» »

Obramba pred živalmi

Obramba pred živalmi

1 2 3
4
»

jype ::

dexterboy je izjavil:

vi pa rabite najmanj NATO kaliber?
Nč kaliber, cel NATO!

Jasno je, kdo je tu nevaren:

Bye ::

jype je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Drugače je res; Jype, ki nima pojma o ničemer je o vsem najbolj glasen...
Preveč druge po sebi sodiš.

Res je; vedno so bili in bodo najbolj glasni tisti, ki prdijo na pamet. In mislijo, da eni samo čakamo na vsako njihovo repliko, saj v nasprotnem ne sodelujemo v temi, ki so jo sicer prej navedeni zasmetili.
Poglej se v ogledalo pa boš videl trola.

jype ::

Jaz _sem_ ogledalo.

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

Medvedje in volkovi naj se vrnejo tja od koder so prišli. Kje so živalski naciji, ko jih človek rabi. Sicer frost dokaj mizerno duhovičiš, ampak jaz sem se z medvedi v različnih situacijah in kombinaciji njih srečal že 6x. Tudi z mladiči in matko in 2x sem imel sabo mladiča tudi jaz. Lej nisem presran, da bi nehal hodit v gozd, je pa vedno zelo zelo neprijetno in stresno. Zver je zver in če ima slab dan te zjebe lahko kot kanto, da si zlahka invalid, kaj šele otroka. Ni vse v napadih. Poznam ogromno ljudi, ki v gozd na rekreacijo sploh ne upajo in omenjene situacije tudi niso za vse ravnodušneže. Ko je bila pa ena izgubljena medvedka na Rožniku je frost pa.malo manj kot poklical NATO.

Bo že tako, če Machete reče. :))

Treba je postaviti tablo/e z napisom: Medvedje in volkovi, vrnite se tja, od koder ste prišli! pred vsako Butalsko vas! :)

To BO Rešitev problema! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

Bye ::

jype je izjavil:

Jaz _sem_ ogledalo.

Svizec bo ustreznejši opis.

Machete ::

FrRoSt je izjavil:

:)):)):))


Daj vsaj kaj s temo povezanega napiši, ne pa samo da zapolniš vakum, ki ti treska iz ušes.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

reeves ::

Machete :: včeraj, 18:41:31

Medvedje in volkovi naj se vrnejo tja od koder so prišli.

Dejansko se sedaj, ko je odstrel omejen spet vračajo od koder so prišli:
http://www.natura2000.gov.si/uploads/tx...

Razumem pa, da ni prijetno živeti na takem območju brez ustreznih ograd, zaščit,...

@OP
Če misliš, da je sprej preveč "pasivna" obramba, ga enkrat obrni v kontra smer in pritisni, pa si predstavljaj kako je šele medvedu, ki ima 100 krat bolj razvita čutila.

Bye ::

Zakaj se mora vse nasvinjati? Zaprite temo.

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

:)):)):))


Daj vsaj kaj s temo povezanega napiši, ne pa samo da zapolniš vakum, ki ti treska iz ušes.

Da. Saj imaš prav! 8-) Se čisto strinjam. ;)

Saj tole je VRHUNSKA PROBLEMATIKA! Zakaj so začele zveri prihajati v naselja!?? Sploh se ne obnašajo več kot zveri, ampak kot prijateljice in stare znanke. Kar v vasi so začele vdirati in iskati hrano. :) Še malo, pa bodo sedele na avtobusni postaji in prosjačile mimoidoče... :))

Nekaj se je moralo močno spremeniti. Včasih so imeli po vaseh vsaj vaške cucke, ki so lajali na vse živo, danes pa očitno še tega ni več.... 8-)

Vendar se v to problematiko ne bom in ne mislim spuščati. ;) Je dovolj "pametnjakovičev" tukaj prisotnih, tako in drugače. :)

Bom raje zapolnjeval kar tisti vakum! :)):)):)) Tudi to je delo in nekdo ga pač mora opraviti... 8-)

Drugače bi bilo, kot da bi med nastavljal medvedom! :)):)):))

Brez zamere prosim! ;) Danes sem na OFF! IZKLOPLJEN! Še radija ne poslušam več, ker me ne zamima in se ne sekiram, če se bo sesul naš zdravstveni sisitem. To prepuščam ljudem, ki so plačani za to! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Machete ::

reeves je izjavil:

Machete :: včeraj, 18:41:31
Medvedje in volkovi naj se vrnejo tja od koder so prišli.

Dejansko se sedaj, ko je odstrel omejen spet vračajo od koder so prišli:
http://www.natura2000.gov.si/uploads/tx...
Razumem pa, da ni prijetno živeti na takem območju brez ustreznih ograd, zaščit,...


Heh, na edini stavek, ki sem se zafrkaval ste se najbolj obesili. Moja krivda priznam.

Odstrel 50% ne bi naredil nobene škode, čemu debata je beyond me. Vse to živalolubje je čez vse meje, samo ker je medo puhast rjavi kosmatinček, svinj s ščetinami se pokolje pa na tisoče, je pa ok, ker so pač temu namenjene.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FrRoSt ::

Machete je izjavil:

reeves je izjavil:

Machete :: včeraj, 18:41:31
Medvedje in volkovi naj se vrnejo tja od koder so prišli.

Dejansko se sedaj, ko je odstrel omejen spet vračajo od koder so prišli:
http://www.natura2000.gov.si/uploads/tx...
Razumem pa, da ni prijetno živeti na takem območju brez ustreznih ograd, zaščit,...


Heh, na edini stavek, ki sem se zafrkaval ste se najbolj obesili. Moja krivda priznam.

Odstrel 50% ne bi naredil nobene škode, čemu debata je beyond me. Vse to živalolubje je čez vse meje, samo ker je medo puhast rjavi kosmatinček, svinj s ščetinami se pokolje pa na tisoče, je pa ok, ker so pač temu namenjene.

TO je pač tvoje CENJENO mnenje! 8-)

Že odstrel vodilnega volka npr.spremeni krdelo. In lovske navade..... krdela.... Tako da take zadeve čez palec, sploh pa na polovico, niso nikakršna ugotovitev... ;)

Menda še za ŠANK debato niso ravno primerna. ;) Odvisno pač od dolžine šanka in popite pijače! :))

Menda zdaj bolje razumeš, zakaj zapolnjujem vakum, ki mi treska iz ušes in sem s tem čisto zadovoljen!?? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

louser ::

A govoriš o alfa samcu, ti alfa?

poweroff ::

Napadi medvedov so bolj redki kot teroristični napadi. ;)
sudo poweroff

Spxy ::

poweroff je izjavil:

Napadi medvedov so bolj redki kot teroristični napadi. ;)


Torej najprej teroriste na odstrel, potem pa ostale divje živali po vrsti? :)

KAVINSKY ::

poweroff je izjavil:

Napadi medvedov so bolj redki kot teroristični napadi. ;)


Cirka en na leto. Medved, ne Mohamed.

https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-...

Pravi slovani se medvedov ne bojijo! :))

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

WizzardOfOZ ::

Evropa je ukinila mrhovišča, ker nimajo medvedov. Pri nas je medvedov ogromno, ampak naši politiki so tako presrani, da ne znajo povedat, da so mrhovišča pri nas potrebna, ker so "zadrževala" medveda stran od naselij. Sedaj pa, ko ne najde več dovolj hrane v gozdu, gre medved v naselja in išče hrano, ker iz kant za smeti vseeno "diši" po hrani.

Zame obstajata dve možnosti:
1.) je treba nazaj uvesti mrhovišča, čeprav jih je evropa ukinila
2.) je treba skrbeti tudi za čistočo okolja, da se hrane ne pušča naokoli smetnjakov in da se smetnjake pere vsake toliko časa, da se vonj ne širi naokoli.

hurikhan ::

Kaj je že kdo predlagal, da bi na tem forumu uvedli možnost (nastavitev), da prispevkov določenega (katere izbereš) uporabnika ne vidiš? Mislim, da bi to zelo izboljšalo kvaliteto foruma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: KAVINSKY ()

KAVINSKY ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Evropa je ukinila mrhovišča, ker nimajo medvedov.


Da se ne bo oni spodaj pritoževal, da se samo neumnosti objavlja :))


Mrhovišča so prepovedana, ampak samo za divjad, katera gre za našo prehrano. Specifično so to divji prašiči zaradi možnosti prenosa parazitov ali bolezni. Ostale zveri se lahko krmi. Uredba je rahlo dvoumno spisana oz. prevedena (naj ne začnem o skropucalu predloga o orožju). Kjer je medved prisoten se ga krmi, ampak zaradi njegove teritorialnosti pride po hrano zgolj manjše število. Sicer pa to ni tak problem, saj meso predstavlja zgolj majhen delež njegove prehrane. Večino je vegetarjansko z dodatki žuželk in črvov. Na jesen bolj išče meso zaradi nabiranja zaloge maščobe.

Hrana mu ni problem, zato se populacija povečuje. Problem nastane ker je teritorialna žival in z povečanjem števila živali se veča tudi njegov življenski prostor. Posledično je več srečanj z človekom in opažanj kjer ga še pred leti ni bilo videti.

FrRoSt ::

KAVINSKY je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Evropa je ukinila mrhovišča, ker nimajo medvedov.


Da se ne bo oni spodaj pritoževal, da se samo neumnosti objavlja :))


Mrhovišča so prepovedana, ampak samo za divjad, katera gre za našo prehrano. Specifično so to divji prašiči zaradi možnosti prenosa parazitov ali bolezni. Ostale zveri se lahko krmi. Uredba je rahlo dvoumno spisana oz. prevedena (naj ne začnem o skropucalu predloga o orožju). Kjer je medved prisoten se ga krmi, ampak zaradi njegove teritorialnosti pride po hrano zgolj manjše število. Sicer pa to ni tak problem, saj meso predstavlja zgolj majhen delež njegove prehrane. Večino je vegetarjansko z dodatki žuželk in črvov. Na jesen bolj išče meso zaradi nabiranja zaloge maščobe.

Hrana mu ni problem, zato se populacija povečuje. Problem nastane ker je teritorialna žival in z povečanjem števila živali se veča tudi njegov življenski prostor. Posledično je več srečanj z človekom in opažanj kjer ga še pred leti ni bilo videti.

Da to še ENKRAT lepo, STRNJENO in JASNO POVEMO, -da bo zapisano, TAKO KOT SE SPODOBI, tudi vse ostale in NASLEDNJE GENERACIJE: :))

EVROPA ni NIČ PREPOVEDALA!

Ko smo se včlanjevali v EU je bil samo jasen pogoj: ali -ALI!

Ta ali-ali ima razloge nekje drugje, v NORIH KRAVAH, se pravi bolezni norih KRAV, kjer so krave kar krmili s kostno moko... MORDA ni ODVEČ, ker je tukaj prisotnih kar nekaj osebkov, ki tega ne razumejo, da so krave vegetarjanke!!

TOREJ:

PoTREBNO se je bilo odločiti:

1. ALI obdržati mrhovišča, s tem pa se odpovedati medvedjemu mesu za prehrano ...

ali 2. Uporabljati medvedje meso za prehrano ljudi in se odpovedati mrhoviščem!

NAŠI (vrli), kdorkoli so že bili :)) so izbrali TOČKO 2!

Se PRAVI: Odpovedali so se mrhoviščem, ki so zadrževala medvede v gozdu in okolici mrhovišč v zameno za možno uživanje medvedjega mesa!

Spomnite se tega, če boste imeli kdaj priložnost naleteti na salamo! Iz medvedjega mesa.... :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

hurikhan je izjavil:

Kaj je že kdo predlagal, da bi na tem forumu uvedli možnost (nastavitev), da prispevkov določenega (katere izbereš) uporabnika ne vidiš? Mislim, da bi to zelo izboljšalo kvaliteto foruma.

DRAGI moj uporabnik durikhun :)):)):))

Obveščamo te, da nisi odkril TOPLE VODE! 8-)

Tudi v pravi temi NE NASTOPAŠ in se oglasaš! 8-O

Za tele tvoje BRILJANTNE IDEJE klikneš Fofumna levi strani! (v zelenem okvirčku, DRUGI OD ZGORAJ!!) ....

.... POIŠČEŠ SPODAJ RUBRIKO Slo-Tech, klikneš in se ti odpre nekaj možnih tem:

!Pritožbe

!Prijavljanje napak

!Vaši PREDLOGI

;)

Bo šlo!?? :|
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66569134 (42937) HappyPills
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919702 (9730) TineR
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216218 (9412) kr3ten
»

Ste že videli medveda v naravi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416736 (14805) Spock83
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546832 (5262) Matako

Več podobnih tem