» »

Kripto začetek

Kripto začetek

«
1
2 3

KriptoRookie ::

En lep pozdrav!

Imam nekaj "odvečnih" sredstev za investirati, pa se mi zdijo kripto valute ena od zanimivih variant, vendar ne vem kako začeti. Kje in kako odpreti trgovalni račun, kaj vse potrebujem, kako velika ovira je dejstvo, da nisem najbolj "tech savvy" oseba? Če mi lahko morda kdo da kakšen nasvet ali me usmeri tja, kjer ga je mogoče dobiti. Hvala.

kakob ::

KriptoRookie je izjavil:

pa se mi zdijo kripto valute ena od zanimivih variant


Zakaj?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

KriptoRookie ::

Zakaj pa ne? A mantra o razpršenosti investicij in polaganjau jajc v različne košare ne velja več?

Bellzmet ::

Še velja. Samo kripto nikoli ni spadal pod pametno opcijo za razprševanje naložb. Gre bolj v sekcijo lota in kazinojev.

KriptoRookie ::

No, saj, ampak če je razpršenost sredstev popolna potem en delček odpade tudi na visoko rizične naložbe kakršne praviš, da je kripto.

saule ::

Bellzmet je izjavil:

Še velja. Samo kripto nikoli ni spadal pod pametno opcijo za razprševanje naložb. Gre bolj v sekcijo lota in kazinojev.


Kar je seveda zelo subjektivna ocena.

Objektivna pa, da v kolikor vlagaš pod istimi pogoji kot v vrednostne papirje imaš donose, ki so na ostalih trgih nepredstavljivi.

jype ::

saule je izjavil:

Objektivna pa, da v kolikor vlagaš pod istimi pogoji kot v vrednostne papirje imaš donose, ki so na ostalih trgih nepredstavljivi.
Pa izgube tudi.

saule ::

jype je izjavil:

saule je izjavil:

Objektivna pa, da v kolikor vlagaš pod istimi pogoji kot v vrednostne papirje imaš donose, ki so na ostalih trgih nepredstavljivi.
Pa izgube tudi.


Na 10 let ne.

Če se greš pa gambling kot Bellzmet pa ampak to je pri vsaki stvari v življenju. Samo ne govorim o tem, govorim kot naložbo.

jype ::

saule je izjavil:

Na 10 let ne.
No, do zdaj je zgolj ena kriptovaluta tako stara in glede te se strinjam, da težko govoriš o izgubi na 10 let, glede na to da je bila cena pred 10 leti... $0, ker še ni bilo nobene borze, kjer bi jih lahko prodal, so donosi praktično neskončni.

saule ::

jype je izjavil:

saule je izjavil:

Na 10 let ne.
No, do zdaj je zgolj ena kriptovaluta tako stara in glede te se strinjam, da težko govoriš o izgubi na 10 let, glede na to da je bila cena pred 10 leti... $0, ker še ni bilo nobene borze, kjer bi jih lahko prodal, so donosi praktično neskončni.


Saj... ne vidim, da bi se karkoli spremenilo, da ne bi z podobno vrjetnostjo vrjel da bo v prihodnje vredna več kot je danes.

kakob ::

kakob je izjavil:

Zakaj?

KriptoRookie je izjavil:

Zakaj pa ne?


Literally the worst possible answer.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kow ::

Nisi "tech savvy" in ne razumes osnovnih ekonomskih konceptov. Vlagaj v svoje izobrazevanje.

Aquafriend ::

Bellzmet je izjavil:

Še velja. Samo kripto nikoli ni spadal pod pametno opcijo za razprševanje naložb. Gre bolj v sekcijo lota in kazinojev.


loto se ne bo nikoli masovno uporabljal, niti kazino ne. Neumno se mi zdi primerjat vecletno rast z igrami na sreco. Je pa res na krajsi rok zelo volatilno in gre lahko tako dol kot gor. Izogibaj pa se neznanim scam kovancem.

Zgodovina sprememb…

p0ki ::

Odpreš račun na Bitstampu, nakažeš gor € in kupiš BTC, ETH in malo XRP.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Vazelin ::

Kupuj nekaj med top20
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kakob ::

Vazelin je izjavil:

Kupuj nekaj med top20


Med top 20 je ~18 govna.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kow ::

Zdej me pa zanima, kaj poleg btc-ja, za kakoba ni govno...

kow ::

Tezos?

carota ::

KriptoRookie je izjavil:

Zakaj pa ne? A mantra o razpršenosti investicij in polaganjau jajc v različne košare ne velja več?

Warren Buffett svetuje nasprotno.

Vazelin ::

kow je izjavil:

Zdej me pa zanima, kaj poleg btc-ja, za kakoba ni govno...

Kakob stavi samo na btc in tezus.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

KriptoRookie ::

kakob je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kupuj nekaj med top20


Med top 20 je ~18 govna.


Samo to, kaj točno je govno in kaj zlato, nihče ne ve ali ne želi povedati, predvidevam.

kow ::

Saj ti je povedal. BTC in Tezos. Vse ostalo je zanj govno.

KriptoRookie ::

In kje je najbolje kupiti ta dva? Obstaja bistvena razlika med različnimi ponudniki? Lahko kupiš enostavno tako, da nakažeš evre na njihov račun? Kje je potem to shranjeno? Lahko kadarkoli pretvoriš nazaj v evre? Je treba od morebitnega dobička plačati davek?

kakob ::

KriptoRookie je izjavil:

In kje je najbolje kupiti ta dva? Obstaja bistvena razlika med različnimi ponudniki? Lahko kupiš enostavno tako, da nakažeš evre na njihov račun? Kje je potem to shranjeno? Lahko kadarkoli pretvoriš nazaj v evre? Je treba od morebitnega dobička plačati davek?


Ok, bom naredil platformo za take uporabnike.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

maco-maco ::

KriptoRookie je izjavil:

Samo to, kaj točno je govno in kaj zlato, nihče ne ve ali ne želi povedati, predvidevam.

Srečko je že davno to povedal.

Kaj?

FriK25 ::

Noben tu ti ne bo dobro svetoval, ker kot vidiš se glede "dobrih" coinov začne celi shitshow.
Naredi research vzemi jih recimo 20-50 preberi whitepaper in vloži v projekte, ki so ti všeč in vidiš potencial.
Potem si določi % s katerim boš zadovoljen v določenem času in ne gledat stanja vsak dan, če ne boš ob živce :)
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

WizzardOfOZ ::

Če si za novo leto 2019 vložil v NEO kovanec 170€, imaš danes 350€.

Uporabnik ::

Če ne veš kako in kaj je najboje kupiti indexni "kripto sklad", predlagam iconomi platformo.

kamiKaZaA ::

Uporabnik je izjavil:

Če ne veš kako in kaj je najboje kupiti indexni "kripto sklad", predlagam iconomi platformo.

ICONOMI ukinja svoj žeton, investitorji se počutijo ogoljufane
https://kriptoreporter.com/iconomi-ukin...

Direktor podjetja ICONOMI, Tim M. Žagar, je 27. septembra na blogu objavil novico, da se v podjetju obetajo temeljite spremembe...

@KriptoRookie - izogibaj se slovenskih projektov kot hudič križa, ker obstaja velika verjetnost, da gre za prevaro in se boš opekel. Spodaj sem ti dodal nekaj linkov v katere kovance ne investirat oz. sam se odloči in prevzemi tveganje.

RAZKRIVAMO: Ustanovitelja ICONOMI kupila hotel
Kot poroča revija Finance, sta ustanovitelja podjetja ICONOMI, Tim Mitja Žagar in Jani Valjavec, ena od novih lastnikov hotelskega dela projekta Šumi. Gre za gradbeni projekt v središču Ljubljane, ki bo obsegal hotelski in stanovanjski del.
https://kriptoreporter.com/razkrivamo-u...

....

https://kriptoreporter.com/razkrivamo-c...

....

RAZKRIVAMO: Xaurumovi prodajalci obljubljajo 200,000 odstotne donose
https://kriptoreporter.com/razkrivamo-x...

....
RAZKRIVAMO: Jure Ristič iz Xauruma v družbi piramidašev, ki jih preganja specializirano državno tožilstvo
https://kriptoreporter.com/razkrivamo-j...

....
Viberate, kje je denar?
https://kriptoreporter.com/viberate-kje...

Piramido CoinSpace je zgradil Slovenec Jernej “Jerry” Pleško
https://kriptoreporter.com/piramido-coi...

....

Luka Lah in njegova banda piramidašev
Luka Lah je svojih prvih pet minut slave doživel na posnetku podmladka SDS, ko je snifal kokain poleg poslanca Andreja Čuša. V kripto svetu pa je Luka Lah poznan kot eden od ključnih organizatorjev piramidnih shem Coinspace (SCOIN), Bereal Estate, Estatium.
https://kriptoreporter.com/luka-lah-in-...

....

kow ::

FriK25 je izjavil:

Noben tu ti ne bo dobro svetoval, ker kot vidiš se glede "dobrih" coinov začne celi shitshow.
Naredi research vzemi jih recimo 20-50 preberi whitepaper in vloži v projekte, ki so ti všeč in vidiš potencial.
Potem si določi % s katerim boš zadovoljen v določenem času in ne gledat stanja vsak dan, če ne boš ob živce :)


Ne klati neumnosti. Glede na vprasanja, ki jih postavlja, bo lazje bral kitajscino kot pa whitepaperje.

KriptoRookie ::

kakob je izjavil:

KriptoRookie je izjavil:

In kje je najbolje kupiti ta dva? Obstaja bistvena razlika med različnimi ponudniki? Lahko kupiš enostavno tako, da nakažeš evre na njihov račun? Kje je potem to shranjeno? Lahko kadarkoli pretvoriš nazaj v evre? Je treba od morebitnega dobička plačati davek?


Ok, bom naredil platformo za take uporabnike.

A to je še en sarkastičen odgovor več ali je dejansko kaj resnice na tem? Kje in kdaj bo konkretno na voljo?

Ostalim z dobronamernimi nasveti pa hvala, čeprav je še največ konkretno uporabnega prišlo po zs.

Zgodovina sprememb…

kakob ::

Ni sarkastičen. Do takrat pa upam da te ne nategnejo preveč po ZS.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Uporabnik ::

kamiKaZaA je izjavil:

Uporabnik je izjavil:

Če ne veš kako in kaj je najboje kupiti indexni "kripto sklad", predlagam iconomi platformo.

ICONOMI ukinja svoj žeton, investitorji se počutijo ogoljufane
https://kriptoreporter.com/iconomi-ukin...

Direktor podjetja ICONOMI, Tim M. Žagar, je 27. septembra na blogu objavil novico, da se v podjetju obetajo temeljite spremembe...



Se vidi, da nimš pojma kaj pišeš. Jaz sem prdlagal digitalni kripto portfelj na platformi iconomi in ne icn žetona. Če tega ne ločiš, je bolje, da ne pišeš.

xx23 ::

Začneš tako, da najprej daš 100 EUR na Bitstamp, razdeliš recimo na dva kovanca in čakaš in malo opazuješ. Je precej drugač gledat premike na borzah, ko maš dejansko neki not. Če ti uspe 1 mesec zdržat brez posegov, si že zmagal. Večina ob prvem dropu za 10 % zganja paniko ali pa misli, da bodo takoj prvi dan začeli s trejdanjem, ki bo prinesel dobiček. Oba scenarija prineseta 30 % do 50 % izgube precej hitro, če ne vstopiš ravno v obdobju hude rasti. Zato je pač en mali znesek 100 EUR ravno pravi. V tem enem mesecu pa se sproti malo poučiš o raznih kovancih in greš pol naprej, če te ne zapusti zanimanje.

FormerUser ::

Jaz sem tudi na začetku svoje prve avanture v kripto svet. Lahko ti svetujem, da si najprej preberi kakšen članek o osnovah, na netu, ali pa v kakšni niti na tem forumu, potem pa se kar prijavi na kakšno kripto stran in se malo razglej naokoli. Meni osebno se je zdel najbolj user friendly Kraken, kjer lahko od registracije do možnosti nakazila denarja, prideš v uri ali dveh, ne rabiš slik/kod/dvojnih verifikacij, kot denimo na Bitstampu, in so vsi koraki enostavno in razumljivo razloženi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Vazelin ::

Sedaj tudi za kraken rabiš sliko
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FormerUser ::

Za Tier 2, kjer lahko polagaš do 2.000 USD očitno ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Vazelin ::

Kraken je kul drugače ja (razen mizernega delovanja ob kakih špicah). Ima bolj izbrane coine. Večinoma so med TOP, nima na stotine shitcoinov.

Jaz kot začetnik bi imo vsaj 40% vložka dal v BTC.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FormerUser ::

Kot rečeno, Kraken me je impresioniral zaradi svoje enostavnosti, ki je za nas, tehno trotle, kar prednost. Kako se bo obnesel ob samem trgovanju, bomo pa šele videli.

Me pa zanima, kaj konkretno misliš z "mizernim delovanjem ob špicah"? Ali se evri v coine ne pretvarjajo avtomatično, moraš čakati in se lahko zgodi, da ti ugodna cena medtem uide?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Vazelin ::

Problem je bil, ker je kraken skoraj vedno pokleknil, ko je prišlo do navala (recimo ko je LTC plezal noro proti 300ici in podobno). Shitty performance imo. Saj nekaj so kao popravljali in delali na performancu, ampak to se bo videlo šele, ko bo spet naval. Jaz imam kraken kot svojo primarno borzo. Nekaj imam sicer še na kucoin, tezuse na tezbox denarnici. To je to.

Sicer pa dobrodošla v kriptu, Hipatija;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kamiKaZaA ::

Uporabnik je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Uporabnik je izjavil:

Če ne veš kako in kaj je najboje kupiti indexni "kripto sklad", predlagam iconomi platformo.

ICONOMI ukinja svoj žeton, investitorji se počutijo ogoljufane
https://kriptoreporter.com/iconomi-ukin...

Direktor podjetja ICONOMI, Tim M. Žagar, je 27. septembra na blogu objavil novico, da se v podjetju obetajo temeljite spremembe...



Se vidi, da nimš pojma kaj pišeš. Jaz sem prdlagal digitalni kripto portfelj na platformi iconomi in ne icn žetona. Če tega ne ločiš, je bolje, da ne pišeš.

Jaz gledam tak, enkrat lopovi, vedno lopovi oz. če so prej z žetoni okradli investitorje, bodo sedaj še z kakšnim drugim imenom. In jaz kjerkoli bom videl "zmes besedo Iconomi" se tega nebom dotikal, kaj šele da bi kaj investiral. Ker investirti v njih ne moreš, lahko samo doniraš.

Vazelin ::

Zakaj bi se kdo sploh še dotikal iconomija in projektov iz tistega teama?
Želim jim uspešno gradnjo hotela:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kamiKaZaA ::

KriptoRookie je izjavil:


Ostalim z dobronamernimi nasveti pa hvala, čeprav je še največ konkretno uporabnega prišlo po zs.

Si se tudi sam vprašal zakaj si dobil ZS in ta isti uporabnik ni to javno objavil??

Če se ti tu ni vklopil alarm, potem si tudi zaslužiš, da te bo nekdo prevaral in cuknil denar od tebe, brez da bi kaj nazaj dobil. Zakaj ti to pišem? Ker si na forumu, kjer se vse odprto piše in potem o tem debatira. Če pa je nekoga strah debat oz. da bi drugi ugotovili, da gre za prevaro, pa potem taki rajši to pošljejo preko ZSl, ker tam nemoreš debatirat in lahko gredo prevare gladko skozi, sploh, ker prevaranti znajo vse skupaj lepo zapakirat in naiven folk prepričat.

jype ::

Vazelin je izjavil:

Problem je bil, ker je kraken skoraj vedno pokleknil, ko je prišlo do navala
Drži, ampak če zgolj kupuješ za enak znesek vsak mesec, se te to pretežno ne tiče.

Cubaka ::

KriptoRookie je izjavil:

En lep pozdrav!

Imam nekaj "odvečnih" sredstev za investirati, pa se mi zdijo kripto valute ena od zanimivih variant, vendar ne vem kako začeti. Kje in kako odpreti trgovalni račun, kaj vse potrebujem, kako velika ovira je dejstvo, da nisem najbolj "tech savvy" oseba? Če mi lahko morda kdo da kakšen nasvet ali me usmeri tja, kjer ga je mogoče dobiti. Hvala.

Racun odpri pri bitstamp ali coinbase. Mogoce tudi Kraken. To so sveta trojica za začetnike, vse ostalo je bolj risky. Ker se ne spoznaš na sceno pa ti svetujem nakup 50% ETH 30% BTC in 20% mmogoče kak legit projekt z manjšim marketcapom kot je Tezos (XTZ) ali Cardano (ADA). Rippla js ne bi vohal, ker mi je koncept totalno nesmiseln, majo pa dobr marketing kar je, če te ne zanima tehnologija, tudi dobičkonosno. Izogibaj se EOSa in TRONa ker sta cancer.

Drugače je zdejle idealn čas za nakup, čeprav te ravno zdaj vsi svarijo da je vse skupaj nateg. Ravno to je čas za akumulacijo. Time horizon za holdat je (verjetno) nekje 2-3 leta za lovljenje parabole, kot je bila konec leta 2017.

Vazelin ::

Zakaj the fuck bi imel account na coinbase, kraken in še na bitstamp? to rabiš en od teh, da hendlaš fiat.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

neverlucky ::

Saj je mislil enega od teh :)

Vazelin ::

Pa res. my mistake :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

MoonSoon ::

avto ali kripto-od pleha nimam nič.
Kaj se dogaja z IOTO? Kup partnerstev, pa nobene spremembe zaenkrat.Long term coin?

neverlucky ::

Za Ioto sem mislil, da bo bolj aktualna in da se bo tudi bolj poznalo na ceni. Ogromno partnerstev z velikimi podjetji, zdaj zadnje tedne razlagajo delovanje svojega Qubica, samo nič od tega se ne pozna na ceni. :/
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cofound.it / ICONOMI (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
619138512 (16329) Tody
»

Bitcoin naskakuje rekord (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25248440 (35959) kakob
»

Konec slovenskega kripto start-upa Cofound.it (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6018197 (11188) Vazelin

Več podobnih tem