» »

Tiskalnik - modri sledovi po menjavi barv

Tiskalnik - modri sledovi po menjavi barv

ExSpirit ::

Ima morda kdo kakšno idejo, zakaj mi tiskalnik (Canon MG5750) pušča modre sledove pri nekaterih črnih besedah (predvsem odebeljenih)? Zamenjal sem vse barvne kartuše in obe črni, (od takrat se je to začelo dogajati). Modro sem sedaj zamenjal s še eno novo pa je enako. Na sliki je prikaz testnega izpisa. Sem pa že večkrat zagnal vse čistilne fukncije (Cleaning, Deep Cleaning, Print head aligment, nozzle check,...), ampak nič ne pomaga.

https://i.imgur.com/Lszy1G6.jpeg

  • spremenil: ExSpirit ()

matobeli ::

90% da maš glavo delno zamašeno. Yutube, pogledat kako se razstavi, pol pa odmočit. Sem že delal, pa ni bilo ravno zakomplicirano.

ExSpirit ::

Sem vzel glavo ven in jo doma ščistil, ampak je popolnoma enako. Nisem pa mogel pod pritiskom skozi lukne spustit vode, ker nimam nobene take cevi tukaj, bom poskusil še to pri kolegu.

Baja ::

tole se puca z alkoholom, ne vodo. najbolje isopropanol.

polozweii ::

Z navadno vodo si jo čistil? Tudi z alkoholom se ne čisti ker je agresivno. OK če gre za en poceni tiskalnik uporabiš alkohol redčen v destilirani vodi. Obstajajo namenska manj agresivna čistila.
Pritisk v kartušo sme bit majhen da se raje izogibaj čiščenja pod pritiskom. Tiskalne glave so narejene za vakuum.

Vzrokov za packanje je lahko več. Slab damper, umazana gumica pod tiskalno glavo in še kaj.

matobeli ::

Glede na to da je na izpisu celotna C slaba, je največja verjetnost da je nekaj narobe z glavo, zamašena ali izrabljena. Glede na starost tiskalnika je pa možno marsikaj, glavo se da ponavadi kar lepo spucat, lahko celo z namenskimi čistili, kupovat novo pa je verjetno nesmiselno. Če dobiš kakšen printer iz te serije ki se ne prižge je to najboljša opcija.

So pa teli printerji zelo fajn, kartuše praktično zastonj, printajo pa tud precej OK, tko da se mrbit celo splača popravit.

Baja ::

polozweii je izjavil:

Z navadno vodo si jo čistil? Tudi z alkoholom se ne čisti ker je agresivno. OK če gre za en poceni tiskalnik uporabiš alkohol redčen v destilirani vodi. Obstajajo namenska manj agresivna čistila.
Pritisk v kartušo sme bit majhen da se raje izogibaj čiščenja pod pritiskom. Tiskalne glave so narejene za vakuum.

Vzrokov za packanje je lahko več. Slab damper, umazana gumica pod tiskalno glavo in še kaj.


jaz sem glave vedno pucal (namakal) v isopropanolu. nikoli ni bilo nobenih težav. ni bilo videti tudi nobene "agresije" nikjer. isopropanol se uparablja za čiščenje tiskanih vezij. tako, da dvomim da je koroziven.

matobeli ::

Ni koroziven, ampak kakšna guma ali plastika pa lahko slabo reagira nanj.

polozweii ::

isopropanol je igra na srečo. Več kot ga uporabiš večja je nevarnost za odpoved šob in skrajša se doba delovanja.

Pri zgoraj omenjeni glavi ni problem v tem da bi bila zamašena tiskalna glava - čiščenje je ne bo rešilo. Jaz bi preveril damperje.

Pri printerju je tako da več kot ga uporabljaš manj težav ti bo delal. Stoječa barva postaja gosta in se začne nalagat na stene iz tega pa nastajajo razne težave.

matobeli ::

Pri teh canonih je damper vgrajen v glavo. Šobe in damper čistiš hkrati.

Rias Gremory ::

Ko sem jaz raziskoval kako se čisti glave tiskalnika je bilo v večini vodičev priporočeno čistilo za okna. Torej Stelex, Ajax in podobno. Mogoče je Ajax boljši, ker je brez barve nisem pa prepričan ali lahko ta barva ostane v šobi ali ne.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

matobeli ::

Ziher ostane, ampak to so tako majhne količine da nima veze. Itak nardiš deep clean preden začneš printat, pa odnese ven če je že kakšen mikro delček kje.

ExSpirit ::

To se mi je začelo dogajati, ko sem porabil barve in dal noter nove.

Sem še enkrat ščistil glavo (še z alkoholom) in pa kolikor sem dosegel notri v tiskalniku valčke, pa je popolnoma enako. Še enkrat sem menjal modro, rdečo in črno (večjo) barvo pa je tudi popolnoma enako. Sem dal tiskat za test nekaj barvnih kvadratov in edino kar je OK natisnjeno je popolnoma črna in popolnoma rumena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ExSpirit ()

Han ::

Nova glava ali nov tiskalnik...

ExSpirit ::

Zakaj pa sploh do tega pride? Ves čas se je tiskalo s tiskalnikom in delalo je bp. vse dokler ni zmanjkalo barv in sem dal noter nove še isti dan. Saj drugače bi menjal tiskalnik, samo imam še 4 celotne komplete barv za porabit pa nov tiskalnik sugurno ne bi imel istih... :|

polozweii ::

Tiskalno glavo si namakal v alkohol zdaj se pa čudiš. Počakaj par dni da popusti maček pa boš potem videl če se je splačalo posegat v notranjost printerja. Vmes pa vsak dan sprintaj nekaj listov da se spuca.

Daliborg ::

ExSpirit je izjavil:

To se mi je začelo dogajati, ko sem porabil barve in dal noter nove.

Sem še enkrat ščistil glavo (še z alkoholom) in pa kolikor sem dosegel notri v tiskalniku valčke, pa je popolnoma enako. Še enkrat sem menjal modro, rdečo in črno (večjo) barvo pa je tudi popolnoma enako. Sem dal tiskat za test nekaj barvnih kvadratov in edino kar je OK natisnjeno je popolnoma črna in popolnoma rumena.


Si pine dobro očistil? Govorim o pinih ki delajo stik z kaseto in printerjam.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mat xxl ::

Sam sem vedno glavo vzel ven in samo glavo brez kartuš spral pod curkom z toplo vodo , osušil in vstavil kartuše, pa je bilo.

Se mi pa zdi, da modra malo preliva, kaj če kartušo za test na vrhu, kjer se odstrani pvc folija, nazaj zalepiš selotejp tam čez in testiraš.

matobeli ::

Ja, Cyan packa, to da ne packa je naloga šob oziroma tiskalne glave. Če se ne da spucat je pač zanič. Ni ne prva ne zadnja ki je šla, printer je že precej v letih.

Pogledat ker printerji so iz istega obdobja z enakim številom kartuš in dat oglas na bolho da kupiš enega v okvari, najbolje takega ki mu je crknila elektronika.

polozweii ::

Po par dnevih od posega bi bil zopet čas za nov testprint.

polozweii ::

Če se stanje ni izboljšalo potem je to rezultat uporabe napačnega čistila. Te termične tiskalne glave so še posebej občutljive.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mf tiskalnika - HP C6280 ali Canon MP610?

Oddelek: Kaj kupiti
213815 (3244) 1309976
»

Čiščenje tiskalne glave

Oddelek: Pomoč in nasveti
154204 (3977) bluefish
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93215 (3215) Azrael
»

Inkjet tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
252664 (2210) 1marjan
»

HP DeskJet 840c ->ne printa pravilno barv

Oddelek: Strojna oprema
183892 (3701) Azrael

Več podobnih tem