» »

Problem z lokalno mrežo

Problem z lokalno mrežo

Senitel ::

Nekaj dni nazaj sem nabavil router Level One FBR-1405TX. Na ta router imam sedaj povezana dva računalnika: do prvega je le en meter kabla (recimo mu računalnik A >:D), do drugega pa približno 10 metrov (in računalnik B). Mreža na računalniku A deluje povsem normalno (ok vsaj ruter lahko pingamz 64000 bytnimi paketki brez problemov). Precej hudi problemi pa nastanejo na računalniku B. Mreža se sicer postavi (100Mb/s) in tudi nekako deluje, če so paketki majhni. Če z računalnika B pingam router z 4000 bytnimi paketki imam okrog 31% izgube, 64000 bytni paketki pa sploh ne pridejo čez in tudi sama mreža je nestabilna do amena (še konfiguracijska stran od routerja se nalaga pre dolgo). Če mrežno nastavim na 10Mb/s je situacija za odtenek boljša. Zanimivo pa je recimo tudi to, da lahko iz računalnika B na računalnik A kopiram povsem brez problema z 100Mb/s (preverjeno za 1GB datotek), medtem ko obratno tega ni možno narediti.
Možna problema sta po mojem dva:
-10 kabla (ki pa je prej, ko sta bila računalnika povezano direktno z crossover, deloval povsem OK)
-router oddaja s premajhno jakostjo
Računalnika sta 99% oba pravilno skonfigurirana in tudi če router prestavim v drugo sobo se situacija samo obrne. Ima kdo kakšno idejo?

bosstjann ::

po mojih izkušnah je en kabel(konektor) slabo nameščen


dolžina nikakor ne more biti problem

perci ::

zanič kabel

Senitel ::

Ok, potem gremo v torek po kabel... :D
Samo se mi še vseeno zdi malo čudno, ker je isti kabel še dopoldne delal povsem OK, konektorje sem pa tudi še enkrat stisnil gor, pa je bilo še vedno isto...

perci ::

dej upočasni zadevo na 10mb za foro

bosstjann ::

preglej še kabel po celi dolžini če je kje prepognen (zlomljen, zmečkan) če so že konektorji uredu

Senitel ::

Na 10Mb/s dela nekoliko bolje. To pomeni, da je statistika izgub pri pinganju še vedno praktično ista, ampak so IMO paketki pri običajni uporabi manjši in jih pride več čez. Kabel ni nikjer zlomljen ali zmečkan in preveril sem vseh 8 žičk in vse prevajajo tok (sicer po moje to še ne pomeni, da bi moralo delovati 100%..).
Kot sem že rekel, najbolj me bega dejstvo, da v eno smer deluje povsem OK (od mrežne do ruterja). Če poskusim kopirat 700MB film iz druge mašine na mojo mi ga bo komplet prekopiral povsem vredu (in counter za prenos šiba po 5MB na enkrat). Če pa poskusim kopirat iz moje mašine na drugo mi je pa najprej explorer skoraj freeznu, potem pa pa je izjavil nekaj v stilu "file path to deep" in po praktično nič prenesenih podatkov se je na drugi mašini pojavil 700MB velik file - jasno povsem neuporaben.

T0RN4D0 ::

Bom kr tle powprašu.

jst mam namreč tud problem. kompjuter mam povezan z 1 cca 2m kablom in 1pod 10m kablom.
vmes je 8kanalni HUB.kabel sm en že zamenju, sam ni nč bolš.
Mreža dela v eno smer normalno. (iz bratovga kompa se da lepo potegnat npr. 700mb film)
v drugo pa zanič (po full dolgem brskanju par mb pa skor zmrzne zadeva pol.)

Sm pol tud Premenju kable in HUB, pa še kr nič... isto, ne obratno.
dans sm se že neki z RW-ji zejbavu, ko sm obupu...;(


Does any body have an idea?


lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Senitel ::

Eko en update:
Na 100Mb/s se mreža sesuva ko zastavo, na 10Mb/s pa deluje stabilno. Vendar je sedaj na 10Mb/s ena zanimivost: pingi velikosti 7392 bytov pridejo vedno skoz, 7393 bytov pa nikoli. Komu ti dve cifri kaj povesta?
Koliko dodajo zraven še nižji protokoli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

perci ::

Senitel: Ne se preveč ukvarjat s tem, kakšen ping pride in ker ne pride skoz, ti raj zamenji kabel, pa bo. Skor 100% je namreč le-ta vzrok za tvoje tezave.

Senitel ::

Zamenjal kabel in je isto. Na 10Mb še vedno 7392 pingi pridejo čez, 7393 pa ne več. Sem resetiral router in na drugi mašini nastavil nazaj na 100Mb, pa mašini še IP-ja po DHCP-ju ni ratal dobit... :\

alesrosina ::

probej zamenjat mrezno ... mogoc je tle napaka.

jst mam tud en tak dokaj podobn problem .... pa me zanima, ce obstaja ksna masinca, k preveri ce je kabl uporabn (ok, z Ohm metrom sm ze preveru pa je vse uredu - vseh 8 zick prevaja elektriko) - namrec: kabl mam potegnen cez cel stanovanje (poleg stroma - mozen razlog?) in bi rad sprobal vse, preden ga zamenjam .... kabl je lepo deloval ksne pol leta, pol pa kr naenkrat ne deluje .... oz. ce kabl prklopm na roter, mi na routerju svetjo lucke, kao da je vse OK in tud v windowsih se pokaze ikonca, da je mreza vzpostavljena ... ampak pol s to mrezo nch ne morm. Enostavno, kt da ne bi blo kabla notr ... Verjetno je edina opcija zamenjat kabl, ne? (ker sm probal potem drug kabl, k sm ga kr tko po tleh povleku pa lepo dela).

Pa se tole: a je treba za kabl poleg stroma (v istih vzidnih ceveh) met ksn ojacan kabl al pa kej tazga .... ?

perci ::

Senitel:

Upam da nisi kabel vzel iz istega koluta oz. ga kupil v isti štacuni.

mile ::

@ASPmaster

obstajajo..
celo take, ki ti povejeo, na katerem metru kabla je napaka

Senitel ::

perci: Na ni ne z istega koluta ne iz iste trgovine niti ni iste firme >:D.

Mreža je delovala super ene 5 let, dokler zadnjič nisem obesil gor routerja... :\
P.S.: Kabel je bil prej Alcatel Cat 5e, sedaj je Voka Cat 5e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

alesrosina ::

mile: a kej ves kje bi se dal to dobit? Oz. ce ma kdo za posodit ....

Senitel ::

Ok, problem rešen... Kot običajno je bil problem user error. :8)
Kabel sem namreč na konektor priklopil kar lepo po vrsti: prvi par na 1-2, drugi na 3-4,... In ob tem pozabil, da kartica oddaja na pinu 1 in 2 in sprejema na 3 in 6 pinu. No in tako je potekalo sprejemanje na dveh parih žic...
They don't call it "twisted pair" for nothing... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514202 (9987) Pyr0Beast
»

50m dolg UTP kabel - povezava ne deluje!?

Oddelek: Omrežja in internet
253765 (3115) Jackass
»

Switch ali Gateway?

Oddelek: Kaj kupiti
111326 (1194) SasoS
»

ADSL za dva

Oddelek: Omrežja in internet
281846 (1382) Mercier
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814768 (3963) PaJo

Več podobnih tem