» »

Delovna akcija

Delovna akcija

Old Spice ::

Včeraj slučajno med menjavo kanalov zasledim to oddajo. Odločili so se za renovacijo stanovanja v Medvodah. Razumem, da je oddaja v prvi vrsti reklama za razne trgovine iz gradbenega področja, ampak nisem mogel skozi, ne da bi mi dvignilo pritisk.

Imamo družino, ki ima 50-60 m2 veliko stanovanje v Medvodah. Blok je vzdrževan. Imajo 3 hčere, doma živi samo še 1. Se pravi na tej površini bivajo 3 osebe. Oče dela za 4 ure. Mama ne dela. Sicer je mama bila zaposlena (delavec v tovarni), a po tem, ko so jo odpustili, očitno psihično ni prišla k sebi in ni več delovno sposobna (WTF???). Hkrati ima rdeča lica in popokane žilice značilne za prekomerno uživanje alkohola. Noben od teh treh oseb nima resnih zdravstvenih težav. Stanovanje je sicer slabše ohranjeno, ampak kaka lisa od vlage in izrabljena kopalna kad, verjetno ni problem samo v njihovem primeru.

Kar me je pa predvsem zmotilo, je pa dejstvo, da očitno ne živijo v najemu - ker bi tako bil najemodajalec dolžan, vsaj do neke mere, sanirat tako stanovanje. Sklepam torej, da je stanovanje njihovo. Če torej povzamem. Imamo tričlansko družino, ki živi v svojem 50-60 m2 velikem stanovanju, na zaželjeni lokaciji v Medvodah. Imamo očeta, ki dela 4 ure in imamo mamo, ki ji ni do dela in je zato verjetno na sociali. Kar nekaj stvari bi se v takem stanovanju dalo sanirat z minimalnim vložkom, ki ga očitno ni, ker gre "presežek" za alkohol (in verjetno cigarete, sodeč po glasu). Nihče pravzaprav ne omeni, da sedijo v stanovanju vrednemu preko 100k eur. Nihče ne omeni, da z nobenim ni nič narobe in da bi si mama lahko našla delo. In takim, gre ekipa delovne akcije obnovit stanovanje? Zakaj? Da bo vrednost nepremičnine še večja? Da bodo lahko še naprej nadaljevali z življenjem v brezdelju v obnovljenem stanovanju? Razumem, da je to šov, in da je izbira družine za obnovo sekundarnega pomena, mislim pa, da je neprimerno več ljudi, ki so bistveno bolj potrebni take pomoči.
  • predlagalo izbris: Groot ()

mzakelj ::

Če bi videl kako obnovijo se ne bi sekiral. Drugače pa se lahko tudi ti prijaviš in ti bodo zdemoliral in na brzino obnovil. Kakšno bo čez eno leto tako stanovanje pa je vprašanje.

Tilen ::

@Old Spice

Tako je to danes. Moraš biti iznajdljiv. Samo od minimalnega dela in plačila lahko zgolj preživiš. Vsak pač zagovarja svoj interes. Družina, oddaja in izvajalci. Sebe na prvo mesto in šele potem se ti bo odprlo.

@mzakelj

Takšni družini to seveda ni pomembno, ker tako ne bi obnovili. Malo se prijavijo sem in tja, mogoče pa bo. Tako kot loterijska srečka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Sej takim treba zastonj obnovit, ki ne bi tega nikoli naredili. Zakaj bi obnavljali zastonj nekomu, ki bi to itak slej ko prej plačal.

tikitoki ::

Op ti očitno precenjujes svoje sposobnosti ocenjevanja situacije in je škoda časa za tvoje izpade.

Pika na i ::

Pa kdo si ti, da takole nekoga obtožuješ alkoholizma? In na podlagi govora, iznajdeš, da mama kadi?
A si seznanjen s celotno zdravstveno situacijo obeh? Ne. Zate sta lenuha, ki se jima ne ljubi delat.

Tebi očitno res ni jasno, kako zelo lahko izguba službe vpliva na kakšnega človeka.

Ganon ::

Old Spice je izjavil:

Hkrati ima rdeča lica in popokane žilice značilne za prekomerno uživanje alkohola.


Si kdaj slišal za rozaceo?! Seveda ne, ker si eden tistih vaških omejencev, ki človeka, ki težje hodi, takoj označijo za pijanca.

Vidiš, takšni kreteni pa meni dvigujejo pritisk.

Naj moderator zaklene to kozlarijo.

Mehmed ::

Old Spice je izjavil:

Razumem, da je to šov, in da je izbira družine za obnovo sekundarnega pomena, mislim pa, da je neprimerno več ljudi, ki so bistveno bolj potrebni take pomoči.


Ce bi ti zares razumel da je to sov te teme ne bi bilo.

tikitoki ::

Ganon je pravilno napisal.

MadMen ::

Pika ne razburjej se. Kar sem hotel izpostaviti je predvsem to, da imamo neprimerno več družin, ki bi bile bolj potrebne pomoči (in tu ne mislim sebe, niti nisem egoist v tem primeru). Kar rabi ta konkretna družina je predvsem zaposlitev za očeta za 8 ur in socialna aktivacija in odvajanje od alkohola za mamo. Vse ostalo je podpiranje lenobe, ne glede na to, ali se znajdejo ali ne.

Zanimivo kako se nobenemu ne zatakne, da gre davkoplačevalski denar za socialke takim ljudem, ki se jim ne ljubi delat.

Zakaj direktno ne poveš da si jim fovš in je to to?

ttommy ::

Old Spice je izjavil:

Včeraj slučajno med menjavo kanalov zasledim to oddajo. Odločili so se za renovacijo stanovanja v Medvodah. Razumem, da je oddaja v prvi vrsti reklama za razne trgovine iz gradbenega področja, ampak nisem mogel skozi, ne da bi mi dvignilo pritisk.

Imamo družino, ki ima 50-60 m2 veliko stanovanje v Medvodah. Blok je vzdrževan. Imajo 3 hčere, doma živi samo še 1. Se pravi na tej površini bivajo 3 osebe. Oče dela za 4 ure. Mama ne dela. Sicer je mama bila zaposlena (delavec v tovarni), a po tem, ko so jo odpustili, očitno psihično ni prišla k sebi in ni več delovno sposobna (WTF???). Hkrati ima rdeča lica in popokane žilice značilne za prekomerno uživanje alkohola. Noben od teh treh oseb nima resnih zdravstvenih težav. Stanovanje je sicer slabše ohranjeno, ampak kaka lisa od vlage in izrabljena kopalna kad, verjetno ni problem samo v njihovem primeru.

Kar me je pa predvsem zmotilo, je pa dejstvo, da očitno ne živijo v najemu - ker bi tako bil najemodajalec dolžan, vsaj do neke mere, sanirat tako stanovanje. Sklepam torej, da je stanovanje njihovo. Če torej povzamem. Imamo tričlansko družino, ki živi v svojem 50-60 m2 velikem stanovanju, na zaželjeni lokaciji v Medvodah. Imamo očeta, ki dela 4 ure in imamo mamo, ki ji ni do dela in je zato verjetno na sociali. Kar nekaj stvari bi se v takem stanovanju dalo sanirat z minimalnim vložkom, ki ga očitno ni, ker gre "presežek" za alkohol (in verjetno cigarete, sodeč po glasu). Nihče pravzaprav ne omeni, da sedijo v stanovanju vrednemu preko 100k eur. Nihče ne omeni, da z nobenim ni nič narobe in da bi si mama lahko našla delo. In takim, gre ekipa delovne akcije obnovit stanovanje? Zakaj? Da bo vrednost nepremičnine še večja? Da bodo lahko še naprej nadaljevali z življenjem v brezdelju v obnovljenem stanovanju? Razumem, da je to šov, in da je izbira družine za obnovo sekundarnega pomena, mislim pa, da je neprimerno več ljudi, ki so bistveno bolj potrebni take pomoči.


Pa ti si svetovni genij, če lahko samo po ogledu oddaje takoj postaviš diagnoze. Daj povej raje, da se imaš za vzvišeno osebo, ki so ji vsi ljudje manj uspeši vredni en pasji drek.
Če pa jih osebno poznaš, je pa druga zgodba, ampak, če bi jaz bil na tvojem mestu, se ne bi obregoval ob njih...
Gamer

Old Spice ::

Ja OK. Vas razumem. Mogoče so moji zaključki potegnjeni prehitro in preostro. Mi je pa vseeno zanimivo, kako me nekateri v komentarjih takoj napadejo z omejencem. Konec koncev sem želel izpostaviti dvoličnost sistema, kjer se v beraški luči prikazuje ljudi, ki sedijo na 100k+ premoženja, kar je tudi sicer pogosta praksa, ki jo opažam. Seveda gre za šov in družina nima dejansko nič s tem.

jype ::

Old Spice je izjavil:

dvoličnost sistema
Tržno gospodarstvo nikoli ni obljubilo, da bo pravično.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MATiCEK ()

solatko ::

Old Spice - Ker te že tako lepo skrbi za ljudi, s premalo dohodka in "vrednimi" nepremičninami, si verjetno tolk pameten, da boš za podobne primere napisal rešitev (predno začneš si oglej cene manjših stanovanj in višino najemov, kjer se sploh oddajajo).

In nikakor ne gre za dvoličnost sistema, temveč zatečeno stanje ob menjavi sistema in velika pomoč k slabemu prehodu v nov sistem, politikov.
Delo krepa človeka

SmotaniJanez ::

Old Spice je izjavil:

Ja OK. Vas razumem. Mogoče so moji zaključki potegnjeni prehitro in preostro. Mi je pa vseeno zanimivo, kako me nekateri v komentarjih takoj napadejo z omejencem. Konec koncev sem želel izpostaviti dvoličnost sistema, kjer se v beraški luči prikazuje ljudi, ki sedijo na 100k+ premoženja, kar je tudi sicer pogosta praksa, ki jo opažam. Seveda gre za šov in družina nima dejansko nič s tem.


Flat menda imaš? Ali si v najemu?

Sistem je pač tak, da ljudi varuje pred ameriškim kapitalizmom. Kva je tle narobe?

Folk je doma na topllem in da mir, ko dobi tisto socijalno, ti pa se lahko ponoči sprehajaš okoli.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Sranja od takih oddaj in na splošno TV-ja zaradi mentalnega zdravja ne gledam že vrsto let.

Furbo ::

Ne glej tv, pa se boš izognil temu sranju. Gledajo ga samo še bedaki in ponudba je prilagojena temu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

Mene bolj zanima, kdo to financira.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mene bolj zanima, kdo to financira.
Tisti, ki plačujemo davke.

MIHAc27 ::

Old spice.. samo zanima me, koliko ljudi nad 50let poznaš, ki so izgubili službe in so potem tudi dobili drugo.

Ti kar jaz povem, da brez vez ali poznanstev, edina dela ki čakajo take so kaka čiščenja ali tekoči trak. Na easy pisarniško delo kar pozabi. Pa še za taka dela raje jemljejo 20letnike kot 50.

Jaz sem jim privoščil obnovo.

Master_Yoda ::

Mislim da obstaja tudi veliko taksnih kot si napisal zgoraj MIHAc27 brez lastnega stanovanja...
Dovie'andi se tovya sagain.

IL_DIAVOLO ::

MIHAc27 je izjavil:

Old spice.. samo zanima me, koliko ljudi nad 50let poznaš, ki so izgubili službe in so potem tudi dobili drugo.

Ti kar jaz povem, da brez vez ali poznanstev, edina dela ki čakajo take so kaka čiščenja ali tekoči trak. Na easy pisarniško delo kar pozabi. Pa še za taka dela raje jemljejo 20letnike kot 50.

Jaz sem jim privoščil obnovo.


Ce bi jaz cakal na pisarnisko delovno mesto, bi tudi sam bil brezposeln. Delo se za vsakega najde, ki hoce delati. Se enkrat, tisti ki hoce delati.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Meni je vseeno, kaj delajo z denarjem oglaševalcev/sponzorjev, tudi če slabo naredijo, je to njihova slaba referenca. Tudi, če pijancem renovirajo, briga me. In tudi če te pijanci prodajo stanovanje in zapijejo denar in gredo na cesto, me prav tako ne gane.

Ljudi delimo na tiste, ki lahko delajo in tiste, ki ne morejo. Tisti, ki lahko, jih delimo na tiste, ki se jim da delat in tiste, ki se jim ne da delat.

Obtoževati ljudi je po moje izguba časa. Ljudi ne poznam, ne morem soditi o njih.

borut_p ::

Verjetno bi moral nasloviti vprasanje na redakcijo in ne na forum kjer noben ne ve nic o pogojih sodelovanja. Druzine se prijavijo, verjetno jih je kar nekaj, iz prijavljenih jih izberejo toliko, da je za eno sezono.
Kaksni so kriteriji ... placajo sponzorji (verjetno je bauhaus eden glavnih) - ce so oni zadovoljnji zakaj pa ne.
Ne vem pa kdo ti daje pravico obsojati druge ljudi in njihovo zivljenje.

Stari maček ::

borut_p je izjavil:

Verjetno bi moral nasloviti vprasanje na redakcijo in ne na forum kjer noben ne ve nic o pogojih sodelovanja. Druzine se prijavijo, verjetno jih je kar nekaj, iz prijavljenih jih izberejo toliko, da je za eno sezono.
Kaksni so kriteriji ... placajo sponzorji (verjetno je bauhaus eden glavnih) - ce so oni zadovoljnji zakaj pa ne.
Ne vem pa kdo ti daje pravico obsojati druge ljudi in njihovo zivljenje.

Seveda, danes imaš pravico samo davke za vse sorte bedarij plačevat. Pa tiho moraš bit, drugače te kak jype hitro obtoži sovražnega govora.

borut_p ::

Zakaj bi moral biti tiho ce mislis da se dela krivica. Vendar gre v tem primeru za porabo zasebnega denarja - naj se lastnik slednjega odloci kako ga bo porabil. Verjamem da imajo sponzorji tudi nekaj besede
Ko pa gre za porabo javnega denarja, takrat pa le.

Tilen ::

Ste videli, kako je danes stari ata kar sam in brez pomoči iz vozička v sekundi skočil in podal voditeljici roko in objem? :) Potem mu je rekla, da naj se on raje nazaj vsede v voziček, da ne bo kaj narobe. Očeta so potem celo oddajo naprej vozili v vozičku sem ter tja, tudi posteljo za invalide je dobil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gagatronix ::

Sem parkrat zasledil kako so "obnovili" bivalisca razlicnim ljudem ... Ekipa ima nek cuden fetis na podiranje notranjih zidov oz. fetis na odprti floorplan. Ogabno. Da o kicasti notranji opremi niti ne govorim.

starfotr ::

Folku, ki nima denarja, monitrajo IR panele. Kdo bo plačal elektriko? Ali bodo prišli kolegi iz kake druge oddaje in bodo imeli sms donacije za položnice?

borut_p ::

Tilen je izjavil:

Ste videli, kako je danes stari ata kar sam in brez pomoči iz vozička v sekundi skočil in podal voditeljici roko in objem? :) Potem mu je rekla, da naj se on raje nazaj vsede v voziček, da ne bo kaj narobe. Očeta so potem celo oddajo naprej vozili v vozičku sem ter tja, tudi posteljo za invalide je dobil.


Torej ne verjames da je oceta dvakrat kap in da je mama bolna? Da mora sin za njiju skrbeti? Kaj je poanta tvojega komentarja? Da zato ker je ustal (ceprav ni nobena skrivnost da se lahko giblje s palico vendar samo kratek cas), stanovanje ni bilo potrebno prenove? Je vlaga kar od enkrat izginila?

Gagatronix je izjavil:

Sem parkrat zasledil kako so "obnovili" bivalisca razlicnim ljudem ... Ekipa ima nek cuden fetis na podiranje notranjih zidov oz. fetis na odprti floorplan. Ogabno. Da o kicasti notranji opremi niti ne govorim.


Vsakemu svoje ane? Odprti prostori so za osebo na vozicku sigurno boljsi

starfotr je izjavil:

Folku, ki nima denarja, monitrajo IR panele. Kdo bo plačal elektriko? Ali bodo prišli kolegi iz kake druge oddaje in bodo imeli sms donacije za položnice?


Tukaj berem - ca 100m2 stanovanje je poraba cca 90eur na mesec (ogrevalni) - torej 600 eur na leto. Res pa je da morajo segrevati se sanitarno vodo loceno. Glede na ogrevanje z elekfro radiatorji je IR panel po moje dalec boljsa resitev

https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

MadMax ::

Gagatronix je izjavil:

Sem parkrat zasledil kako so "obnovili" bivalisca razlicnim ljudem ... Ekipa ima nek cuden fetis na podiranje notranjih zidov oz. fetis na odprti floorplan.
Ko sem to opazil pri "obnovi" montažne bajte, mi je dvignilo pritisk.
Tam ni nosilnih in predelnih sten, tam je vse nosilno.
Oni pa brez pomisleka podirat...
Upam, da tiste bajtice ne doživijo kakih večjih snežnih zametov.

Aja, pa še nekaj... Fasade pridno talajo, menjavo strehe pa še nisem zasledil... Uni iz Kanala ob Soči npr. so imeli na videz konkretno dotrajale salonitke...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

starfotr ::

Tukaj berem - ca 100m2 stanovanje je poraba cca 90eur na mesec (ogrevalni) - torej 600 eur na leto. Res pa je da morajo segrevati se sanitarno vodo loceno. Glede na ogrevanje z elekfro radiatorji je IR panel po moje dalec boljsa resitev.


Folk, ki mu zmontirajo to sranje od IR panelov, še za drva nima, ne pa za elektriko.

borut_p ::

starfotr je izjavil:

Tukaj berem - ca 100m2 stanovanje je poraba cca 90eur na mesec (ogrevalni) - torej 600 eur na leto. Res pa je da morajo segrevati se sanitarno vodo loceno. Glede na ogrevanje z elekfro radiatorji je IR panel po moje dalec boljsa resitev.


Folk, ki mu zmontirajo to sranje od IR panelov, še za drva nima, ne pa za elektriko.


Trenutno ogrevanje je bilo na elektro radiator - pravis da je elektro radiator boljsi?

Magic1 ::

Montiral bi jim eno klimo v dnevno bivalni prostor in bi jim račun za elektriko prepolovili.
Magic

borut_p ::

In bi resil se vlago hkrati? Ogrevanje s klimo je za vikendice. Jaz s tolk suhim zrakom nebi mogel zivet. Ne vem ce je to tudi resitev za astmatika. Tukaj je bilo nekaj govora.

Gretje s klimo pozimi

Po moje je ogrevanje s klimo samo za vikendice oz za dogrevanje ne pa za primarno ogrevanje

Ganon ::

Tilen je izjavil:

Ste videli, kako je danes stari ata kar sam in brez pomoči iz vozička v sekundi skočil in podal voditeljici roko in objem? :) Potem mu je rekla, da naj se on raje nazaj vsede v voziček, da ne bo kaj narobe. Očeta so potem celo oddajo naprej vozili v vozičku sem ter tja, tudi posteljo za invalide je dobil.


Prav neokusno namiguješ na to, da je vse zaigrano. ;((

Magic1 ::

borut_p je izjavil:

In bi resil se vlago hkrati? Ogrevanje s klimo je za vikendice. Jaz s tolk suhim zrakom nebi mogel zivet. Ne vem ce je to tudi resitev za astmatika. Tukaj je bilo nekaj govora.

Gretje s klimo pozimi

Po moje je ogrevanje s klimo samo za vikendice oz za dogrevanje ne pa za primarno ogrevanje

Res nenavadno, da jaz lahko v Lj. ogrevam 100m2 stanovanje celo zimo z eno klimo. Če imaš hišo izolirano in klimo primerno postavljeno, se da komot. Mogoče res ni najbolj primerno za nekoga z dihalnimi obolenji, za kogarkoli drugega pa bo ok.
Glede "sušenja" zraka pri ogrevanju, pa klima ne izsušuje prav nič več, kot kakšen drugi vir.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

IR paneli so res brezvezni na podezelju, ko lahko z nekaj pomoci grejes bajto skoraj zastonj. To pride v postev pri kaksni vrstni hisi.

Sicer pa se vedno nasmejim, ko vidim kako zramajo in na novo opremijo hiso v magicnih 5 dneh, s fasado vred :))

misek ::

Ta dva tudi obnovita hiše v nekaj dneh in jih prodata naprej:

Dri3r ::

Meni pa je ta oddaja kar vredu in jo z veseljem pogledam.
dri3r

Glugy ::

Old Spice je izjavil:

In takim, gre ekipa delovne akcije obnovit stanovanje? Zakaj? Da bo vrednost nepremičnine še večja? Da bodo lahko še naprej nadaljevali z življenjem v brezdelju v obnovljenem stanovanju? Razumem, da je to šov, in da je izbira družine za obnovo sekundarnega pomena, mislim pa, da je neprimerno več ljudi, ki so bistveno bolj potrebni take pomoči.

Sej ne gre za starše; gre za otroke in njihovo prihodnost. Niso oni izbral zarad vzornih staršev ampak zarad prihodnosti otrok. Če bi starša živela sama in ne mela otrok ju ne bi nikol izbral ob takem zanemarjanju.

Gagatronix ::

> Odprti prostori so za osebo na vozicku sigurno boljsi

Eno je preureditev stanovanja v tako, ki primerno za invalida. Drugo je pa podiranje notranjih sten willy-nilly, sploh pri kaksni montazni hisi.

s1m0n ::

A mislite, da steno podirajo kar tako?
Verjetno imajo kakšno mnenje statika...

floyd1 ::

Glede vprašanja zgoraj - el. radiatorji proti IR panelom - oboji pri enaki porabi elektrike oddajo enako toplote. Pa pustimo zdaj tistih +/-5%, ki jih mogoče pridobiš s pametno postavitvijo termostata. Pri tem so IR paneli oglaševani kot "vesoljska" tehnika in temu primerna je tudi cena. Gretje slabo izoliranega stanovanja samo z elektriko je zelo drago. V to kategorijo klime in toplotne črpalke seveda ne spadajo, zato se popolnoma strinjam s tistim zgoraj - s klimo bi jim naredili resnično uslugo, panele pa jim bodo družine prek višjih računov elekttrike itak nazaj odplačale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

starfotr ::

borut_p je izjavil:

starfotr je izjavil:

Tukaj berem - ca 100m2 stanovanje je poraba cca 90eur na mesec (ogrevalni) - torej 600 eur na leto. Res pa je da morajo segrevati se sanitarno vodo loceno. Glede na ogrevanje z elekfro radiatorji je IR panel po moje dalec boljsa resitev.


Folk, ki mu zmontirajo to sranje od IR panelov, še za drva nima, ne pa za elektriko.


Trenutno ogrevanje je bilo na elektro radiator - pravis da je elektro radiator boljsi?


Ja, je boljši.

Zadnjič sem ravno videl, da so neki družini, ki se je ogrevala na drva, montirali to sranje. Otroci še čokolade ne dobijo, ker je revščina, sedaj se bodo ogrevali na panele... Kdo koga tu zajebava?

floyd1 ::

Ja, je boljši.

Tako je. Poraba je enaka. Če IR panelov ne nastaviš tak, da te zebe. Tu se pa da prihranit. Da sploh ne omenjam stropne montaže. Ful fajn je občutek, ko ti toplota seva "v bučo", v noge pa te zebe... In to še veselo reklamirajo.

Razumljivo pa je, da se ogromno vlaga v reklamo za IR panele. Če lahko izdelek za npr. (realnih) 30 EUR prepakiraš v malo modernejšo embalažo in prodaš tudi za za 10-kratnik cene ... I tata bi sine, i tata.

Da pa s tem napiz*** reveže, ki že itak nimajo denarja - je kriminal.

fikus_ ::

IR panel je ok za dogrevanje kopalnice. Za ostalo bolj tako tako, mogoče če je hiša dobro izolirana, ali na Primorskem.
Večjo uslugo bi jim naredili s klimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR panel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254109 (1345) floyd1
»

Ogrevanje majhnega stanovanja z IR paneli

Oddelek: Loža
3115942 (14488) vostok_1
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615538 (13328) T_F_7
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936379 (21102) energetik
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431703 (28228) klimatos

Več podobnih tem