» »

Kripto začetek

Kripto začetek

1
2
3

FormerUser ::

Fajn, da bolj izkušeni svetujete, kar tako naprej, tudi drugi začetniki tle z zanimanjem beremo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

MoonSoon ::

Če resno zalaufa IoT in da bo zagotovljena varnost uporabnikov, potem je lahko bum. Glede cene pa, ali /2 ali *10. :)

kow ::

@Hipatija

Izkuseni? So samo trejderi, nimajo pojma za kaj gre. Jype se zdi edini, ki mu je sploh kaj jasno...

WhiteAngel ::

Odpri račun na Bitstamp, se verificiraj (pošlješ sken osebnega dokumenta in dokaz, da živiš v sloveniji, npr. račun za telefon), nakaži evre in kupi bitcoin. Mogoče Ether, drugega se izogibaj, če ne veš, v kaj se spuščaš. Vmes prebiraj wikipedijo. Mimogrede, če že pršiš svoje investicije, ne pozabi kupiti fizičnega zlata poleg vrednostnih papirjev in kriptovalut.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Hkrati sem pa na tem področju kot pamž v trgovini z bagri: Vse me zanima, pa vse bi mel, ampak v resnici je tričetrt splošno neuporabnega orodja za reševanje težav, ki jih ne bom nikoli imel.

Tezos shillam samo zato, ker počne vse tisto, kar mene intelektualno vzburja, ne pa zato, ker bi dejansko vedel, da je smiselno vanj investirati.

Vazelin ::

jype: prepozno je za skromnost:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kow ::

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Za Tier 2, kjer lahko polagaš do 2.000 USD očitno ne.

Spet širiš fake news. Od 2. aprila dalje bo verifikacija obvezna tudi za Tier 2.

Cubaka ::

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.

Jaz bi jo imel z veseljem. Samo hitro se (je) vedno vse obrnalo samo na ceno in poceni shillanje

jype ::

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.
Za tehnično debato potrebuješ vsebinske prispevke, te mi pa moderatorji vzrajno brišejo.

FormerUser ::

kow je izjavil:

@Hipatija

Izkuseni? So samo trejderi, nimajo pojma za kaj gre. Jype se zdi edini, ki mu je sploh kaj jasno...

No, to je pač relativno. Morda zate niso izkušeni, za mene, ki komaj nekaj mesecev, spotoma malo spremljam kripto debate, pa vsekakor so. Se pa v trenutkih kot je tale hype okoli tezosa, lahko izkaže, kdo v resnici ima kaj pojma in kdo ne, bo prevladala matomatika, aquamatika ali nodimatika in posledično katerim nasvetom se splača slediti v prihodnje, s tvojimi ciničnimi pripombami si ne OP ne jaz, nimava kaj pomagati, jype je pa prevelik strokovnjak, da bi si ga upala kaj vprašati.

WhiteAngel je izjavil:

Odpri račun na Bitstamp, se verificiraj (pošlješ sken osebnega dokumenta in dokaz, da živiš v sloveniji, npr. račun za telefon), nakaži evre in kupi bitcoin. Mogoče Ether, drugega se izogibaj, če ne veš, v kaj se spuščaš. Vmes prebiraj wikipedijo. Mimogrede, če že pršiš svoje investicije, ne pozabi kupiti fizičnega zlata poleg vrednostnih papirjev in kriptovalut.


Drobna pripomba, scan dokumenta ne velja, mora biti barvna fotografija v dovolj visoki resoluciji.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Jaz bi samo pripomnil, da me hipatija mocno spominja na profdoktorja. :)

FormerUser ::

Paranoja ni zaželjena lastnost pri ljudeh, ki bi radi izpadli kot kredibilni kripto svetovalci, aqua.

xmetallic ::

Kripto svetovalci. Hah. Kdor ima kaj pojma o kripto trgovanju in je pri tem uspešen ne bo delil svojih asov po javnih forumih. Tudi jype v frequency tradingu kriptovalut ni podkovan saj se s tem kolikor je meni znano ne ukvarja ampak samo "kovančke" drži v svoji denarnici.

Aquafriend ::

Prav imas. Tudi ce bi svetovali jim boti vedno kontra udarijo. Zato je fomo tik pred 20k in fud pri 3200 btc usd.

_Dormage_ ::

Poleg BTC so zanimivi projekti Ethereum, Maker, 0x Project, etc..

jype ::

Tale xmetallic uniči vsako temo, v kateri se pojavi. A ga lahko moderatorji vržejo ven?

GrX ::

jype je izjavil:

Tale xmetallic uniči vsako temo, v kateri se pojavi. A ga lahko moderatorji vržejo ven?

Nam poveš več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

WhiteAngel ::

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.


Ne vem, o čem bi želel debatirati? O kriptoekonomiji? O tem, kaj je shitcoin in kaj ne? O kriptografiji na splošno? O skalabilnosti? Tule imaš super članek na temo slednjega, kako Ethereum poskuša skalirati svoje omrežje (sharding) in kakšne so vse pasti pri tem. Kar vprašaj, pa ti bomo odgovorili :)

kow ::

FormerUser je izjavil:


No, to je pač relativno. Morda zate niso izkušeni, za mene, ki komaj nekaj mesecev, spotoma malo spremljam kripto debate, pa vsekakor so. Se pa v trenutkih kot je tale hype okoli tezosa, lahko izkaže, kdo v resnici ima kaj pojma in kdo ne, bo prevladala matomatika, aquamatika ali nodimatika in posledično katerim nasvetom se splača slediti v prihodnje, s tvojimi ciničnimi pripombami si ne OP ne jaz, nimava kaj pomagati, jype je pa prevelik strokovnjak, da bi si ga upala kaj vprašati.



Cinicen sem, vsaj mislim, z dobrim razlogom. Pa recimo, da vama z OP, postavim sledeca vprasanja:
- ce tezos moona na 100 dolarjev, ali to pomeni, da je jype kripto genij? Je nodi se vecji, ker je "slepo" poslusal nasvetom jype-ja?
Kako vemo, da ni imel jype samo sreco, saj resnih blockchain projektov (ce odstejemo zetone, poceni forke itd) niti ni toliko veliko in
je recimo v resnici le zadel na loteriji, kjer so moznosti 1:10? Kako vemo, da je Tezos moonal zaradi istih razlogov s katerimi je investicijo upraviceval jype, in ne zaradi kaksnih drugih?

- ali poznata zgodovino cen Tezosa (v dolarjih in btc)
- vesta kaj je to tehnicna analiza? Ali je uporabna? kdaj?
- poznata kvantitativne teorije denarja?
- poznata valuacijske modele delnic, obveznic ali kaksnih drugih instrumentov? Obstaja konsenz o valuacijskih modelih za kriptovalute?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

WhiteAngel je izjavil:

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.


Ne vem, o čem bi želel debatirati? O kriptoekonomiji? O tem, kaj je shitcoin in kaj ne? O kriptografiji na splošno? O skalabilnosti? Tule imaš super članek na temo slednjega, kako Ethereum poskuša skalirati svoje omrežje (sharding) in kakšne so vse pasti pri tem. Kar vprašaj, pa ti bomo odgovorili :)


Da, o teh receh bi rad debatiral.

Primer: Zakaj je litecoin kapitalizacija skoraj 4 milijarde dolarjev in se ne tretira kot shitcoin. Domnevam, da 20k transakcij na dan ne upravici tako visoke cene. Je razlaga, da se pricakuje da bo btc mempool spet poln in bo ltc potem vec uporabljan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FormerUser ::

@kow

Ko/če bom vzela velik kredit, zastavila nepremično ali se kako drugače zadolžila in vse stavila na kripto, potem se bom definitivno pozanimala o stvareh,na katere opozarjaš, dokler se pa malo igram z drobižem, ki ga lahko pogrešam, pa verjetno niti ne.

kow ::

Stvar ni binarna. Ne obstaja samo "igranje z drobizem" in "vzamem kredit in grem all-in". To sta 2 najbolj skrajni opciji in zame sta obe neumni.

WhiteAngel ::

kow je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.


Ne vem, o čem bi želel debatirati? O kriptoekonomiji? O tem, kaj je shitcoin in kaj ne? O kriptografiji na splošno? O skalabilnosti? Tule imaš super članek na temo slednjega, kako Ethereum poskuša skalirati svoje omrežje (sharding) in kakšne so vse pasti pri tem. Kar vprašaj, pa ti bomo odgovorili :)


Da, o teh receh bi rad debatiral.

Primer: Zakaj je litecoin kapitalizacija skoraj 4 milijarde dolarjev in se ne tretira kot shitcoin. Domnevam, da 20k transakcij na dan ne upravici tako visoke cene. Je razlaga, da se pricakuje da bo btc mempool spet poln in bo ltc potem vec uporabljan?


Litecoinu težko rečeš shitcoin glede na to, da je bil eden prvih spinoffov bitcoina iz leta 2011 in še vedno živi. Tudi Segwit so hitreje posvojili od bitcoina. Saj veš, kako pravijo - če je bitcoin zlato, je litecoin srebro.

kow ::

Imas 3 argumente:

1) vrednost kojnu daje starost sama po sebi
2) vrednost kojnu daje najonovejsi feature
3) vrednost kojnu daje neka shill analogija, ki se je prijela

Vsi 3 argumenti so zame popolnoma butasti.

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Stvar ni binarna. Ne obstaja samo "igranje z drobizem" in "vzamem kredit in grem all-in". To sta 2 najbolj skrajni opciji in zame sta obe neumni.


Za 90k (bitcoin po 187€) vložka skoraj milijon evrov izplena (bitcoin 2000€) se meni ne zdi neumna opcija. Neumna opcija je bila samo ta, da se ni pustilo še pol leta vse skupaj na miru in bi bilo namesto 2000€ vsaj 15k€ na bitcoin.

kow ::

Ce te prav razumem, si vzel kredit za 90k? Si zastavil edino nepremicnino?

jype ::

kow je izjavil:

Kako vemo, da je Tezos moonal zaradi istih razlogov s katerimi je investicijo upraviceval jype,
Vemo, da ni - jaz sem pričakoval naraščanje cene šele proti koncu leta, ker pred tem ne bodo dokončane bistvene komponente, na podlagi katerih lahko Tezos smatraš za konkurenčno tehnologijo.

kow ::

To je se vedno isti razlog. Ce trg pricakuje, da bodo "bistvene komponente" res koncane do konca leta, bo to vkalkuliral takoj. Ampak bolj verjetno se zdi, da moona, ker so ljudje, ki mislijo da je dovolj taknih ljudi kot je jype, ki mislijo da so "bistvene komponente" res bistvene.

Aquafriend ::

"Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse."

kriptovska

PrihajaNodi ::

FormerUser je izjavil:

@kow

Ko/če bom vzela velik kredit, zastavila nepremično ali se kako drugače zadolžila in vse stavila na kripto, potem se bom definitivno pozanimala o stvareh,na katere opozarjaš, dokler se pa malo igram z drobižem, ki ga lahko pogrešam, pa verjetno niti ne.


Jaja, folk pojma nima. Ko ti zastavis nepremicnino fukmes not 200k in tinpade za 30% ne glede na to kaj imas bos ostala brez zraka oziroma prodala z izgubo. Ti vidis samo ko gre 2x ali 10x gor ne vidis pa da bi Jure in podobni lahko dumpali ze pri 2, 3 ali 10. Ali ljudi, ki so sele zdaj na break even pointu.

V kolikor gres malo bolj v detajle o Xtz ju vidis da:
- ima mocno ekipo, ki ni odsla ob dumpu
- na gitlabu polno novih commitov (LTC je samo za trejdanje in spekuliranje)
- ni napumpan in na vseh moznih borzah
- in pa ja, glede na fakt da je Juretova tocnost 100 od 100 in ima vec znanja o IT junkot cel forum, sem rekel, da vlozil bom v xtz

Zgodilo se bo pa to, da boste iskali “nove” projekte s pump and dumpi, ker je xtz sedaj “predrag”. Ce pa kdo ve za kak boljsi projekt pa na dan z njim.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

kow je izjavil:

Stvar ni binarna. Ne obstaja samo "igranje z drobizem" in "vzamem kredit in grem all-in". To sta 2 najbolj skrajni opciji in zame sta obe neumni.


Kaj pa bos? Imel denar na banki? Za 5 do 50k tako nimas nic za kupit.

Btw mi iscemo 1000%+ long ferm investment. 10% gor in 30% in obratno je pa normalno v kriptu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

- ce tezos moona na 100 dolarjev, ali to pomeni, da je jype kripto genij? Je nodi se vecji, ker je "slepo" poslusal nasvetom jype-ja?


Nic od tega. Preveckrat sem bil udelezen v scam projektih in ravno zato sem trdno preprican, da so forki in podobna sranja nevaden scam.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

jype ::

kow je izjavil:

To je se vedno isti razlog. Ce trg pricakuje, da bodo "bistvene komponente" res koncane do konca leta, bo to vkalkuliral takoj. Ampak bolj verjetno se zdi, da moona, ker so ljudje, ki mislijo da je dovolj taknih ljudi kot je jype, ki mislijo da so "bistvene komponente" res bistvene.
Razlog je hype, ki ni odvisen od ničesar drugega, kot od hypanja.

FormerUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

FormerUser je izjavil:

@kow

Ko/če bom vzela velik kredit, zastavila nepremično ali se kako drugače zadolžila in vse stavila na kripto, potem se bom definitivno pozanimala o stvareh,na katere opozarjaš, dokler se pa malo igram z drobižem, ki ga lahko pogrešam, pa verjetno niti ne.


Jaja, folk pojma nima. Ko ti zastavis nepremicnino fukmes not 200k in tinpade za 30% ne glede na to kaj imas bos ostala brez zraka oziroma prodala z izgubo. Ti vidis samo ko gre 2x ali 10x gor ne vidis pa da bi Jure in podobni lahko dumpali ze pri 2, 3 ali 10. Ali ljudi, ki so sele zdaj na break even pointu.

V kolikor gres malo bolj v detajle o Xtz ju vidis da:
- ima mocno ekipo, ki ni odsla ob dumpu
- na gitlabu polno novih commitov (LTC je samo za trejdanje in spekuliranje)
- ni napumpan in na vseh moznih borzah
- in pa ja, glede na fakt da je Juretova tocnost 100 od 100 in ima vec znanja o IT junkot cel forum, sem rekel, da vlozil bom v xtz

Zgodilo se bo pa to, da boste iskali “nove” projekte s pump and dumpi, ker je xtz sedaj “predrag”. Ce pa kdo ve za kak boljsi projekt pa na dan z njim.


Razumem, Nodi, torej si prišel še semkaj tezos promovirat, upam, da si vsaj plačan, za ves trud, ki ga vlagaš. Nevertheless, jaz se ne branim zastonj nasvetov četudi jih potem ne upoštevam, tako da kar povej, koliko xtz-jev, po kakšni ceni in kje je treba nabaviti.

P.s. Lepo, da si tako navdušen nad jypetom, upam, da se navzameš še kakih njegovih lastnosti, potem ko boš v "penziji", čeprav tezos menda ni penzija coin.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Haha samo da pomislim povezavo nodija in asketskega lajfa:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kamiKaZaA ::

Jaz si Nodija tak predstvaljam v penziji...

... ko bo cele dneve zganjal norčije s spoznanimi prijatelji iz gej kluba.

kow ::

jype je izjavil:

kow je izjavil:

To je se vedno isti razlog. Ce trg pricakuje, da bodo "bistvene komponente" res koncane do konca leta, bo to vkalkuliral takoj. Ampak bolj verjetno se zdi, da moona, ker so ljudje, ki mislijo da je dovolj taknih ljudi kot je jype, ki mislijo da so "bistvene komponente" res bistvene.
Razlog je hype, ki ni odvisen od ničesar drugega, kot od hypanja.


Samo hype vseeno ni dovolj. Neka osnovna premisa, da ljudje kupijo hype mora vseeno obstajati. Kot je pri tezosu, ce prav razumem, on chain governance.

jype ::

kow je izjavil:

Samo hype vseeno ni dovolj. Neka osnovna premisa, da ljudje kupijo hype mora vseeno obstajati. Kot je pri tezosu, ce prav razumem, on chain governance.
Ja, strinjam se, da hypa ne moreš prodajat, če ne nafuzlaš nečesa spodaj, ampak hype je imel tudi bitconnect, ki ni imel praktično ničesar.

kow ::

Ja, samo to je bilo res na vrhuncu norije, ko je tudi moj sef kupil (shit)kojne. V kriptozimi in po baloncku, je povprecen vlagatelj vseeno bolj racionalen.
In v resnici je bitconnect spodaj imel nekaj konkretnega - ce se prav spominm, je bil na pol ponzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

kow je izjavil:

Ja, samo to je bilo res na vrhuncu norije, ko je tudi moj sef kupil (shit)kojne. V kriptozimi in po baloncku, je povprecen vlagatelj vseeno bolj racionalen.
In v resnici je bitconnect spodaj imel nekaj konkretnega - ce se prav spominm, je bil na pol ponzi.


Kriptonorija se bo spet zacela. Tokrat bo treba dat neki od sebe, ne samo pravljico z whitepaperjem.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Ce te prav razumem, si vzel kredit za 90k? Si zastavil edino nepremicnino?

ne, nisem zastavil nepremičnine.

Mato989 ::

jype je izjavil:

kow je izjavil:

Kakorkoli obrnes, na slo-techu, tehnicne debate o kriptovalutah prakticno ni.
Za tehnično debato potrebuješ vsebinske prispevke, te mi pa moderatorji vzrajno brišejo.


Pravi trol ki jesskripto brisal drugace mislece neglede na prispevek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

alenkkka ::

Ob vsem tem korona dogajanju se mi zdi, da se nam zna zgoditi preskok v digitalni keš .. Države se bodo fajn zapufale in namiguje se že, da banke ne bodo mogle zagotoviti dovolj papirnatega denarja. Zato je prehod na digitalno valuto povsem možen, po mojem.

Vprašanje - s katerimi kripto borzami imate dobre izkušnje do zdaj? Bistamp sta Slovenca prodala, ane? So še ok? Kaj pa eToro? Ali Cex.Io? Katerega priporočate?

Aja, pa čista začetnica sem pri tem ;)

Vazelin ::

Jaz imam dobre izkušnje s Kraken.
Sedaj ko ni navala pa tudi dokaj hitro dela ;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

alenkkka ::

Vazelin, pa so res najboljše ocenjeni in varni, kot piše na strani? Priporočaš kako valuto?

V preteklosti sem uporabljala Cex, ampak izgubila zaupanje v njih, ker so občasno kar blokirali transakcije, češ tehnične težave. Malo morgen, ane ... Kasneje so "bile težave odpravljene", ampak jim ne verjamem več..

Kripto mesi ::

alenkkka je izjavil:

Aja, pa čista začetnica sem pri tem ;)

alenkkka je izjavil:

V preteklosti sem uporabljala Cex, ampak izgubila zaupanje v njih, ker so občasno kar blokirali transakcije, češ tehnične težave. Malo morgen, ane ... Kasneje so "bile težave odpravljene", ampak jim ne verjamem več..


Does not compute ;)

Bitstamp, Kraken je ok, ni treba skrbeti.

alenkkka ::

Hotela samo rect, da ne poznam dobro terminologije, da me ne bi pojedli tu gor s kritiko...hehe...poznam samo osnovo, plus in minus, nic vec ??

Pa tudi tuki gor sem prvic kaj objavla. Evo, slo-tech nedolznost je sla...hihihi

Thx za info o krakenu in bitstampu

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: alenkkka ()

Peki20 ::

Če želiš brezplačno rudariti s kripto valuto PI sledi povezavi: www.pinetwork.si in vnesi kodo-geslo: Peki20

simnov ::

Tole sem hotel prenesti iz Binance na Whitebit in zdaj ni nikjer je možno to dobiti nekako nazaj na Binance

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cofound.it / ICONOMI (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
619138502 (16319) Tody
»

Bitcoin naskakuje rekord (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25248393 (35912) kakob
»

Konec slovenskega kripto start-upa Cofound.it (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6018195 (11186) Vazelin

Več podobnih tem