Hvala bogu sem bil dovolj samokriticen in dovolj pozoren, da sem opazil negativen ucinek iger name. Preklel sem igre in jih scasoma cisto nehal igrati. Zelel sem si, da tega darila od strica nikoli nisem dobil. Zdaj ce pogledam bi rajsi vec treniral in bil zunaj. Ampak tudi takrat ni bilo pozno in sem se pravocasno vrnil v red. Igrice zdaj gledam kot kratkorocno zabavo, ki dolgorocno pripelje negativne posledice. Nikoli nobenemu otroku, se posebej pa ne sportno nadarjenemu ne bi kupil igric. S tem dnem mu precrtas kariero in se marsikaj druzga ali pa vsaj znizas potencial.


Ti verjamem iz razloga, ker so igre narejene na tak način da igralca "prisilijo", da za zaslonom preživi čim več časa. Kakorkoli, če narediš prioritetni seznam in se ga seveda držiš, s temi zadevami nimaš problemov.

TheBlueOne ::

So igre otročje?

So, kakor tudi skoraj vse, kar je zabavno.

Drugace pa imam zanimivo obratno izkusnjo kot @Aquafriend. Tisti, ki smo geekali in se vedno geekamo smo karierno v vecini primerov korak spredaj. Tudi sport nam ni spanska vas. Zadaj so ostali ravno ,,klasicno pridni", posebej vecina, ki so bili kvazi potencialni sportniki.

In pa se kombinacija sporta in esporta. :D

https://siol.net/digisvet/igre/luka-don...

Cange ::

Danes sigurno ni otročje, ker je računalnik mlajši kot človek. Bi bilo pa zanimivo slišat odgovor 100 let po tem ko PC hardware stagnira. Drugo vprašanje bi bilo a se vam zdi uploadanje zavesti otročje.

Riff ::

komur pač paše špila komur ne paše pač ne špila, to je to, kaj pa zdej ni komu jasn tle :D

Glugy ::

Eh sej ljudje nikol ne nehajo biti otročji ; samo bolj prefinjeni ratajo s svojo otročjostjo. Zakaj torej ne bi smel igrat otročjih iger.

Smurf ::

yayo je izjavil:


z igrami se ne bo nikoli premagovalo demence, ker gre za bolezen pri kateri "vaje za možgane" nimajo nobenega konkretnega učinka. Če govorimo o klinični demenci, vsaka vaja je drugače nekaj pozitivnega. Govorim kot skrbnik osebe z demenco, ki igra igre, med ostalim, ker si ne more privoščiti rekreacije oziroma zabave daleč od prebivališča.

Stroka pravi, da je umska aktivnost (kar nekatere igre definitivno so) je ena od preventiv kako bremzati demenco (poleg pravilne hrane, fizicne aktivnosti, socialnimi stiki).

Kar se pa tice OPja, mislim, da projecira svoje izkusnje z odvisnostjo na igre. Ce si zmeren imajo lahko igre tudi pozitivne ucinke. Osebno se mi zdi da sem kar precej stvari odnesel, ki mi dandanes pridejo prav v poslovnem svetu (od recimo razporejanja/upravljanja resourcov, hitrega odlocanja, ko je to potrebno, pa vse do kriticnega razmislanja in sposobnosti ucenja na lastnih napakah), ali pa kot antistresor v obliki hobija. Marsikdo, ki je v generaciji rojeni v 70ih letih naprej bo verjetno igral igre svoje celo zivljenje. Pri generacijah rojenih nekje v 90ih naprej bo pa verjetno celo vec tistih, ki bodo igrali celo zivljenje, kot pa tistih, ki ne.

TheBlueOne je izjavil:

So igre otročje?

So, kakor tudi skoraj vse, kar je zabavno.

Igre so lahko otrocje, ali pa niso. Me zanima koliko ljudi bi danes oznacilo sah za "otrocje".

Navsezadnje je lahko tudi vodenje resnicnega podjetja "igra" (dejansko marsikateri lastnik/direktor jemlje vodenje na podoben nacin).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Aquafriend ::

Magic1 je izjavil:

Naša ribica Aquafriend je igre zamenjal za teorije zarot. Bravo, velik napredek, samo dvomim da na bolje.

da se razumemo, v vecino teorij zarot ne verjamem, ker so samo dezifnormacije, plasirane za povzrocanje zmede in zabrisov sledu. Verjamem pa v dolocene teorije, ki slonijo na nekih temeljih in raziskavah. Nekatere so se izkazale za resnicne, npr o nsa. Ce mislis, da zarote ne obstajajo, se krepko motis. Sem pa prvo teorijo o zaroti poslusal od dedka, ki je povedal cisto drugacne dogodke, kot pisejo v knjigah o zgodovini

Zgodovina sprememb…

jype ::

Aquafriend je otročji.

Gagatronix ::

30-40 letniki so trenutno vodilna sila igricarstva. Zakaj? Ker imajo finance, da si ta hobi lahko privoscijo. Racunalnik za 1200 eur, dve konzoli vsaka po 400 eur, igre tudi niso poceni, ni to kar tako za 30-40letne generacije za v nic dajat.

Jaz osebno sicer rajsi v emulatorju kako iz Spectruma pozenem. Pa vcasih malo Minecraft. Ostalo mi pa ni kaj. Se pasjansa v Windows ne vec.

Machete ::

Najbolj žalostno je, da malokdo premore kaj več od enačenja igranja iger z družbenim in fizičnim propadom. Človek, ki gejma čez zdravorazumske meje in ogroža svoj socialni, duševni, finančni in zdravstveni potencial, bi bil luzer tudi brez iger.

Sicer je aqua (in vseh njegovih 20 reinkarnacij) začel svojo kariero na ST kot dokaj nadležen shitcoin mesija, končuje pa kot zagrenjen predalčkar in etiketar, ki ne dojema odtenkov med črno in belo. Otročje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

Aquafriend je izjavil:

jaz sem igral samo igrice na miniclip, iger ne igram. Tudi igric ne vec. Drugac pa tudi ce so v racunalniskih igrah milijarde dolarjev in tekmovanja, so se zmeraj otrocje in zelo neprivlacne, ko zenska vidi 30 letnika kako jih igra.


Predvidevam, da si eden tistih, ki hodijo gledati kako se odrasli moški žogajo.

Glugy je izjavil:

Eh sej ljudje nikol ne nehajo biti otročji ; samo bolj prefinjeni ratajo s svojo otročjostjo. Zakaj torej ne bi smel igrat otročjih iger.


Igranje je dejavnost, ki je značilna za vse sesalce v njihovi mladosti. Edino človek in pes se igrata tudi ko odrasteta.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Igranje je nekaj kar polepsa nasa kratkotrajna zivljenja.. Koliko nam jih ne zamorijo global warmerji, feminacisti in ostali... Aqua bi vzel se tole...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Netrunner ::

So igre otročje?


Tukaj ni enostavnega odgovora z da ali ne. Otročje igre so otročje, resne so pa resne. Imaš razne arkade za katere lahko rečeš da so otročje, na drugi strani imaš hard core strategije ki pošteno obremenijo možgane in so daleč od otročjih. Da ne omenjam raznih simulacij letenje, katere lahko služijo kot uvod v pravo letenje.

Igre so takšne kot jih naredijo. V časih prvih PC-jev so prevladovale bolj otročje, danes pa imaš vseh vrst.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

St235 ::

Aquafriend je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Naša ribica Aquafriend je igre zamenjal za teorije zarot. Bravo, velik napredek, samo dvomim da na bolje.

da se razumemo, v vecino teorij zarot ne verjamem, ker so samo dezifnormacije, plasirane za povzrocanje zmede in zabrisov sledu. Verjamem pa v dolocene teorije, ki slonijo na nekih temeljih in raziskavah. Nekatere so se izkazale za resnicne, npr o nsa. Ce mislis, da zarote ne obstajajo, se krepko motis. Sem pa prvo teorijo o zaroti poslusal od dedka, ki je povedal cisto drugacne dogodke, kot pisejo v knjigah o zgodovini


ccc... pol je pa stric z igrami kriv...

printer ::

Ja za odraslega mores gledati kakovostne slovenske showe in pa telenovele v nerazumljivih jezikih minimalno 5 ur na dan in pa cim manj se premikat z kavca. Rajse sem otrocji celo zivljenje in po malo igram igre :))

GregiB ::

Kot pri hrani, delu, športu ipd. je pri preživljanju prostega časa pomembna zmernost. Sem v zelih letih, a še vedno pretečem cca. 100km / mesec, skrbim za družinske zadeve, delam itd. Ob prostem česu pa najdem tudi čas, da odigram kakšno igr(ic)o. Izbiram takšne, ki so po mojem okusu in PMSM mojim letom primerne. Ob zmernosti pri igranju pa vidim pri sebi veliko pozitivnih učinkov:
- Možganska telovadba
- trening hitrega odločanja
- trening koncentracije in osredotočanja
- malo "odmislim" in "odtavam"
- zdravo sprejemanje porazov
- zdravo sprejemanje zmag
- večplastno razmišljanje
- razbitje monotonosti
- zapravljanje časa s nečim, kar rad počnem itd.

Evo takle z vrha glave... Da pa se postaviš na oedestal, poveš, da si zlorabljal igranje igric in svoj "hendikep" posplošuješ in nato kot edino zveličano propagiraš abstinenco, ki je edina "neotročja", pa je malo naduto...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nevone ::

Ob zmernosti pri igranju pa vidim pri sebi veliko pozitivnih učinkov:
- Možganska telovadba
- trening hitrega odločanja
- trening koncentracije in osredotočanja
- malo "odmislim" in "odtavam"
- zdravo sprejemanje porazov
- zdravo sprejemanje zmag
- večplastno razmišljanje
- razbitje monotonosti
- zapravljanje časa s nečim, kar rad počnem itd.


Jest sicer igric ne igram, ampak se povsem strinjam s temi pozitivnimi učinki igranja.

In kot so že nekateri omenili, tisti, ki imajo zaradi tega probleme, jih nimajo zaradi tega, ampak jih imajo tudi brez tega.

Največji BS je pa to, da se nekoga, ki je recimo temu zasvojen na nezdrav način, samo obtožuje, namesto, da bi se mu pomagalo, ker ima pač očitno neke težave, ki se nekako manifestirajo, in če ne bi bilo igric, bi se manifestirale drugače, z igranjem igric pa v bistvu nikomur ne dela nobene škode. Komot se na neki stopnji to igranje lahko prikaže in pokaže kot koristno.

Samo kot že mnogokrat videno, ljudje zelo radi demonizirajo vse živo, ker je to na nek način za nekatere zadovoljujoče iz različnih razlogov.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gruntfürmich ::

St235 je izjavil:

ccc... pol je pa stric z igrami kriv...
že po takem odgovoru lahko zanesljivo sklepamo za kakšno osebo gre...

Aquafriend je izjavil:

Nikoli nobenemu otroku, se posebej pa ne sportno nadarjenemu ne bi kupil igric. S tem dnem mu precrtas kariero in se marsikaj druzga ali pa vsaj znizas potencial.

torej bi ga raje forsiral v profesionalni šport, ki uničuje zdravje miljonom ljudem, kariero naredi izredna manjšina, vsi ostali pa si zafurajo življenje...? čestitke
in pa btw, tudi ešport se zelo uveljavlja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

A ESRB je za okras ? Minecraft je super igra za otroke, sploh MinecraftEDU, ki se uporablja v izobrazevalne namene ze marsikje po svetu. Mislim, da je bilo na Danskem, ko so otroci v soli predstavili idejo, kako naj bi neka nova soseska izgledala.

Jasno ne bos dal 5-letnemu otroku igrati kakega Dooma (2016) in podobnega.

Glavni problem je, ker se starsi premalo ukvarjajo s svojimi otroci, potem pa "kupijo igro samo zato da bo mulec dal mir". Igra je pa rankirana AO.

Ja oprosti, potem lahko za posledice krivis samo sebe, ne igre. Tako kot niso vsi filmi za vse (ceprav pri nasem filmo-distributerju ocitno mislijo, da so vse 3D animirane stvari a priori za otroke), tudi niso vse igre za vse.

Ce se jim rece igre ali igrice, mi je pa sladko vseeno.

hipertija ::

Jaz osebno jih igram, ampak jih igram kadar sem sam in se lepo vsedem in grem kakšno streljačino ali kaj drugega. Predvsem je to bolj aktualno v zimskih mesecih, poleti imam pa preveč dela zunaj, pa v bistvu raje več športam.

lp

chacha ::

100x boljše kot gledanje filmov. Pa se družis se preko neta s prijatelji. :D Ampak ni za vsak dan.

Gagatronix ::

Meni sicer multiplayer igre ne lezijo, moja necakinja pa uziva v Minecraftu s prijatelji, istocasno uri svojo kreativnost in prostorsko zaznavo, tako ali tako pa ne visi vsak dan nesteto ur na racunalniki ali tablici.

Najbolj mi je vsec, ko pridem na obisk, in vztraja, da mi pokaze kaj je zgradila.

KAVINSKY ::

Gagatronix je izjavil:

30-40 letniki so trenutno vodilna sila igricarstva. Zakaj? Ker imajo finance, da si ta hobi lahko privoscijo. Racunalnik za 1200 eur, dve konzoli vsaka po 400 eur, igre tudi niso poceni, ni to kar tako za 30-40letne generacije za v nic dajat.



Ja in ne. Za igre ne potrebuješ RTXov in i9k. Na steamu je povprečje PCjev 4 jedra, 8GB rama, 2GB video spomina in 1080p zaslon. 1440p+ zaslonov je kvečjemu za 5%.

Na telefonih je večina igralcev žensk in otrok, vrtijo pa se miljoni z Candy crush kloni. Na PCju je najbolj popularen Fortnite, kjer je 63% igralcev starih do 24 let. Igra pa je zastonj, hkrati pa je lani prinesla epicu za skoraj 3 miljarde dolarjev profita.

Takih 30-40 letnikov pa je manjšina. Večina odplačuje kredite, ima otroke. Takrat ne boš kupoval 3+ gaming naprav.

yayo ::

Smurf je izjavil:


Stroka pravi, da je umska aktivnost (kar nekatere igre definitivno so) je ena od preventiv kako bremzati demenco (poleg pravilne hrane, fizicne aktivnosti, socialnimi stiki).


ne želim smetit teme ampak to vse je netočno, to najdeš v poljudnih, dobronamernih člankih. Pravilna hrana, fizične aktivnosti in socialni stiki so zdravilo za prav vsako bolezen, če poslušaš "pozitivno misleče". V resnici pa se demenca v svojih raznih oblikah pojavlja in razvija, v veliko primerih, neglede na način življenja, to so zadnje ugotovitve stroke. Je bolezen. Mikrokrvavitve kapilar v možganih, vezanje škodljivih beljakovin na nevronske poti, dednost... Če bi bilo idealno in preprosto potem noben nobelovec, ki teče maratone in ima veliko prijateljev ne bi zbolel za demenco, pa žal ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

link_up ::

stalker je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

In kaj je fora, da zdajsnje generacije spilajo igre do 40 leta. Nekaj, kar je otrocje, misljeno za otroke. Igre. Tudi fuzbal je otrocja igra ampak je vsaj sportna aktivnost in zdrav nacin zivljenja. Bog pomagaj taksni generaciji in tudi njihovim potomcem. Zgleda, da je civilizacija dosegla svoj vrh, zdaj pa samo se navzdol

Obstajajo tudi igre, zaradi katerih se dejansko naučiš uporabnih stvari. KSP je, na primer, ena izmed njih.


KSP je edina igra, ki jo poleg S2 se pozenem. :)
In and Out

Gagatronix ::

KSP sem pognal samo enkrat. Ko sem po gravitacijskem obratu koncal v neskoncni orbiti okoli sonca me je minil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družba in njeno pojmovanje "otročjega" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8711692 (9209) Unknown_001
»

Odnos družbe do iger (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18034532 (29939) m0LN4r
»

število SLO igralcev video igric

Oddelek: Igre
343131 (2032) Jerry000
»

Vietnam bo blokiral igranje spletnih iger ponoči

Oddelek: Novice / NWO
228530 (7439) MrStein

Več podobnih tem