» »

Unlock Huawei P10

Unlock Huawei P10

ScottDJ_ ::

Torej, nekaj časa nazaj, sem na huawei strani gledal, da lahko sam odkleneš telefon, ampak so to opcijo sedaj zaprli.

Ker si mi izteka garancija, sem mislil naložiti custom rom (ne da bi ta EMUI slabo deloval, ravno nasprotno), da sprobam še z drugim programom kako se telefon odziva.

delal bi preko fastboota. sem že imel vse "perajt", pa mi potem napiše PHONE Locked. Ne morem naprej.

Kakšna ideja?

Lp

Domobrancek ::

ScottDJ_ je izjavil:

Torej, nekaj časa nazaj, sem na huawei strani gledal, da lahko sam odkleneš telefon, ampak so to opcijo sedaj zaprli.

Ker si mi izteka garancija, sem mislil naložiti custom rom (ne da bi ta EMUI slabo deloval, ravno nasprotno), da sprobam še z drugim programom kako se telefon odziva.

delal bi preko fastboota. sem že imel vse "perajt", pa mi potem napiše PHONE Locked. Ne morem naprej.

Kakšna ideja?

Lp


Odkleniti moraš bootloader. Kot si že ugotovil je Huawei to opcijo zaklenil:|.

Po netu so nekaj časa krožile neke opcije za odklep bootloaderja. Na začetku je bila cena za kodo, ki jo rabiš za odklep nekje okrog 30$, če se prav spomnim. Potem pa se je to počasi dražilo. Nazadnje je bila opcija, da se odklene za nekje 150$. Mislim pa, da sedaj tudi tega ni več...

Predlagam, da spremljaš na XDA forumu (napišeš v google P10 XDA pa bo našlo odprte teme za tvoj telefon). Običajno se tam odpre tema, ko najdejo kakšen nov način odklepa. Trenutno mislim, da ni možno nič narediti...

Domobrancek ::

Popravek: Tale storitev je sedaj na voljo. Glede na nekaj komentarjev stvar dela. Za 10$ je mogoče vredno poizkusiti.

https://www.ebay.com/itm/Huawei-Bootloa...

Verjetno bom doma testiral pa sporočim.

ScottDJ_ ::

Hvala za hiter odgovor. Ampak ravno danes, ko sem se odločil, da dam custom rom na telefon, mi javi, da ima posodobitev na Android 9. Zadeva "laufa" ene 50% bolje kot prej, tako da ostajam na original. Zaenkrat.

Pa vseeno hvala za trud.

lp

frenky119 ::

Z vsako novo posodobitvijo programske opreme se razne opcije za odklep bootloaderja onemogočijo. Zato ne verjamem, če je ta opcija preko Ebay-a še možna. Će želite v prihodnosti telefon uporabljati po svojih željah, izkoristite prvo možnost in odklenite bootloader. S tem boste sicer izgubili SafetyNet (elektronsko bančništvo...). Tako kot povsod, je sicer tudi tukaj pomembno za varnost, kakšne programe nalagate, kje brskate...Na custom rom-u Magisk omogoča SafetyNet.

Zstiller ::

Jaz sem uporabil tole https://www.gsmzambia.com/contact/ računajo 10$ se povežejo preko teamviewer in odklenejo telefon, dobiš tudi kodo, ki skoz deluje lahko odklepaš in zaklepaš po želji. Po tem, kar sem videl uporabljajo original huawei opremo, ki lahko odklene vsak njihov telefon. Imam isto p10 plus.

gig ::

Pred pol leta, sem na smučanju v Bosni ob smučišču našel telefon Huawei P10 Lite, v katerem sta bili 2 SIM bosanski kartici (1 predplačniška). Bil je prazen in ni se dalo zvedet čigav je, ker je bil zaklenjen. Na klic na operaterjevo številko sem dobil odgovor, da mi poddatkov o lastniku ne morejo posredovat. S tem sem zaključil z iskanjem lastnika.
Po polletnem ležanju v predalu, se mi je zazdelo smotrno, da ga spravim v uporabno stanje.
Ali mi kdo na tem forumu zna to naredit? N akoga naj se obrnem. Dokumentov o lastništbvu pa nimam.

Naredil sem restore n tovarniške nastavitve, nakar mi je po vpisovanju podatkov mojega gmail računa, telefon napisal, da je treba vnest primarni email od Huawei ID.
Na naslovu https://www.hardreset.info/articles/goo... sem poizkušal, vendar naprej pa ne znam. Aparat ni glih najnovejši, bi mi pa prišel prav.
LP, gig

kloko ::

Najdene predmete se nese na policijo, ne v žep in domov.

Kumbaja ::

gig je izjavil:

Pred pol leta, sem na smučanju v Bosni ob smučišču našel telefon Huawei P10 Lite, v katerem sta bili 2 SIM bosanski kartici (1 predplačniška). Bil je prazen in ni se dalo zvedet čigav je, ker je bil zaklenjen. Na klic na operaterjevo številko sem dobil odgovor, da mi poddatkov o lastniku ne morejo posredovat. S tem sem zaključil z iskanjem lastnika.
Po polletnem ležanju v predalu, se mi je zazdelo smotrno, da ga spravim v uporabno stanje.
Ali mi kdo na tem forumu zna to naredit? N akoga naj se obrnem. Dokumentov o lastništbvu pa nimam.

Naredil sem restore n tovarniške nastavitve, nakar mi je po vpisovanju podatkov mojega gmail računa, telefon napisal, da je treba vnest primarni email od Huawei ID.
Na naslovu https://www.hardreset.info/articles/goo... sem poizkušal, vendar naprej pa ne znam. Aparat ni glih najnovejši, bi mi pa prišel prav.


Če je lastnik prijavil telefon kot ukraden in je IMEI zabeležen v bazi, si boš z vnašanjem lastnih osebnih podatkov lahko nakopal kup težav.

NI ravno, da se pretegnejo za ukradene telefone, ampak če jim pa ravno serviraš svojo telefonsko in email...

gig ::

Skratka rabim odstranit primarni google account oz FRP zaščito na Huawei P10 Lite. Na koga se obrnit. Telefon nima statusa ukradenega!
LP, gig

fikus_ ::

Nisi pa tudi lastnik telefona, ampak ga imaš trenutno v posesti, kar ti pa še ne daje pravico uporabe.

Kopiram od zgoraj:
Če je lastnik prijavil telefon kot ukraden in je IMEI zabeležen v bazi, si boš z vnašanjem lastnih osebnih podatkov lahko nakopal kup težav.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

gig ::

fikus Ja, ja... Ni zabeležen kot ukraden!
LP, gig

Kumbaja ::

gig je izjavil:

Skratka rabim odstranit primarni google account oz FRP zaščito na Huawei P10 Lite. Na koga se obrnit. Telefon nima statusa ukradenega!


Na lastnika telefona. Žaščita, ki jo omenjaš je namenjena točno temu, kar bi ti rad naredil.

gig ::

Kumbaja in fikus, ne moralizirajta preveč. Nič meni nepoznanega nista napisala.
Vse te stvari sem že pretehtal ko sem ga našel. Tam je Bosna. Na eno od vidnih številk sem poslal SMS s svojim kontaktom. Telefon je bil 3 dni pri tamkajšnjem žičničarju, če bi ga kdo prišel iskat...
Brez odziva...
LP, gig

Kumbaja ::

Če pričakuješ, da ti bomo ploskal za kazniva dejanja potem si se pač britko zmotil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2015689 (4426) Technics111
»

Telefon do 350e - telekom.si

Oddelek: Kaj kupiti
81365 (1044) vidkul
»

Priporočilo za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
246644 (5750) gusto

Več podobnih tem