» »

Popravilo plazme

Popravilo plazme

Scaramouche ::

Zanima me ali je kdo že popravljal plazmo.
Je nek znesek pri katerem jo enostavno več nebi vzeli nazaj? Nova je bila čez 1000€

Ker mi bodo šele povedali!
Gre namreč za letnik 2011 tx p 46p g30e



Resolution: 1920x1080
Response time: 0.001 ms
Contrast ratio: 5,000,000:1
Brightness: -
Color support: 16,7 million colors
Signal processing: 8 for each color
Viewing angles (H/V): Angle Free
Dot pitch:
Panel type: Plasma TV


Kje se danes začne ekvivalent temu?

Machete ::

To je dokaj ancient da bi popravljal, skoraj vse na trgu od 500 gor bo tole povozilo. Več pove pa naslednji pod mano..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Scaramouche ::

Machete je izjavil:

To je dokaj ancient da bi popravljal, skoraj vse na trgu od 500 gor bo tole povozilo. Več pove pa naslednji pod mano..


Jah sam recimo če je popravilo 50€ se splača. Vse nad 200 bi pa recimo že bilo vprašljivo...

Han ::

Če so fuč zgolj kondenzatorji, bo načeloma manj kot 50 eur.

Invictus ::

Ne popravljaj, predrago...

46" TV, nov, je cenejši od popravila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Treer ::

Machete je izjavil:

To je dokaj ancient da bi popravljal, skoraj vse na trgu od 500 gor bo tole povozilo. Več pove pa naslednji pod mano..

Sicer odvisno od popravila, ampak nivoji črne bojo enaki oz. boljši samo na OLEDU (kar sicer ob današnjih cenah ni več nek problem), mogoče se kak VA panel z dobrim local dimmingom približa.

Scaramouche ::

Treer je izjavil:

Machete je izjavil:

To je dokaj ancient da bi popravljal, skoraj vse na trgu od 500 gor bo tole povozilo. Več pove pa naslednji pod mano..

Sicer odvisno od popravila, ampak nivoji črne bojo enaki oz. boljši samo na OLEDU (kar sicer ob današnjih cenah ni več nek problem), mogoče se kak VA panel z dobrim local dimmingom približa.

kaj pa je danes v tem rangu?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Mene zanima je velika razlika med 400 in 800hz?

bambam20 ::

Scaramouche je izjavil:


Mene zanima je velika razlika med 400 in 800hz?


Verjetno se ta razlika opazi pri hitrih kadrih, ko se mora kamera ves čas hitro obračat kto je to recimo rpi športu tipa nogomet, košarka , hokej, akcijski filmi... Lahko, da se motim.

Scaramouche ::

Včasih je bil pri plazmah Panasonic top, kdo je pa danes?

bambam20 ::

Scaramouche je izjavil:

Včasih je bil pri plazmah Panasonic top, kdo je pa danes?


Pri tv-jih? Po moje Samsung in Sony.

Gagatronix ::

Plazme so preziveta zadeva.

roCkY ::

Ampak 77" OLED je dandanes cenjen na celo premoženje. Kaj manjšega 4k pa ni za kupit, če si navajen na 65" plazmo.
Kar gledam po trgovinah razen OLED ni vredno za menjavo (če seveda trenutni ekran crkne). Samsungov trenutni QLED sicer ni švoh ampak je še vedno opazno slabši od pana plzem letnika 11-12" - serija VT30-VT50.
Pomoje jo je vredno popravit tja do cene 300 €. Oledom bo cena več padla če bo le popravilo zdržalo vsaj kako leto. Za 46" je pomoje vredno dat do 200€ za popravilo.

Meizu ::

Scaramouche je izjavil:

Včasih je bil pri plazmah Panasonic top, kdo je pa danes?


Pojma nimam, ampak LGjev OLED je kar the shit (IIRC je LG razvil tole). Mi imamo doma Philipsovo OLED in slika je omajgad jes plis. Presaltali smo pa glih iz Panasonicove FHD plazme.

Scaramouche ::

roCkY je izjavil:

Ampak 77" OLED je dandanes cenjen na celo premoženje. Kaj manjšega 4k pa ni za kupit, če si navajen na 65" plazmo.
Kar gledam po trgovinah razen OLED ni vredno za menjavo (če seveda trenutni ekran crkne). Samsungov trenutni QLED sicer ni švoh ampak je še vedno opazno slabši od pana plzem letnika 11-12" - serija VT30-VT50.
Pomoje jo je vredno popravit tja do cene 300 €. Oledom bo cena več padla če bo le popravilo zdržalo vsaj kako leto. Za 46" je pomoje vredno dat do 200€ za popravilo.


Je to sprejemljivo?

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/5...

Meizu je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Včasih je bil pri plazmah Panasonic top, kdo je pa danes?


Pojma nimam, ampak LGjev OLED je kar the shit (IIRC je LG razvil tole). Mi imamo doma Philipsovo OLED in slika je omajgad jes plis. Presaltali smo pa glih iz Panasonicove FHD plazme.


daš model?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

daš model?


model od?

Scaramouche ::

Meizu je izjavil:

daš model?


model od?

Mi imamo doma Philipsovo OLED

Scaramouche ::

roCkY je izjavil:

Ampak 77" OLED je dandanes cenjen na celo premoženje. Kaj manjšega 4k pa ni za kupit, če si navajen na 65" plazmo.
Kar gledam po trgovinah razen OLED ni vredno za menjavo (če seveda trenutni ekran crkne). Samsungov trenutni QLED sicer ni švoh ampak je še vedno opazno slabši od pana plzem letnika 11-12" - serija VT30-VT50.
Pomoje jo je vredno popravit tja do cene 300 €. Oledom bo cena več padla če bo le popravilo zdržalo vsaj kako leto. Za 46" je pomoje vredno dat do 200€ za popravilo.


Klical je nazaj in rekel da bo 170 do 190 za popravilo..

Kako naj vem a me te modeli ne zajebavajo?
Model je rekel da so bili te tvji dragi ko je bil kupljen, že to mi je sumljivo, kot da bi mi hotel reči, zato boš tudi plačal več.
Kako zvedet da niso samo kondenzatorji plačal bom pa kot da je cel panel šel...

koyotee ::

Scaramouche je izjavil:

roCkY je izjavil:

Ampak 77" OLED je dandanes cenjen na celo premoženje. Kaj manjšega 4k pa ni za kupit, če si navajen na 65" plazmo.
Kar gledam po trgovinah razen OLED ni vredno za menjavo (če seveda trenutni ekran crkne). Samsungov trenutni QLED sicer ni švoh ampak je še vedno opazno slabši od pana plzem letnika 11-12" - serija VT30-VT50.
Pomoje jo je vredno popravit tja do cene 300 €. Oledom bo cena več padla če bo le popravilo zdržalo vsaj kako leto. Za 46" je pomoje vredno dat do 200€ za popravilo.


Klical je nazaj in rekel da bo 170 do 190 za popravilo..

Kako naj vem a me te modeli ne zajebavajo?
Model je rekel da so bili te tvji dragi ko je bil kupljen, že to mi je sumljivo, kot da bi mi hotel reči, zato boš tudi plačal več.
Kako zvedet da niso samo kondenzatorji plačal bom pa kot da je cel panel šel...


Tako da vprašaš še na kak drug servis. Če se pa že sedaj sekiraš zaradi 200€ pa bolje, da.kupiš drug tv.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

schrack ::

Scaramouche je izjavil:

Zanima me ali je kdo že popravljal plazmo.


Ja, jaz sem si popravil eno Panasonicovo Viero 50", 2 LG-jeve 50" in en Samsung 42#.
Na eni je bila matična plošča, na dveh napajalne kartice, na četrti pa ZSUS kartica.
Panasonicovo imam v dnevni in je res špica, dve sem šenkal tastu.
Uglavnem, najdražje me je prišla matična za Panasonic, cca 80€. Seveda rabljena iz ebaya. Drugače letijo cene proti 150-200 za nove. Napajalne kartice cca 40-60 za rabljene.
Poglej najprej kakšno napako ti sporoča utripanje ledice, potem si lahko naprej pomagaš z guglom.

ginekk ::

Gagatronix je izjavil:

Plazme so preziveta zadeva.


To je res edino, če jo zamenjaš z OLED. LCD so jajca.

Za OP, jaz sem svojo Pioneer peljal na ProElektroniko, BTC LJ, zgolj zato ker je bil to pooblaščen servis in je plačala zavarovalnica. Načeloma katerokoli audio-video zadevo bi moral znat popravit vsak uveljavljen (dolgoživ) AV serviser.

Nikonja ::

Že nekaj časa razmišljam da bi zamenjal svojo Samsungovo FHD plazmico ampak razen OLED-a me iskreno nič ne prepriča. LCD v kakršnikoli obliki ima po meni 10 krat slabšo sliko od vsake plazme in OLED-a. Po drugi strani plazma dela ok, 4k vsebino so še vedno redkost tko da.... dokler dela dela...

Scaramouche ::


Poglej najprej kakšno napako ti sporoča utripanje ledice, potem si lahko naprej pomagaš z guglom.


Ja je že na popravilu, pač rekel je da pride od 170-190 kar mi je kr neki.
Sploh ko je rekel da je ta plazma bila draga, pa pač dražje popravilo, se mi zdi neumno kako vem da ni zamenjal nekaj za 40€ naplačal bo pa 190?

To glede ledic prvič slišim, je kje kak tutorial?

Scaramouche ::

Ta indijanc ma to sam kok je to realno ne vem...

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Nikonja je izjavil:

Že nekaj časa razmišljam da bi zamenjal svojo Samsungovo FHD plazmico ampak razen OLED-a me iskreno nič ne prepriča. LCD v kakršnikoli obliki ima po meni 10 krat slabšo sliko od vsake plazme in OLED-a. Po drugi strani plazma dela ok, 4k vsebino so še vedno redkost tko da.... dokler dela dela...


Se popolnoma strinjam, ker tudi sam sem v podobni dilemi, ko po 8 letih počasi razmišljamo zamenjavi moje (še še vedno izjemne) Panasonic FHD plazme (TX-P42G20E). Alternativa je samo OLED (kjer najmanjši model 55 inčev), LCD-ji (tako kot pred leti) ne pridejo v poštev (kontrast, črna barva, vidni koti).

Po drugi strani pa se sprašujem - bom razen večjega ekrana in bolj moderne oblike (Panasonic ima res ogromne robove okrog zaslona in je dokaj debela) dejansko kaj bistvenega profitiral - vsaj pri gledanju standardnega TV programa ? Kot rečeno 4K vsebin praktično še ni na voljo (in vprašanje kdaj sploh bodo), kar je še huje pa je to, da tudi FHD po vseh teh letih še ni postal (minimalni) standard. Kaj mi recimo pomaga 65 inčni OLED, če moram potem gledat na T-2 nogometno tekmo na SportKlub v SD sranju ?!? SD programi nimajo več kaj početi v letu 2019 !

Podobno dilemo sem imel že leta 2010 pred nabavo Plazme, ko še praktični ni bilo (F)HD programov - kaj bom v bistvu profitiral pri zamenjavi CRT televizorja. Povod za nakup je bil tako šele prenos svetovnega prvenstva v nogometu na SLO2 v FHD. Ko sem videl sliko me je pač takoj prepričalo (da gre za opazen napredek). Kaj pa me danes lahko prepriča v zamenjavo (še vedno povsem spodobne in dobro delujoče) plazme ?

Gagatronix ::

Manj bos placal za strom. Plazme so pozrtne ko satan.

tony1 ::

Dober servis za vso elektroniko je še Modul center iz ind. cone Trzin, njihova najlepša lastnost pa je, da diagnoz ne dajejo po telefonu pač pa pogledajo zadevo in zastonj povejo, koliko bi stalo popravilo. In če rečeš, da naj zadevo vržejo v kanto, ne računajo nič.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: melvin ()

scipascapa ::

"vržeo v kanto", potem pa popravijo in furajo naprej :P

Invictus ::

Pa naj, če hoče kdo kupiti ta stara jajca ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XS!D3 ::

kanarin je izjavil:

Kot rečeno 4K vsebin praktično še ni na voljo (in vprašanje kdaj sploh bodo), kar je še huje pa je to, da tudi FHD po vseh teh letih še ni postal (minimalni) standard. Kaj mi recimo pomaga 65 inčni OLED, če moram potem gledat na T-2 nogometno tekmo na SportKlub v SD sranju ?!?

Odvisno kaj gledaš. Kar se mene tiče je 4K (in vedno več tudi 4K HDR/DolbyVision) vsebin bistveno več, kot pa časa za gledat.

Praktično vsi novejši filmi pridejo prej kot slej ven tudi kot 4K (HDR) BluRay release, kjer je slika večino vrhunska in 4K OLED res pride do izraza. Netflixu/Amazon Prime ponujata cel kup serij pa tudi filmov v 4K (HDR). Domače fotke, ki jih večkrat gledam na TVju, so že zelo dolgo več kot 4K, zadnje čase tudi filmčki. Vsaj meni je kar nekaj zanimivih in kvalitetnih 4K vsebin tudi na YouTube (občasno recimo kak Linus Tech Tips, Marques Brownlee, itd:). Roko na srce pa tudi kvaliteten FullHD source (recimo FHD BluRayi ali FHD vsebine na Netflixu/Primeu/HBOGO/YouTubeu/...) izlgedajo super na teh TVjih. Če nisi res blizu ali imaš ogromen screen, je večja razlika med kvalitetnim in slabim FHD kot pa med 4K in FHD. Še najbol zaostaja klasična TV produkcija, ampak spet HD izgleda relativno OK (seveda ni isto kot BluRayi), medtem kot SD res ni za gledat in ga sam že zelo dolgo nisem gledal. Ne srečo dobim vse meni zanimive kanale od operaterja v (F)HD tako live kot ogled za nazaj. S 4K kanali pa gre zaenkrat relativno počasi, ampak se očitno tudi premika.

Zdaj če imaš dovolj veliko delujočo in kvalitetno FullHD plazmo, je smortnost nakupa OLEDa res vprašljiva. Ampak če ne drugega, je čisto drug svet že samo razlika 42" vs 65" tudi pri HD vsebinah. Jaz bi takoj vzel še več, če ne bi bila takšna razlika v ceni med 65 in 77 OLEDi. Pa kljub kvaliteti teh plazem, bi moral biti poleg ločljivosti tudi prikaz barv itd. na OLEDu vseeno boljši.

Daliborg ::

Jaz se za mojo Panasonic plasmo nisem sekiral, ko mi je rekel da je popravilo 200 EUR sem mu rekel naj ga kar obdrži.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Gagatronix ::

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

c3p0 ::

Sem še vedno na plasmi (od 2011) in ne vidim razloga za menjavo. Ko veliki OLED postanejo cenejši, morda.

Za filme pa je projektor špica, slabost je edino, da zahteva temo.

Daliborg ::

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

Jap še vedno. Čeprav jaz in mnogi drugi uporabljamo TV ekrane izključno za priklop kakšnega box-a, konzole, računalnika ali drugih medijskik preddvajalnikov .
Če naši ISP-ji ponujali samo internet za dobro ceno (še pomnem T2 10/10 za 14EUR/mesec) sploh ne bi razmišljal kupovati še TV sheme zraven .
lp

Daliborg je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

Jap še vedno. Čeprav jaz in mnogi drugi uporabljamo TV ekrane izključno za priklop kakšnega box-a, konzole, računalnika ali drugih medijskik preddvajalnikov .
Če bi naši ISP-ji ponujali samo internet za dobro ceno (še pomnem T2 10/10 za 14EUR/mesec) sploh ne bi razmišljal kupovati še TV sheme zraven .
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

roCkY ::

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

Rabim ekran tudi da frčkam po ST forumu recimo. En od ekranov je tudi 65" pana plazma. Sam TV pa gledam morda kak športni prenos. Sicer pa nekaj netflix-a, amazona, YT. Skratka brez solidnega ekrana ne gre. Trenutno pa sem na 32" 4k dell monitorju, ki tudi dokaj solidno riše video a se za plazmo daleč skrije tudi pri 4k vsebinah.
Če mi plazma odleti jo sigurno dam popravit dokler ne bo soliden 77" OLED pod 3 k€.

Gagatronix ::

Daliborg je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

Jap še vedno. Čeprav jaz in mnogi drugi uporabljamo TV ekrane izključno za priklop kakšnega box-a, konzole, računalnika ali drugih medijskik preddvajalnikov .
Če naši ISP-ji ponujali samo internet za dobro ceno (še pomnem T2 10/10 za 14EUR/mesec) sploh ne bi razmišljal kupovati še TV sheme zraven .
lp

Daliborg je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)

Jap še vedno. Čeprav jaz in mnogi drugi uporabljamo TV ekrane izključno za priklop kakšnega box-a, konzole, računalnika ali drugih medijskik preddvajalnikov .
Če bi naši ISP-ji ponujali samo internet za dobro ceno (še pomnem T2 10/10 za 14EUR/mesec) sploh ne bi razmišljal kupovati še TV sheme zraven .
lp


Sam imam T-2 optiko 10/10 za drobiz na mesec. Brez TV prikljucka, brez telefonskega prikljucka. :) Ne vem v kaksnih od boga pozabljenih krajih zivis, da te opcije nimas.

Daliborg ::

24,99eur/mesec zame ni drobiž :( drobiž je bil zame 14 eur/mesec.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Gagatronix ::

Jaz za 10/10 placam 12 eur/mes. Brez TV-ja, brez GSM-a, brez stacionarne linije.

Mato989 ::

Scaramouche je izjavil:

Treer je izjavil:

Machete je izjavil:

To je dokaj ancient da bi popravljal, skoraj vse na trgu od 500 gor bo tole povozilo. Več pove pa naslednji pod mano..

Sicer odvisno od popravila, ampak nivoji črne bojo enaki oz. boljši samo na OLEDU (kar sicer ob današnjih cenah ni več nek problem), mogoče se kak VA panel z dobrim local dimmingom približa.

kaj pa je danes v tem rangu?
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/k...

Mene zanima je velika razlika med 400 in 800hz?



400 in 800 hz je NATEG... paneli so 50, 60 morda kak 75 čeprav redno in 100 ter v usa eni 125 herčni... vse ostalo je matematičarski nateg!

Glej samo native panele in njihove herze! To kar piše v BBju in tile indeksi kakovosti slike so kr neke neumnosti... ko sem delal v BBju sem se samo križal!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daliborg ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz za 10/10 placam 12 eur/mes. Brez TV-ja, brez GSM-a, brez stacionarne linije.

WAT? kako? Zanimivo to je še manj kot pa sem na začetku jaz plačeval se prav spomnem da je bilo 14 EUR /mesec . Brez heca res me zanima kako do tega zneska pridem če imajo pa po ceniku 24,99€/mesec.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kanarin ::

Gagatronix je izjavil:

Da ljudje leta 2019 se gledajo televizijo mi je neverjetno. Ampak vsakomur svoje. :)


Lahko pojasneš kaj se ti tukaj zdi neverjetnega ? Pravzaprav v letu 2019 niti ni več jasno in nedvoumno (kot včasih) kaj izraz "televizijo" za koga sploh pomeni. Imamo namreč cel kup naprav oz zaslonov ki predvajajo razne vsebine in cel kup virov predvajanja teh vsebin. Torej kaj pravzaprav definira "televizijo" danes ?

marko71 ::

Mi smo popravljali LG plazmo, vendar na račun zavarovalnice, je usekala strela notri preko kabelske in skurila matično,
cena je bila okoli 230 EUR. To je bilo ene 2 leti nazaj, od takrat TV dela kot mora.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743304 (14924) kurjač
»

Samsung pokazal 292-palčni televizor

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
288107 (4783) MrStein

Več podobnih tem