» »

Pa je dokončno umrl...LG lcd monitor

Pa je dokončno umrl...LG lcd monitor

Christian ::

Pozdravljeni!
Kot že naslov pove ,mi je odpovedal lcd monitor znamke LG. Star je 4 leta.
Začelo se je tako ,da je ob vklopu začel monitor utripat. Saj sem tukaj našel sorodne teme in ugotovil da crkujejo nekakšni kondenzatorji. Po nekaj minutnem utripanju se je slika vedno pomirila. Danes pa je kar monitor sam od sebe začel utripat in več ne preneha. Tako da zdaj res v okvari. Vsepovsod sem ugotovil da se kao kondenzatorji napihnejo v napajalnem delu. Sedaj me pa zanima ,a je to v monitorju ali ta škatlica ko spremeni 220 V v 12V ,ker ta zadeva je precej vroča. Zanima me tudi če se splača monitor peljat popravljat. Slika je do zdaj vedno bila lepa in čista. Prosim za vaša mnenja. Lep pozdrav!

Pyr0Beast ::

Škatlica je ista varianta verjetno.

namesto notranji napajalnik je zunanji, efekt pa isti.

Vsekakor lažje in manj destruktivno odpreti kakor pa ekran sam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Christian ::

No po tem odgovoru lahko sklepam da je težava v zunanjem napajalniku? Sem preveril tok ,kateri prihaja do monitorja...ta kaže konstantno 12.08V . V čem je torej problem. Zakaj pride do utripanja le tega?

Pyr0Beast ::

V tem je problem da se napajalnik sesede pod obremnitvijo.

Merjenje brez obremenitve ti ne pomeni nič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Christian ::

No to mi je že pa bolj logično! Hvala za odgovor... Danes ga itak peljem na servis. Se pravi da se bo razdiral samo moj zunanji napajalnik in ekran oziroma monitor bo ostal nedotaknjen? Lp

fpbs ::

Se pravi da se bo razdiral samo moj zunanji napajalnik in ekran oziroma monitor bo ostal nedotaknjen? Lp

Možen je vzrok, tako v napajalniku, kot v samem monitorju. Po tvojem dosedanjem opisu, bo skoraj verjetno nekaj z monitorjem.

Pyr0Beast ::

Christian je izjavil:

No to mi je že pa bolj logično! Hvala za odgovor... Danes ga itak peljem na servis. Se pravi da se bo razdiral samo moj zunanji napajalnik in ekran oziroma monitor bo ostal nedotaknjen? Lp


Eh. Raje kupi novega ali pa dobi predračun od servisa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Christian ::

Oj!Hvala vsem.Monitor spet deluje. Res je bilo nekaj na samem monitorju narobe...strošek 30EUR...tako da mislim da se je tokrat še splačalo...Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor blinka

Oddelek: Strojna oprema
222346 (1958) Nwanko
»

Monitor piska. Kako to odpraviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131322 (1045) AtaStrudl
»

Samsung 226bw+utripajoča slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151853 (1631) gor13azd
»

Presibek napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
121647 (1314) Azrael
»

Računalnik za vsak žep - CF700

Oddelek: Novice / Procesorji
213646 (2453) Jst

Več podobnih tem