» »

ADSL za dva

ADSL za dva

rc-car ::

Sem danes dobil ADSL v hiso in me zanima kako bi nanj cim ceneje prikljucil se en racunalnik. Glede na to, da SiOL omogoca dva racunalnika ne mislim kupovat routerja, zanima pa me ali obstaja se kaksna druga (cenejsa) pot, kot da bi to resil z HUBom?
Aja, in oba racunalnika naj bi bila neodvisna eden od drugega, torej, da nebi bil noben non-stop prizgan..

Hvala za odgovore! :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ToniT ::

Če hočeš z obema delati naenkrat, je edina rešitev HUB ipd., drugače pa lahko pretikaš kable>:D.

rc-car ::

Heh, sej se mi je zdelo, samo sem se hotel prepricat.. >:D

KaK HUB mi priporocate (in kje ga dobim)? Ne rabim pa zdej ne vem kakega hudega HUB-a, vazno, da je zdruzljiv z ADSL in cim cenejsi :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

goba ::

Mas na Bolhi enga za 4k.

Dobro je, ce ima hub crossover uplink port, da lahko uporabis (od modema do huba) kar obicajen utp kabel.
Drugace potrebujes crossover kabel od siemensa do huba in navaden UTP kabl za vsak comp.

rc-car ::

Kaj je problem z crossover kablom? Je drag? Saj jest ga nebi rabu vec kot neki cm.. :D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

ToniT ::

Saj ni problem v ceni. Mislim, da ga je večji problem najt oz. si ga moraš narediti sam.

rc-car ::

Hmm..
Saj ADSL deluje na 10/100 mrezi in ne na UTP? Sem gledal za take 10/100 HUBe in stanejo tam okrog 20k, kar je se sprejemljivo.. Ne vem pa, ker nic ne pise, al rabi crossover kabel al ne..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

goba ::

ne potrebujes10/100
potrebujes 10
10/100 je telekomova laz (ena od milion)

rc-car ::

Kaj HUB je zadosti 10? In to je zadosti tudi za teoreticno najvecjo prepustnost ADSL? Pol bi blo za povezavo modema z HUBom zadost 4-zilni kabel, ki ga mam ze napelanga (ISDN) in je dolg 30m..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

PaJo ::

Za ADSL lahko nabavis najbolj svohen HUB kar ga dobis, zdaj ce ga bos rabil se za kaki LAN party, ti priporo swich(oko 20 cukov 8-portni) drugace pa je kaki 4 portni hub(tudi 10Mbit) dovolj velik luxus za ADSL(zmore max 8Mbit).
Kar se tice kablov rabis samo eden cros-over UTP kabel(tega se da komot dobit, samo reces v trgovini), samo ga rabis le v primeru da tvoj HUB nebo imel uplink porta, ce ga bo mel pa rabis navaden kabel za povezavo ADSL modem HUB. Potle pa rabis se dva komada navadnega UTP kabla, za vsako masino svojega.
Upam da dovolj jasno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

rc-car ::

Jasno, samo nekaj se:
Mrezne kupim (dve) 10/100, kabel pa UTP? In ta UTP kabel je lahko dolg 30m?

Drugace pa bo HUB samo za ADSL in bolj tezko za kak LAN, ker pac ne bo za to.. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

goba ::

ni treba da so 10/100.
10 je zadost.

UTP max = 100m

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goba ()

ToniT ::

Tudi isdn kabel (4 žilni) bo prenesel to povezavo, edino konektorji so drugače povezani!

rc-car ::

Ok, hvala vsem!

Bom sel danes to narocit najbrz. Bom vzel en 10mbit HUB, dve mrezni in tak konektor, da bom lahko dal kr na ISDN kabel...

Hvala vam! :))
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

G[e]c ::

Neee to pa ne bo drzalo ISDN kabel ne dela za mrezo, obratno dela, mrezna ma 8 zilni kabel isdn pa 4 od kej vam da bo to delalo.

PaJo ::

Hm. Nebo cisto drzalo, tudi navadne UTP dela samo na 4-ih zilah, vsaj 10Mbit in 100Mbit, stem ko pa 1Gbit pa ne. Samo moras met prav zile povezane. Stem ko pa UTP kabel pa komot deluje na ISDN-ju, to pa je res in v praxi tudi preiskuseno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

G[e]c ::

Aja 10 mb, mam sam 100 mb kable doma itak je beda met 10 mb kable:)

ToniT ::

Še posebej, če jih uporabljaš samo za povezavo na internet>:D.

rc-car ::

Jest bom dal kar ISDN kabel, ker ne bom vlekel 30m 100mb kabla, da bom.. da bom.. da ne bom nic ker je ADSL itaq najvec 8.. ;)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

BC3 ::

ISDN kabel je osem žilni (vsaj moj8-)).
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Quickbeam ::

Mene pa zanima če bi se dalo povezat računalnike preko telefonskih kablov ki so napeljani po hiši? Da nebi 40m kablovja vleko čez celo bajto. :|

rc-car ::

simons: ja, iz 4 zilnim (ISDN) kablom se da povezat 10mbit.. Ce pa mas ISDN kabel 8 zilni, pol lohk povezes do 100mbit..
Ce pa mas analogno, pol pa najbrz ne bo slo..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

PaJo ::

Ce bi kdo bolj natancno prebral moj post bi videl da se tudi 100Mbit da povezat preko samo 4-ih zil. Torej mas lahko tudi na 4 zilnem kablu 100Mbit mrezo, samo vprsanje je glede kakovosti delovanja, po moje se ti bolj splaca v steno napeltat dober UTP kabel in potem tega nucat za tefon, mrezo in podobno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ToniT ::

Stanujem v bloku in imamo v našem vhodu napeljano omrežje z hubom za dostop do interneta. Za povezavo do gatewaya pa uporabljamo kar proste parice od telefonske napeljave. Se pravi, da zadeva na tak način deluje. Vprašanje pa je, kaj bi se zgodilo na 100mb (mogoče nič, lahko bi pa bili problemi). UTP pa ima 8 žičk zato, ker so že pred leti predvidevali, da jih bodo potrebovali (in zdaj jih že).
V hiši pa sem si uredil strukturirano omrežje: po dva UTP kabla v vsako sobo in jih bom potem uporabljal po potrebi za telefon ali računalnik.
Saj zadeva niti ni draga: problem je, kako napeljati kable.

JanezH ::

Saj crossover kabel ti naredijo v racunalniskih firmah. Jaz sem ga nabavil, sam sem moral za izdelavo placat 1500 sit. ;((

PaJo ::

Kake baraba, kabel je pa vreden celih 300SIT, pac odvisno kolko kabla>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

|GrEgOr| ::

pri poverplusu pride meter kabla 60 SIT, pa tudi tam ti ga nardijo.

Tomi ::

Jaz sem dal za kabel 65 Sit/m, samo sem jim dal še shemo, kako zvezati žice, in niso več nič težili..
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

In v skrajnem primeru hahko greš "sprobat" klešče v kako štrcuno s tehnikalijami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč- kakšen kabel

Oddelek: Omrežja in internet
71986 (1902) mare_
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151770 (1586) Matek
»

Razcepnik-ADSL modem vprasanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211889 (1433) Bungee-
»

Mreza (oddaljenost)

Oddelek: Pomoč in nasveti
292073 (1669) VASkO
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814821 (4016) PaJo

Več podobnih tem