» »

SMB povezava Winows 10 s Synology NAS

SMB povezava Winows 10 s Synology NAS

poweroff ::

Imam Synology NAS, kjer sem v Control Panel pod File Services vključil SMB service.

Pod Advanced Settings za SMB imam Maximum SMB protocol: SMB3, minimum: SMB1

Na Windows 10 kišti sem naredil tole:
1. Run PowerShell as Administrator
2. Set-SmbClientConfiguration -RequireSecuritySignature 1
(Y)
3. Set-ItemProperty -Path "HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters" RequireSecureNegotiate -Value 0 -Force
4. Control Panel / Programs and Features / Turn Windows Features On or Off: SMB 1.0/CIFS File Sharing Support je označen

Ko se z Windows kišto povežem na NAS: \\ip.od.nas\Mapa - in vpišem u/p, pravi, da se je more povezati - Navedeno omrežno geslo je napačno.

Any idea kako to rešit? Očitno Sysnology ne podpira nekih novejših lastnosti SMB protokola, Win 10 pa ne pristane na starejše...
sudo poweroff

Jure14 ::

Kateri Win10? 1803?
Načeloma bi povezava morala biti OK, edino programov ne moreš (več) zaganjat iz NASa, če je protokol SMB1.

mtech7 ::

Meni deluje z nastavitvijo minimum SMB2

poweroff ::

Win10 Pro - 1709.

Takole je nastavljen Synology:
 Synology

Synology



Tole rečejo Windowsi:
 Win10

Win10



Skratka - ne dela....
sudo poweroff

poweroff ::

Skušam pa tudi nastaviti WebDav - iz Linuxa dela, iz Win10 pa ne...
sudo poweroff

Highlag ::

Sam imam pod advanced nastavljeno maximum smb protocol -> smb2, minimum pa smb1
Drugo imam enako.

Sem se pa tudi matral, da sem NAS ukrotil. Glede na to, da je to mrežna naprava bi pričakoval, da bo lažje zadevo nastavit. Po drugi strani mi je pa v Windowsih zadeva delala takoj, in sem se matral predvsem z Mintom, kar je še bolj bizarno, ker sta oba sistema (NAS in Mint) Linux.

V oknih sem če se ne motim samo račno vpisal naslov \\nas in nato ime in geslo, pa je zadeva delala.
Pod linuxom sem pa diske mmontiral, samo kako, bi pa moral pogledat.
Never trust a computer you can't throw out a window

krneki0001 ::

SMB1 ni več po defoltu vgrajen v sistem windows 10 od 1709 builda naprej.

https://support.microsoft.com/en-nz/hel...

If you cannot use any of these workarounds, or if the application manufacturer cannot provide supported versions of SMB, you can re-enable SMBv1 manually by following the steps in KB 2696547.


KB2696547 - https://support.microsoft.com/en-us/hel...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

A si prepričan, da imaš Username OK nastavljen. Pri Synologyju username štimaš na dveh mestih, meni se zdi malo kaotično. Sicer nimam zdaj pred sabo, ampak jaz sem se uspel enkrat tolk zaplezat s temi usernamei, da nisem več prišel na Sharane folderje s klienti. Na srečo sem gor imel samo testne podatke, tako da sem zadevo zresetiral, zbrisal komplet RAID in začel znova.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Ja, ker z istim uporabnikom in geslom se lahko povežem gor preko Weba, davs://, ssh in FTP.

nebivedu, če bi prebral prvi post, bi videl, da sem SMB1 že vklopil.

sc.exe query lanmanworkstation

pravi takole:

SERVICE_NAME: lanmanworkstation
TYPE : 30 WIN32
STATE : 4 RUNNING
(STOPPABLE, PAUSABLE, IGNORES_SHUTDOWN)
WIN32_EXIT_CODE : 0 (0x0)
SERVICE_EXIT_CODE : 0 (0x0)
CHECKPOINT : 0x0
WAIT_HINT : 0x0
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

poweroff ::

OK, problem je še bolj bizaren.

Uporabil sem Total Comamnder in z njim skušal skopirati datoteke na Windows mašino. Sicer je večinoma šlo, ampak določenih datotek oz. map ni skopiral. Recimo tipičen primer je mapa z imenom "AŠ". Pri tem moram poudarit, da je bila mapa tako poimenovana na Mac računalniku, nato skopirana na Sysnology NAS preko afp:// protokola in ko sem jo hotel skopirati v Windows preko ftp://, ni šlo. Skratka, charecter encoding ČŠŽjev je Mac-ovski.

Dobro, namestim nek trial program, ki omogoča mapiranje webdav map (NetDrive3, videti je super zadeva, samo malo drag se mi zdi) in skušam skopirati to mapo. In je šlo! No, vseh datotek mi Raziskovalec nikakor ni želel skopirati, zato sem za kopiranje uporabil Total Commander. Trenutno zadeva še kopira, ampak imena map s ČŠŽ so na Windows računalniku vidna.

Problem pa je, da določenih datotek nikakor noče kopirati, saj med kopiranjem javlja, da so imena datotek predolga. Recimo tipično ime datoteke je "Dokument s skenirano kopijo računa, kjer nam je stranka zaračunala najem avtodoma s katerim smo se odpravili na izlet v Ćalevce.doc" (izmišljen primer)... mislim, W.T.F. Ta dokument se seveda nahaja v podobno imenovani mapi, in na koncu imamo celo zmedo.

No, potem sem našel pa mapo brez imena (jup, brez imena, na macu je tako mapo mogoče skreirati, kako to vidi Windows raje ne razlagam) in v njen cel kup (očitno pomembnih in smiselnih) datotek. In so se mi tista dolga imena zazdela celo normalna...

Anyway, nazaj h problemu.

Tisto prvo kopiranje s Total Commanderjem, ko datotek s ČŠŽ ni skopooral, ostale pa je. Ker mi sedaj kopira vse, sem se odločil, da bom to (neuspešno) kopijo izbrisal. Ampak ne gre.

Če dam trajno brisanje (shift-delete), se ne zgodi nič. Če dam navadno brisanje ali premaknem mapo v koš, Windowsi javijo da "Elementa ni mogoče najti". Če grem v cmd.exe in dam del *.* me vpraša če sem prepričan, a ko pritisnem Y(es), se ne zgodi nič.

Vprašanje: kako hudiča izbrisati te datoteke???

P. S. Tudi po restartu ni nič bolje.
sudo poweroff

crniangeo ::

ena od primerov kjer si lahko pobrisal mape je del "\\?\c:\path....\ (predlagam da si mapiras pogon :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Alexius Heristalski ::

poweroff je izjavil:

Problem pa je, da določenih datotek nikakor noče kopirati, saj med kopiranjem javlja, da so imena datotek predolga. Recimo tipično ime datoteke je "Dokument s skenirano kopijo računa, kjer nam je stranka zaračunala najem avtodoma s katerim smo se odpravili na izlet v Ćalevce.doc" (izmišljen primer)... mislim, W.T.F. Ta dokument se seveda nahaja v podobno imenovani mapi, in na koncu imamo celo zmedo.

In the Windows API (with some exceptions discussed in the following paragraphs), the maximum length for a path is MAX_PATH, which is defined as 260 characters.

https://msdn.microsoft.com/en-us/librar...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krneki0001 ::

Matthai, kaj pa da bi disk vzel iz NAS-a in ga postavil v tvoj računalnik direktno? Ali pa v kak računalnik z Linuxom?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

hojnikb ::

samba userja je treba nastavit v smb.conf (predvidevam da je synology na linux osnovi), pa bo delal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

imagodei ::

poweroff je izjavil:

Ja, ker z istim uporabnikom in geslom se lahko povežem gor preko Weba, davs://, ssh in FTP.

A Synology imaš povezan v domeno? - to se tudi namreč da.

Sicer pa, dovoljenja za dostop nastavljaš na Control Panel --> Shared Folders --> [ izbrani folder ] --> Edit --> Permissions. V levem zgornjem kotu lahko izbereš tudi domenske uporabnike in jim določiš pravice.

Ampak poglej, da je to usklajeno tudi s: File Station --> [ izbrani folder ] --> Properties --> Permission.

Tu dejansko lahko nastavljaš pravice bolj granularno - po celotnem directory tree-ju in Windows ACL style po uporabniku.

Kot rečeno, meni se zdi vse skup malo kaotično postavljeno. Gre pa za isti (podoben?) princip kot pri Shared folders na Windows, kjer postavljaš pravice tako na Shared Folder (na SMB nivoju) kot tudi na NTFS nivoju. Skratka, ne pomaga, da daš remote uporabniku pravico na Share, če nima hkrati pravice tudi na NTFS.
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

OK, to sem zdaj nekako rešil.

Problem, ki ostane je pa, kako izbrisati tiste datoteke. Ko jih hočem izbrisati, mi javi "Error 0x80004005 Uspecified Error".

Zdaj sem pognal sfc /scannow, pa da vidimo če bo kaj bolje po rebootu...
sudo poweroff

aleksander10 ::

Kaj če se ssh-jaš na NAS in preko CLI-ja pobrišeš zadeve?
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

poweroff ::

Em... to so datoteke na Win 10, ki so bile na računalnik prenešene iz NAS-a preko FTP (s Total Commanderjem).

Hja... "Windows Resource Protection did not find any integrity violations." Datotek pa še vedno ne morem izbrisati... any idea?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

hojnikb ::

again, skreiraj userja direkt v smb.conf pa nebo tezav.
#brezpodpisa

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

again, skreiraj userja direkt v smb.conf pa nebo tezav.


Nehaj prosim bedarije pisati - šlatanje po config fajlih je krasen način kako zavoziš konfiguracijo NASa da ti potem stvari še bolj ne delajo. Synology uporablja extended atribute na UIDjih, ki jih vodi sam. Če bo ročno šlatal po uporabnikih bo prišlo do razlik med tem kaj počnejo sistemski daemoni, konfiguracijski vmesnik in SMB.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

poweroff ::

Še malo, pa bom vse skupaj v OneDrive vrgel... jaz, kot Linux user. :D
sudo poweroff

Invictus ::

Daj NFS na Synology.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

again, skreiraj userja direkt v smb.conf pa nebo tezav.


Nehaj prosim bedarije pisati - šlatanje po config fajlih je krasen način kako zavoziš konfiguracijo NASa da ti potem stvari še bolj ne delajo. Synology uporablja extended atribute na UIDjih, ki jih vodi sam. Če bo ročno šlatal po uporabnikih bo prišlo do razlik med tem kaj počnejo sistemski daemoni, konfiguracijski vmesnik in SMB.

glede na to da mu ze sedaj ne dela, kej velik nima za zavozit :D
#brezpodpisa

aleksander10 ::

Na W10 poskusi z naslednjim postom:
https://superuser.com/questions/1076803...
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

matobeli ::

Kaj pa Synology Assistant (program) pravi?

krneki0001 ::

poweroff je izjavil:

Problem, ki ostane je pa, kako izbrisati tiste datoteke. Ko jih hočem izbrisati, mi javi "Error 0x80004005 Uspecified Error".


Right-click the file or folder, go to properties. Click the Security tab. Under Groups or user names you will probably see a string of number/special characters. If you do not see something abnormal, this will not help you. If you do, click edit, click the abnormal object (in my case it was 875-d$d) then click remove. This should then allow you to delete/edit/move the file/folder.


https://answers.microsoft.com/en-us/win...

https://www.techjunkie.com/0x80004005/

0x80004005 errors when moving or deleting files

If you’re seeing 0x80004005 errors when moving or deleting files, it is usually a user permissions issue. Even if you’re using your computer as an administrator it isn’t always enough. That means we need to take ownership of the folder.
1. Right click the file or folder in question and select Properties.
2. Navigate to the Security tab and click Advanced.
3. Highlight your user account in the top pane of the window and click Edit.
4. Highlight your user account again and the boxes in the bottom pane should now be selectable. Check the box next to Full control and click OK.
5. Retry the file you’re trying to move or delete.

If that doesn’t work, try this:
1. Right click the file or folder in question and select Properties.
2. Navigate to the Security tab and click Advanced.
3. Click the Change text link in the Owner line.
4. Type your account name where it says ‘Enter the object name to select’ and click Check Name. If you typed it correctly, it should become underlined.
5. Select it once more and click OK. The window should now close.
6. Depending on your configuration, if you’re changing a folder or drive, you may see ‘Replace owner of subcontainers and objects’ and a check box. Check it to change the permissions to all files and folders within the folder you’re changing.
7. Retry the file you’re trying to move or delete.



Those are the most common causes for 0x80004005 errors. If you have any more, let us know below.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

tasotusire ::

Jaz sem rešil zaznavanje NAS-a z WinReducerjem, kjer sem nastavil da SMB inštalira že pri inštalaciji OS-a. Na verziji Enterprise (zadnja verzija), kaj drugega še nisem preizkušal ker se mi ne da več.

ToniT ::

Zaženi računalnik s svojo najljubšo distribucijo linuxa in zbriši datoteke...

b3D_950 ::

Za kopiranje je verjetno boljši Richcopy od TCja, ker lahko kopira več fajlov hkrati.

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

SeMiNeSanja ::

Če je problem v pravicah, tako kot je izbrskal nebivedu, potem se lahko poslužiš CACLS ukaza v Windows, da datotekam dodeliš ustrezne pravice.

CACLS c:\xxx\yyy\*.* /T /G user:F

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hmm...

CACLS Datoteke /T /G "tinka":F


Are you sure (Y/N)?y
processed dir: C:\Users\tinka\Documents\Datoteke
Access is denied.


whoami


tinka2\admin
sudo poweroff

poweroff ::

Okeeey...

dir /x
rd /s /q DATOTE~1


.. je rešilo problem.

Weird. (Na Linuxu še nisem doživel česa takega)
sudo poweroff

dukedl ::

Z win10 res še nism probal, mi pa ni delalo z win8.1
dokler nisem ROČNO dodal up ime in geslo v Control Panel\Credential Manager
Čeprav je bilo že shranjeno, ker sm vpisoval v okno ko me je vprašal za povezavo (če je not, ga pobriši in ročno dodaj).
lp dukedl


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup SW za Windows okolje

Oddelek: Programska oprema
353240 (2350)          
»

Samba hitrost

Oddelek: Pomoč in nasveti
132436 (1796) e-marko
»

Kako priklopiti NAS na Linux računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
131250 (957) black ice
»

[Ubuntu] Samba

Oddelek: Programska oprema
151739 (1529) black ice
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341638 (1334) hruske

Več podobnih tem