» »

En Wifi, dva laptopa, za skoraj 2x večja hitrost na enem izmed njiju.

En Wifi, dva laptopa, za skoraj 2x večja hitrost na enem izmed njiju.

sm4rt4ss ::

Mi prosim lahko nekdo razloži to čudo:

Že slabi dve leti imam T-2-jev Wifi hitrosti 100/10 MB/s in Lenovo laptop. Download speed mi na uTorrentu nikoli ne preseže 5,5 MB/s, če je dober dan gre do 6,0 MB/s. Nato pride punca in s svojim milijon let starim Asusom in si na uTorrentu downloada nek fajl in VOILA! 9,5 MB/s. SKORAJ POLNA HITROST! Kaj za vraga se dogaja? Sem naredil test. Obadva sva downloadala isti fajl na uTorrentu (seveda ne hkrati). Jaz prilezem komaj do 5,0 MB/s, ona do 8,9 MB/s. Ona ima 4 leta starega Asusa s Pentiumom, jaz imam leto dni in pol starega Lenovo z i3-jem in ločeno grafiko ter SSD-jem. Aja, oba sva na Windows 10, prav tako mi prej na Win 8.1 ni šlo preko 6,0 MB/s.

Kaj bi lahko bil problem? Sumim na mrežno kartico. Kaj potem? Naložit nove gonilnike? Kupit nov komp? Novo mrežno? :D
  • spremenilo: sm4rt4ss ()

Mavrik ::

In kako ti naj povemo karkoli o tvojih mrežnih karticah če nisi napisal kakši sploh imaš, na kakšen router se povezujeta in v katera prenosnika sta nameščeni?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Aston_11 ::

sm4rt4ss je izjavil:

Kupit nov komp? :D
Zaradi par megabajtov na sek jaz novega kompa seveda ne bi kupoval. Niti se ne bi obremjeval s prenosom, če ne bi bil življenjsko odvisen od njega. Kar pa pri torrentih seveda ne bi bil. Komot ti w10 še kaj zraven dol vlečejo, poglej vse prenose. W10 kar najprej nekaj dol vleče neke svoje inštalacije ranga par gb. Probaj z live linux izmeriti, tam ni balasta zadaj.

sm4rt4ss ::

@Mavrik Router je tista standardna bela stvar od T2. Tud Siol jih ima po novem. INNBOX V60-U. Moj prenosnik je Lenovo G70-70, njen je ASUS K53E. Za točne modele mrežnih rabim še nekaj časa.

@Aston 11 ja, ampak za 2x večjo hitrost pa bi se že skoraj moral sekirat no :D Še do 4,0 MB/s včasih komaj prileze, njej pa lagano sportski prvič do 9,5 MB/s. xD Pa plačujem za takšno hitrost, zakaj je ne bi dobil/izkoristil? + Ni krivda Windowsa, sem preveril. ;)

matobeli ::

Nalož nek program ala speccy in v njem poglej katero mrežno ima leptop.

sm4rt4ss ::

Ok, zdaj sem se igral z nastavitvami za mrežno kartico (v zavihku dodatno) in zdaj mi sploh ne najde več nobenega omrežja niti se ne morem povezati, samo rdeč križec. Ko sem spremenil nastavitev mi je vse skupaj vrglo ven. Resetiral modem, nastavitve mrežne in comp najmanj 5x. Na mojem laptopu ne dela, na drugih normalno.

Mater sem glup.

Mrežna kartica je: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.

Update: na novo inštaliral driverje, še vedno ne dela. Ni Omrežij Wi-Fi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

sm4rt4ss ::

UPDATE: Popravil zadevo. Net dela. Nazaj k problemu.

Moja mrežna: Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3160.

Njena mrežna: Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 1030.

Identične nastavitve v lastnostih kartice: 802.11n Channel Width for 2.4 Ghz. Vrednost: 20 MHZ Only.

Spet naredil test.

Moja max download speed: 5,2 MB/s.

Njena max download speed: 9,6 MB/s.

Oba imava naložene zadnje driverje.

konspirator ::

Postavi oba prenosnika na isto mesto: prvo tvojega (drug prenosnik naj bo ugasnjen/offline), testiraj hitrost DL/UL http://www.speedtest.net, ga odstraniš in na njegovo mesto postaviš drugega (prej seveda ugasneš/offline prvi prenosnik), ponovi http://www.speedtest.net meritev.

Torrenti niso zanesljiv merilec hitrosti.
--

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Ta kartica ima probleme na 2.4Ghz, je precej pritožb na netu, deluje pa dobro na 5Ghz. če bi rad imel dobro hitrost si nabavi en dual band (2.4+5Ghz) router in pozabi tistega od T2.

Lahko pa raziščeš po netu če je kdo odkril kaj je treba popravit da bo 2.4G delal dobro. Ampak če imaš vse zadnje driverje verjetno ne bo nič.

sm4rt4ss ::

@matobeli Predvidevam, da router od T2 ne deluje na 5Ghz?

matobeli ::

Jaz tudi to predvidevam :) lahko pa pogledaš če kje kaj piše na ohišju.

konspirator ::

Ne zaračunava t2 za svoj wifi router 3 eur/mesec ?
--

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

Samo v osnovnem paketu.
SaXsIm

konspirator ::

Preveril aktualno ponudbo, v t4 start zaračunajo 2 eur/mesec.Pri drugih paketih je vključen.
--

sm4rt4ss ::

Nep, ne podpira 5Ghz, sem probal preklopit in me skoz nazaj na 2,4Ghz vrže. Hitrost je pa komična. Stabilizira se na točno 5,0 - 5,1 MB/s (včasih po 20s skupaj. Bi razumel, če bi mel omejitev na uTorrentu ampak... ;((

Tiste stare velike črne škatle od t-2 so ble zakon. Wifi mi je vlekel 9,9 MB/s. Pol pa so menjali. :(

Lonsarg ::

Ne glej samo merjene hitrosti, glej tudi maksimalno dogovorjeno hitrost, za katero se tvoj laptop in ruter zmenita. To hitrost vidiš tako da dvoklikneš na mrežni adapter v nastavitvah.

Sem pa raziskal specifikacije njenega in tvojega Wifija, tvoj bo z AC ruterjem precej hitrejši(teoretičnih 433Mbit), preko n protokola pa bo njen hitrejši, ker ima "dvojno" anteno, kar pomeni podvojeno hitrost. Njenih teoretičnih 150Mbit se približno ujema z praktičnih 9MB/s, ki si jih povedal. Tvojih 5MB/s pa se ujema z teoretičnih 72Mbit, torej sem te glede na to ugibanje umestil na lestvico spodaj:

1 antena 20Mhz: 72Mbit (ti trenutno)
1 antena 40Mhz: 150Mbit (tvoj maks preko n protokola, če bi ruter podpiral 40Mhz)
2 anteni 20Mhz: 150Mbit (ona trenutno)
2 anteni 40Mhz: 300Mbit (njen maks, če bi ruter podpiral 40Mhz)

AC protokol tvoj maks(vsak osnovni AC ruter to podpira):
1 antena 80Mhz: 433Mbit

Skratka če temu ruterju ne gre dvigniti na 40Mhz n protokola rabiš takega, ki se to da, oziroma še bolje, rabiš AC ruter, kjer boš iz teoretičnih 433 potegnil cirka 50MB/s. Oziroma ne boš, ker potem bo že omejitev interneta na vrsti:) Imaš namreč od T-2 100Mbit download, torej pretvorjeno v 12MB/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sm4rt4ss ::

@Azgard hvala za izčrpen odgovor, samo se mi zdi, da si zamenjal mojo in njeno mrežno. Moja je dual band, njena pa single band. :D

Sem se pogovarjal s tehnikom na t-2 in sma prišla do zaključka, da če hočem met isto hitrost kot punca je najbolje, da si kupim dodaten router, ki podpira 5Ghz. Ampak skoz poudarjajo, da ne morem met polne hitrosti, ker je to wifi in da je na INNBOXU omejitev 30 Mega. Daj nehaj no. Jaz že dve leti delam na 50 Mega pol pa pride ona pa kar v prvo skoraj 100 Mega. :D

OZ. NE! Kaj če jaz kupim USB MREŽNO KARTICO in onemogočim tisto v laptopu. Comp je itak 80% časa na mizi. :D Kakšna je potem možnost, da bi mel hitrosti kot ona? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

sm4rt4ss ::

Lonsarg ::

Pri njenem WiFiju piše 1x2, torej download ima dvakratni:
http://ark.intel.com/products/59481/Int...

Pri tvoji pa 1x1:
http://ark.intel.com/products/75442/Int...

Če kupiš USB mrežno vglavnem glej da podpira 300Mbit n speed, da boš imel isto hitrost kot ona. Obe iz zgornjega linka podpirata zgolj 150Mbit preko N!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sm4rt4ss ::

Aha, no vidiš, na to pa se ne spoznam. Tnx. :D

Ne vem no. Po eni strani bi preživel s 5,0 MB/s, ampak če plačujem(o) 12 MB/s (100Mbit)...ne vem zakaj ne bi dal še teh par € zraven pa furam skoraj polno. Bolje bi blo, če bi živel v nevednosti. xD

Lonsarg ::

Poglej z druge strani, point 100Mbitov ni zgolj hude hitrosti pri dokaj redkem torantanju. Point je da nekdo, ki gleda youtube ne zasede linije toliko, da drugim šteka, ko naprimer igrajo latency občutljive igre.

matobeli ::

Kupit en vsaj pol spodoben 5G router bi bila prava stvar pa če ekstra plačuješ tistega od T2 to ukinit.

Če ne živiš pri starših in nimaš dovolj starih otrok ponavadi v sosednji sobi ni nobenega ki ga gejma.

kunigunda ::

Najprej preveri, ce imata iste limite na torrentih...

Oz. zalaufita speedtest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

sm4rt4ss ::

Da ne odpiram nove teme.

Torej, išče se USB mrežna kartica, ki na N standardu podpira hitrost 300Mbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539533 (7769) XS!D3
»

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
72040 (1819) Mavrik
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565803 (4403) b3D_950
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134703 (4379) Sami
»

hitrost prenosa preko wireless

Oddelek: Omrežja in internet
131641 (1478) Spajky

Več podobnih tem