» »

Lenovo Yoga 730 / Realtek 8822BE

Lenovo Yoga 730 / Realtek 8822BE

sundance ::

Zdravo,

Obračam se po pomoč glede laptopa Lenovo Yoga 730 oz. omrežne kartice, ki je vgrajena notri - Realtek 8822BE.

Problem je zelo enostaven, wifi povezava se stalno samodejno izključuje. Včasih dela 1 uro včasih 5 minut. Po samodejni prekinitvi se lahko takoj spet povežem nazaj v omrežje je pa to nadvse zoprno, ker včasih si sredi del, plačevanja ipd. in potem vse zašteka, oz. je potrebno vse od začetka.

Sem zadevo že pogooglal in je ogromno napisano od dotičnega laptopa, kar nekaj rešitev še več pa trditev, da je krivec pač mrežna kartica Realtek, ki je notri, ki naj bi bila totalno sranje. Vseeno vprašam še tukaj, če ima kdo isti laptop ali to mrežno kartico v drugem laptopu, če je imel podobne težave in kako jih je rešil?

Kar sem že probal: power managment v nastavitvah izključen, gonilnik posodobljen, gonilnik na prejšnjo verzijo ipd.

Zadnja možnost je pač zamenjava mrežne kartice, me pa tukaj zanima če ima kdo izkušnje kako je ob samostojni menjavi dela v laptopu glede garancije? Nima pa laptop niti kake nalepke čez šraufe tako da niti ne vem kako bi sploh lahko kontrolirali zamenjavo dela? razen pač samega zamenjanega dela, ki pa se ga lahko v 5 min zamenja nazaj če je potrebno.

PS: ima kdo kaka priporočila za poceni ok mrežno kartico?

DeeCoy ::

Se to dogaja na vseh wifijih ali samo na določenem?

sundance ::

Na vseh wifijih se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sundance ()

Invictus ::

Naloži Lenovo System Update plus vse update za windowse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karen ::

Pozabi, verjetno je ista fora kot pri Yogi910 (imeli iste simptome na več mašinah, probali vse živo od drajverjev, namestitev)... pač ta minikartica ne dela dobro. Mi smo na naših službenih 910kah pometali ven tele originalne in iz Aliexpresa naročili Intel-ove mislim da 2960 ali 9260... pozabil model, skratka intelove take ki pašejo, enih 15eur pa drajverje z intel-ovega site-a pa bo konec metanja dol. Upam da rešiš.

MrStein ::

Na lenovo forumu en linka na določeno verzijo gonilnika, ki baje dela OK.
Sem že enkrat tule linkal, bom poiskal...

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Lap...

Klikni na zeleni "see the solution" da te vrže na tisto sporočilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

En Wifi, dva laptopa, za skoraj 2x večja hitrost na enem izmed njiju.

Oddelek: Omrežja in internet
232144 (1651) sm4rt4ss
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262750 (2474) jmorenoeu
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326862 (3814) TribesMan
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352308 (1661) r0Kk
»

Ni mogoča instalacija driverjev na HP nx7300

Oddelek: Operacijski sistemi
458570 (5019) d4rko

Več podobnih tem