» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
70 / 564
»»

mr_chai ::

CiClon je izjavil:

Najboljše računice imate tisti, ki računate, da je konec stroškov lastniške nepremičnine s trenutkom odplačila kredita. Malo morgen.

Še boljša je tista ponarodela "ko odplačaš Rotšilde, maš vsaj nekaj svojega!". In potem si v 200.000€+ nepremičnini tipično slovensko do konca življenja. Lulz. Ampak bodo imeli pa otroci!


Gre se samo za vzvode. Eni pač ne vidjo, da najem kredita je še en dodaten vzvod in riziko za sebe. Vsi vidjo samo smooth sailing proti upokojitvi :D

PrimoZ_ ::

Ker pri najemnini, ti pa najemodajalec, kar časti leto zastonj bivanja, če zaideš v finančne težave ?

facepalm ::

Banka ti da vsaj moznost prodaje nepremicnine za poplacilo kredita.

johnnyyy ::

mr_chai je izjavil:

CiClon je izjavil:

Najboljše računice imate tisti, ki računate, da je konec stroškov lastniške nepremičnine s trenutkom odplačila kredita. Malo morgen.

Še boljša je tista ponarodela "ko odplačaš Rotšilde, maš vsaj nekaj svojega!". In potem si v 200.000€+ nepremičnini tipično slovensko do konca življenja. Lulz. Ampak bodo imeli pa otroci!


Gre se samo za vzvode. Eni pač ne vidjo, da najem kredita je še en dodaten vzvod in riziko za sebe. Vsi vidjo samo smooth sailing proti upokojitvi :D


Pri stanovanjih in ostalih življenskih stvareh je najbolje, da deluješ ekonomično. Torej kupiš kolikor rabiš in kolikor ti omogoča budget. Če z avtom narediš manj kot 10kkm na leto, se ti ne splača kupovati dragega. Če si samski pa tudi ne rabiš hude bajturine.

Okapi ::

facepalm je izjavil:

Banka ti da vsaj moznost prodaje nepremicnine za poplacilo kredita.

Dejansko. In si v težavah samo, če imaš to smolo, da je cena nepremičnini toliko padla, da s kupnino ne moreš pokriti posojila.

To se pri nas praktično ne more zgoditi, ker načeloma ne dobiš 100% posojila, ampak samo 80-75%. Tudi takrat, ko so cene po letu 2008 padle za kakšnih 20%, je večina lahko s prodajo nepremičnine pokrila posojilo.

nekikr ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ker pri najemnini, ti pa najemodajalec, kar časti leto zastonj bivanja, če zaideš v finančne težave ?

Tako je. Potem ga pa lahko čaka tudi nekaj let sodnije, preden najemnika, ki ne plačuje, vrže na cesto. Če gre za kakšno mati samohranilko, potem je pa to misija nemogoče.
Nekaj domačega branja.

facepalm ::

Me prav zanima kdo si dandanes upa oddati stanovanje materi samohranilki:)

nekikr ::

Čisto vsak slo-tech forumaš, ker mu je jasno, da ni problemov in da če ne plača jo pač vržeš na cesto en-dva-tri.

l0g1t3ch ::

In kaj imajo težave najemodajalcev s tistim o rizikih kredita ?

Jaz sem prepričan, da se v primeru finančnih težav lažje dogovarjaš s banko o reprogramiranju kredita ali v skrajnem primeru o prodaji, kot pa se z nekim naključnim zasebnim najemodajalcev da imaš sedajle malo zagate in da boš težko plačeval v naslednjem letu...

Pustimo sedaj te primitivne fore, da zaskvotaš stanovanje in nočeš ven. To so pač izjemni primeri, ki se jih normalni ljudje ne gredo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

zavajon ::

Lahko se bolj enostavno preseliš v cenejše (in manj udobno) stanovanje, kot pa pogajaš z banko. Pa banka ti morda le odloži plačilo, nikakor ti ga ne odpiše.

facepalm ::

zavajon je izjavil:

Lahko se bolj enostavno preseliš v cenejše (in manj udobno) stanovanje, kot pa pogajaš z banko. Pa banka ti morda le odloži plačilo, nikakor ti ga ne odpiše.

Tudi v primeru kredita lahko oddas svoje stanovanje in gres v najem, v cenejse.
Ce se ze gremo takih..
Pri najemu imas 2 moznosti:
- ali ti gre najemnik na roko in pocaka z najemnino
- ali gres v cenejse stanovanje
Pri banki imas namesto selitve, moznost reprogramiranja kredita. Torej ga razvleces na max dobo odplacevanja (recimo iz preostalih 15 let na 25) in se ti obrok opazno zniza (bolj kot najemnina v vukojebini).
Nekateri ste se ob tem stavku verjetno zmrazili, ko ste pomislili na puf za 25 let. Povem vam tole: nihce vam ne brani, da bi ga odplacali v 10ih letih, ko pridete nazaj na zeleno vejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Lahko se bolj enostavno preseliš v cenejše (in manj udobno) stanovanje, kot pa pogajaš z banko. Pa banka ti morda le odloži plačilo, nikakor ti ga ne odpiše.


Midva sva si zastavila tako, da imava daljšo dobo odplačevanja in da sva iskala stanovanja pod lastnimi zmožnostmi. S tem imava manjši mesečni obrok - kar na koncu pomeni, da nama več denarja ostane. Pa imava 2 kredita - 2 nepremičnini. Ena je bazna v LJ, kjer živiva, druga je na obali in jo oddajava. Ker nama še precej denarja ostane (ja dividende pridejo, pa oddaja tudi precej nanese), le tega investirava v zlato, delnice, kripto. Ker imava tako na šahovnici več figur potem šahirava - apartma - dolgoročni ali turistični najem, katere delnice, kripto in kdaj zlato. In ko/če pride do krize, potem šahirava katero figuro likvidirava in v kakšni meri. Pa tudi vmes, ali se splača kakšno stvar likvidirati in pretopiti v drugo.

In trenutno sva v igri za naslednjo investicijo - hišo, saj bo stanovanje kjer živiva zaradi otrok premajhno. Ker nama ostane še nekaj denarja, lahko vzameva še en kredit, potem pa bova videla kako bo. Če ne bo šlo lahko še vedno likvidirava kakšno od nepremičnin ali pa delnice/zlato kripto. Pač odvisno od gospodarske situacije in trendov. Trenutno se najbolj kaže, da bo treba v roku enega leta kripto likvidirat zaradi buma, naslednje leto pa greva bolj v agresivno oddajo apartmaja.

poweroff ::

Kakšne laži.

Če najemodajalec ne plačuje, ga seveda lahko vržeš na cesto. Tudi mamo samohranilko. Seveda pa so za to potrebni ustrezni postopki.

Problem je, ker dosti najemodajalcev muti - oddajajo na črno, ko se stvari zakomplicirajo pa ne bi želeli uradnih postopkov, da sami ne bodo imeli problemov. Marsikateri je pa tudi strokovnjak za vse in pač ne poišče pomoči odvetnika. Potem se pa čudi, da so stvari komplicirane.
sudo poweroff

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

Kakšne laži.

Če najemodajalec ne plačuje, ga seveda lahko vržeš na cesto. Tudi mamo samohranilko. Seveda pa so za to potrebni ustrezni postopki.

Problem je, ker dosti najemodajalcev muti - oddajajo na črno, ko se stvari zakomplicirajo pa ne bi želeli uradnih postopkov, da sami ne bodo imeli problemov. Marsikateri je pa tudi strokovnjak za vse in pač ne poišče pomoči odvetnika. Potem se pa čudi, da so stvari komplicirane.


Ponavadi plačuje najemnik, ne najemodajalec. Ne glede na postopke, je prvi problem, da je sodišče dokaj prizanesljivo do ljudi, ki morajo prav na cesto. Od tega, da obravnavo odloži, do tega, da dovoli še nekaj časa bivanje noter (do 3 leta, se mi zdi - to nisem siguren). Drugi problem je, da ti nekdo aktivo šiba stroške, elektrika. Od tega, da imajo štiri električne radiatorje na polno šibajo 24/7, do 15 kubikov vode na mesec (eni imajo tako porabo na leto). Če jim to zapreš, te seveda tožijo za motenje posesti. Na eni strani imaš najemnika, brez vsega, na drugi strani si ti z nepremičnino. Obstaja kup odvetnikov, ki se te z veseljem loti, če mu zapreš vodo ali elektriko.

Tretji problem je, da taki ljudje pogosto ne morejo plačati sodnih stroškov. Vsi postopki so na tvoj strošek, to je tam nekje 1200EUR nadalje. V bistvu ti plačaš svojemu odvetniku, država plača odvetniu onega (ponavadi), tebi pa najemnik pokaže figo. Nima službe, ne moreš mu trgati z računa, nima premoženja, kaj boš?

Četrti problem je delanje škode na nepremičnini. Poplava v stanovanju, uničevanje pohištva, lom stekel.

Peti problem je, da najemniki povabijo še "najemnike". Ta drugi "najemniki" na začetku obljubijo neko plačilo, potem ko nekaj malega plačajo, nočejo nič plačevati, se v sobo zapirajo, drogirajo, ukradena roba, prostitucija. Ni da ni.

Odvetnik pa na vse te probleme šiba račune. Več problemov je, bolj šiba račune.

Do takih ekstremov pri nas nikoli ni prišlo, ker imamo v glavnem poslovni najem. Imeli pa smo skvoterja, ki smo se ga znebili po 9 letih sodišč. Aha, stroškov ni plačal, zato ga še lovimo za cca 1800EUR.

To so ti "postopki". Moje zdravilo za vse to je, zelo pazljivo premeriš najemnika, pridejo še zraven njegovi partnerji, družina. Pogovoriš se z vsemi in vidiš, kaj je njihova zgodba. Mi od 12 potencialnih najemnikov odslovimo 8 do 10.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ponavadi plačuje najemnik, ne najemodajalec.

Pardon, pozna ura... :D Zatipkal sem se.

bbbbbb2015 je izjavil:

Ne glede na postopke, je prvi problem, da je sodišče dokaj prizanesljivo do ljudi, ki morajo prav na cesto. Od tega, da obravnavo odloži, do tega, da dovoli še nekaj časa bivanje noter (do 3 leta, se mi zdi - to nisem siguren).

Mogoče se ti postopki vlečejo, če si naiven in te najemnik nateguje v nedogled. Če pa skleneš najemno pogodbo v notarskem zapisu, z izvršilno klavzulo in če najemniku pobereš še varščino - so pa stvari drugačne. Seveda pa ne smeš čakati in prositi mesece in mesece, ampak moraš takoj ukrepati.

Problem je samo v tem, da mnogo ljudi oddaja na črno in potem nima ustrezne podlage v najemni pogodbi za hitro izselitev. Pa instrumenta varščine dosti ljudi tudi ne zna uporabljati.
sudo poweroff

jabe ::

Točno to... praktično vsi problemi s tega naslova so na račun oddajanja na črno... pokazno, bi lahko človek rekel...

mat xxl ::

In pa zanimivo, je še nekej, taki problematični najemniki, ko jim poveš vse uradno, varščina notarsko izvršilna pogodba, jim naenkrat tvoja nepremičnina sploh več ni všeč, na začetku so pa blazen interes kazali.......

perci ::

Ja, pogodba v obliki notarskega zapisa je tudi pri meni že koga odvrnila. Ampak so se ostalo itak vsakič grebli, tako da sem pač poklical naslednjega v vrsti.

Likalnik ::

bbbbbb2015 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kakšne laži.

Če najemodajalec ne plačuje, ga seveda lahko vržeš na cesto. Tudi mamo samohranilko. Seveda pa so za to potrebni ustrezni postopki.

Problem je, ker dosti najemodajalcev muti - oddajajo na črno, ko se stvari zakomplicirajo pa ne bi želeli uradnih postopkov, da sami ne bodo imeli problemov. Marsikateri je pa tudi strokovnjak za vse in pač ne poišče pomoči odvetnika. Potem se pa čudi, da so stvari komplicirane.


Ponavadi plačuje najemnik, ne najemodajalec. Ne glede na postopke, je prvi problem, da je sodišče dokaj prizanesljivo do ljudi, ki morajo prav na cesto. Od tega, da obravnavo odloži, do tega, da dovoli še nekaj časa bivanje noter (do 3 leta, se mi zdi - to nisem siguren). Drugi problem je, da ti nekdo aktivo šiba stroške, elektrika. Od tega, da imajo štiri električne radiatorje na polno šibajo 24/7, do 15 kubikov vode na mesec (eni imajo tako porabo na leto). Če jim to zapreš, te seveda tožijo za motenje posesti. Na eni strani imaš najemnika, brez vsega, na drugi strani si ti z nepremičnino. Obstaja kup odvetnikov, ki se te z veseljem loti, če mu zapreš vodo ali elektriko.

Tretji problem je, da taki ljudje pogosto ne morejo plačati sodnih stroškov. Vsi postopki so na tvoj strošek, to je tam nekje 1200EUR nadalje. V bistvu ti plačaš svojemu odvetniku, država plača odvetniu onega (ponavadi), tebi pa najemnik pokaže figo. Nima službe, ne moreš mu trgati z računa, nima premoženja, kaj boš?

Četrti problem je delanje škode na nepremičnini. Poplava v stanovanju, uničevanje pohištva, lom stekel.

Peti problem je, da najemniki povabijo še "najemnike". Ta drugi "najemniki" na začetku obljubijo neko plačilo, potem ko nekaj malega plačajo, nočejo nič plačevati, se v sobo zapirajo, drogirajo, ukradena roba, prostitucija. Ni da ni.

Odvetnik pa na vse te probleme šiba račune. Več problemov je, bolj šiba račune.

Do takih ekstremov pri nas nikoli ni prišlo, ker imamo v glavnem poslovni najem. Imeli pa smo skvoterja, ki smo se ga znebili po 9 letih sodišč. Aha, stroškov ni plačal, zato ga še lovimo za cca 1800EUR.

To so ti "postopki". Moje zdravilo za vse to je, zelo pazljivo premeriš najemnika, pridejo še zraven njegovi partnerji, družina. Pogovoriš se z vsemi in vidiš, kaj je njihova zgodba. Mi od 12 potencialnih najemnikov odslovimo 8 do 10.



se strinjam z vsem napisanim...danes so najemniki zelo zaščiteni in vse zgoraj napisano se dejansko dogaja....kadar mi oddajamo za dolgoročno pride na voljo samo ena oseba oziroma par (brez otrok, brez živali)....določeni sicer obtožujejo, da je to diskriminatorno...ampak kot sem že večkrat povedal...na koncu gledam na svojo rit in da se mi ne dogajajo stvari katere so zgoraj napisane. (družino z otroki nikoi ne spraviš ven iz stanovanja...tudi, če greš preko sodišč...do otrok so vsi prizanesljivi)

prav tako najraj brezpogodbe...imaš najmanj težav...brez pogodbe ti noben ne more dokazati, da tam živi...vržeš ga ven...pa naj potem on tebe toži....

dokler bo taka zakonodaja pri nas kot je...bomo vsi najemodajalci zelo podrobno gledali koga bomo vzeli in za koliko časa....oziroma raje oddajali turistično pa če tudi je zaradi tega 5 mesecev prazno.

pa ne govorim na pamet...imeli že take slabe izkušnje v vseh teh letih z najemniki,,,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Pat_MaGroin ::

Imaš pa paciente, ki hočejo, da notarski zapis plača najemnik :).

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Imaš pa paciente, ki hočejo, da notarski zapis plača najemnik :).


To je stvar dogovora... lahko ti rečem, če si tako želiš najema plačaj notarski zapis
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Zakaj točno bi ti najemnik plačal nekaj, kaj v 99,999% ščiti lastnika? Najemnika doovlj ščiti pogodba, napisana na wc papir.

No ja, pacienti vedno naletite na paciente in prav vam je, da imate tapravi stike med sabo :).

Še v življenju nisem nisem težav, ne kot najemnik in ne kot najemodajalec, ker pač nisem pacient.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Zakaj točni bi ti najemnik plačal nekaj, kaj v 99,999% ščiti lastnika?

No ja, pacienti vedno naletite na paciente in prav vam je.

Še v življenju nisem nisem tžav, ne kot najemnik in ne kot najemodajalec, ker pač nisem pacient.


Zato ker si ŽELI najet stanovanje... če je to moj pogoj ne vidim zakona ki bi to preprečeval, nihče ga pa NE SILI da sprejme pogoje posameznika ki oddaja...

To je enako kot če rečem da ne dovolim živali v stanovanju, to je nekaj kar ščiti mene kot najemodajalca, zakaj bi se najemnik s tem strinjal? Ne rabi se, samo potem pač ne bo najel tega stanovanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Kot rečeno, pacient.

perci ::

To je pač strošek sklenitve najemne pogodbe. Jst sem to vedno delil na pol.

Invictus ::

Sam sem to vedno plačal sam. Ampak imam v redu najemnika...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Pa sej je vseeno, to je nepomemben strošek, pogovarjamo se o 100 evrih.

Pat_MaGroin ::

Invictus je izjavil:

Sam sem to vedno plačal sam. Ampak imam v redu najemnika...


Ja, ker nisi pacient, ne vlečeš nase pacientov :). In razumeš, da 100 eur ni nič, je pa gesta, s katero signaliziraš najemniku, da si normalen in razumen človek.

Meni je bil kot najemniku vedno to lakmusov test, če je lastnik pizdun in ti hoče uturit svoje stroške, potem lahko veš, kako bo ta odnos v prihodnosti.

Eni bi tudi verjetno rezervni sklad dali najemniku, ČE SI ŽELI stanovanje, ane :). Pa zavarovanje stanovanja tudi naj plača najemnik, ČE SI ŽELI najeti, ane?

Kot rečeno, pacienti se vedno najdejo skupaj in prav je tako. Eni pa oddajajo in najemajo že desetletja brez težav, ker pač niso težaki in pacienti.

perci je izjavil:

Pa sej je vseeno, to je nepomemben strošek, pogovarjamo se o 100 evrih.


Nepomemben strošek, kljub temu pa kot klošar 50 eur naprtiš najemniku, legenda :). Za nekaj, kar on 100 % ne rabi.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Mah stroške itak plača najemnik, moraš biti pa toliko razumen, da to skriješ v najemnino in pogodbo kao plačaš sam, ker večina potem misli, da si jih plačal ti. LOL
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

feryz ::

Btw, če vas zanima, zakaj ljudje oddajajo na črno.
Veliko bolj si zaščiten kot lastnik, če oddaš stanovanje na črno.
Če ga oddaš uradno, je zaščiten najemnik.

eventyrer ::

perci je izjavil:

Ja, pogodba v obliki notarskega zapisa je tudi pri meni že koga odvrnila. Ampak so se ostalo itak vsakič grebli, tako da sem pač poklical naslednjega v vrsti.


Ob vselitvi zahtevaš za 2 meseca varščine. Problematični bodo takoj odkorakali. Ker toliko denarja itak nimajo.

Notarsko overiš da ob izselitvi ta denar v primeru rednega plačevanja najemnine dobijo nazaj.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Kaj vam pa nuca notarsko izvršljiva pogodba?
Mislite, da boste lahko mamico z mulcem zabrisali ven?
Lahko, ampak šele s sodno odločbo in policijo. To vam bo pa vzelo časa.

eventyrer ::

feryz je izjavil:

Kaj vam pa nuca notarsko izvršljiva pogodba?
Mislite, da boste lahko mamico z mulcem zabrisali ven?
Lahko, ampak šele s sodno odločbo in policijo. To vam bo pa vzelo časa.


če ima mamica z mulcem za 3 mesece najemnine denarja (2 meseca varščine in 1 tekoči mesec redne najemnine) recimo da ji zaupam da ima tudi kaj rezerve da ne bo šla na cesto če izgubi službo.

Če niti toliko prihrankov nima pa v mojem stanovanju nima kaj iskati.

Z notarsko pogodbo se zavežem da dobi denar nazaj, če bo redno plačevala najemnino.



Pač tako bi jaz naredil filter ljudi, če bi oddajal stanovanje. Če imajo tako nizke prihranje da si tega ne morejo privoščiti so zame preveč rizični.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Po drugi strani je pa ta varščina lahko vse kar boš videl dolgo časa.
Se je že dogajalo.

Ko sem prišel do hiše, zaradi renovacije, se lastnik ni upal vstopiti noter in sem moral iti sam. Dolgovali so mu 6 najemnin in imeli 2 metra dolgega psa.
Nisem ga sicer videl, ampak glas je imel impresiven. Ko sem hodil po hiši, so ga premikali po sobah, da se nisem srečal z njim.
So se pa sporazumeli, da vseeno najdejo drugje stanovanje. Za 6 obrokov se pa še tožijo.

eventyrer ::

feryz je izjavil:

Po drugi strani je pa ta varščina lahko vse kar boš videl dolgo časa.
Se je že dogajalo.

Ko sem prišel do hiše, zaradi renovacije, se lastnik ni upal vstopiti noter in sem moral iti sam. Dolgovali so mu 6 najemnin in imeli 2 metra dolgega psa.
Nisem ga sicer videl, ampak glas je imel impresiven. Ko sem hodil po hiši, so ga premikali po sobah, da se nisem srečal z njim.
So se pa sporazumeli, da vseeno najdejo drugje stanovanje. Za 6 obrokov se pa še tožijo.


Ja, drži. Zakaj misliš da je toliko praznih stanovanj po Sloveniji? Ljudje imajo raje prazno nepremičnino kot da bi jo dajali v najem in reskirali.

energetik ::

Tudi taki so mi zanimivi, plačujejo vse stroške, rezervni sklad itd. Namesto da bi prodali in vložili v npr. ETFje in zlato.
Če bi že hotel držati nepremičnino, bi nabavil prazno parcelo, okoli postavil ograjo, plačal tisti drobiž od NUSZ in hodil kosit 1x mesečno.

feryz ::

Zato pa pravim, da na črno. Čim ne plača, dve čiuše none s sabo in ga ročno postaviš pred vrata.
Na policijo ne more, ker ga tam nikoli ni bilo.

PrimoZ_ ::

On te pa posname kako ga fizično mečeš ven in te stoži do gat.
Za začetek te pa še prijavi za oddajanje na črno.

Pusti te zgodbice iza šanka po treh pivih.

eventyrer ::

feryz je izjavil:

Zato pa pravim, da na črno. Čim ne plača, dve čiuše none s sabo in ga ročno postaviš pred vrata.
Na policijo ne more, ker ga tam nikoli ni bilo.


To ni način.

Pač postaviš dovolj visoko varščino in oceniš človeka (tudi na podlagi njegove zaposlitve in izobrazbe).

Če imaš nepremičnino v tako slabem okolju in v tako slabem stanju da jo lahko ponujaš le za nizko najemnino s katero boš že po defaultu nabasal na problematičen sklop ljudi....pa jo raje prodaj, kot so že rekli zgoraj.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

On te pa posname kako ga fizično mečeš ven in te stoži do gat.
Za začetek te pa še prijavi za oddajanje na črno.

Pusti te zgodbice iza šanka po treh pivih.


A ni tako da posneto ni noben dokaz nikjer? Tako so meni zmeraj govorili da to ne zdrži na sodišču vsaj v SLO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

On te pa posname kako ga fizično mečeš ven in te stoži do gat.
Za začetek te pa še prijavi za oddajanje na črno.

Pusti te zgodbice iza šanka po treh pivih.

Saj njega ne mečeš ven.

Ko ga ni, ga lepo izseliš. Zadeva zaključena. Zamenjaš ključavnico. Njegove stvari pospraviš v škatle in spraviš.

Sicer te on lahko toži za motenje posesti, ampak kazni za to ni. Oz. kazen je vzpostavitev prejšnjega stanja. Ampak, ker nima denarja, ponavadi niti ne pozna postopkov, si na varnem.

Sicer si lahko v riti, če imaš pogodbo za najem za nedoločen čas. Tukaj ima najemnik praktično neomejene pravice. Mislim, da je par primerov, ko lahko pogodbo prekineš, en od teh je, da sam rabiš stanovanje za lastno bivanje. Če se prav spomnim.

Če imaš pa pogodbo za nedoločen čas, počakaš, da je je konec in ga izseliš. Saj nima več pravne podlage za posest...

Na koncu pa itak zmaga tisti z večjimi jajci... Najemniki so sicer ful zaščiteni, ampak sodni postopki so dolgi, in ko se izseljen (tudi na silo) najemnik najde novo stanovanje, si praktično na varnem kot lastnik...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

No za nedoločen čas je noro oddati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PrimoZ_ ::

Sem prepričan da tele gotilniške metode v 95% primerov v praksi pomenijo večje težave za najemodajalca, kot če imaš po regelcih z notarskim zapisom.
Za šankom po treh pirih so vsi pametni in pogumni kak bodo človeka vrgli ven in mu pokazali kdo je šef.
Naslednji dan k se bodo streznili bodo šli pa nakazat naslednji obrok kazni, ki jim jo je naložilo sodišče od takem poskus pred leti pa je še danes plačujejo...

V končni fazi če je najemnik res tolk fuknjen kot najemodajalec (tak ki grozi z gorilami) bo ob kakem sporu najemodajalcu porinil še kak nož med rebra.
Če je pa bolj pravno podkovan in ima ves čas na svetu bo pa najemodajalca najprej prijavil na oddajo na črno, potem pa še za kako motenje posesti in po možnosti grožnje, fizični napad, ...

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:


Če je pa bolj pravno podkovan in ima ves čas na svetu bo pa najemodajalca najprej prijavil na oddajo na črno, potem pa še za kako motenje posesti in po možnosti grožnje, fizični napad, ...

Motenje posesti itak, ampak posledice so brezzveyne. Grožnjo, fizični napad je težko dokazati, sploh če si bil izseljen, ko si bil v službi... Ne bluzi...

Kriva prijava je tudi fajn sankcionirana... In policija v primeru izselitve napoti izseljenega najemnika na sodišče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Tolk bluzenja kot ga je v zadnjih postih pa še ne.

Po prebranem me ne preseneča, da nekateri vztrajno nabijajo, da virus ne obstaja, da so v cepivu mikročipi, itd.

Še enkrat - če imaš nekaj pameti se lahko zaščitiš. Dokler je v igri približen fer play, sta zaščitena oba. Ko pa se stvari zakomplicirajo, so pa hitro rešljive če so zadeve urejene na papirju. In če se držiš uradnih postopkov. Skratka, ne sme se delati nekaj na pamet. Kar je problem, ker večina slovenskih "lastnikov" je mnenja, da oni vse znajo in vse vedo. Pa še šparali bi radi - za vsako ceno. :))

Malokdo gre za sklenitev najemne pogodbe do strokovnjaka. Recimo odvetnika, ali pa nepremičninskega agenta. Čeprav slednji so večinoma podizobraženi nateguni, ki znajo kvečjemu pobrati provizijo, pogodbe pa ne znajo sestavit.

Je pa to velik problem za slovenske sirotinje. Ker strokovnjaka je treba plačat. Pa overitev pogodbe tudi. To so blazni stroški - mogoče celo 100 EUR. Pustimo sicer ob strani dejstvo, da je ta strošek v celoti pokrit že s prvo najemnino, ampak slovenske sirotinje gledajo na vsak cent - ko ni treba. Ko jim pa denar leti skozi okno, pa ne opazijo.


Ja, imamo primere, ko so se zadeve grdo vlekle po sodiščih. Ampak teh primerov je malo. Večina ljudi je normalnih in se lahko vse normalno dogovorijo. Če se pa ne morejo, pa večinoma spoštujejo uradne postopke. Par pacientov pa seveda dela po svoje. Tam ti ne pomaga nobeno sodišče, ne policija, verjetno tudi vojska ne. Ampak takih primerov je peščica.

Jaz sem bil dvakrat v najemu in obakrat smo podpisali pogodbo in vse uredili tako kot je treba. Nikoli ni bilo nobenih problemov, pa so se dogajali razni nepredvideni dogodki - recimo sredi zime je crknila kurjava, nekje je puščala voda, itd. Smo se vse pogovorili in vse rešili brez večjih težav. Je pa res, da sva oba - sem tako jaz kot najemnik, kot tudi najemodajalec - redno komunicirala in se o vsem sproti pogovorila.

Jaz vidim večji problem v tem, da je - po pisanju po forumih sodeč - precej več pacientov med najemodajalci. Utajevanje davkov, postavljanje nezakonitih pogojev, diskriminacija... no, tukaj pa bi morala priti država in zadeve urediti. S palico, ker drugega pacienti ne razumejo.
sudo poweroff

eventyrer ::

Invictus je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:


Če je pa bolj pravno podkovan in ima ves čas na svetu bo pa najemodajalca najprej prijavil na oddajo na črno, potem pa še za kako motenje posesti in po možnosti grožnje, fizični napad, ...

Motenje posesti itak, ampak posledice so brezzveyne. Grožnjo, fizični napad je težko dokazati, sploh če si bil izseljen, ko si bil v službi... Ne bluzi...

Kriva prijava je tudi fajn sankcionirana... In policija v primeru izselitve napoti izseljenega najemnika na sodišče...


mah.

Narediš pogodbo za 1 leto in v pogodbu mora biti navedeno tole:

Podaljšanje najema za določen čas (ustrezno obkrožite in v primeru b tudi izpolnite):
a) Najemnik mora najmanj 30 dni pred potekom časa, za katerega mu je bilo stanovanje dano v najem, pridobiti od
lastnika odobritev podaljšanja najemne pogodbe s sklenitvijo aneksa k najemni pogodbi, sicer mora izprazniti
stanovanje oseb in stvari v pogodbenem roku.


in


Lastnik lahko odpove najemno pogodbo zaradi krivdnih razlogov in pod pogoji, določenimi v 103. členu Stanovanjskega zakona,
ob upoštevanju 105. in 108. člena Stanovanjskega zakona. Če najemodajalec odpove pogodbo iz drugih razlogov, mora
najemniku priskrbeti drugo primerno stanovanje. Odpovedni rok ne sme biti krajši od 90 dni



To je pomojem vse kar rabiš da si pravno zaščiten kot najemodajalec.
Tak primer najemne pogodbe sem našel pri nekem stanovanjskem skladu.



Vse ostalo je mešanje megle in raje zaključimo s to nesmiselno debato.
Imam občutek da se zdajle o tem pizdijo bolj ljudje ki najemniškega stanovanja še niso videli in zgolj nekaj bluzijo na pamet na nivoju gostilniških debat.

Kar je izredno neprimerno.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Furbo je izjavil:

Mah stroške itak plača najemnik, moraš biti pa toliko razumen, da to skriješ v najemnino in pogodbo kao plačaš sam, ker večina potem misli, da si jih plačal ti. LOL

Saj to je jasno. Ampak gre za odnos. Ali si po mindsetu nategun in stiskač, ali pa si normalen človek. Saj isto je z raznimi popusti v trgovini. Ali pa pri spletni prodaji - cena nizka, stroški dostave pa visoki. Trgovec nikoli ne bo šel v svoj minus, ti pa lahko pokaže, da si zanj nekaj posebnega, da te ceni... ali pa te obravnava kot smet.


feryz je izjavil:

Lahko, ampak šele s sodno odločbo in policijo. To vam bo pa vzelo časa.

Sigurno par let. Najprej se moraš vpisati na Pravno fakulteto... jo končati, sledi še pravosodni izpit. Potem pa lahko začneš postopek.

Ali pa če malo pomisliš in greš do odvetnika in zadeve uredi v par dneh.

Aja, to pa stane...

Seveda stane, ampak na koncu bo to plačal najemnik, ki bo izgubil.
sudo poweroff

Mato989 ::

Saj to je jasno. Ampak gre za odnos. Ali si po mindsetu nategun in stiskač, ali pa si normalen človek. Saj isto je z raznimi popusti v trgovini. Ali pa pri spletni prodaji - cena nizka, stroški dostave pa visoki. Trgovec nikoli ne bo šel v svoj minus, ti pa lahko pokaže, da si zanj nekaj posebnega, da te ceni... ali pa te obravnava kot smet.


Odvisno kako gledaš... meni osebno je bolj NATEGUNSKO to da mi spletna trgovina napiše BREZPLAČNA DOSTAVA in dvigne ceno izdelka za 2x ceno dostave kot pa če mi jasno napiše cena izdelka je XY cena dostave YX in je to to...

Enako raje vidim da mi najemodajalec reče da je strošek priprave pogodbe 100€ če želim bivat not, in najemnina 350€ kot pa da mi reče da strošek krije on pol pa je najemnina 360€ ali pa kar 370€ "forever"

Za vas je to stiskaštvo in pacient za mene je pa to nekdo ki jasno pove stroške ki so ne pa nek fake občutek kako skrbi zame...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Nepomemben strošek, kljub temu pa kot klošar 50 eur naprtiš najemniku, legenda :). Za nekaj, kar on 100 % ne rabi.

Pravila igre so znana v naprej. To že v oglasu napišem, zato, da se ognem določenemu profilu ljudi. Zakaj sem zaradi tega pacient, veš pa samo ti.

facepalm ::

Od kod pa se je primla navada najemodajalcev "hisni ljubljencki niso dovoljeni"?
A ni lazje nabit dvojno varscino + stroske ciscenja ob izselitvi? Ce so ze dlake in "pohrustano" pohistvo tak problem..
««
70 / 564
»»