» »

ena SIM dva aparata ?

ena SIM dva aparata ?

refosk ::

Ali lahko SIM kartico, ki jo uporabljam v telefonu občasno prestavim v tablico? Ali je kakšna opcija narediti kopijo SIM kartice? Moj ponudnik je T-2.

Besna Glista ::

Komot jo lahko prestavljaš iz aparat v aparat.

St235 ::

Brez težav prestavljaš, ker pri nas operaterji (vsaj zaenkrat) tega še ne omejujejo.

Dodatna SMS kartica je možna (ne vem če pri t-2), samo to nima ravno nekega smisla za tablico, ker lahko kadarkoli vzameš dodatno data kartico. Ti bo pa operater seveda to računal.

ToniT ::

St235 je izjavil:

Brez težav prestavljaš, ker pri nas operaterji (vsaj zaenkrat) tega še ne omejujejo.



Misliš reči, ne omejujejo več...

St235 ::

Kdaj pa so operaterji omejevali prestavljanje sim kartice? V 20 letih kar imam mobitele oziroma tablice se mi še ni zgodilo, da bi bila sim kartica zaklenjena na napravo ali tip naprave (kar ne morem trdit za tujino).

Razen če zadevo mešaš z zaklepanjem naprav na operaterja, samo to nima nikakršne veze s temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ToniT ::

Se posipam s pepelom... Imaš prav.

bauci ::

Jaz sem pred cca dvema letoma želel imeti dve sim kartici z isto tel. številko in so mi pri Telekomu in Simobilu rekli, da to ni mogoče.

zee ::

Personal Hotspot in ni treba ničesar prestavljat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Peter18 ::

krucymucy ::

Peter18 je izjavil:

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

To je dodatna SIM kartica z drugo telefonsko stevilko.
Le po defaultu je preusmeritev na to kartico.

St235 ::

bauci je izjavil:

Jaz sem pred cca dvema letoma želel imeti dve sim kartici z isto tel. številko in so mi pri Telekomu in Simobilu rekli, da to ni mogoče.


Pri telekomu (oziroma takrat še pri mobitelu) si že več kot 10 let nazaj brez težav imel dve sim kartici na eno številko. Uporabno je bilo na primer v avtomobilih pri prvih zametkih "prostoročnega telefoniraja", kjer si dejansko imel SIM v avtomobilu. Nista pa bili obe kartici aktivni hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Peter18 ::

krucymucy je izjavil:

Peter18 je izjavil:

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

To je dodatna SIM kartica z drugo telefonsko stevilko.
Le po defaultu je preusmeritev na to kartico.

Storitev SIM 2 vam omogoča, da imate dve SIM-kartici z enako telefonsko številko. V okviru storitve SIM 2 imate lahko eno SIM v mobitelu, drugo SIM pa v drugi napravi.

krucymucy ::

Peter18 je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Peter18 je izjavil:

https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...

To je dodatna SIM kartica z drugo telefonsko stevilko.
Le po defaultu je preusmeritev na to kartico.

Storitev SIM 2 vam omogoča, da imate dve SIM-kartici z enako telefonsko številko. V okviru storitve SIM 2 imate lahko eno SIM v mobitelu, drugo SIM pa v drugi napravi.


Ne bos nehal a ne?

Kako deluje Avtotelefon?
Storitev samodejno in brezplačno preusmeri klic z osnovne na dodatno SIM-kartico, če na osnovni številki na klic v 20 sekundah ne odgovorite oziroma je osnovna številka nedosegljiva. Pri Avtotelefonu se preusmerijo klici, SMS-sporočila pa še vedno prihajajo na nosilno številko.

Kako deluje storitev SMS-zgrešeni klici pri Avtotelefonu?
Ko so SMS-zgrešeni klici vključeni na osnovni številki in številka ni dosegljiva:

SMS z zgrešenimi klici je poslan na osnovno številko.
Klic se ne preusmeri na podrejeno številko, saj se preusmeritev izvede le v primeru 20 sekund neodziva.

Ko so SMS-zgrešeni klici vključeni na podrejeni številki in številka ni dosegljiva:

SMS z zgrešenimi klici je poslan na osnovno številko.

Ali Avtotelefon deluje v tujini?​
Ne, v tujini se preusmeritev ne izvaja, SIM-k​artici delujeta samostojno.

Kopirano iz tvoje povezave.

          ::

V začetkih GSM telefonije, smo SIM kartice znali tudi kopirati, kasneje so prišle novejše, šifrirane.

jizzer ::

Malo obujam :) ali je kaka free opcija da dobim dodatno sim? Pri Telekomu to računajo 15e WTF!? In sedaj iščem način kako to zaobiti. Rabim za tablico.
Je komu že to uspelo? Razmišljam v smeri da bi na eni napravi aktiviral ESIM, fizične pa nebi vrnil in jo uporabljal na drugi napravi. Še kakšen predlog? :) ker 15e je rop, kakorkoli obrneš :)

starfotr ::

Bolj je važen mesečni strošek. Koliko je to pri TS?

Na aparat so zaklenjene kakšne sim kartice za podatkovni promet (na modem in bazno postajo zaklenjeno, npr. pri kombinirani povezavi xDSL in LTE).

vres.ales ::

Odvisno od paketa, ki ga imaš. Ne vem pa s kom si se pogovarjal, ker imajo več opcij za SIM2. Jaz sem vzel dodatni SIM net za otroka in na njem aktiviral še klice, in ima čisto drugo telefonsko za 9EUR na mesec.

Edit: Pa še HOT imaš samo za 10EUR

Zgodovina sprememb…

mambli ::

Včasih se je dalo narediti duplikat: https://drfone.wondershare.com/phone-cl... . Če je stara verzija SIM kartice, se da, drugače ne.

vres.ales ::

Duplikat še je vedno, ker imam jaz na A1 duplikat SIM narejeno. Uporabljam dva službena telefona z isto telefonsko, ker imam enega navadnega in enega za eksplozivna območja.
Vendar mora biti en vedno v letalskem načinu! Ker podatkov in klicov z duplikatom ne moreš opravljati istočasno, če pustim oba vklopljena mi grejo klici na tistega, ki se je uspel preriniti v omrežje, tudi podatke preklaplja med njima.

vres.ales ::

Pa še problem je, da na isti telefonski ne moreš na dveh aparatih uporabljati whatsapp in viber. Samo na eni napravi se lahko vpišeš z isto telefonsko

kiberpunk ::

Obujam, ker sem v isti situaciji kot jizzer.. torej sem nabavil tablico, ki ima Cellular zmoznosti.
Paket imam pri TS, kjer imam na mobilnem paketu itak vse neomejeno.. zakaj ne morem uporabiti ta isti paket za tablico? Z enkratnim placilom samo da mi ustvarijo duplikat SIM kartice?

Ker koliko razumem iz vasih pogovorov, bi moral placati enkratni znesek za kopijo SIM + potem se posebej narocnino za tisto SIM. To se mi zdi popolnoma nesmiselno, saj bi hotel ohraniti isto stevilko na tablici, kot imam za mobitel .. ampak da mi ni treba prestavljati SIM-a iz ene naprave v drugo.

Invictus ::

A nima TS ene opcije, kjer si lahko deliš gigabajte med naročniki?

Vzameš en osnovni paket in podariš gigabajte iz bolj bogatega paketa...

Drugače greš pa recimo na Hot, kjer vzameš 2x 100GB paket, pa imaš mir za 20 EUR/mesec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

modelno1 ::

Na TS lahko podatke deliš tudi mobi uporabnikom ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A lahko kličeš 112 in 113 če nimaš sim kartice

Oddelek: Loža
121686 (842) Tiger
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031331 (11622) Ghost007
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440916 (17262) VrtniPalcek
»

Google je postal mobilni operater (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5819594 (14146) Jupito
»

2 telefona z isto številko

Oddelek: Mobilne tehnologije
165372 (4596) bajsibajsi

Več podobnih tem