» »

Računalniške igre in slovenščina -.^

Računalniške igre in slovenščina -.^

dreiia ::

https://www.1ka.si/a/218349

Za potrebe ankete potrebujem igralce najbolj popularnih računalniških iger.

Hvala vnaprej!

- Andreja Gracej (gracej.andreja@gmail.com)
- Podatki bodo obdelani z SPSS in z analizo programa 1ka.si
- Namenjeni so izključno za raziskavo Magistrskega dela (UM Maribor, smer Slovenski jezik in književnost)
- Rezultati bodo predstavljeni v magistrskem delu v roku dveh mesecev, na DKUM
  • razdelil iz: ahac ()

opeter ::

Bi rad pomagal, a sem žal prek omejitev kar se starosti tiče. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

flyby ::

opeter je izjavil:

Bi rad pomagal, a sem žal prek omejitev kar se starosti tiče. ;)


V katero starostno skupino spadate?

13 - 20 let
21 - 30 let
31 ali več


Kje je tu starostna omejitev? Edino če si star 12 ali manj?

tikitoki ::

Preberi naslov.

Izi ::

Ja, Slo-tech verjetno ne bo pravi naslov za tole anketo. Sicer nas je tukaj ker nekaj igričarjev, ampak verjetno vsi starejši od 30 let :D

opeter ::

flyby je izjavil:

Kje je tu starostna omejitev? Edino če si star 12 ali manj?


Emmm ...



Sicer je v anketi opcija za "31 let oz. starejši", a potem vse skupaj nekako izgubi smisel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bajsibajsi ::

Eh, jaz sem izpolnil, saj pise notri tudi 30+.

@dreiia
Zakaj sestra ne streama vec? :P

Pandorumx5 ::

Rešeno.

dreiia ::

bajsibajsi je izjavil:

Eh, jaz sem izpolnil, saj pise notri tudi 30+.

@dreiia
Zakaj sestra ne streama vec? :P


Vsaka dobra stvar se enkrat konča :D hvala za izpolnitev ankete :)

Hvala vsem za sodelovanje. Morda ima kdo od vas otroke, ki igrajo igrice, ali poznajo koga, ki ustreza temu profilu.
Starostno se je pač bilo treba opredeliti, preučuje pa se jezik mladih.

Tisti, ki v anketi označijo več kot 30, se odgovori ne upoštevajo.
Hvala pa vsem še enkrat za pripravljenost :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dreiia ()

Machete ::

Moji otroci še ne igrajo, ko pa bojo, bodo igrali igre in ne igrice. Kot tudi jaz ne gledam filmčkov in berem knjigic od Dostojevskega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dreiia ::

Machete je izjavil:

Moji otroci še ne igrajo, ko pa bojo, bodo igrali igre in ne igrice. Kot tudi jaz ne gledam filmčkov in berem knjigic od Dostojevskega.


Super zate ;)

Machete ::

Samo povem, če se že nekdo s tem ukvarja na 'akademski' ravni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dreiia ::

Machete je izjavil:

Samo povem, če se že nekdo s tem ukvarja na 'akademski' ravni.


Če bi si pogledal anketo, bi videl, da je uporabljen termin "igre", če se že gremo "akademsko" raven, pa ravno SSKJ razlaga, da so 'igrice' računalniške igre, v pomenu 'igra' pa igranja iger na računalniku sploh ne navaja .
Raba izrazov iz Gigafide pa ugotavlja, da sta si pojma računalniške igre in igrice podobna (2864:2610). Stvar vsakega posameznika.

Izi ::

dreiia je izjavil:

Če bi si pogledal anketo, bi videl, da je uporabljen termin "igre", če se že gremo "akademsko" raven, pa ravno SSKJ razlaga, da so 'igrice' računalniške igre, v pomenu 'igra' pa igranja iger na računalniku sploh ne navaja .
Raba izrazov iz Gigafide pa ugotavlja, da sta si pojma računalniške igre in igrice podobna (2864:2610). Stvar vsakega posameznika.

Ne, ne, zadeve še zdaleč niso tako enostavne. V SSKJ je na primer tudi samo beseda Cigan, medtem ko Rom sploh ne obstaja. Ko pa rečeš nekemu ciganu cigan, je pa takoj ogenj v strehi. Isto je z "igricami". Video igre so resna stvar, kjer se v zadnjih letih obračajo težke milijarde.
Če omenjaš igrice, te kot prvo nihče ne bo jemal resno, kot drugo, pa reči igralcu video iger, da igra igrice, je žalitev ;)

Aquafriend ::

Machete je izjavil:

Moji otroci še ne igrajo, ko pa bojo, bodo igrali igre in ne igrice. Kot tudi jaz ne gledam filmčkov in berem knjigic od Dostojevskega.

knjiga 300 strani, knjigica 30 strani
film 120 min, filmcek 15 min
igra call of duty, igrica miniclip

ahac ::

Tudi meni se zdi "igrica" malo žaljivo do enega najbolj popularnih hobijev, do tekmovanj, ki napolnijo največje stadione in do industrije, ki je večja kot Hollywood.
Včasih sem pa uporabljal to besedo v pogovorih, ker je pač tisto kar vsi rečejo. To sicer lepo kaže na pogled na igre v Sloveniji. V večini jezikov gaminga ne pomanjšujejo...

Pa očitno sem tudi brezveze reševal, ker sem dost čez 30. :|
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Machete ::

ahac je izjavil:


Pa očitno sem tudi brezveze reševal, ker sem dost čez 30. :|


Izgubil si anketno igrico.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dreiia ::

Izi je izjavil:

dreiia je izjavil:

Če bi si pogledal anketo, bi videl, da je uporabljen termin "igre", če se že gremo "akademsko" raven, pa ravno SSKJ razlaga, da so 'igrice' računalniške igre, v pomenu 'igra' pa igranja iger na računalniku sploh ne navaja .
Raba izrazov iz Gigafide pa ugotavlja, da sta si pojma računalniške igre in igrice podobna (2864:2610). Stvar vsakega posameznika.

Ne, ne, zadeve še zdaleč niso tako enostavne. V SSKJ je na primer tudi samo beseda Cigan, medtem ko Rom sploh ne obstaja. Ko pa rečeš nekemu ciganu cigan, je pa takoj ogenj v strehi. Isto je z "igricami". Video igre so resna stvar, kjer se v zadnjih letih obračajo težke milijarde.
Če omenjaš igrice, te kot prvo nihče ne bo jemal resno, kot drugo, pa reči igralcu video iger, da igra igrice, je žalitev ;)


V SSKJ nikoli ne boste našli imena prebivalcev držav, krajev, oziroma le pogojno npr. cigan, ker se to besedo uporablja še v drugih pomenih, še več, v njem ni niti Slovenca ;)
V zadnjih letih se zgolj obrača trend in se igricam reče igre, ker to jemljete slabšalno. Sama nikakor nisem ciljala na to.
Sicer pa sem odgovorov dobila dovolj, tako da očitno so me jemali resno :)

djabi ::

Če se že gremo teh igric: skrajno sebično in neodgovorno je štepati otroke. Ampak okej, cunami pride pozneje.

Spoštovana dreiia, zakaj je potem sploh mogoče izpolniti anketo, če izbereš, da si starejši/ša od 30 let?
Tako bi marsikomu prišparala čas.

ahac ::

ahac je premaknil sporočila v So igre otročje?.

dreiia ::

djabi je izjavil:

Če se že gremo teh igric: skrajno sebično in neodgovorno je štepati otroke. Ampak okej, cunami pride pozneje.

Spoštovana dreiia, zakaj je potem sploh mogoče izpolniti anketo, če izbereš, da si starejši/ša od 30 let?
Tako bi marsikomu prišparala čas.


V navodilih so podatki o starosti in glede na to, da je kar nekaj ljudi izpolnjevalo anketo, pa so stari nad 30 let, se bo mogoče dalo naredit primerjavo iz vidika starosti :) tako, da so vsi odzivi, ki jih dobim, koristni. Hvala še enkrat tudi vam za vaš čas :)

foxygirlplay ::

ahac je izjavil:

Tudi meni se zdi "igrica" malo žaljivo do enega najbolj popularnih hobijev, do tekmovanj, ki napolnijo največje stadione in do industrije, ki je večja kot Hollywood.
Včasih sem pa uporabljal to besedo v pogovorih, ker je pač tisto kar vsi rečejo. To sicer lepo kaže na pogled na igre v Sloveniji. V večini jezikov gaminga ne pomanjšujejo...

Pa očitno sem tudi brezveze reševal, ker sem dost čez 30. :|



Sama sem igrice igrala 3 leta na Twitchu in od tega tut dosti zaslužla.
Sam zato, ker tudi jaz še vedno rečem, da igram igrice, to pomensko nič ne razvrednoti moje delo oz. hobij.
Tak pač Slovenci rečemo. Še gamerji sami. No, ko smo ravno pri tem, bolj pogosto rečemo tut gamer, namesto igričar pa tut ne pomeni, da smo zaradi tega grozni Slovenci kao neponosni na svoj jezik. Tak da te povezave so čist nesmiselne.

:D

foxygirlplay ::

bajsibajsi je izjavil:

Eh, jaz sem izpolnil, saj pise notri tudi 30+.

@dreiia
Zakaj sestra ne streama vec? :P


Mal me je minlo, rajši špilam v miru, mal mi je pa tut cajta zmanjkalo kr sm na fakso :D

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Ja, se mi je zdelo, da mora biti razlog studij, selitev, real job(:P) al pa poroka. Odlocitev za studij se mi zdi pravilna, ceprav se mi tudi zdi, da bi ti lahko od streamanja zivela.

No saj, ko prides nazaj bo pa mogoce ze LOL 2.

link_up ::

Machete je izjavil:

Moji otroci še ne igrajo, ko pa bojo, bodo igrali igre in ne igrice. Kot tudi jaz ne gledam filmčkov in berem knjigic od Dostojevskega.

lahko napises tudi racunalniske MEGA igre ali NAD igre... kaj se omejujes le na normalnost...

Ti bi se pregovor "Vse za ljubi kruhek." predelal v normalnost ane?
In and Out


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So igre otročje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
797665 (5746) gruntfürmich
»

število SLO igralcev video igric

Oddelek: Igre
343126 (2027) Jerry000
»

Poslovna ideja?

Oddelek: Loža
447926 (6709) Gandalfar
»

anketa glede igric in v zvezi z njimi

Oddelek: Igre
161220 (966) tx-z

Več podobnih tem