» »

Google račun in "disposable online sms"/začasna sim

Google račun in "disposable online sms"/začasna sim

JocJOC ::

Za študijske potrebe bi mi zelo prav prišel google račun, da lahko s kolegi sočasno urejamo google dokumente ipd.
Za ostalo ga ne rabim. Pa dobro, če je že treba vnesem vse podatke izmišljene, za mobilno številko ob registraciji pa ne vem kaj narediti. Brez nje se računa odpreti ne da.

Možnosti, ki sem se jih spomnil:
- predplačniška sim kartica (najcenejša)
- razne te "online disposable sms storitve" - tule primer ene: https://receive-smss.com/sms/3364463421...

Slednje so pač zastonj, zato sem jih najprej probal. Gre za to, da ti na spletnih straneh ponudijo nekaj številk, ki jih uporabiš ob registraciji, prejet potrditveni sms pa se takoj izpiše na tej spletni strani. Glede na javnost smsov logišno po uspešni (če ti uspe) registraciji številko odstraniš iz google računa. Problem je le, ker ti vse te ponujene številke google gladko zavrača, saj so bile že vse prevečkrat za isti namen uporabljene. Ampak ajde, recimo da imaš srečo in ti eno potegne.

Za obe opciji pa imam vprašanje. Ker gre pri obeh za začasno številko, jo imaš le ob registraciji. Kok pogosto, tisti ki imate prakso s temi google računi in potrditvenimi varnostnimi smsi, google zahteva razna taka preverjanja preko smsa? Drugje vem da se rado zgodi, da ob sprembi lokacije/naprave/IPja kakšna stran preventivno zahteva sms potrditev. V takem primeru so te začasne številke smotane, ker bi moral vedno znova novo pridobiti.
Poleg tega, s temi začasnimi in javnimi številkami, so kakšne možnosti zlorabe? (tudi če po registraciji številko takoj odstraniš iz računa)

Tnx za nasvete. Sem sigurn, da je še kdo študiral možne finte :D

veduvedu ::

2€ hot sim

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

JocJOC ::

hvala za idejo. To sim se aktivira in lahko prejema smse brez polnjenja? In če prav gledam je aktivna 90dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JocJOC ()

veduvedu ::

Točno tako. Daš not sim in je aktivna za dohodne klice. Odhodnih ne moreš delati ker nimaš stanja.
90 dni je aktivna kot normalna sim, potem pa se zaklene za odhodne klice. Uporabna je okoli 6 mesecov, kar ni preveč za kakšne eksperimente po tinderju.

louser ::

Se prijaviš z obstoječim računom epošte od drugega ponudnika, kasneje zahtevaš izbris podatkov od Googla.

JocJOC ::

No, sem probal ta HOT SIM. In ni šlo.
Problem: en star FB account želim zapreti, račun je brez mobilne številke in zdej če hočem not pridt, moram najprej skozi začetne fb strani, kjer potrdiš identiteto. Torej si ven zaklenjen. Sem tam vpisal številko s te HOT SIM kartice (kartica je aktivirana, preizkušeno dela), a mi FB odpiše, da te številke ni možno uporabiti. Hah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54711283905 (47) dejanslo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586666 (6134) Jerry000
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440906 (17252) VrtniPalcek
»

SIM/paket brez narocnine ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
245759 (2790) XS!D3

Več podobnih tem