» »

kako prepričat samba server da šera mapo tudi smart TV ju ?

kako prepričat samba server da šera mapo tudi smart TV ju ?

#000000 ::

OS je debian 9 stretch, samba dela vsem v mreži seveda če vpišejo username in geslo, TV pa te mape ne vidi, sem hotel postavit minidlna pa je baje rizik prevelik, enako mediatomb, ki naj bi to znali, kodija ne bom gor tlačil ker je to mini pc omejen z 1gb rama in potem vse šteka. Je kaj podobnega ali pa kako prepričat sambo da bo vidna tudi TV-ju aja TV je smart philips.

Hvala

ToniT ::

Verjetno boš potreboval nek media server...

pixelzgaming ::

Verjetno ti tv podpira samo SMB1 protokol. Boš mogel v configu nastavit parametre.

/etc/samba/smb.conf

Min protocol = 1

Poskusis lahko če deluje, ampak ne priporočam uporabljat SMB1 ker je vulnerable.

Drugače pa 1GB Ram ni problem za kodi, sem na rPi lavfal 1080p, samo dovolj vram moraš dedicatat. Na koncu je kodiju ostalo cca 200mb rama ker sem mel gor še mono, qbit, itd.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Lonsarg ::

#000000 je izjavil:

OS je debian 9 stretch, samba dela vsem v mreži seveda če vpišejo username in geslo, TV pa te mape ne vidi

TV najbrž zna samo anynymous login uporabit za network share. Tudi ni posebnega razloga da zgolj navadne filme/musko zaščitiš z dodatnim geslom. Saj je že sam network pod neko zaščito. Ne rečem če bi šlo za dokumente, tam bi priporočal ekstra zaščito poleg LAN.

#000000 ::

bom pogledal če mi rata da nastavim anonymus login, samo pol je problem ker vsebino spreminja samo root user, je pa ta mapa mišljena tud za kak drug file začasno shranit pač da je file dostopen z vsakega kompa v merži, hm edino če se lahko da dva userja en z geslom in pravicami, drug anonymus pa samo bere.

Bom mal pregledal če je kak tutorial na to temo.

Hvala zaenkrat

Ribič ::

Tile TV operacijski sistemi so bolj bogi in žalostni. Jaz sem si ravno zato na zadnjo stran TV-ja namestil Chromebox in nanj naložil Kodi, ki lepo podpira samba network shares. TV funkciji sploh ne uporabljam.
Vse ribe so mi pobegnile!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SMB povezava Winows 10 s Synology NAS

Oddelek: Operacijski sistemi
323013 (2279) dukedl
»

Samba

Oddelek: Programska oprema
242320 (1612) kiFni
»

Ekipa Sambe dosegla dogovor z Microsoftom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
538101 (5500) poweroff

Samba, Linux, Windows XP

Oddelek: Omrežja in internet
201909 (1681) hruske
»

Samba pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
111307 (1145) borchi

Več podobnih tem