» »

Obramba pred živalmi

Obramba pred živalmi

1
2
3 4

Pika na i ::

Bye je izjavil:

Kaj bi priporočali za aktivno obrambo

Doma bodi.

Bye je izjavil:


Pa ne odgovarjati sprej, ker to je pasivna zadeva.

Pojma nimaš.

nevone ::

Pač ne moreš vseh tragedij preprečiti pa če se še tako trudiš.


Ali se je dovoljeno pogovarjati o tem?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

St235 ::

nevone je izjavil:

Rofl, vsaj ene deset mrtvih na leto?


To praviš ti, ne jaz. Žrtve so vsekakor bile. Če sta bili samo 2, to še vedno ni enako 0. In bolje je, da pri 2 tudi ostane.

o+ nevone


In z kaksno aktivno obrambo bi ta problem resili?

thetech ::

nevone je izjavil:

Pač ne moreš vseh tragedij preprečiti pa če se še tako trudiš.


Ali se je dovoljeno pogovarjati o tem?

o+ nevone


Kakšen reply je pa to?

Večjo verjetnost, da te doleti tragedija imaš v mestu kot pa v gozdu..

nevone ::

St235 je izjavil:

nevone je izjavil:

Rofl, vsaj ene deset mrtvih na leto?


To praviš ti, ne jaz. Žrtve so vsekakor bile. Če sta bili samo 2, to še vedno ni enako 0. In bolje je, da pri 2 tudi ostane.

o+ nevone


In z kaksno aktivno obrambo bi ta problem resili?


Saj se samo pogovarjamo, kaj storiti, če srečaš medveda. Zdej, če jih srečujejo samo lovci, je to druga stvar. Ampak nikjer ne piše, da ga ne more srečati tudi kdo drug. Razen, če jim ogradimo dovolj veliko področje v katerega človek ne bo imel dostopa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Meizu ::

Vi se zajebavate. Majkemi.

Ne, res. Na podezelju npr. kmetijstvo vecinoma propada, njive in travniki, ki so bili prej letno obdelani se spreminjajo v gozd, gozdna meja se spusca do te mere, da se je prakticno priblizala domovom. V moji regiji npr. se je ta efekt sprozil v manj kot 15ih letih npr.

Zivali so se premaknile v doline itd. in imas primere (pri sosedovih npr.) ko je trop volkov pred bajto klal jelena. Jelen se je seveda boril nazaj, ne bo umrl za brezveze, posledicno pa velika skoda na lastnini ter tudi eventualna ogrozenost lastnika parcele. Pejdi ti zvecer s kaksne feste domov in te pred vrati pricaka trop volkov, ki kolje jelena. Medvedi so se tudi stevilcno znatno namnozili in jih je tudi po dolinah vse vec. Jasno, tega v ljubljani ne bos obcutil. Kocevski gozd pa npr. definitivno (in ostali gozdovi). In je nekako tudi jasno, da so ljudje zacutili skrb in manjso paniko glede tega, kaj storit ce te na presenecenje trefi taksna zival.

Medveda s konkretno pusko posedes v enem dobro umerjenem strelom (lovske izkusnje) vendar seveda:

1. dovoljenja nimas
2. ne mores kar pobijat kar se ti sprdne

Torej je treba ubrat vmesno pot.

Vmesna pot je najbolje kombinacija vsega kar obstaja. Torej:

1. Bodi glasen kot da se ti je zmesalo, nabijaj muziko
2. Hrano zavij v plasticne vrecke in neprodusno zavij, da se vonjave ne sirijo kot iz mesnice
3. S seboj nosi medvedji solzivec v primeru ce bi res kaj bilo (naceloma skoraj 100% ne bo)
4. Na noz pozabi, nismo mi chuck norris

Razen ce nimas s sabo sekire in jo vihtis kot, da si pravkar lastnorocno skopal idrijski rudnik medvedu skozi tisti speh in kozo ne bos prisel niti priblizno. Solzivec je definitivno najbolj ucinkovita stvar proti medvedu (minus orozje). Ko medveda zacne nekaj pect in zgackat jo ucvre kolikor hitro more.

Uglavnem. Je pa definitivno jeba na podezeljih, kjer te zivali ze mrhovinijo po parcelah. Jeleni, medvedi, sakali (sploh nisem vedel, da so pri nas dokler ga nisem videl na razdalji kavc - skret skoljka v bajti. Lisice so kar udomacene npr. do pred kaksnega pol leta sem imel redno na obisku eno lokalno lisico, pogruntala pac da jo futramo in je kar sama prisla v hiso. Ne, ni bila stekla. Cisto mlada, prijazna lisica.

Kakorkoli, je fakof s temi zivalmi postal, kakorkoli obrnes. Kmeti vecinoma varujejo svoje parcele le se z elektricnimi pastirji, ker drugace ti divjad vecino njive zmelje preden reces keks, kjer ima festo herbivor je pa zadaj vedno v zasedi karnivor, haha. Evo ti ga na.

nevone ::

Večjo verjetnost, da te doleti tragedija imaš v mestu kot pa v gozdu..


Po tej logiki, se lahko rešuje samo nabolj kritičen problem. Torej se naredi statisitka, in če kdo slučajno omeni kakšen drug problem, kot je tisti, ki ga statisitka vrže na prvo mesto, se ga nazmerja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

thetech ::

Potem pa najbolj da vsak dan odpremo temo kako postopati v neki `nevarni` situaciji..

Jutri odprem temo kako se zaščiti pred klopi, čeprav je to, kot za medvede splošno znano..

nevone je izjavil:

Večjo verjetnost, da te doleti tragedija imaš v mestu kot pa v gozdu..


Po tej logiki, se lahko rešuje samo nabolj kritičen problem.

o+ nevone


Tako je, kar pa medvedi vsekakor niso..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Pika na i ::

Meizu je izjavil:

V moji regiji npr. se je ta efekt sprozil v manj kot 15ih letih npr.
.

A so živali nehale obdelovat njive in kosit travnike?

Meizu ::

thetech je izjavil:

Potem pa najbolj da vsak dan odpremo temo kako postopati v neki `nevarni` situaciji..

Jutri odprem temo kako se zaščiti pred klopi, čeprav je to, kot za medvede splošno znano..


Jaz mislim, da ni nic takega, ce ljudi poucujemo/te o tem, kako naj se proti necemu zasciti.

Saj srna tudi uci bambija kako lavfat, ce jo lovi predator. Pa verjemi, da ce bi tisti bambi imel pusko, bi jo z veseljem uporabil :)

Malo heca more bit, ampak kaj pa mislite da je? Ce te medvedka zasaci med njenimi mladici, kaj mislis da si ona predstavlja? Kako si ti dobronamerni janez iz mesta pri dolu, ki je prisel nic hudega slutec brat cicibana in kajetana kovica tvojim mladicem? For all I know si medvedka misli, kot da je prisel bigfoot, ki bo razjahal celo sceno in se gre na zivljenje ali smrt in takoj zacuti potrebo po wonder woman heroizmu. Taksni pac medvedi so. Taksna je pac narava cela. Krvolocna, tako to je.

Pika na i je izjavil:

Meizu je izjavil:

V moji regiji npr. se je ta efekt sprozil v manj kot 15ih letih npr.
.

A so živali nehale obdelovat njive in kosit travnike?


Ja in kaj cmo zdej. To ga zdaj mimo sekas. Te pa seveda pozdravljam in spodbujam, da kupis pri nas par hektarov in zacnes gor sadit sparglje/repo/peso/karkoli.

Ce zelis, ti zrihtam tudi ponudbo.

Kvaliteta zemlje je namrec nadpovprecna v nasem okolisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

nevone ::

Potem pa najbolj da vsak dan odpremo temo kako postopati v neki `nevarni` situaciji..

Jutri odprem temo kako se zaščiti pred klopi, čeprav je to, kot za medvede splošno znano..


Najbolje, da se odpre vse dovoljene teme in ne bo mogoče odpirati nobene nove.

Forum je pač prostor za izmenjavo mnenj, tudi če tema ni top of the top.

Sicer naj pa moderatorji zbrišejo, če jim ne ustreza. Do takrat se pa pač lahko pogovarjamo.

Ampak to ni tema te debate.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

thetech ::

Potem pa mu vidva odgovorita kako se zaščiti pred medvedom s predpostavko, da nima orožnega lista, solzivec pa pač zanj ni dovolj dober..

Verjetno bo najboljši nasvet da se medvedu ogne? Kaj ni to samoumevno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

nevone ::

solzivec pa pač zanj ni dovolj dober..


To, da zavrača solzivec je seveda nepotrebno, hkrati pa ne pomeni, da se je o alternativah prepovedano pogovarjati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Kravji elektrošoker?
Moraš pa imet jajca to stand your ground.

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

thetech ::

nevone je izjavil:

solzivec pa pač zanj ni dovolj dober..


da se je o alternativah prepovedano pogovarjati.

o+ nevone

Ki pa je?

nevone ::

Either we will eat the Space or Space will eat us.

kuall ::

kdo se bo pa jajcal po tistih hribih in zgubljal čas. mi smo tudi pustili 1 ha, da se zaraste ravno lani. nič narobe s tem. v bistvu sem za ta ha direktno jaz kriv, da se bo zarastel, ker se mi ne da več kositi.
baje so medvedje v naravi večji kot pa v živalskem vrtu. brat ga je srečal pred 1 mesecem. bil je velik in hiter. od takrat ga je minilo hodit na sprehodek v gozd. jaz se raje sprehajam po mestih kot po gozdu, da vidim še kakšno žensko rit. tako se braniš pred medvedom, da ga ne motiš na njegovi zemlji. to je podobno kot prometne nesreče. lahko zmanjšaša verjetnost, ko se zgodi pa nimaš dost kaj naredit. jaz bi se probal pogovorit z njim, ga mau pobožat, se kar razumem z živalmi. v resnici bi se delal, da ga nisem videl in čimprej odšel stran od njega. ker če bi medved mislil, da ga nisi videl bi bil manj paničen kot če bi mislil, da si ga videl in da ga misliš ustreliti.

thetech ::

nevone je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t742742/p627...

o+ nevone


To ni obramba in vsenakor ne zagotovilo, da bo ležanje pred medvedom delovalo.

Pika na i ::

Meizu je izjavil:


Ja in kaj cmo zdej. To ga zdaj mimo sekas. Te pa seveda pozdravljam in spodbujam, da kupis pri nas par hektarov in zacnes gor sadit sparglje/repo/peso/karkoli.

Ce zelis, ti zrihtam tudi ponudbo.

Kvaliteta zemlje je namrec nadpovprecna v nasem okolisu.

Ne vem zakaj bi to delo name preložil, ti to predlagaj kar lepo svojim sokrajanom.

thetech ::

kuall je izjavil:

jaz se raje sprehajam po mestih kot po gozdu


Ker res v mestu se ti ne more prav nič pripetiti.. Sploh ne, odpri kdaj črno kroniko..

Pika na i ::

thetech je izjavil:

nevone je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/t742742/p627...

o+ nevone


To ni obramba in vsenakor ne zagotovilo, da bo ležanje pred medvedom delovalo.

Tako obrambo zares priporočajo, ko imaš res bližnje srečanje z medvedom - možnost preživetja je ob tem veliko večja, kot če bežiš ali plezaš na drevo. Medved teče hitreje kot ti in tudi pleza bolje.
Najboljša obramba pa je, da si glasen. GLASEN.


Veliko, zelo veliko na to temo sem prebrala pa zaradi tega. Tam je medvedov na tisoče.

Personanonim ::



"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Pika na i ::

Verjemi, sem videla tudi to.;)
Večina hikerjev se bolj kot medvedov "boji" žeje, sončarice, kačjega pika, žuljev, ledu...
V določenih delih je obvezna posoda za hrambo hrane - gostota medvedov. Nekje ni dovoljen sprej proti medvedom.

Meizu ::

Pika na i je izjavil:

Meizu je izjavil:


Ja in kaj cmo zdej. To ga zdaj mimo sekas. Te pa seveda pozdravljam in spodbujam, da kupis pri nas par hektarov in zacnes gor sadit sparglje/repo/peso/karkoli.

Ce zelis, ti zrihtam tudi ponudbo.

Kvaliteta zemlje je namrec nadpovprecna v nasem okolisu.

Ne vem zakaj bi to delo name preložil, ti to predlagaj kar lepo svojim sokrajanom.



Glej ti njo. Valjda je lazje nabijat kiste kar tako, ko pa pride pobuda da tudi sam kaj spremenis pa...

louser ::

vostok_1 je izjavil:

Kravji elektrošoker?
Moraš pa imet jajca to stand your ground.


To je debilnost. Od tega še te zna krava ubiti, kaj šele medved.

poweroff ::

Živim na območju, kjer je medvedov kar precej. Dejansko se občasno prosto sprehajajo po vasi. Tudi srečal sem ga že - medvedko z dvema mladičema.

Enostavno ne vidim problemov. Ko greš v gozd, si malo bolj glasen, če ga srečaš, se pač umakneš. Še najbolj me skrbi zaradi otrok. Ampak ko so pred časom govorili, da bodo medvedko z dvema mladičema, ki je redno prihajala med hiše, ustrelili, je večina bila proti. Ker se mi ne zdi prav, da kar pobijemo vse, kar nas potencialno ogroža.

V resnici je pa zelo majhna verjetnost, da bo prišlo do napada, sploh pa s smrtnim izidom. Razen seveda, če se obnašaš kot butec in greš žival izzivat. Pa še takrat je po navadi medved pametnejši. ;)
sudo poweroff

Qcube ::

Samo drugega medota iz tega posnetka ne smeš srečat in bo vse v redu :) . Se pa tu lepo vidi da če bi napadel nimaš kam bežat.

https://m.youtube.com/watch?v=On3ANln9c...

_0\WA6m7Uzc ::

Mah, cela tema je neumnost, verjetno bi rad OP imel kaksen nov gadget za v gozd, potem, ko si je kupil extrastrong, extrathin 100 metrov vrvi, noz za 300 eurov, najmodernejse hlace, nahrbtnik in obuvalo, zdaj pa rad fantazira, kako bi "sredil" Predatorja, ce bi ga srecal.
Medved se ne bo spravil na cloveka, razen, ce je fantasticno lacen, ali ce ga bos ogrozal, tipicni primeri so bili, da je sel cepec sprehajat psa v gozd in ga ni imel na povodcu, pes, je nekaj zavohal, sel teziti medvedu, pogruntal, da se je morda ustel, potem pa bevskajoc pobegnil lastniku med nogami za hrbet. Ali pa ce si ravno uspel priti med medvedko in mladica. Hrup je dovolj, se bo vsak umaknil, bolj bi se bal, kaksnega divjega prasica, ampak tam pa lahko plezas, pa ce mu nisi ravno na rilec stopil se bo tudi umaknil. Skratka, ne se plazit po gozdu, pa boste samo kaksno srno srecali.

Sploh pa, ce te to skrbi, nimas v gozdu kaj iskati, pojdi raje na youtube, si kupi deodorant z vonjem smreke in uzivaj v naravi.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Bye je izjavil:

Kaj bi priporočali za aktivno obrambo pred morebitnim napadom divjadi? Pa ne odgovarjati sprej, ker to je pasivna zadeva.

Kaksna divjad konkretno?
Zacnes trenirati sprint na daljso razdaljo, cez ovire in plezanje. Sigurno nekaj pomaga.
Sicer pa ce se dobro natreniras in imas tehniko, lahko kakega medveda tudi pretepes oz. ga udaris na takem mestu po gobcu, da imas potem cas za pober aka sprint.
 Bro tip, ze stoletja preverjeno hladno orozje za pobijanje vseh vrst divjadi; tudi medvedov

Bro tip, ze stoletja preverjeno hladno orozje za pobijanje vseh vrst divjadi; tudi medvedov

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

_0\WA6m7Uzc ::

m0LN4r je izjavil:

Zacnes trenirati sprint na daljso razdaljo, cez ovire in plezanje. Sigurno nekaj pomaga.
Sicer pa ce se dobro natreniras in imas tehniko, lahko kakega medveda tudi pretepes oz. ga udaris na takem mestu po gobcu, da imas potem cas za pober aka sprint.


No to je pa sploh dober nasvet, pa se proteine lahko sabo nosis in piksno redbula. Evo, ruzak poln.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::



https://www.youtube.com/user/m0LN4r

louser ::

Ja, a veš zakaj jih je na tretji sliki 10?

Bye ::

thetech je izjavil:

Človek ki odpre temo kako se v Sloveniji zaščiti pred divjadjo, za moje pojme ne sodi ravno med pametne..

Že več 20 let planininarim (doma in po tujem) pa me do danes še nič ni napadlo. Pa verjemi, da nisem edini...

Kot mulc sem kolesaril po Evropi, noči pa večinoma prespal v mreži na kaki jasi ob gozdu.. Ohhh, ne boš verjel, še vedno se javljam iz Zemlje..

Zdaj si pa hitro daj duška..

Dosti si govoril, povedal pa nič.

Bye ::

Daj ne zmišluj se. A si sploh imel kdaj solzilec v roki, poznaš učinek le tega na človeka, kaj šele na žival s konkretno močnejšimi čutili?
Da niti ne omenjam to lovsko o "vetru, ki piha proti tebi". Ja, lahko je težava, da ga nekaj pokasiraš tudi sam, po drugi strani pa je pločevinka pod močnim pritiskom, ki niti približni ni podoben tvoji razpršilki laka za lase s pomočjo katere si si zjutraj oblikoval frizuro. Ko pritisneš, useka ven konkretno in noben vetrič ti ne prepreči tega, da ne bi zadelo smer, ki jo ciljaš.

A res? Nisem vedel. 8-O Abeceda praviš, da se začne z A in konča z Ž? Uau.

St235 je izjavil:

thetech je izjavil:

Človek ki odpre temo kako se v Sloveniji zaščiti pred divjadjo, za moje pojme ne sodi ravno med pametne..

Že več 20 let planininarim (doma in po tujem) pa me do danes še nič ni napadlo. Pa verjemi, da nisem edini...

Kot mulc sem kolesaril po Evropi, noči pa večinoma prespal v mreži na kaki jasi ob gozdu.. Ohhh, ne boš verjel, še vedno se javljam iz Zemlje..

Zdaj si pa hitro daj duška..


Pozabljaš, da se pogavarjaš z Jack Reacher wanna be, ki se bo brez dokumentov potikal po prostronih in temačnih gozdovih, pa pa išče nasvete, da ne bo rabil čisto vseh medvedov. levov, nosorogov in mamutov, ki jih bo pri tem srečal, pobiti z golimi rokami.

O, spet se oglaša polpismeni primerek, verjetno iz Ljubljane.

thetech je izjavil:

Še 6 ne, umrla sta zgolj dva in še to pred desetletji.. Res so prekleto nevarni.

Koliko pešcev, kolesarjev in motoristov pri nas vsak leto umre?

Če bi bil ti eden izmed teh 2 mrtvih, zdaj ne bi tukaj žalil. Pokaži vsaj malo spoštovanja, če nisi za drugo dober.

Pika na i je izjavil:

Bye je izjavil:

Kaj bi priporočali za aktivno obrambo

Doma bodi.

Bye je izjavil:


Pa ne odgovarjati sprej, ker to je pasivna zadeva.

Pojma nimaš.

Od kod si ti zdaj padel? My guess: Ljubljana, Trbovlje, Idrija al pa Zasavje. Tam je največ čudakov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

nevone je izjavil:

solzivec pa pač zanj ni dovolj dober..


To, da zavrača solzivec je seveda nepotrebno, hkrati pa ne pomeni, da se je o alternativah prepovedano pogovarjati.

o+ nevone

Kje pa si prebral, da zavračam solzivec. Ga imam; sprašujem za alternative oz. vaše izkušnje. Naučite se brati že enkrat.

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

Mah, cela tema je neumnost, verjetno bi rad OP imel kaksen nov gadget za v gozd, potem, ko si je kupil extrastrong, extrathin 100 metrov vrvi, noz za 300 eurov, najmodernejse hlace, nahrbtnik in obuvalo, zdaj pa rad fantazira, kako bi "sredil" Predatorja, ce bi ga srecal.
Medved se ne bo spravil na cloveka, razen, ce je fantasticno lacen, ali ce ga bos ogrozal, tipicni primeri so bili, da je sel cepec sprehajat psa v gozd in ga ni imel na povodcu, pes, je nekaj zavohal, sel teziti medvedu, pogruntal, da se je morda ustel, potem pa bevskajoc pobegnil lastniku med nogami za hrbet. Ali pa ce si ravno uspel priti med medvedko in mladica. Hrup je dovolj, se bo vsak umaknil, bolj bi se bal, kaksnega divjega prasica, ampak tam pa lahko plezas, pa ce mu nisi ravno na rilec stopil se bo tudi umaknil. Skratka, ne se plazit po gozdu, pa boste samo kaksno srno srecali.

Sploh pa, ce te to skrbi, nimas v gozdu kaj iskati, pojdi raje na youtube, si kupi deodorant z vonjem smreke in uzivaj v naravi.

Kaj ropotaš? Pojdi se raje malo sprehodit po Pivki al pa Trbovljah, kamor pač sodiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

m0LN4r ::

louser je izjavil:

Ja, a veš zakaj jih je na tretji sliki 10?

Ker majo budget sulice in niso The Rock Dwayne Johnson ?

sprašujem za alternative oz. vaše izkušnje.

Kvalitetna moderna sulica, fizicna moc in spretnost; pa imas trofejo. V kolikor pa noces trofeje, pa sploh nevem zakaj bi hodil na tako nevarnih obmocjih, so kraji v naravi kjer take nevarnosti ni in so enako lepi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

Bye je izjavil:

Kaj ropotaš?
Ti si prvi začel.

djabi ::

Mi smo tudi imeli težave s srnami zato smo poklicali lovce in so jih lepo postrelal. Problem rešen.

louser ::

m0LN4r je izjavil:

louser je izjavil:

Ja, a veš zakaj jih je na tretji sliki 10?

Ker majo budget sulice in niso The Rock Dwayne Johnson ?

sprašujem za alternative oz. vaše izkušnje.

Kvalitetna moderna sulica, fizicna moc in spretnost; pa imas trofejo. V kolikor pa noces trofeje, pa sploh nevem zakaj bi hodil na tako nevarnih obmocjih, so kraji v naravi kjer take nevarnosti ni in so enako lepi.

The Rock crkne s prve. Ampak vi še domačih živali niste videli, kaj šele divjih. S tejzerjem nad njih?
Haha, risanke. Niti naboj ali dva ne ustavita nujno živali, ve desničke pa bi se metale v njihov objem z igračko v rokah?

m0LN4r ::

louser je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

louser je izjavil:

Ja, a veš zakaj jih je na tretji sliki 10?

Ker majo budget sulice in niso The Rock Dwayne Johnson ?

sprašujem za alternative oz. vaše izkušnje.

Kvalitetna moderna sulica, fizicna moc in spretnost; pa imas trofejo. V kolikor pa noces trofeje, pa sploh nevem zakaj bi hodil na tako nevarnih obmocjih, so kraji v naravi kjer take nevarnosti ni in so enako lepi.

The Rock crkne s prve. Ampak vi še domačih živali niste videli, kaj šele divjih. S tejzerjem nad njih?
Haha, risanke. Niti naboj ali dva ne ustavita nujno živali, ve desničke pa bi se metale v njihov objem z igračko v rokah?

Za razliko od tebe, sem jaz ze v vrtcu delal po stali, zaklal perutnino z dedkom in ja tako na oko lahko nastejem vsaj 15 razlicnih zivali, ki smo jih imeli za lastno oskrbo. Trenutno pa imamo samo nekaj jelenov, svinje, perutnino in kunce.
Kanjo smo imeli v kletki, sem ji nosil surovo meso not v kletko pa me ni ubila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Za razliko od tebe, sem jaz ze v vrtcu delal po stali, zaklal perutnino z dedkom in ja tako na oko lahko nastejem vsaj 15 razlicnih zivali, ki smo jih imeli za lastno oskrbo. Trenutno pa imamo samo nekaj jelenov, svinje, perutnino in kunce.
Vemo, da ti je mami kupila sim farm za symbian, ampak to ni isto.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapse ()

XLapse ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za razliko od tebe, sem jaz ze v vrtcu delal po stali, zaklal perutnino z dedkom in ja tako na oko lahko nastejem vsaj 15 razlicnih zivali, ki smo jih imeli za lastno oskrbo. Trenutno pa imamo samo nekaj jelenov, svinje, perutnino in kunce.
Vemo, da ti je mami kupila sim farm za symbian, ampak to ni isto.

prosim za lepo obnašanje
alien technology

jype ::

XLapse je izjavil:

prosim za lepo obnašanje
V očitni trol temi? Ne.

XLapse ::

jype je izjavil:

XLapse je izjavil:

prosim za lepo obnašanje
V očitni trol temi? Ne.

ni troll tema ti si troll!!! da te ni sram!!! pri takih letih trollat nedolžne prestrašene ljudi!!!!
alien technology

St235 ::

Rofl, vsak tema, ki odpre troll bye je avtomoticno troll tema. Nasemu jack reacherju so pac popustile tablete.

louser ::

m0LN4r je izjavil:

louser je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

louser je izjavil:

Ja, a veš zakaj jih je na tretji sliki 10?

Ker majo budget sulice in niso The Rock Dwayne Johnson ?

sprašujem za alternative oz. vaše izkušnje.

Kvalitetna moderna sulica, fizicna moc in spretnost; pa imas trofejo. V kolikor pa noces trofeje, pa sploh nevem zakaj bi hodil na tako nevarnih obmocjih, so kraji v naravi kjer take nevarnosti ni in so enako lepi.

The Rock crkne s prve. Ampak vi še domačih živali niste videli, kaj šele divjih. S tejzerjem nad njih?
Haha, risanke. Niti naboj ali dva ne ustavita nujno živali, ve desničke pa bi se metale v njihov objem z igračko v rokah?

Za razliko od tebe, sem jaz ze v vrtcu delal po stali, zaklal perutnino z dedkom in ja tako na oko lahko nastejem vsaj 15 razlicnih zivali, ki smo jih imeli za lastno oskrbo. Trenutno pa imamo samo nekaj jelenov, svinje, perutnino in kunce.
Kanjo smo imeli v kletki, sem ji nosil surovo meso not v kletko pa me ni ubila.

Psihoze, prjatu, psihoze.

nevone ::

Kje pa si prebral, da zavračam solzivec.


Ja pol ga pa uporabi. Če že prideta tako blizu, je to verjetno najučinkovitejša obramba.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

louser ::

Bo molnar prec s sulico prletel in ga rešil :))

solatko ::

Meizu - Prični sadit zdravilna zelišča, garantirano nobena žival ne pride blizu, imajo močen vonj, ki ga živali ne marajo. Trg je zagotovljen, donos pa boljši, kot s katero koli drugo rastlino (razen konopljo).

50 let sem gobaril na Blokah in nisem v živo videl medveda. Kolikor sem se o teh rečeh pogovarjal z domačini, je najhuje, če slučajno zbudiš divjo svinjo, pravijo, da je veliko bolj napadalna in s tistimi čekani komot človeka ubije, če ga spravi na tla. Po navadi sem imel s seboj psa, da je čistil teren pred menoj. Ko se dela v gozdu pa ni problema, ker ropota živali ne marajo in tudi, če se nahajajo v bližini se umikajo. Sicer pa medved naredi tudi 60 km/dan, ko išče hrano.
Bloška planota je sicer za medveda prehodna pot, saj so gozdovi premajhni za bivanje. Selijo se iz kočevske in delniške smeri proti javornikom in naprej.
Delo krepa človeka

tomy5 ::

V zadnjih 100 letih je v Sloveniji zaradi čemaža ( tista kao zdravilna rastlinica ) umrlo 5x več ljudi kot zaradi medvedov.
Tko da bojte se sebe in branite sebe pred lastno neumnostjo raje kot pa da iščete vesoljčke za vsakim grmom.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66568119 (41922) HappyPills
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919489 (9517) TineR
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216069 (9263) kr3ten
»

Ste že videli medveda v naravi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416624 (14693) Spock83
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546792 (5222) Matako

Več podobnih tem