» »

S.P. - katerega, kakšni stroški nastanejo itd

S.P. - katerega, kakšni stroški nastanejo itd

avtek ::

Pozdravljeni.

Sem poizkusil iskati na desni strani portala, pa mi ni vrnilo nikakršnih zadetkov (nevem, če zadeva deluje?).

V prihodnjem letu planiram ponujati storitev, ki bi mi mesečno (10 mesecev) navrgla cca. 500-800EUR.


Zanima me kakšen način odprtja mi priporočate, kje si lahko o tem kaj več preberem? Vem, da je meja 50k€ za "normalen" S.P., kar ne bom dosegel pod nobenim pogojem.
Kakšni stroški nastanejo, oz katere postavke moram plačevati? Kako je s pretokom denarja, glede dohodkov in odhodkov (ki bojo "profit", in bodo moji)?
Kako je z dvema mesecema, ko ne bo nobenih storitev oz izstavljenih računov?
Slišal sem tudi o neki subvenciji, ki v prvem letu zniža stroške za polovico?

Sem še zelo, zelo zelen glede teh zahtev, zato bi prosil, če lahko okvirno pomagate.

Hvala za odgovore.

avtek ::

Sem pozabil povedati (kar je pomoje zelo pomembno), da sem trenutno zaposlen v podjetju za nedoločen čas, storitev pa bi opravljal v povsem drugi smeri.

LapD ::

Glede na to, da ponujaš storitev, verjetno ne boš zavezanec za DDV. Davčno osnovo ugotavljaš z upoštevanjem normiranih odhodkov.
V praksi to pomeni, da od vsakega izdanega računa, odrežeš 4% za plačilo dohodnine. Pri zaslužku 500 eur na mesec bo država torej pobrala 20 eur.

Ker si že zaposlen, boš imel "popoldanski" s.p., tako da bodo mesečni stroški za prispevke okrog 70 eur.
Prvo in drugo leto bo ta znesek še nekoliko nižji.
Denar je tvoj in prosto razpolagaš, ne rabiš si izplačevati plače ali kaj podobnega.
Ko ne bo izstavljenih računov boš plačal prispevke, spremeni se ne nič.
Računovodstva ne rabiš, ostalih stroškov naj ne bi bilo (razen seveda za opravljanje storitev, vožnjo itd.).
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Uporabnik ::

Meja 50k je samo ali postaneš ddv zavezanec ali ne. Ostalo kot je napisal LapD. Torej odpreti moraš popoldanski s.p. z normiranimi stroški (tu moraš paziti da ne zaj...).

avtek ::

Najlepša hvala za odgovor! Sta mi zelo olajšala samo razlago.

Dohodnina se pa potem obračuna v letni obračun, kot pri delodajalcu? Ali se morda plačuje mesečno glede na dohodke?


Hvala še enkrat, super kratka in jedrnata razlaga! :)

XLapse ::

avtek je izjavil:

Najlepša hvala za odgovor! Sta mi zelo olajšala samo razlago.

Dohodnina se pa potem obračuna v letni obračun, kot pri delodajalcu? Ali se morda plačuje mesečno glede na dohodke?


Hvala še enkrat, super kratka in jedrnata razlaga! :)

Podjetnik ugotovi davčno osnovo na način, da od ustvarjenih prihodkov odšteje normirane odhode v višini 80 % ustvarjenih prihodkov. Pri ugotavljanju davčne osnove upošteva prihodke in odhodke ob njihovem nastanku. Dohodnina od dohodka iz dejavnosti se odmeri po 20 % davčni stopnji in se šteje kot dokončen davek.

(4%)

PLačeval boš akontacijo.. Ko boš odprl boš 'naštimal' kok misliš da bo in od tega boš plačeval 4% vsak mesec ja
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

koyotee ::

LapD je izjavil:

Glede na to, da ponujaš storitev, verjetno ne boš zavezanec za DDV. Davčno osnovo ugotavljaš z upoštevanjem normiranih odhodkov.
V praksi to pomeni, da od vsakega izdanega računa, odrežeš 4% za plačilo dohodnine. Pri zaslužku 500 eur na mesec bo država torej pobrala 20 eur.

Ker si že zaposlen, boš imel "popoldanski" s.p., tako da bodo mesečni stroški za prispevke okrog 70 eur.
Prvo in drugo leto bo ta znesek še nekoliko nižji.
Denar je tvoj in prosto razpolagaš, ne rabiš si izplačevati plače ali kaj podobnega.
Ko ne bo izstavljenih računov boš plačal prispevke, spremeni se ne nič.
Računovodstva ne rabiš, ostalih stroškov naj ne bi bilo (razen seveda za opravljanje storitev, vožnjo itd.).


Delna oprostitev prispevkov velja samo za samozaposlitev, kar pomeni, da ne velja za popoldanski ali študentski s.p
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ToniT ::

Obvezno se prijavi kot normiran s.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615936 (9152) Gama
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359601 (8447) Vikking
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619351 (16888) wind
»

Enostavno knjigovodstvo za popoldanski sp in ostale obveznosti

Oddelek: Loža
2616083 (15366) St235

Več podobnih tem