» »

Najboljša rabljena grafična za max 30€ za Linux

Najboljša rabljena grafična za max 30€ za Linux

BUMM ::

Čisto enostavno, pa če res ob strani pustimo debato o smiselnosti. Ker mi moja grafična dela probleme v fazi postavitve linux sistema - glede gonilnikov me heca, bi začasno kopil neki poceni in kar razširjeno znano lepo deluje z linuxom. Vsaj tok začasno, da poštimam gonilnike in mal sprobam sistem...

Kaj se največ dobi na bolhi v smislu zmogljivosti, čeprav seveda v tem rangu ni govora o zmogljivostih, ampak bolj o tem, da pč le dela.
Pogoji:
- karseda dobra podpora gonilnikov za Ubuntu ( ali pač vsaj nasploh za Linux) oz. po drugi strani izostanek nekih znanih težav s tem modelom kartice
- Nvidia
- max 30€

Tnx za pomoc

KAVINSKY ::

Kaj pa imaš za grafično?

Skušaj uporabiti distribucijo z novejšim buildom karnela. Ubuntu ne uvede takoj novih sprememb, ampak počakajo. Testiraj še kakšno drugo distribucijo.

pegasus ::

Črtaj "nvidia" kot pogoj s tvojega seznama, pa bo vse ok.

BUMM ::

Na nekem Ubuntu forumu sem zasledil idejo, da če ti v fazi namestitve grafičnih gonilnikov dela grafična probleme, začasno uporabiš druga grafično, poštimaš gonilnike in zamenjaš nazaj. Pri tem sem upošteval vse glede nomodeseta in podobnega, ampak dotična Radeon R9 390 očitno ne mara Ubuntuja, niti Linux Minta. Pri prvem je takoj black screen, pri drugem raztrgana slika in slejkoprej blackscreen. Če pri obeh sistemih ob zagonu v grub dodam "nomodeset", sicer lepo pridem not, ampak gonilnikov mi noče naložiti.
npr: po downloadu amdgpu-pro z uradne strani, razpakiranju in v terminalu vpisu "sudo ./amdgpu-pro-install", mi proti koncu namestitve napiše:
Unpacking vulkan-amdgpu-pro:amd64 (19.10-785425) ...
Errors were encourtered while processing:
/tmp/apt-dpkg-install-GfBzXW/00-amdgpu-core_19.0-785425_all.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)


Tokrat pri Ubuntu 19.04 je tako, zadnjič pri 18.04 LTS je sicer nekako drugače pisano, sem že pozabil... Vsakič pa tako, da ne vidim rešitve. Očitno nekaj v zvezi s tem, da ta nomodeset blokira v jedru nekaj, kar bi moralo biti za potrebe namestitve gonilnikov dostopno. Brez nomodeseta pa ne pridem not, ker je blackscreen. Torej začaran krog.
Nevem, sem precej nov v Linuxu. Nekje na nekem forumu pa sem zasledil, da je lahko to z začasno menjavo grafične lahko rešitev.
Pri Ubuntu 18.04 LTS sem pred kratkim pri isti namestitvi amd gonilnikov dobil pri koncu namestivte z vključenim nomodeset vrstico:
WARNING: nomodeset detected in kernel parameters, amdgpu requires KMS

Zatorej, katero poceni rabljeno kartico, da bo ziher slika? Oz. da če je ne bo, da bom vedel, da je problem v čem drugem. Zato sem pomislil, da tokrat nvidia. Npr. GTX 650 se dobi za 30€ in ne najdem, da bi bil kakšen znan problem z njo. ...čeprav po drugi strani, tudi R9 390 večini dela...
Probal sem res že vse živo, različne verzije, izklopil vse kar ni nujno...

Hvala za ideje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BUMM ()

BUMM ::

...poleg tega, pri Ubuntuju in pri Linux Mintu v Software&Updates - zavihek Additional driver - ne najde ničesar.
Dead end?

jukoz ::

Dej mal napiši kakšen HW imaš, da lahko vidimo kaj te matra.

Če nimaš ravno 15 let starega PCja, imaš grafično na matični ali v procesorju. Te so 100% podprte in delajo brez težav.
Če imaš 15 let star PC, so grafične 99,99% podprte.

Če imaš dodatno jo za test izklopi v biosu ali jo pa daj ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

BUMM ::

Ne, grafične na procesorju ni - AMD FX 8350
Matična Gigabyte GA-970A-... (ne vem več točno).
SSD samsung 850 evo
rama DDR4 8GB
Uglavnm ničesar posebno starega.

jukoz ::

Imaš prav.

S katero grafično pa testiraš?
Lahko ti garantiram da bo delalo s tole:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Tako imam sam za diagnostiko. Je pa 15 EUR dobra cena (mojih sam ne dam za tak denar - nima ventiratorja in ne tuli, rabim pa tako ali tako samo za testiranja oz stare headless mašine)

No, pa s tole tudi:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Pa tole:
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
...

Ne skeširaj se preveč pa bodi pozoren da ne kuri preveč elektrike. Za osnovno brskanje bo dovolj, do takrat boš pa lahko rešil tudi težavo s tvojo grafično.

toplakd ::

Jaz imam v vsek compih doma Nvidia NVS 300 in 310 in vse laufajo BP. Vsi računalniki furajo tazadnji mint.

BUMM ::

Hvala za pomoč, poročam, če bo tako šlo :)

BUMM ::

Še nekaj me zanima, ko bom priklopil novo začasno kartico in naložil sistem, ter nato še gonilnike, bo poleg novoinštaliranih gonilnikov za R9390 gor še privzeti gonilnik za to začasno kartico. Se gonilniki ne bodo tepli kaj med sabo, tudi po tem, ko bom R9 390 spet priklopil nazaj?

link_up ::

lspci bi morda dal vec info, ker se zdaj ne vem kater modul spoloh laufas...

BUMM je izjavil:

Še nekaj me zanima, ko bom priklopil novo začasno kartico in naložil sistem, ter nato še gonilnike, bo poleg novoinštaliranih gonilnikov za R9390 gor še privzeti gonilnik za to začasno kartico. Se gonilniki ne bodo tepli kaj med sabo, tudi po tem, ko bom R9 390 spet priklopil nazaj?

nic hudega...
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

BUMM ::

Radeon R9 390

filip007 ::

Jaz sem vzel 750Ti 2GB, prej sem imel R7 250X 1GB in sem dal gor Pop OS (Ubuntu).
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Riff ::

GTX 650

KAVINSKY ::

PReden kupiš grafično, preizkusi še to distribucijo:

Manjaro @ Wikipedia

mzakelj ::

CookieX če mi dobiš R9 390 za 30€ vzamem 2 komada. :))

Riff ::

mzakelj je izjavil:

CookieX če mi dobiš R9 390 za 30EUR vzamem 2 komada. :))



ma v okvari ti da cel kup grafičnih za tak dnar

ali pa kašen HD 7770 ali HD 7750

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

BUMM ::

Ne, R9 390 je bila kartica, katero sem želel začasno zamenjati z nečim poceni do max 30EUR za potrebe namestitve driverjev v linuxu.
Sem že uredil, tema se lahko zapre.

Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BUMM ()

Riff ::

in katea grafična je rešila tvojo dilemo ? za 30E


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291118305 (6759) easyrider3
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410166 (8192) Kaj
»

Grafična kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
141580 (1199) freesty
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
707702 (6031) Nemixxx
»

Katero novo grafično 1gb do 40€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12011265 (9746) theBill

Več podobnih tem