» »

USB power cycler/disconnect gadget

USB power cycler/disconnect gadget

ajfajv ::

Pri starših imam en usb senzor, ki meri neke zadeve, in vsake par tednov neha delat, s tem pa crkne še neka druga stvar (long story). Rešitev je ponavadi da najprej mene kliče mama, da tista druga zadeva ne dela, potem jaz pol ure porabim da razložim da more dat tisto prvo stvar ven pa nazaj not v usb, in potem par tednov mir, in spet.

Ker vem da vas veliko kupuje ogromno junka z raznih aliexpressov, in ker ne znam pravilno sestavit search terma za to kar iščem, me zanima če je kdo videl kje kaj, kar bi mi omogočalo remote disconnect usb devica, pa da ne stane glih 50eur+ (kot recimo tole: http://www.cleware-shop.de/USB-Cutter/en ). Torej nekaj, kar se priklopi v linux pc, notri gre poljuben usb device, in da lahko jaz na remote power-cyclam device priklopljen nanj.

Vem da naj bi nekateri hubi omogočali izklop določenih portov, ampak doma imam dva pa na nobenem tiste komande ne delajo... tako da tehnično lahko tudi kak poceni hub, ki preverjeno dela tudi na ta način (torej da odklopi štrom, ne samo dato).

Če ne najdem nič, mi ostane samo samogradnja, ki bi se ji pa rad izognil

espacious ::

Nastavi da se računalo vsako noč/teden ponovno zažene?
LP, espacious

mihor ::

Saj niti ni treba s hardverom reševat tega problema. Če imaš ssh do mašine, kar sklepam, da itak imaš, si preberi tole rešitev: https://stackoverflow.com/questions/215...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zbudi iz sleep mode (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544360 (3480) dj cotto
»

Firefox čedalje bolje obvlada zavihke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5415558 (12357) pegasus
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810559 (6705) Pesimist
»

USB

Oddelek: Pomoč in nasveti
372793 (1647) Dzhimen
»

kako se znebiti "rite protection" na USB flash drivu

Oddelek: Pomoč in nasveti
303160 (2683) Teemo

Več podobnih tem