» »

Učenje programiranja

Učenje programiranja

PreviousUser ::

Nisem končal FRI-ja, pa vseeno... Zanima me, ali ste programerji tu gor vsi šolani na faksu, ali ste kako drugače prišli do tega znanja.

Rad bi se tega naučil, pa ne vem, kje začeti...

jype ::

Nismo. Jaz sem na FRI zgolj predaval, učil se nisem :)

DePalmo ::

Imaš dostop do interneta in ogromno tutorialov. Imaš hkrati tudi analize trenutno najbolj popularnih programskih jezikov in nato tudi najbolje plačanih služb. In se lahko na podlagi tega odločiš kaj se boš učil. Če pa iščeš kakšna bolj specifična znanja (naprimer CNC), boš pa potreboval malo več kot par tutorialov na internetu.

Jaz sem samouk. So me v srednji učili programirat v Basicu, programskem jeziku ki je bil že takrat ene 10 let mrtev ... Zato sem sem sam začel učiti in nato dopolnjevati svoje znanje.

Invictus ::

Najprej najdi jezik, ki ti je všeč, potem pa guglaj tečaje for Beginners...

Udemy jih ima cel kup za cirka 15 EUR.

Potem imaš pa še w3schools, in še cel kup drugega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

GupeM ::

jype je izjavil:

Nismo. Jaz sem na FRI zgolj predaval, učil se nisem :)

Zato pa imamo zadnje čase toliko poročil o nezavarovanih/slabo zavarovanih spletnih straneh.

jype ::

GupeM je izjavil:

Zato pa imamo zadnje čase toliko poročil o nezavarovanih/slabo zavarovanih spletnih straneh.
Mhm, FRIjevci so vsekakor največji šalabajzerji v industriji.

d3m1g0d ::

Kako hitro se znate skregati. jype pa bi tudi težko dal bolj neuporaben odgovor. Verjetno je predaval sociologijo, da toliko ve.

Jaz bi svetoval, da si kupiš kako kvalitetno knjigo na temo jezika, ki te zanima. O'reilly je ena boljših založb na to temo. Potem pa se po mojem mnenju najbolje naučiš, če se lotiš nekega konkretnega projekta, ki ti bo tudi v življenju koristil. Npr. da sem se naučil JS, sem v Node.JS-ju napisal sistem, ki mi je v kombinaciji z Raspberryjem odpiral garažna vrata itd. Predvsem si priskrbi kvalitetno in ažurno literaturo.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Spxy ::

d3m1g0d je izjavil:

Kako hitro se znate skregati. jype pa bi tudi težko dal bolj neuporaben odgovor. Verjetno je predaval sociologijo, da toliko ve.

Jaz bi svetoval, da si kupiš kako kvalitetno knjigo na temo jezika, ki te zanima. O'reilly je ena boljših založb na to temo. Potem pa se po mojem mnenju najbolje naučiš, če se lotiš nekega konkretnega projekta, ki ti bo tudi v življenju koristil. Npr. da sem se naučil JS, sem v Node.JS-ju napisal sistem, ki mi je v kombinaciji z Raspberryjem odpiral garažna vrata itd. Predvsem si priskrbi kvalitetno in ažurno literaturo.


This. Veliko literature, pa tudi raznih course-ov je outdatanih saj se standardi precej hitro spreminjajo. Če poveš kaj konkretno bi se rad naučil bi ti znali bolj svetovati.

link_up ::

azurno literaturo? ja, ker je danes memcpy cisto nekaj drugega...

Zacni na zacetku in pri lazjih stvareh (c++, java, pascal). Ko bos to razumel presaljtaj na ANSI C. Python in ostalo saro imej za sproti.
Isces predvsem treniranje logicnega razmisljanja, ki ti prav pride pri programiranju...torej cause/effect princip. Ko bos to osvojil, bos znal vse.

pa najdi kaksen dober ide, da ti bo pomagal pri ukazih.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

louser ::

d3m1g0d je izjavil:

Kako hitro se znate skregati. jype pa bi tudi težko dal bolj neuporaben odgovor. Verjetno je predaval sociologijo, da toliko ve.

Jaz bi svetoval, da si kupiš kako kvalitetno knjigo na temo jezika, ki te zanima. O'reilly je ena boljših založb na to temo. Potem pa se po mojem mnenju najbolje naučiš, če se lotiš nekega konkretnega projekta, ki ti bo tudi v življenju koristil. Npr. da sem se naučil JS, sem v Node.JS-ju napisal sistem, ki mi je v kombinaciji z Raspberryjem odpiral garažna vrata itd. Predvsem si priskrbi kvalitetno in ažurno literaturo.

Imamo kaj več predlogov za pisano besedo?
Trenutno imam ogromno časa, a nimam dostopa do računala/bi raje bral.

d3m1g0d ::

link_up je izjavil:

azurno literaturo? ja, ker je danes memcpy cisto nekaj drugega...

Zacni na zacetku in pri lazjih stvareh (c++, java, pascal). Ko bos to razumel presaljtaj na ANSI C. Python in ostalo saro imej za sproti.
Isces predvsem treniranje logicnega razmisljanja, ki ti prav pride pri programiranju...torej cause/effect princip. Ko bos to osvojil, bos znal vse.

pa najdi kaksen dober ide, da ti bo pomagal pri ukazih.

C++ je za začetnike precej težji. Začni raje s C, potem C++, vmes pa še python in/ali JavaScript.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

grandhaven ::

na Humble bundlu imaš trenutno en kup knjig na temo web programiranja od O'Reilly-ja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AI avtomatizirano "hackanje"

Oddelek: Informacijska varnost
51383 (903) prowb
»

C in C++ začetnik

Oddelek: Programiranje
172708 (1374) japol
»

PHP kvaliteten tutorial/knjiga

Oddelek: Programiranje
182008 (1653) Gandalfar
»

php trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
71050 (858) tec
»

IT knjige. a jih berete?

Oddelek: Loža
111268 (1065) Mercier

Več podobnih tem