» »

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

sebas4 ::

Prebral sem že na desetine tem o tem kako pravilno dvigniti denar na bankomatih na Hrvaškem. Jasno mi je da je treba izbrati BREZ KONVERZIJE in v LOKALNI VALUTI. Jasno mi je tudi, da trgovcu, odgovoriš naj bremeni kartico v LOKALNI valuti.

1. Nekateri bankomati pa imajo precej prefrigane načine zavajanja. Ne spomnim se točno, ampak bankomat me je vprašal nekaj o fiksne tečaju ali če želim tečaj v € ali nekaj podobnega.... se ne spomnim več točno. Mislim da je tu bolje izbrati tisto drugo opcijo in ne fiksni tečaj.

2. Zanima me še kako je kartica (predplačniška Visa NKBM) bremenjena če te trgovec, nič ne vpraša. Kajti ko plačujem v Lidlu me nikoli ne vprašajo v kateri valuti želim plačati. Tudi v restavracijah, se ne spomnim tega.

3. Ali je enostavno bolje dvigniti nekaj € in kupiti HRK na hrvaški pošti?

Hvala

BuDi79 ::

sebas4 je izjavil:

2. Zanima me še kako je kartica (predplačniška Visa NKBM) bremenjena če te trgovec, nič ne vpraša. Kajti ko plačujem v Lidlu me nikoli ne vprašajo v kateri valuti želim plačati. Tudi v restavracijah, se ne spomnim tega.

Odvisno od POS terminala. Jaz plačujem predvsem z Revolut kartico, ki je kljub temu da je vezana na račun v EUR nominirana v britanskih funtih. Se sem pa tja (redko) dogaja da me vprašajo em... a želite da računamo v funtih ali v evrih (sem že večkrat videl da se jim na pos terminalu pojavi izbira EUR/GBP). Enako v Veliki britaniji, so me že vprašali če želim račun v EUR ali GBP ko sem plačeval z normalno celinsko EURO kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

sebas4 ::

Saj, če te vprašaja je OK, ampak kaj pa ko te ne vprašajo. Morda je trgovec v razmerju z banko in je obema interes, da te nategnejo s konverzijo v €. In kot rečeno, ne spomnim se, da bi me kdaj karkoli vprašali npr. v hrvaškem Lidlu.

zmaugy ::

A obstaja kakšen verjeten scenarij, ko se izplača konverzija v EUR?

starfotr ::

Ne.

no comment ::

zmaugy je izjavil:

A obstaja kakšen verjeten scenarij, ko se izplača konverzija v EUR?

Ja.

(če ima tvoja banka večjo provizijo za konverzijo iz tuje valute)

zmaugy ::

Ampak to mora biti pa res požrešna banka. Ko sem lani plačeval dopust in so me vprašali če želim konverzijo, sem lepo poklical v svojo banko in jih vprašal, naračunana razlika je bila precej astronomska za "provizijo", ki bi si jo lokalci vzeli.
To je zame ena takšna "legalna" lopovščina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

OvCa77 ::

Ali je kdo opazil, da ko je transakcija NFC noben terminal ne vpraša po konverziji? Zato je bolje, da kartice ne vstavljajo, ker potem je avtomatsko v valuti države.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

xmetallic ::

Predvidevam, da imate račune odprte pri NLB. Za enkrat sta samo NLB in Intesa Sanpaolo pristavila svoj pisker zraven pri plačevanju s kartico v tuji valuti.

https://www.primorske.si/slovenija/plac...

no comment ::

OvCa77 je izjavil:

Ali je kdo opazil, da ko je transakcija NFC noben terminal ne vpraša po konverziji? Zato je bolje, da kartice ne vstavljajo, ker potem je avtomatsko v valuti države.

Ja, avtomatsko v valuti države. Točno to kar hočeš*.

* Dokler se tvoji banki ne strga in začne obračunavat "konkurenčne" provizije.

mujek ::

xmetallic je izjavil:

Predvidevam, da imate račune odprte pri NLB. Za enkrat sta samo NLB in Intesa Sanpaolo pristavila svoj pisker zraven pri plačevanju s kartico v tuji valuti.

https://www.primorske.si/slovenija/plac...

NLB več ne zaračunva stroškov plačila: https://www.zps.si/index.php/osebne-fin...

Malajlo ::

Do sedaj so mi na POS terminalih vedno trgali po tečaju moje banke. Na bankomatih pa vedno brez konverzije. Tisto opozorilo, da te lahko nategne banka vedno potrdim in "sprejmem" tveganje. Tečaj nekje 7.45 za kune. Enako s cestnino.

sebas4 ::

Skratka, ni jasnega odgovora na vprašanje, kako trgovec ali gostinec bremeni našo kartico, če nas ne vpraša v kateri valuti želimo plačati.

Če je to tako, potem je bolje uporabljati gotovino.

Je kdo imel izkušnjo z dodatnimi vprašanji ATM-jev, potem ko ste že izbrali opcijo BREZ konverzije? Kaj ste tam izbrali (predvidevam da ni dobro izbrati fiksni tečaj v EUR)?

hvala še enkrat

EDIT: morda še, katere bankomate uporabljate, kateri ne sprašujejo neumnosti? Če imate NKBM kartice je baje dvig gotovine brez provizije na ATM-jih skupine Intesa San Paolo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

aborko ::

NLB več ne zaračunva stroškov plačila: https://www.zps.si/index.php/osebne-fin...

Ta članek je od aprila 2018, so že zdavnaj vmes nazaj uvedli nadomestilo: https://slo-tech.com/forum/t586896/p623...

krneki ::

Samo zgleda ne povsod. Vem da pred aprilom 2018 se mi je vedno pojavljalo "NAD. ZA MENJAVO VALUTE" pri vsakem dvigu v BiH, po tem datumu pa ne več (nazadnje sem dvignil včeraj in tega ni). Mogoče ker je bankomat od NLB.

Bellzmet ::

Kaj pa če imaš na TRR poleg EUR tudi tujo valuto, npr. kune. Lahko porabiš točno te kune pri POS/bankomatu?

krneki ::

Tudi pri plačilu z VISO na hrvaškem izpiše na cestnini 7,40 EUR, dejansko na izpisku kartice pa 7,31 (ravno srednji tečaj za kune pri NLB). Nobenih nadomestil in podobnega sranja zraven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15037926 (16082) sbawe64
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224264 (13274) CyberPunk
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515112 (9296) gruntfürmich
»

Nevidne devize na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911138 (9470) fikus_
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167052 (6423) Tarzan

Več podobnih tem