» »

Which?: Apple in HTC precenjujeta baterije v svojih telefonih

Which?: Apple in HTC precenjujeta baterije v svojih telefonih

vir: Pexels

Slo-Tech - Britanska potrošniška organizacija Which? je izpeljala test vzdržljivosti baterij nekaterih najbolj popularnih pametnih telefonov in izkazalo se je, da pri navajanju podatkov pretiravata Apple in HTC. Nasprotno pa na drugi strani Samsung, Nokia in Sony včasih kar močno podcenjujejo baterije, ki jih vgrajujejo v svoje izdelke.

Pri Which? so aprila sami nabavili 50 telefonov petih ponudnikov, pri čemer je vsako znamko zastopalo najmanj šest telefonov. Rezultati so zanimivi: Apple pri svojih izdelkih navaja od 18 do 51 % daljši čas baterije, kot se je potem izkazalo na testu. Najhuje je pri iPhonu XR, kjer uradni podatki govorijo o do 25 urah pogovorov, na preizkusu pa je zdržal le 16 ur in 32 minut. HTC je denimo največ pretiraval za 5 %. Baterija Sonyjeve Xperie Z5 Compact pa je presenetljivo zdržala dodatnih devet ur pogovarjanja; namesto 17 ur, kolikor navaja proizvajalec, je trajala 25 ur in 52 minut.

Obe okrcani podjetji sta se že odzvali, oboji se sklicujejo na verjetne razlike v metodologiji preizkušanja. Predstavniki Appla so še zatrdili, da rigorozno testirajo svoje izdelke in zato trdno stojijo za svojimi navedbami o trajanju baterij.

27 komentarjev

MrStein ::

Čas pogovora? A kdo še to uporablja? ;)

Sicer pa ja, je razlika, če je GSM, UMTS, LTE, slab signal, močan, kodek, x, y...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikec3 ::

Applove baterije so drek od dreka. Pa vsako leto na predstavitvi napovejo, kako njihov nov procesor porabi "50%" manj energije kot prejšnja generacija. Me zanima kdaj pridejo do tega, da bo procesor energijo kar proizvajal.

Btw, a mi lahko nekdo pove dobro alternativo za iPhone 6-8. Pogoj je, da v dimenzijah ni večji od trenutnega telefona in da je flagship, ki mi bo vsaj 3 leta zagotavljal podporo pri SW-ju.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

flameir ::

@nikec3

Nimaš boljše alternative od novih iPhonov.

Gregor P ::

Me prav zanima, kakšen je še placebo efekt poleg :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Težko boš našel flagship teh dimenzij.

Nokia 8 Sirocco :)
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Masamune ::

Nikec3 je izjavil:

Applove baterije so drek od dreka. Pa vsako leto na predstavitvi napovejo, kako njihov nov procesor porabi "50%" manj energije kot prejšnja generacija. Me zanima kdaj pridejo do tega, da bo procesor energijo kar proizvajal.

Btw, a mi lahko nekdo pove dobro alternativo za iPhone 6-8. Pogoj je, da v dimenzijah ni večji od trenutnega telefona in da je flagship, ki mi bo vsaj 3 leta zagotavljal podporo pri SW-ju.

XS
lp, j

thetech ::

Zanimivo tukaj pa Apple fani zatrjujejo kako so njihove baterije super in fajn.

RedDrake ::

Nikec3 je izjavil:


Btw, a mi lahko nekdo pove dobro alternativo za iPhone 6-8. Pogoj je, da v dimenzijah ni večji od trenutnega telefona in da je flagship, ki mi bo vsaj 3 leta zagotavljal podporo pri SW-ju.

Samsung S10E.
Praktično enaka velikost kot iPhone 8, vse ostalo (precej) boljše.
Edino SW podpora je v "luftu". Sammy zagotovo skrbi 2 leti za svoje flagshipe. Nisem prepričan kako bo z novejšimi, morda bo 3 leta, ni pa nujno ...

Evolve ::

A zato ma apple pri vsakem modelu iphonu vpoklic za baterije?

Nikec3 ::

flameir je izjavil:

@nikec3

Nimaš boljše alternative od novih iPhonov.

Tega me je strah. Takoj bi šel iz Appla, ampak ga imam zaradi dveh razlogov:
1. Ni velik cigel
2. SW podporo imam za svojega iPhonea 6 že 3 leta in nekaj mesecev.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

dexterboy ::

Jabuk se ne laže. Which lahko že v kratkem pričakuje obisk applovih odvetnikov in tožbo na sodišču z zahtevkom za več milijonsko odškodnino...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mirancar ::

mam iphone SE in mi dela baterija zelo slabo v območju slabega signala že v idle. da še hočem neke podatke točit (ki caplajo 2kb/s) pa to neverjetno hitro ubije baterijo. morda so intelovi modemi res slabi prot konkurenci. Na dobrem signalu je OK.
kolk dela med klici me skoraj ne zanima, ostalo kar dejansko večina časa uporabljam pa je zadovoljivo (messenger, youtube, browser, fotič, shazam..). Lahko bi blo ful bolš sam glede na velikost telefona in konzervativno velikost baterije je odlično.
Bi bil z veseljem na androidu če bi kdo naredil normalno velik telefon z spodobnim fotičem, dobrim 3.5mm, finger scanner itd ... ampak gre stvar čedalje na slabše. Še xiaomi redmi 7 je sedaj ratal 6.26 inch, a me zajebavate? apple je tudi brez alternative.

naj še nekdo sproba nove nemške iphone 8 z qualcomm modemi...

LunKi ::

Zato sem kupil S10E. Edini pameten formfactor in screenratio + rabim dobro kamero zaradi posla. Win. Valda takoj gor PD MDM in 70 itemov Samsung bloatware-a adijo.

MrStein ::

dexterboy je izjavil:

Jabuk se ne laže. Which lahko že v kratkem pričakuje obisk applovih odvetnikov in tožbo na sodišču z zahtevkom za več milijonsko odškodnino...

Kar lahko pričakujemo je, da nekdo opazi, da je Apple testiral na (Vo)LTE, Which pa na UMTS (3G).

Žal to ni tako spektakularno, kot "zarota je!"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nikec3 ::

Samsung S10E.
Praktično enaka velikost kot iPhone 8, vse ostalo (precej) boljše.
Edino SW podpora je v "luftu". Sammy zagotovo skrbi 2 leti za svoje flagshipe. Nisem prepričan kako bo z novejšimi, morda bo 3 leta, ni pa nujno ...

Damn, tole res ne deluje slabo. Pa še ogabnega notcha nima.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

tikitoki ::

Nikec3 je izjavil:

Applove baterije so drek od dreka. Pa vsako leto na predstavitvi napovejo, kako njihov nov procesor porabi "50%" manj energije kot prejšnja generacija. Me zanima kdaj pridejo do tega, da bo procesor energijo kar proizvajal.

Btw, a mi lahko nekdo pove dobro alternativo za iPhone 6-8. Pogoj je, da v dimenzijah ni večji od trenutnega telefona in da je flagship, ki mi bo vsaj 3 leta zagotavljal podporo pri SW-ju.


Namestis lineage OS.

d4vid ::

thetech je izjavil:

Zanimivo tukaj pa Apple fani zatrjujejo kako so njihove baterije super in fajn.


Tud jaz sem bil takega mnenja pri novem. Po 2 letih je baterija obupna, ne zdrzi celega dneva.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

FlyingBee ::

HTC? Kaj je to?

koyotee ::

Nikec3 je izjavil:

flameir je izjavil:

@nikec3

Nimaš boljše alternative od novih iPhonov.

Tega me je strah. Takoj bi šel iz Appla, ampak ga imam zaradi dveh razlogov:
1. Ni velik cigel
2. SW podporo imam za svojega iPhonea 6 že 3 leta in nekaj mesecev.

A tako sw podporo, da ti znižajno frekvenco procesorja hoceš rečt?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

          ::

d4vid je izjavil:

thetech je izjavil:

Zanimivo tukaj pa Apple fani zatrjujejo kako so njihove baterije super in fajn.


Tud jaz sem bil takega mnenja pri novem. Po 2 letih je baterija obupna, ne zdrzi celega dneva.


Saj imaš možnost dokaj poceni menjave na uradnem servisu. Če si vešč, pa si lahko baterijo sam zamenjaš.

Evolve je izjavil:

A zato ma apple pri vsakem modelu iphonu vpoklic za baterije?


To imajo zato, ker priznajo svojo napako in skrbijo za kupce ter tudi po 5 ali več letih brezplačno zamenjajo kakšno komponento v svojih napravah.

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

          je izjavil:

d4vid je izjavil:

thetech je izjavil:

Zanimivo tukaj pa Apple fani zatrjujejo kako so njihove baterije super in fajn.


Tud jaz sem bil takega mnenja pri novem. Po 2 letih je baterija obupna, ne zdrzi celega dneva.


Saj imaš možnost dokaj poceni menjave na uradnem servisu. Če si vešč, pa si lahko baterijo sam zamenjaš.

Evolve je izjavil:

A zato ma apple pri vsakem modelu iphonu vpoklic za baterije?


To imajo zato, ker priznajo svojo napako in skrbijo za kupce ter tudi po 5 ali več letih brezplačno zamenjajo kakšno komponento v svojih napravah.


Je imel jabuk kar nekaj tezav, pa sem dal sedmico v predal in menjal za huaweia, ki je tako oh in soloh zadnje leto... Ce je res, povem cez 2 leti.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

FlyingBee ::

Iphone že nekaj časa ni več v prednosti, so pač pravi trenutek izdali leta 2007 in vse je bolj kot ne delalo tekoče capacitive touch smartphone, ravno nasprotno od resistive touch dumb konkurence.

TheBlueOne ::

Imam sluzben Iphone za svojega pa Xperio Compact, ker sem navajen na Xperijo sem na sluzbenem polovico casa nedosegljiv, ker je prazna baterija.

Sem ga ravno prikopil, me je spomnila tema... :)

Kjer ne vem, ce je tako samo pri meni oz., naj mi kdo pove, ce je napaka...

Ko je iPhone prazen in ga dam polnit se napolni toliko, da se prizge, ne vidi pa se strela za polnjenje. Potem pa ga moram se enkrat izklopiti in vklopiti iz polnilca.

Je to feature "najboljsega telefona evr" ali ga vrnem ITju?

          ::

To je feature defektnega kabla ali polnilca. Lahko pa imaš konektor na telefonu zabasan s svinjarijo in potem kabel ne sede do konca notri. Počisti z zobotrebcem.

TheBlueOne ::

          je izjavil:

To je feature defektnega kabla ali polnilca. Lahko pa imaš konektor na telefonu zabasan s svinjarijo in potem kabel ne sede do konca notri. Počisti z zobotrebcem.


Deluje vedno, razen, ko je popolnoma prazen. Samo takrat se pojavi tezava. In se ko je popolnoma prazen ga napolni tako dalec, da lahko vpisem pin.

Je pa seveda pogosto popolnoma prazen. :)

Tnx za info, bom dal ITju, ce bo motece.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

FlyingBee je izjavil:

HTC? Kaj je to?

H - hitro
T - ti
C - crkne
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

          ::

TheBlueOne je izjavil:

          je izjavil:

To je feature defektnega kabla ali polnilca. Lahko pa imaš konektor na telefonu zabasan s svinjarijo in potem kabel ne sede do konca notri. Počisti z zobotrebcem.


Deluje vedno, razen, ko je popolnoma prazen. Samo takrat se pojavi tezava. In se ko je popolnoma prazen ga napolni tako dalec, da lahko vpisem pin.

Je pa seveda pogosto popolnoma prazen. :)

Tnx za info, bom dal ITju, ce bo motece.


Če je služben, se pa sploh ne zajebavaj. Naj ti uredijo in še baterijo naj ti zamenjajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321822 (16356) bbf
»

Apple ni največje podjetje na svetu

Oddelek: Novice / Ostale najave
4620472 (16570) driver_x
»

Apple primoran nuditi dveletno garancijo

Oddelek: Novice / Tožbe
4115587 (13530) klinker
»

Apple pripravlja iUro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5717691 (13078) AvtoR
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9123719 (19515) roli

Več podobnih tem