» »

C in C++ začetnik

C in C++ začetnik

MorsUltima ::

Zdravo, zanima me kakšna literatura/dobra spletna stran za učenje oziroma pomoč pri programskih jezikih. Na faksu imamo predmet kjer se ju učimo in zaenkrat mi je zneslo s pomočjo googla, ampak predmet imamo po 4 ure naenkrat in tekom predavanja si čisto vse težje zapomnim, pri programiranju pa vidim da moraš imeti stvari kar naštudirane.
Lp

amacar ::

Če bi znal še malo pogledati bi našel tole temo, ki je na vrhu kategorije: [C++] Povezave

FX6300B ::

jaz bi ti predlagal da najprej začneš z c-jem (če še nimaš izkušenj, ker ni objektnega programiranja..), jaz sem pred parimi leti delal po tejle spletni strani je kar ok razloženo v slovenščini,
May the force be with you!

MorsUltima ::

amacar povezave sem že pregledal preden sem odprl temo ampak to bi našel z googlom ;)

FX hvala, za začetek bo, začeli smo s C-jem

Zgodovina sprememb…

Gyro ::

Dober zacetek je tudi aplikacija sololearn (razlicni programski jeziki)

Rias Gremory ::

Virov za učenje je ko dreka.

https://www.google.si/
https://github.com/vhf/free-programming...
http://programming-motherfucker.com/

Knjige za C:

  • The C Programming Language by Brian Kernighan and Dennis Ritchie

  • O'Reilly - Practical C Programming

  • C Programming: A Modern Approach by K. N. King

  • Beej's Guide to Network Programming by Brian "Beej Jorgensen" Hall



Vse je v angleščini. V kolikor ti predstavlja probleme ti priporočam, da jo nadgradiš.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

japol ::

- Kako in kje pisati kodo, da bo okenski program (forma) in da bo delovala na vseh OS? Kolikor mi je znano:
#include <windows.h>
to ni crossplatform a je tako?
- Kje pišete in zakaj? DEVC++, Code::Blocks,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

BivšiUser2 ::

Napisati moraš lastno knjižnico, ki bo vsebovala vse kar vsebuje Windows.h, ter jo vključiti v program. Na List of platform-independent GUI libraries @ Wikipedia imaš seznam platformsko neodvisnih knjižnic, tako, da ni potrebe po lastni knjižnici. Glede IDE-ja pa priporočam CB. DEVC++ je obsolete, nevem zakaj še sploh živi ta krš, več tukaj http://www.cplusplus.com/forum/articles.... Zna pa biti njegov naslednik wxDev-C++ boljši.
/offtopic
opa. nism vedel, da ima s-t formatiranje še za wikipedijo
/ontopic
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

japol ::

Se pravi da je najbolje potem Java oz. Qt?
Iščem eno in najboljšo rešitev, ne pa da je potrebno še drugje odpirat napisan program, pa pretvarjat,... Mono in podobno. Pa še se zgodi da ne dela, ni tega in onega,...

BivšiUser2 ::

C#, Java in Python. Če hočeš iz nule pisat java ali python (s tem, da potem potrebuješ razne JarToExe in py2exe converterje za poganjanje na Oknih brez dodatnih development kitov. Lahko pa sedaj napišeš aplikacijo v C# in počakaš, da M$ do konca odpre .NET kodo, da bo zadeve lahko poganjal, še na drugih sistemih, ki niso Windows. Sam sem izbral C#, javo pa uporabljam samo za faks.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

japol ::

Super, hvala. Ker tudi sam sem na C#. Sem mislil iti na C/C++. Bom raje še malo počakal.

technolog ::

Najbolje je GTK+ za graficne vmesnike, ce uporabljas C, C++ al pa Python. Tud Java (OpenJDK) uporablja GTK+ v ozadju.

Deluje na vseh treh glavnih operacijskih sistemih in podpira HiDPI.

Zgodovina sprememb…

smoke ::

BivšiUser2 je izjavil:

Lahko pa sedaj napišeš aplikacijo v C# in počakaš, da M$ do konca odpre .NET kodo, da bo zadeve lahko poganjal, še na drugih sistemih, ki niso Windows.


Odličen nasvet, ni kaj. Kot, da ni dovolj hudo že, če uporabiš framework, ki trenutno podpira več sistemov, ti bi pa kar Microsoftu zaupal, da bo portal WPF na OSX in Linux, ter da bo zanesljivo delalo?

japol, Qt in C++ se dobro obnese na več platformah, tako da, če ti ni problem uporabit C++, je Qt solidna izbira. Če se pa že kaj zalomi, je pa celoten framework opensource in lahko načeloma sam popraviš, ker je koda kar berljiva.

LP

technolog ::

Qtja ne smeš uporabljat v komercialne namene, razen seveda če mastno plačaš, zato je overall slaba naložba v znanje.

Randomness ::

technolog je izjavil:

Qtja ne smeš uporabljat v komercialne namene, razen seveda če mastno plačaš
Ne bo čisto držalo, večji del Qtja lahko uporabljaš pod LGPL ali GPL licenco zastonj tudi v komercialne namene.

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Meni je bila ta knjiga zelo všeč: Sams Teach Yourself C++ in 21 Days
Sem pa imel predznanje (C, assembler, osnove objektno orientiranega programiranja), vseeno se ti splača pogledat.

https://www.amazon.com/Sams-Teach-Yours...

technolog je izjavil:

Qtja ne smeš uporabljat v komercialne namene, razen seveda če mastno plačaš, zato je overall slaba naložba v znanje.


Tukaj pa niti ena trditev ne drži. Lahko ga uporabljaš in je dobra naložba.

Aja pa še to. Programiranje zgleda danes tako, da imaš zraven vedno pripravljen google. Včasih so imeli knjigo oz. knjige. Tudi, ko si že dober. Razlika je le v tem, da takrat bolje veš kaj iskati.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Qt definitivno, ce hoces da stvari zgledajo in se obnasajo v redu na vseh platformah.

japol ::

Iščem da lahko preidem s C#, pa da program deluje na windowsih, linuxu, iosu. Pa da forma izgleda. Da ne rabim nekih kompajlerjev, itd.
Se pravi kaj vse potrebjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[C++] Povezave

Oddelek: Programiranje
3859490 (3867) Karlos
»

Nadgradnja znanja v programiranju - kaj, kako

Oddelek: Programiranje
173475 (1521) 2f4u
»

Programski jezik za vse operacijske sisteme (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7215283 (12607) Grumf
»

C++ vs. C (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766590 (5581) rokpok
»

katero knjigo za javo kupit?

Oddelek: Programiranje
7981 (863) berti

Več podobnih tem