» »

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Zarfot ::

Že nekaj časa (2 leti) delam Youtube posnetke in mesečno dobivam nakazilo na bančni račun.
Zneski so na začetku bili minimalni, zato se nisem niti ubadal s tem, da bi karkoli kam prijavil.
Problem je to, da so tej zneski zrastli na 300€+ mesečno, s tem mesecem bom pa prelomil mejo 1000€.
Rad bi se izognil možnim težavam glede ne-plačevanja davkov.

Kaj narediti? S.P-ja ne bom odpiral, ker pride 400€/mesec in Youtube zaslužek ekstremno niha. Popoldanskega S.P.-ja pa ne morem odpreti, ker sem zaposlen le za polovični delovni čas (20h/teden).
Če ima kdo izkušnje s tem ali kakršenkoli predlog, bom zelo vesel.

Hvala!

user4683 ::

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.

Besna Glista ::

Če ti preveliki prihodki predstavljajo problem, kot sam zgoraj navajaš, imam pravo rešitev zate! Za samo 10€ na mesec, ti posodim moj TRR, ki problema z dodatnimi prihodki nima!

=)

Kateri kanal, če ni skrivnost?

Mehmed ::

user4683 je izjavil:

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.


Vsaj 190 na mesec + dohodnino da dobi 400? A je vsaj sp tok enostavno zapreti kot ti kanal lahko ukinejo?

St235 ::

Razmisli ali lahko zadevo zapakiraš kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice.

Predvidevam, da so zaslužki, ki jih prejemaš od oglaševanja, kjer svoje avtorske in materialne pravice v zameno za ta denar prenašaš na tretje osebe - gledalce.

user4683 ::

Mehmed je izjavil:

user4683 je izjavil:

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.


Vsaj 190 na mesec + dohodnino da dobi 400? A je vsaj sp tok enostavno zapreti kot ti kanal lahko ukinejo?

Kakšnih 400? Dohodnina tukaj nima nobene veze. (Najmanj) 190 je za prispevke za zdravstveno in pokojninsko zavarovanje.
https://data.si/blog/2018/09/10/zaposli...

Kleemen ::

Prispevki za SP so prvo leto 260eur, drugo leto okrog 320eur in od tretjega leta naprej okrog 390eur. Dohodnina nima nobene veze s tem. Če si normiranc plačaš od celotnega zaslužka še 4% davka.

Mehmed ::

Pusti cifro znupy, vzel sem eno med 300+ pa 1000, itak niha pa je vseeno kaka je. Spraseval sem kako hitro se da zapreti sp ker ce njemu recimo blokirajo kanal mora se vedno dati teh 190. Ce izgubi sluzbo pa placati celotne prispevke namesto polovicnih. Ce je tako se mi zdi to najbolj vazen podatek tu.

VaeVictis ::

Zarfot je izjavil:

Že nekaj časa (2 leti) delam Youtube posnetke in mesečno dobivam nakazilo na bančni račun.


Kateri kanal, če ni skrivnost?

Tako kot Besno glisto, tudi mene zanima, pa verjetno še koga, pa še kak ogled več boš dobil...

Aja še tole, congrats!

shadeX ::

Tako kot Besno glisto, tudi mene zanima, pa verjetno še koga, pa še kak ogled več boš dobil...


In foušljive slovence.

OP, za svoje dobro ne šeraj svojega kanala, ogledi iz Slovenije pa niso vredni počenega groša.

Cruz ::

Dajte no, če ste se naučili kaj, ste se naučili Googlanja. Našel v 30 sec. :)

@OP sicer offtopic, ampak kul kanal, sicer generičen, kar pa je lahko tudi pozitivna stvar na YouTube-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Zarfot ::

user4683 je izjavil:

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.


Nisem vedel da je to možno. Sepravi pride 190€ + dohodnina. A to se je potrebno z FURS zmenit, oz. kako to poteka? Koliko pa pride dohodnina za plačevat? Sem totalno nesposoben glede vsega tega, tako da hvala za odgovor!

St235 ::

Dohodnina je odvisna od skupnih letnih dohodkov.

Pa poglej iz dohodke iz premozenskih pravic, da ne bos odpiral s.p..zato ker prejemas denar za oglasevanje.

Zarfot ::

St235 je izjavil:

Dohodnina je odvisna od skupnih letnih dohodkov.

Pa poglej iz dohodke iz premozenskih pravic, da ne bos odpiral s.p..zato ker prejemas denar za oglasevanje.


Hvala! A za to bi moral pa na FURS poklicat?

Kleemen ::

user4683 je izjavil:

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.


Od kdaj je to? Kar jaz vem obstaja samo polni s.p. (navaden ali normiran) in popoldanski s.p.

Alien123 ::

Že vemo za kateri youtube kanal se gre?

koyotee ::

Alien123 je izjavil:

Že vemo za kateri youtube kanal se gre?


Ne ker noče več pokasirat očitno ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

Zarfot ::

Alien123 je izjavil:

Že vemo za kateri youtube kanal se gre?


Ni relevantno pri tej temi.

koyotee ::

Zarfot je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Že vemo za kateri youtube kanal se gre?


Ni relevantno pri tej temi.


Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?
Al le nakladaš na polno?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.

johanblond ::

Zarfot je izjavil:

user4683 je izjavil:

Lahko odpreš navadni (nepopoldanski) s.p. in plačuješ prispevke za kolikor ti manjka do 40/h teden. Torej v tvojem primeru bi bil prek s.p.-ja zaposlen za 20h/teden in bi plačeval polovico stroškov (minimalno cca 190€/mesec) + dohodnino.


Nisem vedel da je to možno. Sepravi pride 190€ + dohodnina. A to se je potrebno z FURS zmenit, oz. kako to poteka? Koliko pa pride dohodnina za plačevat? Sem totalno nesposoben glede vsega tega, tako da hvala za odgovor!


Na koncu moraš imeti polno zaposlitev (40 h/teden), če si nekje že deloma zaposlen, lahko potem dodajaš ure do 40h/teden preko s.p.
Veliko ljudi koristi delno zaposlitev zaradi starševstva in so zaposleni v lastnem s.p-ju 20 ur na teden, 20 ur na teden pa krije država preko CSD-ja (s tem da za ta namen plačuje minimalne prispevke, ampak za to debato to ni relevantno) (tudi to ni vezano na s.p., lahko si tudi kje drugje zaposlen za 20h/teden, ostalo pa starševstvo).

Ne moreš pa biti preko lastnega s.p-ja zaposlen samo delno (samo za 20 ur na teden), ker tega država ne omogoča.

Tehnično se pa to ureja preko Prijave v obvezna socialna zavarovanja (obrazec M-1), kje pač vsak delodajalec (sam za sebe preko s.p.) to uredi.

Alec999 ::

Pojasnilo DURS, št. 4200-69-2/2008, 17. 5. 2011
Zavezanec prosi za pojasnilo v zvezi z obdavčitvijo prihodkov iz naslova spletnega oglaševanja. Za posamezne primere navaja vprašanja, ki jih na kratko povzemamo in nanje odgovarjamo:

Primer št. 1:
Fizična oseba je lastnik in upravljavec spletne strani, na kateri prikazuje oglase ene izmed oglaševalskih mrež (v nadaljevanju založnik). Oglaševalska mreža je podjetje, ki združuje spletne strani različnih založnikov, ki želijo na svojih spletnih straneh prikazovati spletne oglase, pri tem pa se ne želijo ukvarjati s trženjem oglasnega prostora in kontakti z oglaševalci. Oglaševalska mreža pridobi oglaševalce, s katerimi sklene pogodbo za prikazovanje njihovih oglasov na spletnih straneh, vključenih v oglaševalsko mrežo. Založnik je na podlagi prikazanih oglasov upravičen do dela prihodkov, ki jih ustvari oglaševalska mreža s prodajo oglasnega prostora na založnikovi spletni strani. Pravno gledano bi vključitev v oglaševalsko mrežo lahko predstavljala sklenitev najemne pogodbe, na podlagi katere založnik odda posamezna oglasna mesta v zakup oglaševalski mreži. Oglaševalska mreža ima pravico z zakupljenimi oglasnimi mesti samostojno razpolagati in jih tudi oddati v podzakup. Dejansko je oddaja oglasnega prostora v podzakup namen vključitve, saj založnik prejme »najemnino« v določenem % od cene, ki jo oglaševalec (podzakupnik) plača oglaševalski mreži (zakupniku).
a) Kakšna je davčna obravnava izplačila založniku na podlagi tovrstnega sodelovanja, če založnik ni registriran za opravljanje nobene dejavnosti, niti ne posluje kot samostojni podjetnik ali preko pravne osebe?

Dohodek, ki ga fizična oseba dosega s prikazovanjem oglasov različnih oglaševalskih mrež in ni registriran za opravljanje nobene dejavnosti, niti ne posluje kot samostojni podjetnik ali preko pravne osebe, se šteje za dohodek, ki je obdavčen po Zakonu o dohodnini – ZDoh-2 (Uradni list RS, št. 13/11-UPB7), in sicer kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice.

V 2. točki prvega odstavka 78. člena ZDoh-2 je določeno, da dohodek iz prenosa premoženjske pravice po poglavju III.5.2. (Dohodek iz prenosa premoženjske pravice) vključuje dohodek, dosežen z odstopom uporabe oziroma izkoriščanja ali odstopom pravice do uporabe oziroma pravice do izkoriščanja izuma, videza izdelka, znaka razlikovanja, tehnične izboljšave, načrta, formule, postopka, podobne pravice oziroma podobnega premoženja in informacij glede industrijskih, komercialnih ali znanstvenih izkušenj, ne glede na to, ali so zavarovanci po zakonu, na podlagi pogodbe ali drugi pravni podlagi, po kateri imetnik premoženjske pravice za njen prenos prejme določeno nadomestilo. V drugem odstavku navedenega člena je določeno, da se kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice po tem poglavju obdavčuje vsak dohodek, prejet kot nadomestilo za prenos premoženjske pravice, ki vključuje zlasti nadomestilo za uporabo, izkoriščanje ali odstop pravice do uporabe oziroma pravice do izkoriščanja premoženjske pravice.
V prvem odstavku 79. člena ZDoh-2 je določena davčna osnova, in sicer je enaka dohodku iz prenosa premoženjske pravice, zmanjšanem za normirane stroške v višini 10 % od dohodka, doseženega s prenosom premoženjske pravice. V drugem odstavku navedenega člena je med drugim določeno, da se stroški iz prvega odstavka tega člena ne priznajo imetniku premoženjske pravice, ki ni avtor, izvajalec, izumitelj ali druga oseba, ki ustvari predmet premoženjske pravice.
Kadar tak dohodek doseže fizična oseba, ki ne opravlja dejavnosti, se dohodek všteva med dohodke iz 2. točke prvega odstavka 78. člena ZDoh-2.

Primer št. 2:
Podjetje s sedežem v ZDA je lastnik oglaševalske mreže, v katero so vključeni tudi založniki spletnih strani (fizične osebe, ki niso registrirane za opravljanje dejavnosti) s stalnim prebivališčem v Sloveniji. Založnik je na podlagi dogovora o delitvi prihodkov upravičen do plačila za opravljene storitve prikazovanja spletnih oglasov, ki mu jih posreduje oglaševalska mreža. Po oddaji zahteve za izplačilo zaslužka, ameriško podjetje pošlje založniku ček. Ali obstajajo in kakšne so morebitne davčne obveznosti tuje oglaševalske mreže in/ali slovenskega založnika (fizične osebe) v zvezi s prihodki iz naslova prikazovanja spletnih oglasov?

V primeru, da fizična oseba ni registrirana za opravljanje dejavnosti, se dohodek iz naslova prikazovanja spletnih oglasov ameriške oglaševalne mreže, obdavči kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice po III. 5. 2. poglavju ZDoh-2. Akontacijo dohodnine od dohodka iz prenosa premoženjske pravice ugotovi davčni organ na podlagi napovedi, ki jo mora davčni zavezanec vložiti v 15 dneh od prejema dohodka iz prenosa premoženjske pravice pri davčnem organu (prvi odstavek 318. člena Zakona o davčnem postopku, Uradni list RS, št. 13/11-UPB4).

St235 ::

Top, točno to sem imel v mislih. Hvala Alec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Zarfot je izjavil:

St235 je izjavil:

Dohodnina je odvisna od skupnih letnih dohodkov.

Pa poglej iz dohodke iz premozenskih pravic, da ne bos odpiral s.p..zato ker prejemas denar za oglasevanje.


Hvala! A za to bi moral pa na FURS poklicat?


ni nujno, pobrskaj po tem forumu, en uporabnik je nekaj podobnega imel za glazbo v tujini, mogoče ti lahko on konkretno napiše kako je točno naredil.

Drugače ni noben kunšt.

Preko edavkov oddaš napoved https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...
To narediš vsakič, ko dobiš nakazilo in furs ti bo zaračunal 25% akontacije.
Naslednje leto dobiš izračun dohodnine kjer se poračunajo vsi obdavčljivi dohodki v preteklem letu in vsa plačana akontacija. Če si plačal preveč boš takrat dobil nazaj, če premalo boš doplačal.

GrX ::

shadeX je izjavil:

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.


Kako veš, da njegova video vsebina ni namenjena globalnemu trgu? Od kje ti ta podatek?

Zarfot ::

Alec999 je izjavil:

Pojasnilo DURS, št. 4200-69-2/2008, 17. 5. 2011
Zavezanec prosi za pojasnilo v zvezi z obdavčitvijo prihodkov iz naslova spletnega oglaševanja. Za posamezne primere navaja vprašanja, ki jih na kratko povzemamo in nanje odgovarjamo:

Dohodek, ki ga fizična oseba dosega s prikazovanjem oglasov različnih oglaševalskih mrež in ni registriran za opravljanje nobene dejavnosti, niti ne posluje kot samostojni podjetnik ali preko pravne osebe, se šteje za dohodek, ki je obdavčen po Zakonu o dohodnini – ZDoh-2 (Uradni list RS, št. 13/11-UPB7), in sicer kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice.

V primeru, da fizična oseba ni registrirana za opravljanje dejavnosti, se dohodek iz naslova prikazovanja spletnih oglasov ameriške oglaševalne mreže, obdavči kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice po III. 5. 2. poglavju ZDoh-2. Akontacijo dohodnine od dohodka iz prenosa premoženjske pravice ugotovi davčni organ na podlagi napovedi, ki jo mora davčni zavezanec vložiti v 15 dneh od prejema dohodka iz prenosa premoženjske pravice pri davčnem organu (prvi odstavek 318. člena Zakona o davčnem postopku, Uradni list RS, št. 13/11-UPB4).


Hvala, Alec in Lakotnik! Sta mi prihranila ogromno brskanja za odgovore. Si bom definitivno več prebral o tej temi v prihodnjih dneh.

Aquafriend ::

Srecno!

Magic1 ::

Ko boš zrihtal z dacarji pa se le javi, da boš napisal kako stvari potekajo.
Magic

Webmojster ::

Mogoče normiran s.p. res ni slaba opcija.

Si lepo pokrivaš razliko do polne delovne dobe (in ti tečejo leta za pokojnino), davek je nekako zanemarljiv (recimo pri 600€ mesečno povprečje, bo 24€ na mesec akontacije).

Čeprav bi na tvojem mestu poizkusil najprej dvigniti prihodke na vsaj 1000 - 1300€ mesečno preden bi se šel kaj z s.p.-ji.

shadeX ::

GrX je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.


Kako veš, da njegova video vsebina ni namenjena globalnemu trgu? Od kje ti ta podatek?


Saj je, drugače ne bi dobil jurja na račun.

koyotee ::

shadeX je izjavil:

GrX je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.


Kako veš, da njegova video vsebina ni namenjena globalnemu trgu? Od kje ti ta podatek?


Saj je, drugače ne bi dobil jurja na račun.


Kako pa veš, da ga dobi?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

neverlucky ::

Ker je tako napisal, da bo ta mesec prihodek vec kot 1000€.

The Player ::

shadeX je izjavil:

Tako kot Besno glisto, tudi mene zanima, pa verjetno še koga, pa še kak ogled več boš dobil...


In foušljive slovence.

OP, za svoje dobro ne šeraj svojega kanala, ogledi iz Slovenije pa niso vredni počenega groša.


Ne sodi drugih po sebi, se glasi slovenski pregovor. Če je nekdo nevoščjiv še ne pomeni, da smo potem vsi mu fouš.

Glede na to, da sem se tudi sam z youtubom ukvarjal sem vedno vesel takšnih tem na slo-techu, saj mi da upanje, da se Slo youtube scena razvija in ima svoj obstoj.

OPju želim veliko uspehov v YT še naprej.

Kar se pa tiče nevoščljivosti in debate koliko so sploh vredno (slovenski) kliki in ali se da s tem preživet ali ne. Kratek odgovor je ne, je pa to idealen dodatni zaslužek, če imaš vsebino, ki je dobro gledana in, da ti je ne demonetizira vsak, ki ima 5 minut časa, saj je youtubanje za zaslužek ratal zaradi nešteto adpocalypse afer skoraj nemogoč.

Sam sem imel večina ogledov iz Slovenije, pa čeprav delam videje v angleščini, ampak, ker je en izmed videov v slovenščini in je najbolj gledan sem imel zaradi njega največ prometa iz Slovenije in čeprav Slovenija ni znana po tem, da gre veliko denarja v oglaševanje se je ljub temu nabral kar lep kupček, tako, da ni tako slabo, kot pravi shadeX. Še bolje, imel sem primere, ko sem iz držav tretjega sveta dobil več denarja kot iz zahoda. Npr. iz 1 ogleda iz Barbadosa sem dobil celih 0,18 centov, medtem, ko sem iz ostalih držav večinoma dobival po zneskih 0.01-0.04 cente.

Kar se pa tiče nevoščljivosti sem pa imel najboljši feedback od slovencev, le ti so tudi dajali največ všečkov, medtem, ko so tujci dali mnogo več ne-všečkov kot pa slovensko občinstvo.

Tako, da ja, drugič se raje vzdržite glede tega "slovenskega" stereotipa, ker je internacionalen ;) Lahko bi rekel, da je nevoščljivost nek obrambni mehanizem človeka, ki ima neko močno željo po nečem, pa ker mu ne uspe, potem tudi ostalim ne sme uspeti, ker bi potem v svoji koži izpadel kot zguba, če ostalim uspe, tebi pa ne.

Se pa tudi jaz priporočam za povezavo do OP-jevega youtube kanala, lahko magari preko ZS-ja :D Če pa želi, da ostane njegov kanal skrivnost, pa bom spoštoval njegovo odločitev :)

XLapse ::

St235 je izjavil:

Zarfot je izjavil:

St235 je izjavil:

Dohodnina je odvisna od skupnih letnih dohodkov.

Pa poglej iz dohodke iz premozenskih pravic, da ne bos odpiral s.p..zato ker prejemas denar za oglasevanje.


Hvala! A za to bi moral pa na FURS poklicat?


ni nujno, pobrskaj po tem forumu, en uporabnik je nekaj podobnega imel za glazbo v tujini, mogoče ti lahko on konkretno napiše kako je točno naredil.

Drugače ni noben kunšt.

Preko edavkov oddaš napoved https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...
To narediš vsakič, ko dobiš nakazilo in furs ti bo zaračunal 25% akontacije.
Naslednje leto dobiš izračun dohodnine kjer se poračunajo vsi obdavčljivi dohodki v preteklem letu in vsa plačana akontacija. Če si plačal preveč boš takrat dobil nazaj, če premalo boš doplačal.




kako sem jaz naredil

prvo sm pisal na FURS email, z vprašanjem če kar delam spada pod prenos iz premoženjske pravice. Malo je zakomplicirala ampak je rekla da spada pod to in lahko tko prijavim.

čez nekaj časa šel na FURS z izpolnjenim obrazcom za akontacijo dohodnine iz prenosa premoženjske pravice : https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

tle ga dobiš.

Napišeš ime podjetja kdor ti je nakazal, v tvojem primeru youtube. naslov dovolj california in ZDA. Če pa maš točne podatke še boljše
Izpolneš zneske

Ne rabi tuji davek , ker slovenija ima pakt z Ameriko proti dvojni obdavčitvi. Na kratko, dokler ne bodo neki grozni zneski , ne bo hudega. Če pa bodo, pa je max 5% davka za jim plačat, link : https://www.irs.gov/pub/irs-trty/sloven...

Ne skrbi ti za Ameriko


Dokazila rabiš. In sicer upam da ti piše vsaj kakšen AdSense izpisek plačil, po možnosti dej še od banke in se mora vse ujemat, če ne te bodo klicarli.

Jaz jim dam screenshot od vseh transakcij v mesecu iz paypala.

Pogodbo neko rabiš, v mojem primeru sm predložil 'distribution agreement' od distributerja glasbe, predvidevam da maš kaj podobnega z youtubeom.
Najboljše da greš tam osebno z vsemi temi dokazili in obrazcom in se pogovoriš v prostorih za fizične osebe.

Vsak mesec moraš prijavljat, do 15-ga v naslednjem mesecu. Če ne kazen in zaumdne obresti.


Zdej če nimaš nekih ogromin prihodkov od kaj drugega, ne bo neki grozno z davki.

Plačal boš , od zneska kolko si naredil, odšteješ 10% normiranih stroškov in od tega ti bodo računali akontacije 25% na znesek.

Jaz sem to leto dobil nazaj 1.700EUR dohodnine naprimer.



Sicer so ful klicarli za vsa možna dokazila ampak na koncu je šlo čez brez problemov in zdej vsak mesec prijavljam sproti.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

AnjaNja ::

"popoldanski s.p." je pavšal ob polni zaposlitvi. Lahko si pa ti zaposlen pri delodajalcu za 38 ur na teden ali 10, 15, 20...Razliko pa s.p. Ne bi bil edini. Pozanimaj se na vem točki in pri solidni računovodji ali se ti sploh splača biti normiranec ali po dejanskih. Pa srečno! Načeloma tam kje je manj kot ene 15.000€ dohodka na letnem nivoju se ne splača bit normiranec (splošna olajšava, prispevki...). Računaj, da boš v stroške s.p. lahko nabavil opremo za videje, programsko opremo, laptop in vse te reči, za katere lahko argumentiraš, da jih potrebuješ.

111111111111 ::

Pri normirancu lahko kupiš kar hočeš, ker nisi zavezanec za DDV. Ali se motim?

radmannsdorf ::

Mehmed je izjavil:

Spraseval sem kako hitro se da zapreti sp ker ce njemu recimo blokirajo kanal mora se vedno dati teh 190. Ce izgubi sluzbo pa placati celotne prispevke namesto polovicnih. Ce je tako se mi zdi to najbolj vazen podatek tu.

SP zapreš v parih dneh, počakaš sklep z Ajpesa.
Za odprtje traja 1 dan.

mrbanana ::

shadeX je izjavil:

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.


Heh seveda ni, LINK.
BTW; V Sloveniji je ogromno ljudi ki živimo in služimo nadpovprečno preko socialnih omrežij.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

Pri normirancu lahko kupiš kar hočeš, ker nisi zavezanec za DDV. Ali se motim?

Motiš se.

Če kupiš na s.p., moraš ravno tako voditi inventar, normiranec gor ali dol.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cekr ()

GrX ::

mrbanana je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ja pa sej se gre da maš čimveč naročnikov?


Še noben slovenec ni preživel od ad revenuja v Sloveniji preko YT. Bolje za vse, naj to obrži zase.


Heh seveda ni, LINK.
BTW; V Sloveniji je ogromno ljudi ki živimo in služimo nadpovprečno preko socialnih omrežij.

Kljub temu pa ne razumeš njegove trditve. TimKo Kid fura globalni promet in ne slovenskega. Zanimivo, da tega ne ločiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Alien123 ::

Mislim, da tisti ki se spustijo v youtube, instagram ciljajo na globalniga.. Razn če govorijo v slovenscini celi cajt

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Pri normirancu lahko kupiš kar hočeš, ker nisi zavezanec za DDV. Ali se motim?

Motiš se.

Če kupiš na s.p., moraš ravno tako voditi inventar, normiranec gor ali dol.

Davek pa lahko odvedeš ali ne moreš?

RS4 ::

Zdravo,

Upam da mi kdo lahko pomaga ker na FURSU mi podajajo vsak drugačne informacije.. zgleda da se še sami ne morejo dogovorit

Sem zaposlen za polni delovni čas in poleg tega prejemam okoli 1000 od youtuba.. ali moram potem plačati ZZ in PZ ali moram plačat samo akontacijo dohodnine 25%

po tej logiki moram 1/3 vsega kar zaslužim dat državi


Sem pisal maile in klical pa mi je dal prvi uslužbenec na klicnem centru drugačne informacije kot drugi.. pa sem klical še enkrat da bi preveril katera informacija je prava pa sem dobil spet čisto neko drugo infromacijo tako da sploh ne vem kako naj jim zaupam če pa še sami ne vedo kaj je prav..

Sem verjel tretjemu in poslal Obrazec DOHZAP2 ko sem čez kakšen teden dobil mail da moram poslati DOHZAP3.. od tle naprej pa ne razumem več nič

Res bi prosil če mi kdo lahko iz lastnih izkušenj povekaj je poslal in kaj je moral plačati

Hvala in lep pozdrav

opeter ::

RS4 je izjavil:

po tej logiki moram 1/3 vsega kar zaslužim dat državi


Ja, kaj si pa mislil, kaj bo?

Tu imaš nekaj osnovnih informacij:
FURS: Občasni zaslužki preko spleta
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki ::

Če si že zaposlen potem je normiran sp no brainier. Plačaš tisti pavšal (manj kot 100eur) prispevkov in 4% od prihodkov vsak mesec. Se pravi pri 1000eur na mesec pospraviš v svoj žep praktično skoraj 900€.

Pimoz ::

DOHZAP3. To pomeni:
a) Bruto znesek: 1000€
b) 10% normiranih stroškov: 100€
c) zdravstveno zavarovanje 6,36%: 63,6€
d) če si zavarovan po 18. členu ZPIZ-2 15,5%: 0€ (ti nisi ker si zavarovan po 14. členu ZPIZ-2 (redno delovno razmerje)
e) osnova za izračun a-b-c-d: 836,4€
f) akontacija dohodnine od osnove 25%: 209,1€
---------------------------------------------------------
Znesek, ki ga boš prejel a-c-d-f: 727,3€
Znesek, ki ga boš plačal za prispevke in davke c+d+f: 272,7€

V tvojem primeru skupno 27,27% v primeru, da bi bil zavarovan po 18. členu ZPIZ-2 pa 38,9%

Normiran SP je rešitev, davki so prasica.

Zakaj si izpolnjeval DOHZAP2 mi pa ni jasno, to je vendar za nerezidente.

St235 ::

RS4 je izjavil:

Zdravo,

Upam da mi kdo lahko pomaga ker na FURSU mi podajajo vsak drugačne informacije.. zgleda da se še sami ne morejo dogovorit

Sem zaposlen za polni delovni čas in poleg tega prejemam okoli 1000 od youtuba.. ali moram potem plačati ZZ in PZ ali moram plačat samo akontacijo dohodnine 25%

po tej logiki moram 1/3 vsega kar zaslužim dat državi


Sem pisal maile in klical pa mi je dal prvi uslužbenec na klicnem centru drugačne informacije kot drugi.. pa sem klical še enkrat da bi preveril katera informacija je prava pa sem dobil spet čisto neko drugo infromacijo tako da sploh ne vem kako naj jim zaupam če pa še sami ne vedo kaj je prav..

Sem verjel tretjemu in poslal Obrazec DOHZAP2 ko sem čez kakšen teden dobil mail da moram poslati DOHZAP3.. od tle naprej pa ne razumem več nič

Res bi prosil če mi kdo lahko iz lastnih izkušenj povekaj je poslal in kaj je moral plačati

Hvala in lep pozdrav


A si sploh prebral temo? tolk da vemo al si len ali nepismen?

Zakaj bi ispolnjeval DOHZAP2 ali DOHZAP3??? Saj ne gre za drugo pogodbeno razmerje. Prijavi dohodke kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice. Ali pa odpri normiran s.p. če to opravljaš kot dejavnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pimoz ::

Zakaj bi ispolnjeval DOHZAP2 ali DOHZAP3??? Saj ne gre za drugo pogodbeno razmerje. Prijavi dohodke kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice. Ali pa odpri normiran s.p. če to opravljaš kot dejavnost.

To je pa popolnoma lažna informacija. Že nekaj časa se ne oddaja spletnih zaslužkov kot dohodek iz premoženjske pravice. Ne prodajaj neumnosti.
In če bi ti prebral temo bi videl en link na FURS kjer je lepo obrazloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pimoz ()

RS4 ::

Oddal sem obrazec dohprem1 pa me je gosopod/fant iz FURSA Zavrnil da sem oddal napačnega češ da moram plačati ZZ in PIZ za to. in da moram poslati DohZap3

RS4 ::

St235 je izjavil:


A si sploh prebral temo? tolk da vemo al si len ali nepismen?

Zakaj bi ispolnjeval DOHZAP2 ali DOHZAP3??? Saj ne gre za drugo pogodbeno razmerje. Prijavi dohodke kot dohodek iz prenosa premoženjske pravice. Ali pa odpri normiran s.p. če to opravljaš kot dejavnost.



Gospod nepismeni lenuh.. Ne rabiš se vikat :)
Ravnokar sem imel daljši pogovor z nekom iz FURS-a, ki se očitno spozna na to.
Takšen dohodek (YouTube) napoveduje z obrazcom DOHZAP št.3 in ne z obrazcem DOHPREM št.1
Za vse nepismene in lene je povezava do obrazca tukaj https://bit.ly/3qfFj3P
Hvala Pimoz za pomoč in lep dan vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

akontacija dohodnine

Oddelek: Loža
162712 (628) yellowbe34
»

FURS mi vrača 1.700€ , pa nevem kako je to možno?

Oddelek: Loža
132932 (1605) St235
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223636 (14243) St235
»

dohodek iz prenosa premoženjske pravice (glasba)

Oddelek: Loža
61139 (931) shadeX
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016811 (14495) čuhalev

Več podobnih tem