» »

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :)

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :)

1
2
»

BorutK-73 ::

Lahko vprašam zakaj Mimovrste? So dražji od ostalih slo trgovin. Pa še slabo izbiro imajo.

Zgodovina sprememb…

zafosnik ::

Zamenjal sem napajalnik za en drug podoben in probal seveda brez graficne pa se racunalnik sploh ne zazene.. tema.. edino na wifiusb sticku je lucka drugac pa noben ventilator se ne zazene in nic :(

DarwiN ::

Si vse prav priklopil? Ta "nov" napajalnik drugač deluje?

Testiraj ga.. Lahko oba napajlanika testiraš, da boš videl pri čem si.



Če ni težava pri napajalniku, potem je najbrž matično ploščo vrag (stari napajalnik) vzel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

Jao, a podoben unmu ki je odpovedal?
Glede na situacijo: uzemi xfx 550w ker ima dobro zaščito, tudi kratkostično, oz nekaj kar ima 100% tako zaščito, tak napajalec je praktično nemogoče uničit.
011011100111010101100010

hojnikb ::

AapocalypseE je izjavil:

290 za 200EUR je nizka cena in četudi je reference ni panike za tako ceno.

Če ne ceniš svojga sluha in sosedi nimajo nič proti, potem res.

Sicer pa stran od teh, raje nereferenčno.
#brezpodpisa

Napajalc ::

Za tiste ki ne vejo kaj pomen blower na 100%:
011011100111010101100010

hojnikb ::

Zato pa kupiš nereferenčno; Pa naj bo nvidia al pa amdS-Buget
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Kdo sploh kupuje to?

Pravi mikrofon:
http://www.computerbase.de/videos/2015-...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

Zato pa kupiš nereferenčno; Pa naj bo nvidia al pa amdS-Buget


Kako smo si različni, zame je referenčni kuler bomba, še bolje bi bilo da bi imel še dodatne modele: Fullcower waterblock RDY, Universal waterblock/aftermarket aircool RDY.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Saj jih maš
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zafosnik ::

Uglavnem ce je tema tudi po menjavi napajalnika edino na usb kljucku mi gori ledica je sla maticna 100% al? Edino da resetiram maticno se ce bo kaj haska.. samo dvomim.. a to maticno mi bodo zamenjali ce je pod garancijo? In kaj je krivo presvoh napajalnik da je skurlo plato al? Upam da ni se kaaj drugega.. :/

DarwiN ::

100% ne moreš bit nikoli. Lahko vse razdereš in ponovno sestaviš in se mogoče po čudežu zbudi zadeva, ampak skoraj zagotovo je šla matična.. Smo te opozorili, da se ne igraj s tem napajalnikom. :S

Nesi vse skup na garancijo.. Morajo zamenjat..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Napajalc ::

A si zamenjal napajalec? če, s kakšnim?
011011100111010101100010

zafosnik ::

zafosnik ::

Imam problem.. klicali so me iz servisa da je maticna plosca ok in da deluje.. wtf?!
Kaj je lahko se narobe da se racunalnik nezazene?? Procesor?? samo bi vsaj plata ventilatorje zagnala al ne??

DarwiN ::

Ja, potem bi se venti zagnali.. Torej plošča je ok, napajalnik je nov 650W... A torej si jim poslal samo ploščo na servis, brez procesorja?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Si priklopil 4+4 kabel od napajlnika na vrhu matične?

chucki ::

Pri meni se je comp. prizgal za sekundo in potem ugasnil, ko je bil mrtev procesor..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TOP ::

Ja plošča 100% dela,kje si ti slišal da jo napajalnik ko crkne odnese s seboj jaz tega nisem še videl.Preprosta rešitev na servisu so samo baterijo ven zneli in nazaj dali in plata je spet delal,hja simpl ne.Nekateri pa je plata šla tole nekateri kar v tridni nabijate.

zafosnik ::

Saj veliko neznam.. sam sem pa pa reseteru biose vzel ven baterijo in vse razstavu pa nazaj sestavu preden sem nesel na servis.. TOP in niso rekli da zato ker je crko napajalnik da je crknla tudi plata.. ampak graficna je prezahtevna za stari napajalnik in ni dosti energije za vse in napetost niha kar ni dobro ne za plato ne za grafo. Fora je da tudi stari napajalnik se vedno dela.. in da sem ga vseeno zamenjal za mocnejsega.. sam s starim je ceknu PC in se ne prizge vec.. napajalnik je nov.. plata testerana na generalnemu servisu je ok.. sem pa nesel plato brez proca ker ni ista firma serviser proca.. in ja tudi ce je sel proc.. bi se kaj na plati zgodilo ko zazenem PC.. Ali ne?

Hvala vsem za pomoc!

zafosnik ::

Se kar nic.. racunalnik se je ugasnil med delovanjem in to je to.. proc in maticna prestala test na generalnem servisu delata napajalnik je nov ko sam skupaj pa se ne obrne niti ventilator.. tema cista! Svasta res nimam vec ideje.. sestavil sem ga tudi zunaj ohisja ce bi to bil problem.. nistaaaa!!

m0LN4r ::

Na servisu dela, tebi pa ne?
Kaj pa je razlika pri tebi in servisom? Ram, grafična ali kaj pozabiš štekat na plati?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Takoj bi upošteval nasvet, da ne priklapljaj 290 na tisti napajalnik, zdaj pa maš kaj maš... šola za drugič ;)

Če na servisu dela potem je pri tebi problem.

Daj cel comp tja in bojo že zrihtali.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

https://slo-tech.com/forum/t649288/p485...

80 eur za 80 plus psu je nateg, ker dobiš za tak denar 80 gold 550W http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... .


m0LN4r je izjavil:

Na servisu dela, tebi pa ne?
Kaj pa je razlika pri tebi in servisom? Ram, grafična ali kaj pozabiš štekat na plati?

Stara el. napeljava ?

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Coolermaster ma 648W na 12V, tvoj primer pa ma 546W na 12V liniji.

Kje je razlika, da za isti denar raje vzamem 546W namesto 648W ?

DarwiN ::

zafosnik je izjavil:

Se kar nic.. racunalnik se je ugasnil med delovanjem in to je to.. proc in maticna prestala test na generalnem servisu delata napajalnik je nov ko sam skupaj pa se ne obrne niti ventilator.. tema cista! Svasta res nimam vec ideje.. sestavil sem ga tudi zunaj ohisja ce bi to bil problem.. nistaaaa!!


Torej vse deluje, a vendar ne deluje.. :S Tako ti ne more nihče nadalje pomagat tule na forumu, ker imamo paradoks, a ne. :(

Mogoče je tisti dvožilni power switch kabel pregorel od ohišja?

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kaj ::

--------------------------------------------------------------------------------
Prosim za hitro pomoč. Čez pol ure prodam svojo staro 7970 za 150EUR in imam tako v budgetu za novo dobrih 350EUR. Smisel prodaje ne komentirati, saj je bilo nujno.

GTX 970 zaradi 3,5GB pomnilnika ne bi kupil. Mogoče se motim, ampak za zihr bi raje R9. (komentarji v to smer nesmiselni) Večja poraba in podobno me ne moti, dokler je v idle vsaj približno tiha.

Torej R9 390.
Na tem mestu bi prosil samo, če kdo lahko malo pomaga, kje v tujini bi dobil R9 390 najceneje. Plačilo z VISO, dostava v LJ. Bi iz tujine, razen če imajo tudi kje v SLO 3 leta garancije in je podobno poceni.
Pred dnevi so me izbrisali iz teme R9 3000 series, češ da sem smetil o nakupu, tako da tu sprašujem, dokler še imam funkcionalen PC.

Torej nekateri so rekli da je MSI najboljša, saj naj bi se tudi v loadu vrtela pri 1600rpm, a je malo dražja. Na tem mestu se še nisem odločil, ali bi dal par 10EUR več za msi. Verjetno ne.
Drugi, da powercolor, ker ima tri ventilatorje. Vsekakor pa želim, da se v idle ne vrtijo ventilatorji.

Par izračunov sem že naredil:
Na Caseking pride Powercolor R9 390 353.90EUR (vštetih 12EUR UPS).
Na computeruniverse mi naračuna za gigabytovo G1 gaming 376.27EUR (12EURpoštnina, visa 6EUR al neki tazga) ... a so potem svetovali, da Gigabytovo ne. Raje kaj s tremi ventilatorji.
Na mindfactory je gigabytova g1 gaming s 20EUR poštnine 359,05EUR.


ps. na nekaterih teh tujih straneh ne vidim podatka glede garancije. Je v tujini povsod 3 leta? v Slo je kar povsod nekako 2 leti.



Torej če ne drugače, bom tole tule:
https://www.caseking.de/powercolor-rade...
NE najdem pa podatka za garancijo...
Če najde še kdo kaj ceneje kot na caseking za 353EUR powercolorjevo ali če ve kdo za kak kupon, ki bi ceno še znižal, je zeloo dobrodošel :D
HVALA ZA VSO POMOČ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Kaj ::

uh šele zdle vidm da na caseking dobijo powercolorjevo šele 18.8.
Isto pa na mindfactory dobim upoštevajoč 20EUR poštnine za 355EUR.
Če ne drugače, bom pol kar to vzel: http://www.mindfactory.de/product_info....
Ne najdem pa podatka za garancijo...


Aja še to, kaj pomeni da je kartica RETAIL? Zgolj to da je za maloprodajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

hojnikb ::

za 355E maš msi 970, ki je pošast od kartice.

Nwm kaj je problem s tem 3.5G, če smo že 100x ugotovil, da je to non issue

Sicer pa će hočeš amd, vzami r9 290 in flashaj v 390
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Ta pošast je za 1mm večja in brez ene noge.
011011100111010101100010

Kaj ::

Drugače te trgovine delajo čez vikend ali je vseeno če s plačilom počakam do ponedeljka? Moram še na banko...

Kaj ::

Pa se to me zanima. V nekaterih spletnih trgovinah je med moznostmi placila poleg paypala tudi Cash in advance in pa Credit card. V cem je razlika med slednjima?

m0LN4r ::

1. Možnosti plačila za tebe se ti bodo prikazala, ko se boš v trgovino prijavil in boš imel selectano slovenia, eno je credit card(visa, master), nakazilo, paypal. Po prevzemu zelo verjetno nikjer ne gre.
2. Ločit moraš med proizvajačevo garancijo in prodajalčevo. Eni napišejo eno, drugi drugo.
3. Trgovine delajo, ko so delovni dnevi za to trgovino.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kaj ::

Pa imajo vse R9 390 3 leta proizvajalceve garancije?

oemdzi ::

@zafosnik: Verjetno strel v prazno, glede na to da si stvar očitno večkrat sestavljal, ampak si prepričan da si 20+4 pinski konektor dobro priključil na plato, oz. je vse sedlo, da ni kje za par mm lufta ?

Še ena podobna: si pravilno priključil power button ?

Drugače pa glede CPUja bi ponavadi piskala plata, nisem pa 100%, ker mi ga še ni uspelo skuriti. Jaz bi na tvojem mestu kot naslednji korak naredil to, da bi vzel CPU dol s plate in videl, če je kakšna razlika (kratek stik, kaj jaz vem ). Seveda kot razliko mislim, da ti zažene ventilatorje in morda plata spusti kakšen pisk. POST seveda ne bo izvedlo v nobenem primeru brez cpuja.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Kaj ::

Hah, napisem mail na mindfactory.de glede garancije powercolorjeve r9 390 in mi napisejo, da naj se glede trajanja garancije obrnem na proizvajalca.
Potemtakem sploh ne nudijo garancije pri mindfactory ampak se obrnes direkt na powercolor?

Zdej mr pa bega. Za powercolorjevo po netu zelo raztreseno pise da ima 2 leti garancije, msijeva pa 3 leta. Zaradi tega se verjetno splaca placati 30€ vec, ne?

Napajalc ::

Če boš po 2.5 letih prodajal pol ja, + hladilnik ima tabolši + frekvenca GPU je višja.
011011100111010101100010

Kaj ::

Napajalc je izjavil:

Če boš po 2.5 letih prodajal pol ja, + hladilnik ima tabolši + frekvenca GPU je višja.

Sem pisal zdaj na powercolor. Nekje na netu celo pise da 3 leta.

dominuspro ::

Če se boš s ceno začel bližati 400EUR, lahko pogledaš tudi pri nas. Npr. funtech

Lahko probaš tudi srečo z edigital. Piši jim, če lahko ponudijo kako tebi zanimivo grafo. Nekateri na ST so bili pri tem uspešni.

Napajalc ::

Točno to, 3 leta garancije je dobra za "heavy" gamerja, pač ventilatorji in za bolje prodat če se držiš roka, drugače je brezpredmetno.
011011100111010101100010

AapocalypseE ::

Kaj ::

No zdej koncno oddajam narocilo na mindfactory. Ampak mi kot nacin placila ponuja le CASH IN ADVANCE. S tem je misljen placilni nalog?

Pa se to. Obstajajo kaki kuponi s popusti za mindfactory? Bolj tezko tle preko mobitela kaj najdem...

Kaj ::

Oooooo pa sej to ne morš verjet!
Plačam za kartico in čez 2 uri ji znižajo ceno s 335EUR na 309EUR.
http://www.mindfactory.de/product_info....

Pa tok sm brskal kje je ceneje...
Nardit se pa verjetno kej več ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

DarwiN ::

Lahko odstopiš od nakupa in naročiš znova po nižji ceni.. Ampak se zna zavlečt, medtem pa bodo grafo podražili nazaj na 330. Cene namreč večkrat nihajo. :)))

Ali pa jim pišeš, da je šlo navzkriž za 2 uri in če ti lahko vrnejo teh 25€.. Po mojih izkušnjah pri MindFactory hitro odgovarjajo na maile.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kaj ::

Sem jim pisal če mi upoštevajo nižjo ceno in razliko porabim za drug izdelek pri njih.
Kako odstopiti niti ne vem
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična za 300-400 EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15726550 (18326) hojnikb
»

Katera grafična kartica?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8812283 (9376) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777663 (7339) PredatorX

Več podobnih tem