» »

Med uporabo se monitor ugaša - vzrok?

Med uporabo se monitor ugaša - vzrok?

pirx ::

Pozdravljeni,

imam 3 leta star Samsung monitor (SE790C - 34" curved) in vedno bolj pogosto se ugaša med uporabo. Pomaga samo to, da potegnem električni kabel iz napajalnika in ga nazaj priklopim.

Mogoče ve kdo, v čem bi lahko bil vzrok? Monitor je sicer priklopljen po 12-14 ur na dan (dejanska uporaba + spanje), vendar vseeno, imel sem tudi druge monitorje, ki so delali BP pod enakimi pogoji.

Hvala.

Anney ::

Slabi kondenzatorji, verjetno na napajalnem delu, sem imel podoben problem, menjaš za drobiž. Odpri pokrov monitorja in poglej, če so kondenzatorji kje napihnjeni. Zgleda nekako tako, eni so bolj eni manj.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

pirx ::

Hvala lepa za odgovor! Sam ne bom vedel tega narediti, bom pa poiskal servis - zdaj vsaj vem, kaj je vzrok, da me ne bodo nategovali z nekimi visokimi stroški popravila.

Gagatronix ::

Samsung je notoricen po uporabi najcenejsih kondenzatorjev v svojih monitorjih, ki bodo crknili ravno nekje do takrat, ko se iztece garancijska doba. Videno ze preveckrat. (Beri: Trenutno imam se sedem Samsungovih monitorjev, ki cakajo na zamenjavo kondijev)

pirx ::

Auč. Bom pri naslednjem monitorju raje pogledal za katero drugo firmo. Na splošno imam res slabe izkušnje s Samsungom. :-/

pirx ::

Danes sem peljal monitor na servis in ugotovljeno je bilo, da so kondenzatorji dobri, napajalnik pa je šel skozi "stress test" in je tudi vse OK.

Serviser pravi, da je najverjetneje matična hin in da ne priporoča zamenjave zaradi stroška.

Pred leti sem imel podobno situacijo s ThinkPad računalnikom, ki ga niso znali popraviti ne na uradnem servisu, ne na IBM servisu v Kristalni palači (LJ). Oboji so rekli, da je matična hin. Potem sem pa zadevo odpeljal k enemu elektrotehniku v Celju, ki je matično popravil in računalnik še dandanes deluje BP.

Je možno, da bi se to matično tudi dalo popraviti?

Anney ::

Skoraj ne verjamem, da bi bila matična,(možno je tudi), ponavadi tole rečejo zaradi večjega zaslužka, če se odločiš za popravilo oz. nakupa novega pri njih. (primer tašča in TV, bili kondenzatorji krivi). Odpri monitor sam in poslikaj. Sicer možno je vse, samo tole sliči na kondenzatorje. Sem pred dvema letoma mel identičen primer, dela še danes.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

pirx ::

@Anney
Sam ga ne upam odpreti, ker je zadeva precej kompaktno sestavljena, pa še ukrivljen je in obstaja velika verjetnost, da bi kaj zeznil. :) Računalnike komot pošraufam, ampak to pa raje ne bi.

Serviser je rekel, da če bi bili kondenzatorji, bi se težko prižgal, ampak ko bi enkrat deloval bi potem deloval cel čas, brez problemov. Sicer se pri njemu napaka ni ponovila, ampak pri meni bo vsak čas, ni dvoma. Torej med delom se monitor ugasne in je čisto mrtev (niti lučka za elektriko ne utripa). Električni kabel moram potegniti iz napajalnika in ga "šokirati" tako, da kabel nazaj priklopim in vmes še elektrika malo zapoka. Če potegnem kabel samo iz vtičnice ne pomaga. Dajem mu elektro šoke, tako rekoč.

ncc2000 ::

O kakšnem napajalniku ti to?

pirx ::

Napajalnik za monitor. Podobno temu: https://www.panthera.si/products-page/n...

starfotr ::

Kondenzatorji, lampa, panel. Potem 0a že zmanjka komponent pri monitorju.

Monitorji, sploh rabljeni, so zelo poceni.

pirx ::

Takšni, kot ga uporabljam jaz, niso. :( Od €700+ naprej.

ncc2000 ::

pirx je izjavil:

Napajalnik za monitor. Podobno temu: https://www.panthera.si/products-page/n...


Lahko da te samo kabel zeza ali pa kontakt na napajlniku.

Če prav razumem, če potegneš kabel iz vtičnice, ko je "monitor mrtev", se ne zgodi nič, če pa ga spuliš iz napajlanik, v vtičnici pa pustiš, pa malo drkaš pa poči in začne delat. Je tako?

pirx ::

ncc2000 je izjavil:


Če prav razumem, če potegneš kabel iz vtičnice, ko je "monitor mrtev", se ne zgodi nič, če pa ga spuliš iz napajlanik, v vtičnici pa pustiš, pa malo drkaš pa poči in začne delat. Je tako?


Točno tako.

ncc2000 ::

Zamenjaj kabel, če imaš ali očisti kontakte na napajalniku in konektorju kabla, lahko potem s klešami stisneš malo kabel čez plastiko tam, ker se vtakne v napajlnik, da se kontakti kanček sploščijo in bo šlo bolj na trdo gor ...

in testiraj in poročaj ... pol pa naprej ..

pirx ::

OK, hvala za nasvet. Bom poskusil in javim.

Mogoče je res samo kabel, ker serviser je dal napajalnik na "stress test" in je zdržal. Tudi odprl ga je in komplet pregledal, pa je vse OK (napajalnik je potem moral sicer skup zalepiti).

Sicer, če je kabel kriv, ne bi mogel izzvati ugašanje monitorja samo s tem, da bi kabel migal sem in tja?

starfotr ::

Daj ti odnesi to še kakemu drugemu serviserju.

pirx ::

Verjetno bom, ja. Sem kontaktiral tistega elektro čarovnika iz Celja, ki je oživel mojega ThinkPada, nad katerim sta obupala dva uradna servisa. Ampak Celjan, sodeč po spletni strani, se sedaj ukvarja z nekimi višjimi, laboratorijskimi zadevami in spletno stran ima še samo v EN jeziku. Bomo videli.

ncc2000 ::

pirx je izjavil:



Sicer, če je kabel kriv, ne bi mogel izzvati ugašanje monitorja samo s tem, da bi kabel migal sem in tja?


Če se z miganjem kaj spreminja je velika verjetnost, da je problem na spoju kabla z napajalnkom.

pirx ::

Se ne, sem poskusil. Sam ne morem izzvati problema. Naenkrat izgine power in čistega miru in to je to. Sicer se še danes monitor ni ugasnil.

Gagatronix ::

> da če bi bili kondenzatorji, bi se težko prižgal, ampak ko bi enkrat deloval bi potem deloval cel čas, brez problemov

Vic stoletja. Imam tri Samsunge tu, ki se prizgejo brez problema, ampak potem slika izgine na par sekund za sekundo dve dokler se defektni kondiji ne nafilajo vec. To imas ti enega salabajzerskega serviserja, ki te hoce po polni crti nategnit bez vazelini.

frenky119 ::

Strokovnjak za monitorje in matične plošče ČADEŽ-ing d.o.o v Šentvidu nad Ljubljano.

pirx ::

Hvala obema za dodaten info.

kixs ::

Ce lahko, ga priklopi na drugi port. Ce imas zdaj DisplayPort, ga daj na HDMI ali kar pac podpira.

pirx ::

Žal me morem. Prenosnik ima samo DisplayPort. Sicer monitor začuda nič ne crkuje vse od pregleda naprej. Še čakam na prvi blackout.

pirx ::

Kot zanimivost - iz USB portov na monitorju sem odstranil zunanji HDD in Bluetooth adapter za miško in od takrat naprej monitor deluje veliko boljše. Še vedno se zgodi, da se ne prebudi iz "sleep" načina, ampak zelo redko.

floyd1 ::

Verjetno ga napajanje jeb*.

pirx ::

Serviser je razstavil napajalnik in ga dal na "stress test" (čeprav ne vem, kaj je to). Rekel je, da je OK. Ampak, res izgleda, da je napaka verjetno v napajalniku in ne na matični od monitorja.

xda develope ::

Tole kar ti je rekel je bullshit

Anney ::

Anney je izjavil:

Skoraj ne verjamem, da bi bila matična,(možno je tudi), ponavadi tole rečejo zaradi večjega zaslužka, če se odločiš za popravilo oz. nakupa novega pri njih. (primer tašča in TV, bili kondenzatorji krivi). Odpri monitor sam in poslikaj. Sicer možno je vse, samo tole sliči na kondenzatorje. Sem pred dvema letoma mel identičen primer, dela še danes.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Gagatronix ::

pirx je izjavil:

Serviser je razstavil napajalnik in ga dal na "stress test" (čeprav ne vem, kaj je to). Rekel je, da je OK. Ampak, res izgleda, da je napaka verjetno v napajalniku in ne na matični od monitorja.


In mi ostali se smejemo tej pravljici. :))

cvalsr ::

Če smem prištuliti svoj problem(čič):
Meni se po nekem času delovanja monitor ugasne - ma ne ugasne, potemni, če ne premikam miške, npr. med branjem daljšega besedila. Ko jo premaknem, se prižge, čez čas spet 'mrkne' in tako vedno pogosteje, nazadnje jo moram 'frcati' na vsake pol minute; to brez kakih drugih aktivnosti. Gre malo na živce.
Kaj bi lahko bil vzrok?
Hvala

Gagatronix ::

Power settings nastavi na Always on.

cvalsr ::

Ta power setting je nastavljen tako že ves čas ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor - kje so kondenzatorji??

Oddelek: Pomoč in nasveti
101585 (1254) goranzaric
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317211 (13334) G_mAn
»

Iz PCja vonj po zažgani plastiki, sedaj se ne prižge več.

Oddelek: Strojna oprema
377082 (6319) --MiRaLdInJo
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193739 (3369) GrimReaper
»

Pa je dokončno umrl...LG lcd monitor

Oddelek: Zvok in slika
71137 (818) Christian

Več podobnih tem