» »

Gume 2019

Gume 2019

«
1
2

pSP 3004 ::

Ima kdo izkušnje (NEXEN, KUMHO, TOYO) letne pnevmatike ?? . Katere priporočate.
Večina moje vožnje 70% AC - Dnevno 110Km
Koliko dejansko naredite z njimi - km, poraba ...

16"c
TOYO PROXES CF2
KUMHO KH27
NEXEN N BLUE ECO XL
NEXEN N BLUE HD PLUS

Hvala

Anney ::

Sam bom letos nataknil gor Nokian WetProof, mogoče PowerProof. (205/50r17)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

gansta ::

Kje najcenej kupiti in zmontirati 18'' Goodyear F1 Eagle Assymetric 5 v lj ?

dottor ::

A ADAC še ni dal test letnih gum ven za letos? Tudi sam sem pred menjavo. Na enem od avtov imam že sedaj Continental ContiPremiumContact 5, sedaj iščem kej cenovno cenejšega in nič slabšega za svoj avto, saj ga uporabljam po večini le za lokalno vožnjo. Ob nakupu le-tega so ble gor nove kitjaske gume (Infinity nekaj nekaj) in po enem letu jih skoraj ni več...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

gansta ::

Hehe, vsak objavljen test ima drugačne rezultate :)

Anney ::

Malo se razlikuje na različne dimenzije pnevmatik, neko črto potegneš(sumasumaro) pa je. ;)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

dottor ::

Anney je izjavil:

Adac test: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/t...
Sommerreifen 185/65 R 15 H
https://www.adac.de/infotestrat/tests/r...


Hvala. Po teh testih je Goodyear nekako zlato razmerje med kilometrino in zavorno potjo, za male avte pa Bridgestone. Recimo tole Turanza T005 ki je testirana je pri nas že cca. 55EUR/gumi kar ni tako slabo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Anney ::

Gledaj še Nokian (Wetproof ali Powerproof, nova guma od Nokian), zelo dobre razmere na mokri podlagi, razmeroma dobra cena, na suhi podlagi so tako ali tako vse tam tam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

dottor ::

Malo me skrbi kilometrina, ki je najslabša od vseh.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Anney ::

Meni je bolj pomembno, da mi guma dela na mokrem, sem imel določene izkušnje na avtocesti, 40k km niti ni tako malo za cca 3-4leta, odvisno koliko delaš na leto.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ttommy ::

Sam sem za svojega nabavil te:
https://www.enaa.com/oddelki/mojAvto/iz...
Gamer

Old Spice ::

Eno vprašanje. Če imam v homologaciji zapisano, da lahko dam gor gume 195/45 R16 84T, ali lahko dam na avto gume 84H oz. 84V? Razlog je enostaven - ne najdem niti nekih gum, ki bi bile 84T.

free_rider ::

let me google that for you

Tire code @ Wikipedia



84T pomeni da gumo obremeniš do max 500 kg in voziš max 190 km/h

H -> 210 km/h
V -> 240 km/h

Old Spice ::

Let me rephrase that.

Vem, kaj pomenijo te oznake. Vem, da če dam gor H ali V ne bo nobene panike (max. hitrost avta je 160 po homologaciji, zato tudi T oznaka). Zanima me, ali imam birokratsko kak problem, če dam gor npr. V gumo, katera ni striktno gledano vpisana v homologaciji.

Gr8t ::

Več imaš lahko neomejeno, jaz sem imel Y (300km/h) na avtu ki je šel komaj 180. Pa sploh ni bila neka huda dimenija, običajna 205/55 R16.
Pozimi imaš pa lahko do dva razreda manj. Najbolj pogosta kombinacija je v homologaciji/poleti H, pozimi pa T.
Načeloma je pa tako, da če je dimenzija homologirana, s hitrostnim razredom ne bi smel imeti problemov. Npr. če imaš T, bi se moral zelo potrudit, da bi sploh našel gumo z R.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Dr_M ::

Na svojem starem avtu sem imel gor 4 sezone Michelin Primacy 3 205/55/16 in lahko samo pohvalim. Sicer ne drzijo tako dobro, kot recimo Continental premium 5, ampak zdrzijo pa obcutno dlje. S tem avtom se dela cca 20.000km letno, pol AC, pol ostale ovinkaste ceste, pa se avto se uporablja za prikolico ipd. Tudi z leti niso niso neki bistveno zgubile oprijema, za razliko od zimskih nexen, ki so po cca 12.000km samo za v smeti, tudi na suhi cesti drsijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NejcSSD ::

Za 14 col sem vzel "ZMAGOVALNE" Falken Sincera Ecorun SN832.
Vidim, da imate vsi konkretne avte hehe.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Xserces ::

gansta je izjavil:

Kje najcenej kupiti in zmontirati 18'' Goodyear F1 Eagle Assymetric 5 v lj ?


Sam sem jih najdu na enaa za cca 90EUR Drugje jih ni na zalogi ali pa so 105+EUR (Moja dimenzija 225/40/r18)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

AaBoy ::

Sem gledal malo teste in ADAC ima edini test (ki sem ga nasel) za R14 in priporocajo Falken Sincera SN832 Ecorun in Semperit Comfort-Life 2. Mi lahko mogoce kdo svetuje katero od teh dveh bi bilo bolje vzeti ali kaj drugega? Iscem gume dimenzij 175/70 R14, za morebitne druge predloge bi prosil, da je cena do max 60€.

xda develope ::

Ima kdo kakšen predlog za 225/40 R18 ali pa kar 235/40 r18. Trenutno so gor falken ze914 eco run pa so že kar znucane

Xserces ::

Sam imam Goodyear F1 AS5 in držijo k pes... Za malo nižji rang imas pa fuldo ali nokian. Fuldo kr hvalijo. govorim za 225/40/18. Drugače pa Goodyear , continental , michelin.
Continentalko premium contact 6 dobis za okoli 90-95EUR.

Drugace pa turanza 005.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

koyotee ::

Falken FK510
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xda develope ::

Sem včeraj dal gor nokian powerproof 225/40 r18. Na poti domov sem jih malo preizkušal pa bi takoj rekel da so boljše od falken ze914 eco run. Plačal sem 83€/komad + premontaža.

Scorpy84 ::

Dr_M je izjavil:

Na svojem starem avtu sem imel gor 4 sezone Michelin Primacy 3 205/55/16 in lahko samo pohvalim. Sicer ne drzijo tako dobro, kot recimo Continental premium 5, ampak zdrzijo pa obcutno dlje. S tem avtom se dela cca 20.000km letno, pol AC, pol ostale ovinkaste ceste, pa se avto se uporablja za prikolico ipd. Tudi z leti niso niso neki bistveno zgubile oprijema, za razliko od zimskih nexen, ki so po cca 12.000km samo za v smeti, tudi na suhi cesti drsijo.


Jaz pa ravno te ne priporocam, sem jih dobil ob nakupu novega avta (malo drugacna dimenzija), na mokrem so precej slabse od sedanjih zimskih. Tudi vlecem kamp prikolico, pa samo malo da boljse po mokrem pospesim, se ze pomagala uklapljajo. Pri zimskih mi tega ne pocne. Edino zavorna pot je km, pa se to samo zaradi avta, ker je visok in nekoliko tezji. Se letos jih bom imel, drugo leto pa stran.

Xserces ::

Zimske imajo v vrocih dneh zelo dober oprijem... Ampak jih uničiš
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

smacker ::

Pa rade plavajo na vodi (aquaplaning)

Scorpy84 ::

Xserces je izjavil:

Zimske imajo v vrocih dneh zelo dober oprijem... Ampak jih uničiš


Nisem se poleti vozil z njimi, ampak se s tem ne morem strinjati. Ko so vransko odprli sem bil eden tistih, ki so imeli zastonj, par njih je imelo zimske gume. Oba sta imela zelo, ampak res slabo zavorno pot v primerjavi z nami, ki smo imeli letne. Pa tudi obracanje na mokrem je bila stalnica. Edino kjer so prisli do izraza je bila na beli podlagi, kjer so se prakticno takoj ustavili, medtem ko smo mi z letnimi prisli na drugo stran. Ko sem to videl, se tudi ne pustim prepricati, da kupim celoletne.

NejcSSD ::

Xserces je izjavil:

Zimske imajo v vrocih dneh zelo dober oprijem... Ampak jih uničiš


Hmmm
http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

rosomah ::

AaBoy je izjavil:

Sem gledal malo teste in ADAC ima edini test (ki sem ga nasel) za R14 in priporocajo Falken Sincera SN832 Ecorun in Semperit Comfort-Life 2. Mi lahko mogoce kdo svetuje katero od teh dveh bi bilo bolje vzeti ali kaj drugega? Iscem gume dimenzij 175/70 R14, za morebitne druge predloge bi prosil, da je cena do max 60€.


gume so v redu, na puntotu.... samo.. znajo bit' precej glasne....

rosomah ::

bom pa še jaz malo spraševal: ma kdo izkušnje s hankook ventus prime 3 k125 (po možnosti še 215/55 r17) - res postanejo glasne? - oprijem - mokro, suho ipd...

poldy_nwx ::

rosomah je izjavil:

bom pa še jaz malo spraševal: ma kdo izkušnje s hankook ventus prime 3 k125 (po možnosti še 215/55 r17) - res postanejo glasne? - oprijem - mokro, suho ipd...



Imam ene 2 tedna, sicer v dimenziji 205/55/16. Glede na prejšnje zimske uniroyalke bistveno tišje. V suhem brez nekih posebnosti, v mokrem jih lahko pohvalim. Upam, da ostanejo take tudi naslednje(a) leto(a).

Btw: Kupil na Petrolu, so pa Made in China :)

jocoj ::

Katere gume za majhen avto mi priporočate. Avto ima celo leto letne gume gor, ker se uporablja le po mestu in okolici kot drugi avto.
Na izbiro imam le sledeče. Cena je od 35-45 EUR in ni pomembna. Pričakuje se predvsem dolga življenska doba-majhna obraba.

Nokian 175/65R14 82T iLine
Nokian 175/65R14 82T WETPROOF
Fulda 175/65R14 82T ECOCONTROL
Goodyear 175/65R14 82T EFFICIENTGRIP COMPACT

NejcSSD ::

Škoda ker imaš na izbiro le sledeče.



Falken SN 832 Ecorun
https://www.mimovrste.com/avtomobilske-...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Dipling ::

Rabim eno mnenje, nasvet.
V roku treh tednov so mi spustili dve gumi (vandalizem). Vsakič drugo, obe na desni strani. Prvič sem ugotovil po 50m in je guma ok. Drugič je žena ugotovila po ~800m. Guma na oko in po mnenju vulkanizerja ni ok.
Zdaj nabavljam dne novi. Trenutno imam Michelin Primacy 3 (225/55 R18). Odločam se za nakup med Michelin Primacy 3 in Continental Premium Contact 6.
Cena ni kriterij, ker razlike v ceni skoraj ni.

Mnenje? Ostanem na Michelin?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dipling ()

Scorpy84 ::

Imam te michelinke, ki so mi ji podturili ob nakupu avta in ti jih ne priporocam. Ne mokrem zelo slabe, na suhem so se kar vredu, so pa tihe. Letos jih bom zadnjic imel, ker zdaj cel maj so na mokrem katastrofa.

Dipling ::

Ja, tudi mene v dveh letih niso nekaj navdušile.
Pri Continentalkah je moteče (po ocenah sledeč) višji hrup in obraba.

XLapse ::

zakaj tak Diss na Nexen če recimo 4 season njihove majo ful dobre ocene online ?
alien technology

borisk ::

v osnovi so vse celoletne fail za v slovenijo, čez leto je asvalt na 50°C+ pozimi pa je lahk brez problema -15°C. Za tvojga megana dobiš zelo dober kompelt za eno socialno, zato ne vidim razloga da bi fulal allseazon gume....

spenstar ::

Vzemi Continentalke, model Michelin Primacy je slab na mokrem.
SPENSTAR--builder

Raindancer ::

Eno vprašanje:

Dimenzije gum 195/33 R 16 87 H, montirane na Opel Corsi 1.3 CDTI. Vožnja pretežno na hribovitem podeželju, primestne ceste, občasno tudi avtoceste, skupno nekje do 11.000 km letno.

Zdaj pa me matra, katere letne vzet. Iščem take z dolgo življensko dobo, dober oprijem na dežju, pa da bi bile kolikor toliko tihe, s tem da imajo tudi dober kotalni koeficient (prihranek pri gorivu). Cena je lahko do 100 €/ena, vendar raje nižje, če lahko.

Problem mi je, ker za mojo dimenzijo praktično ni testov, razen enega prazgodovinskega ADAC-a iz 2017, tako da sem rahlo v dvomih, kaj izbrati, da bo avto lepo in varno tekel tudi če bodo kdaj kakšni ostrejši pogoji - torej pozna jesen, ko je cestišče že malo zaledenelo, vendar še ni menjave na zimske.

Trenutno so v igri:

Michelin Primacy 4
Hankook Ventus Prime 3
Falken Ziex ZE 310
Continental Premium Contact 5 ali 6
Goodyear Efficientgrip Performance
Fulda EcoControl HP

Zanimive so mi tudi Uniroyal Rain Expert 3. predvsem zato, ker naj bi bile v dežju izredno stabilne, vendar je njihov minus precejšnja obraba.

Tako da rabim tukaj vaše izkušnje in nasvete, kaj se splača, da je dober performans/cena, glede na povedano. Katere so solidne in kaj se naj črta s seznama? Če imate kakšen drug predlog, bo tudi dobrodošel.

Že vnaprej hvala in lep pozdrav,

Raindancer

matobeli ::

Conti držijo (zih so top 3) dobro ampak niso med najbolj obstojnimi, imajo za odtenek višjo porabo in glasnost.

Prihranek porabe je itak tako zelo minimalna da je škoda besed.

Ponavad ne gre skupaj vse kar želiš.

Raindancer ::

@ matobeli

Če se je treba odločati, torej varnost in da gume držijo vsaj 2 do 3 sezone. Če imamo samo to Continental Premium Contact 5 ali pa Continental Eco Contact 5. OSebno mi je sicer zanimiv Goodyear Efficientgrip Performance, tako da če imaš tukaj kake izkušnje, bi bile dobrodošle.

Lep pozdrav,

Raindancer

matobeli ::

Itak da premium contact, držale bodo 3 sezone, razen če delaš več kot 30kkm letno.

Z Goodyear nimam izkušenj.

AnjaNja ::

Hankook Ventus Prime 3
Falken Ziex ZE 310

Te so bile pri meni na seznamu...potem pa so mi bile podarjene nove Nexen N'Fera SU1...pa so OK. Odvisno za kak način vožnje in koliko vožnje rabiš. Dimenzijo imam 195/55 R16, avto več kot dobrih 130 ne gre, ne vozim se veliko (letno cca 10.000 km). Vožnja je zmerna (mal nad omejitvami grem, na mokri cesti z nekaj več pameti in previdnosti, sploh na mokri).

XLapse ::

ko pride zima, si bom te nabavu vse 4... https://www.gume-zivic.si/205-55r16-94v...

CONTINENTAL 205/55R16 94V ALLSEASONCONTACT

1 kos 80€ cca.


Majo najboljšo oceno od vseh all season gum. Mnenje na all season gume? Res se mi ne da menjavat , all season je res rešitev dobra, če vzameš ene kvalitetne.
alien technology

Anney ::

Boš videl, ko bo prvi sneg (konkretno).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

XLapse ::

Anney je izjavil:

Boš videl, ko bo prvi sneg (konkretno).

na obali ni snega. Če pa praviš da so tako slabe za sneg pa me malo zbije od nakupa, ampak 99% se vozim po obali.
alien technology

Scorpy84 ::

Če si na obali, kupiš konkretne letne gume, ki so dobre na suhem in mokrem, pozimi pa se ne voziš v notranjost, ko je napovedan sneg.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719027 (3926) Morison
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777450 (48232) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297254 (69667) gruntfürmich
»

Nakup solidnih letnih pnevmatik

Oddelek: Na cesti
143922 (3451) theBill
»

Katere zimske in katere letne gume?

Oddelek: Loža
3110994 (8801) Fizikalko

Več podobnih tem