» »

Priporočilo za telefon?

Priporočilo za telefon?

gamecardz ::

Torej, vse od release-a sem precej ponosen lastnik One Plus X telefona. Tega pa želim v kratkem menjati za novo, zmogljivejšo napravo. Ker pa sem še v prvi fazi odločanja, me zanima kaj mi lahko člani ST priporočite. V nadaljevanju bom naštel nekaj stvari, ki so mi bolj pomembne
-Dobra kamera (OPX je v tem aspektu katastrofalen)
-Dobra baterija (sicer ima OPX že tako majhno baterijo, pa še tekom časa se je poslabšalo)
-64gb spomina, ali pa razširljiv spomin
-Drugače je telefon uporabljen za precej osnovne stvari - slike, klici, socialna omrežja, maili, itd... Nisem nek heavy phone gamer

Naj izpostavim še eno stvar, ki pa mi je bila pri OPX zelo všeč. Pred njim sem bil namreč kar nekaj let apple user, in ko sem preskočil na android, sem se po kakšnem letu začel malo igrati in gledati custom ROM-e. One Plus ima to, kar se mene tiče zelo dobro urejeno. Skupnost je velika, custom romi so dobri, v primeru kakšnih napak pa ti hitro zna kdo priskočiti na pomoč. Zato sem tudi vzljubil android OS malo bolj kot iOS.

Torej, še price range:
Najrajši bi, da je nekje v srednjem rangu. Iphone X mi je npr. predrag, prav tako sem mnenja, da se da dobiti primerljivo zmogljiv android za veliko boljšo ceno (se zavedam da se redkokateri android lahko primerja z iphonom pri slikanju).

EDIT: Najrajši bi imel telefon 5" (po velikosti mi je namreč One Plus X super), eventuelno 5,5", 6" se mi zdi malo velik. Velik plus je prav tako da je telefon vzdržljiv.

Magic1 ::

Imaš en kup Huawei-jev, xiaomi-jev za 150-250€, ki čisto zadostujejo normalnemu uporabniku. Kamero imajo načeloma solidno. Poglej si malo teste in kupi model, ki ima dobre zahtevane lasnosti.
Magic

šernk ::

do 400eur kak xiaomi, če je več pa oneplus 5T, oz. počakaj cca 2 meseca na oneplus 6. nekaj se sicer govori tudi da bo že konec marca zunaj, ampak bolj verjetno je proti sredini maja.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gamecardz ::

Magic1 je izjavil:

Imaš en kup Huawei-jev, xiaomi-jev za 150-250€, ki čisto zadostujejo normalnemu uporabniku. Kamero imajo načeloma solidno. Poglej si malo teste in kupi model, ki ima dobre zahtevane lasnosti.

Huawei-e sem gledal. Kako pa so kaj te novejši modeli, 9-ke proti 10-kam? Kaj se splača, kje je največja razlika?

šernk je izjavil:

do 400eur kak xiaomi, če je več pa oneplus 5T, oz. počakaj cca 2 meseca na oneplus 6. nekaj se sicer govori tudi da bo že konec marca zunaj, ampak bolj verjetno je proti sredini maja.


One plus 5t sem spet bral da ima precej porazno kamero (kar se zdi da je kar značilnost One Plus telefonov. se motim?

šernk ::

ni med najboljšimi, ne vem če so kaj porihtali predvsem video. fotoaparat je pa zame na zadovoljivi ravni že na oneplus 2 (razen res flagshipov), ampak glede kamere res nisem zahteven uporabnik, ker jo 99% uporabljam samo v službene namene.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

freesty ::

Xiaomi mi6, huawei p10, 1+ 5t, lg g6.

Poglej si pa podrobnosti na internetu. Saj pravijo kamera v prid enega ali drugega. Ampak, ko vidis v zivo, imajo vsi dobro kamero, sploh, ce prihajas s slabsega telefona.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dimnik ::

Poglej še mi note3... ekran 5,5

gusto ::

Jaz bi izbiral med Huawei P10 in Samsung A8. Zelo dobra mid to high end telefona. Glede na poplavo vsega, pa pojdi nekam, kjer lahko zadeve sprobaš.

IcEk` ::

Razmisli tudi o Nokia 7 Plus:

scipascapa ::

Dimnik ::

Ne vlačit cubote pa razne elefone itd. v to temo, nimajo podpore oz posodobitev in kamere imajo v ku.cu, sploh pa video posnetke

gamecardz ::

šernk je izjavil:

ni med najboljšimi, ne vem če so kaj porihtali predvsem video. fotoaparat je pa zame na zadovoljivi ravni že na oneplus 2 (razen res flagshipov), ampak glede kamere res nisem zahteven uporabnik, ker jo 99% uporabljam samo v službene namene.

Sem sprobal vmes OP2, iskreno me ni zadovoljila nekaj ful kamera. Review-i, kar sem jih bral po internetu so mešani.. Mi pa pri One Plus zelo veliko pomeni podpora, ki jo ima firma v javnosti - v smislu custom ROM-ov, iskanja napak, pomoči drugim. Spet na drugi strani, malo me moti 6", ter pa njihov customer service (slišal sem, da je ob morebitnih napakah/težavah na telefonu to kar zapleteno uveljavljati, plus zapleti glede pošiljanja v tujino na servis ipd...)

freesty je izjavil:

Xiaomi mi6, huawei p10, 1+ 5t, lg g6.

Poglej si pa podrobnosti na internetu. Saj pravijo kamera v prid enega ali drugega. Ampak, ko vidis v zivo, imajo vsi dobro kamero, sploh, ce prihajas s slabsega telefona.


Huawei mi je bil vedno zelo všeč. Sem ravno malo časa porabil za študiranje P10. Zelo zelo všečen telefon, Mate 10 Pro se mi zdi glede na moje zahteve pretiravanje, P10 pa se zdi super. Spomnim se, da sem v preteklosti bral da so uporabniki govorili da je Honor 9 celo malce boljši (vsaj glede podpore community-a), prav tako je malce cenejši (prek vezave na telekomu). Po drugi strani pa pri nakupu P10 dobiš dodatno leto garancije.. Kakšno dodatno mnenje?
Za LG G6 sem slišal kar od dveh priljateljev, da jima je začel zafrkavati bootloader, in je telefon bricknu.



gusto je izjavil:

Jaz bi izbiral med Huawei P10 in Samsung A8. Zelo dobra mid to high end telefona. Glede na poplavo vsega, pa pojdi nekam, kjer lahko zadeve sprobaš.


Nevem zakaj, ampak Samsung mi od androidov nikoli ni bil všeč. Pa ne zaradi tem ali česar koli takega, ampak se mi je pač zdel, da tako kot v primeru iPhona preplačam telefon zaradi firme (s tem da to pri applu zaradi iOS-ov lažje opravičim). Kakšne mnenje glede P10 vs. Honor 9?

Dimnik je izjavil:

Ne vlačit cubote pa razne elefone itd. v to temo, nimajo podpore oz posodobitev in kamere imajo v ku.cu, sploh pa video posnetke


To sem tudi sam opazil, ko sem malo gledal te "no-name" firme po netu. Ne vem, če se mi splača, rajši sem brez skrbi naslednji 2 leti naprimer.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@gamecardz:

Če gledaš cenovni rang okoli 400€, predlagam, da si malo bolj pogledaš OnePlus 5T, ker je za to ceno res izjemen telefon, definitivno eden najboljših gledano "overall", brez večjih minusov, odlična, široka podpora, teh 6" pa je zaradi brez-robega zaslona skoraj enako kot klasičen 5.5" telefon. Lahko prebereš test OnePlus 5T po 2-mesecih uporabe, z vsemi plusi in minusi ...

OnePlus 5T definitivno nima porazne kamere, lahko potrdim iz prakse. Med OnePlus modeli je do danes njihova najboljša kamera, če pa pogledaš malo teste, pa jo povečini vsi uvrščajo takoj za Google Pixel 2, Samsung S8, iPhoneX. Ampak to so flagship telefoni z bistveno višjo ceno in najboljšo kamero na trgu, pa še tukaj so razlike majhne.

Neposredna primerjava (test) kamer telefona s trenutno najboljšo kamero na trgu - Google Pixel XL 2 ter OnePlus 5T.

Zaključek:

Comparing these photos taken with the OnePlus 5T and the Pixel 2 XL, my argument that the OnePlus 5T is the Android smartphone to buy is stronger than ever.

The OnePlus 5T is $350 cheaper than the Pixel 2 XL, and it clearly offers an excellent camera. It's not quite as good as the Pixel 2 XL's camera, but you'd really have to ask yourself whether it's worth an extra $350.

I've been using the Pixel 2 XL review unit from Google exclusively for the last few weeks, and I love it. With that said, if I were to buy a new smartphone myself, I'd absolutely go for the OnePlus 5T for its incredible value and uncompromising set of features, especially after such a positive experience with its camera.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

grašek ::

Kakšne mnenje glede P10 vs. Honor 9?


Imam Honor 9, znanka pa ima P10.
V bistvu skoraj enaka telefona z minimalnimi razlikami.
Honor 9 ima capative gumba (kot npr. S7), P10 pa ima software gumbe (z možnostjo upravljanja z gumbom za domov, kar omogoča tudi Honor 9).
Mislim da ima P10 malenkost boljšo kamero in uporablja hitrejsi UFS 2.1 flash napram eMMC 5.1 na Honor 9.

grašek ::

Honor 9 je zadaj steklen (in zgleda zares dobro), P10 pa kovinski.
Sam sem pred nekaj dnevi dobil update na Oreo. Honor 9 je res dobra izbira, zdaj pa se odloči kateri bobončki so ti pomembnejši.

šernk ::

ter pa njihov customer service (slišal sem, da je ob morebitnih napakah/težavah na telefonu to kar zapleteno uveljavljati, plus zapleti glede pošiljanja v tujino na servis ipd...)


kakšne težave? težave imajo samo ljudje, ki kupijo telefon na aliexpres, ker je 30$ cenejši, potem jim pa oneplus zavrne RMA, vse kar sem dosedaj bral pritožbe glede supporta je vedno bila ta krivda zadaj.

osebna izkušnja:
- kupil rabljen oneplus 3
- kontaktiral support za odprtje RMA: so me prosili če lahko original kupec odpre RMA, sem rekel da če res ni druge opcije lahko, vendar bi vseeno raje, da odprejo RMA name. zahtevali so še račun, da je telefon res bil kupljen pri njih, še mal ping ponga z njimi, ker me je zanimalo ali gre telefon izven EU in moram narediti izvoz ali ne
- odprli so mi RMA direktno name, ko smo se vse dogovorili (ja ene 4 dni sem se ping pongal po mailu, ker je bil pač telefon kupljen rabljen)
- DHL je naslednji delovni dan prevzel paket pri meni
- naslednje jutro je bil na servisu na slovaškem (ali češkem) (pošiljka je bila DHL express)
- čez 4 dni me DHL kliče, da ima tisti paket nazaj za pripeljat (telefon za razliko od naših servisov, ki samo "ponastavijo programsko opremo" in za slednje rabijo 14 dni popravljen in tudi test delovanja imaš na voljo)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

next3steps ::

gusto je izjavil:

Jaz bi izbiral med Huawei P10 in Samsung A8. Zelo dobra mid to high end telefona. Glede na poplavo vsega, pa pojdi nekam, kjer lahko zadeve sprobaš.

Raje Honor10, kot pa P10. Honor10 spada že v naslednjo generacijo z boljšo baterijo.

gamecardz ::

Tomson je izjavil:

@gamecardz:

Če gledaš cenovni rang okoli 400€, predlagam, da si malo bolj pogledaš OnePlus 5T, ker je za to ceno res izjemen telefon, definitivno eden najboljših gledano "overall", brez večjih minusov, odlična, široka podpora, teh 6" pa je zaradi brez-robega zaslona skoraj enako kot klasičen 5.5" telefon. Lahko prebereš test OnePlus 5T po 2-mesecih uporabe, z vsemi plusi in minusi ...

OnePlus 5T definitivno nima porazne kamere, lahko potrdim iz prakse. Med OnePlus modeli je do danes njihova najboljša kamera, če pa pogledaš malo teste, pa jo povečini vsi uvrščajo takoj za Google Pixel 2, Samsung S8, iPhoneX. Ampak to so flagship telefoni z bistveno višjo ceno in najboljšo kamero na trgu, pa še tukaj so razlike majhne.

Neposredna primerjava (test) kamer telefona s trenutno najboljšo kamero na trgu - Google Pixel XL 2 ter OnePlus 5T.

Zaključek:

Comparing these photos taken with the OnePlus 5T and the Pixel 2 XL, my argument that the OnePlus 5T is the Android smartphone to buy is stronger than ever.

The OnePlus 5T is $350 cheaper than the Pixel 2 XL, and it clearly offers an excellent camera. It's not quite as good as the Pixel 2 XL's camera, but you'd really have to ask yourself whether it's worth an extra $350.

I've been using the Pixel 2 XL review unit from Google exclusively for the last few weeks, and I love it. With that said, if I were to buy a new smartphone myself, I'd absolutely go for the OnePlus 5T for its incredible value and uncompromising set of features, especially after such a positive experience with its camera.


Kako pa so low-light fotografije? Te so namreč porazne na OPX.
In overall update-i, OS,..?


šernk je izjavil:

ter pa njihov customer service (slišal sem, da je ob morebitnih napakah/težavah na telefonu to kar zapleteno uveljavljati, plus zapleti glede pošiljanja v tujino na servis ipd...)


kakšne težave? težave imajo samo ljudje, ki kupijo telefon na aliexpres, ker je 30$ cenejši, potem jim pa oneplus zavrne RMA, vse kar sem dosedaj bral pritožbe glede supporta je vedno bila ta krivda zadaj.

osebna izkušnja:
- kupil rabljen oneplus 3
- kontaktiral support za odprtje RMA: so me prosili če lahko original kupec odpre RMA, sem rekel da če res ni druge opcije lahko, vendar bi vseeno raje, da odprejo RMA name. zahtevali so še račun, da je telefon res bil kupljen pri njih, še mal ping ponga z njimi, ker me je zanimalo ali gre telefon izven EU in moram narediti izvoz ali ne
- odprli so mi RMA direktno name, ko smo se vse dogovorili (ja ene 4 dni sem se ping pongal po mailu, ker je bil pač telefon kupljen rabljen)
- DHL je naslednji delovni dan prevzel paket pri meni
- naslednje jutro je bil na servisu na slovaškem (ali češkem) (pošiljka je bila DHL express)
- čez 4 dni me DHL kliče, da ima tisti paket nazaj za pripeljat (telefon za razliko od naših servisov, ki samo "ponastavijo programsko opremo" in za slednje rabijo 14 dni popravljen in tudi test delovanja imaš na voljo)

Hm zanimivo, dejansko sem sedaj še bolj razprt med P10 in OP5T, čeprav o slednjem prej nisem razmišljal. :D

Gregor5816 ::

Za fotoaparat lahko malo tu pogledaš:
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id...

šernk ::

če gledam po tem videu:



je kamera na oneplus 5T ogromno napredovala, ker meni na oneplus 2 snemanje prometa ni uporabno ker mi ne uspe fokusirat. zdej pa za dejansko stanje si pa poglej realne primere pomoje, ker reviewi niso na tem področju vredni nič. en hvali eno, drug drugo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tomson ::

@gamecardz: updejti na OP 5T so zaenkrat 1A, kmalu po novem letu prišla posodobitev na Android 8.0, pa nekje vsak mesec ena posodobitev Oxygena. Oxygen je pa itak super zadeva, precej stock Adnroid a z dokaj uporabnimi zadevščinami, ki jih drugje ni.

Meni osebno so tudi slike na low light čisto ok, če pa gor naložiš GoogleCamera so pa menda odlične, sam še nisem prišel do tega, ker še ni bilo potrebe. Poglej malo za camera samples: klik, tukaj zanimiv še članek profi fotografa in njegov pogled, ki je jasno, zelo zahteven glede fotografiranja ...

Je pa danes precej dobrih telefonov v srednjem cenovnem rangu, tako da se pač odločiš glede na svoje prioritete in lastnosti, ki so ti najbolj pomembne ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gamecardz ::

Hvala vsem za pomoč in predloge.. Bom v naslednjih dneh še malo pobrskal po tujih forumih pa da vidimo.

Nekako ste mi tehtnico premaknili v smer OP5T, tako da če ima kdo kakšen argument v prid Huawei P10 / Honor 9 rade volje slišim. :D

Po durabilnosti se zdita oba spet primerljiva, vodoodporen ni noben. Je pa P10 kar poceni, če vzamem na vezavo pri telekomu.. 5€/mesec.
Po drugi strani, bo tudi OP5T verjetno malce padla cena, ko pride OP 6 na trg..

gamecardz ::

Zanimivo, še včeraj sem na spletni trgovini Telekoma imel ponujeno možnost vezave za P10: 156€ ali 12x13,00€ in pa 118,80 ali 24x4,95€
Danes pa je cena 12x27€ ali 24x11,95€ :D

Je taka variacija dejansko možna, ali sem v prvo dobil nek čudn bug na strani?
(Sem naredil prt scrn na zavihek, ki je bil še odprt in je imel manjšo ceno, tako da ja, dejansko mislim P10)

zzbil ::

Jaz imam honor 9 in bi bil težko bolj zadovoljen:)

gusto ::

@gamecardz, "druga" cena je že kar nekaj časa aktualna za P10, sam sem vzel po tej ceni decembra. Je že morala biti kakšna napaka, da ti je pokazalo prvo ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje naj nabavim OnePlus 7 Pro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5810687 (5483) Bolt
»

OnePlus 5T (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6513369 (8777) dunda
»

OnePlus 5T je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13530678 (22984) markobj
»

OnePlus 5 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
22342320 (27642) Tezaab

Več podobnih tem