» »

Pinterest gre na borzo

Pinterest gre na borzo

Slo-Tech - Pinterest je naslednje v vrsti družbenih omrežij, ki se pripravlja na borzni debi. Podjetje je v petek ameriški agenciji za trg vrednostnih papirjev (SEC) oddalo dokumentacijo za začetek javne ponudbe delnic (IPO) in izdalo prospekt. S tem se pridržuje Uberju, Lyftu in Slacku kot največjim tehnološkim velikanom, ki bodo IPO izpeljali letos. Podjetje, ki je lani ustvarilo 756 milijonov dolarjev prihodkov (predlani 473 milijonov dolarjev), še vedno posluje z izgubo, ki pa se znižuje. Lanska izguba je znašala 63 milijonov dolarjev, zadnje četrtletje pa je bilo že pozitivno.

Pinterest, ki se izogiba oznaki družbeno omrežje in tega termina ne uporablja nikjer v prospektu, se raje označuje kot orodje za storilnost (productivity tool) s poudarkom na medijih (media-rich utility). Podjetje ima 265 milijonov aktivnih uporabnikov. Za primerjavo: Twitter jih ima 321 milijonov, Facebook pa 2,3 milijarde. To pomeni, da ustvari 3,14 dolarja letnega prihodka na uporabnika, kar je precej manj od na primer Facebooka, ki ustvari 25 dolarjev na uporabnika. Precejšnja razlika obstaja med ameriškim uporabnikom, od katerega Pinterest ustvari 9 dolarjev, in mednarodnim, s katerim dobi 0,25 dolarja. Pinterest ima tudi zanimivo strukturo uporabnikov - 80 odstotkov je žensk v starostih 18-64, ki imajo otroke. Pinterest torej uporabljajo mame.

Trenutno vrednotenja Pinteresta je 12 milijard dolarjev. Ni še znano, koliko svežega kapitala bodo iskali in po kakšni ceni bodo prodajali delnice. Postavili so zgornjo mejo 100 milijonov dolarjev.

21 komentarjev

#000000 ::

12 miljard, pa kdo to sploh uporablja ? oz za kaj je sploh koristen, razen da vsaka slikca odpre en link, na drugi strani pa vedno ni nujno da je vsebina zaradi katere si kliknil na sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

carota ::

#000000 je izjavil:

12 miljard, pa kdo to sploh uporablja ? oz za kaj je sploh koristen, razen da vsaka slikca odpre en link, na drugi strani pa vedno ni nujno da je vsebina zaradi katere si kliknil na sliko.

Normalno, da ne veva nič o tem, saj to je platforma za mame - piše v novici.

smrko ::

Res bolan svet, v katerem je kup serverjev, na katere zdolgočasene gospodinje obešajo fotke svojih pudljev, vreden več kot marsikatero podjetje, ki dejansko izdeluje kaj uporabnega, če ne celo koristnega

Elysium ::

smrko je izjavil:

Res bolan svet, v katerem je kup serverjev, na katere zdolgočasene gospodinje obešajo fotke svojih pudljev, vreden več kot marsikatero podjetje, ki dejansko izdeluje kaj uporabnega, če ne celo koristnega

Ce si malo iznajdljiv, potem lahko to orodje "za gospodinje" uporabljas v povsem koristne namene. Npr. za slikovni Favorites, kar se mi zdi veliko bolj pregledno kot pa ce imas samo seznam linkov ali pa kaj podobnega kot je InstaPaper, Getpocket in podobno. Sploh te pa nihce ne sili, da objavljas te svoje Favorites javno, ker imas lahko nastavljeno na povsem Private.

_0\WA6m7Uzc ::

Elysium je izjavil:

smrko je izjavil:

Res bolan svet, v katerem je kup serverjev, na katere zdolgočasene gospodinje obešajo fotke svojih pudljev, vreden več kot marsikatero podjetje, ki dejansko izdeluje kaj uporabnega, če ne celo koristnega

Ce si malo iznajdljiv, potem lahko to orodje "za gospodinje" uporabljas v povsem koristne namene. Npr. za slikovni Favorites, kar se mi zdi veliko bolj pregledno kot pa ce imas samo seznam linkov ali pa kaj podobnega kot je InstaPaper, Getpocket in podobno. Sploh te pa nihce ne sili, da objavljas te svoje Favorites javno, ker imas lahko nastavljeno na povsem Private.


Mislim, da je private malo zavajujoce..,

You grant Pinterest and our users a non-exclusive, royalty-free, transferable, sublicensable, worldwide license to use, store, display, reproduce, save, modify, create derivative works, perform, and distribute your User Content on Pinterest solely for the purposes of operating, developing, providing, and using Pinterest


Following termination or deactivation of your account, or if you remove any User Content from Pinterest, we may keep your User Content for a reasonable period of time for backup, archival, or audit purposes. Pinterest and its users may retain and continue to use, store, display, reproduce, re-pin, modify, create derivative works, perform, and distribute any of your User Content that other users have stored or shared on Pinterest.


Samo omenim, da ne bi kdaj kasneje bolelo... je pa res, da je tole zgoraj precej manj protiuporabnisko nastrojeno, kot google in facebook, po drugi strani pa lahko agreement spremenijo.

saule ::

smrko je izjavil:

Res bolan svet, v katerem je kup serverjev, na katere zdolgočasene gospodinje obešajo fotke svojih pudljev, vreden več kot marsikatero podjetje, ki dejansko izdeluje kaj uporabnega, če ne celo koristnega


Ne vem sicer na katera podjetja ciljaš ampak če te "koristne" stvari po nekaj mesecih končajo na smetišču je tako podjetje zame za zapret, narcisi na čelu tega podjetja pa za v zapor. Tega človeštvo ne rabi ampak je samo zmanipulirano v to da kupuje crap, da se bolje počuti. Sem bi jaz dal recimo večino avtomobilske industrije, precej petrokemične, dober del farmacije,..

darkolord ::

saule: v nasprotju s Pinterest, al kako?

poweroff ::

Drugače je pri Pinterestu tudi Jure Leskovec zraven.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

slovenčeki s svojim bebastim moralizmom že v nizkem štartu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

starfotr ::

Vse, kar gre na borzo je slabo.

Primer:

saule ::

darkolord je izjavil:

saule: v nasprotju s Pinterest, al kako?


To nisem rekel.

smrko ::

Pa napisal sem: ...če ne celo koristno

S tem nisem mislil na iphone in bmw ampak tisoče stvari, brez katerih gremo pa res lahko nazaj v jame, a ne?

Grunt, če si s svojim komentarjem ciljal name, me nisi niti najmanj prizadel, če se tebi zdi histerija okoli 'družabnega' sranja in oglaševalske indrustrije skurbane z njim v redu, tudi prav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smrko ()

gruntfürmich ::

ne mislim te prizadeti, samo opozarjam na neumnosti ki jih pišeš.
zdi se mi ne u redu, ampak kdo sem jaz da bom solil pamet drugim in jim pravil kaj naj počnejo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

zdi se mi ne u redu, ampak kdo sem jaz da bom solil pamet drugim in jim pravil kaj naj počnejo...
Na tem forumu ne počneš drugega kot to, zdaj pa nenadoma zasuk?

smrko ::

Še zadnja replika: preberi še enkrat moj komentar, ki izraža le moje mnenje in s katerim ne solim pameti drugim in jim pravim, kaj naj počnejo, kot trdiš

Forumi so v sami osnovi 'orodje' za izražanje mnenj, kdo od naju pa soli pamet je pa itak jasno

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zdi se mi ne u redu, ampak kdo sem jaz da bom solil pamet drugim in jim pravil kaj naj počnejo...
Na tem forumu ne počneš drugega kot to, zdaj pa nenadoma zasuk?

speti si zamenjal vloge, ti upravljalec tujih življenj...

smrko je izjavil:

Forumi so v sami osnovi 'orodje' za izražanje mnenj
kaj pa delam jaz?
in zakaj naj tvoje mnenje ne bi solilo pameti drugim, recimo 'zdolgočasenim gospodinjam'?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

"Pinterest gre na borzo"
Zakaj?

thetech ::

Pinterest je super za generiranje prometa... Jaz na več blogov vsak dan dobim lep kos prometa, ki tudi konvertira. Vsekakor super platforma, če veš kako postopati..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

ZigaZiga ::

Elysium je izjavil:


Ce si malo iznajdljiv, potem lahko to orodje "za gospodinje" uporabljas v povsem koristne namene. Npr. za slikovni Favorites, kar se mi zdi veliko bolj pregledno kot pa ce imas samo seznam linkov ali pa kaj podobnega kot je InstaPaper, Getpocket in podobno.

Saj Pocket čisto lepo prikazuje slike ... V seznamu in vsako posebej.

680x0 ::

Glugy je izjavil:

"Pinterest gre na borzo"
Zakaj?


Zato, da bodo lahko VCji in zaposleni izstopili iz lastništva in pobrali dobičke v trenutku, ko je podjetje največ vredno.

mikhail ::

#000000 je izjavil:

12 miljard, pa kdo to sploh uporablja ? oz za kaj je sploh koristen, razen da vsaka slikca odpre en link, na drugi strani pa vedno ni nujno da je vsebina zaradi katere si kliknil na sliko.

njegova uporabnost je predvsem za iskanje slik in online resource-ov po kategorijah in podobnosti in možnost ustvarjanja zbirk do katerih lahko dostopaš remote.
research za dizajnerje (web, grafika, interier, industrial) se da zelo dobro delat z pinterestom.
zato ga jaz uporabljam. zakaj ga uporablja ostalih 12 milijard pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med družbenimi omrežji Redditovi uporabniki vredni najmanj

Oddelek: Novice / Ostale najave
165430 (3214) kow
»

Dropbox gre na borzo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95750 (3842) neznanko
»

Snap začel kotirati z več kot 45-odstotno rastjo

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
299194 (7062) bobby
»

Facebook kar potrojil dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
55090 (4141) MIHAc27
»

Facebook presenetil z velikim dobičkom, delnica v nebo

Oddelek: Novice / Rezultati
2810220 (7775) Lion29

Več podobnih tem