» »

Dropbox bo v brezplačni verziji podpiral le tri naprave

1
2
»

AštiriL ::

Tudi 13 letnik bi znal nastavit server z ftpsjem pri sebi doma. Pač bi pogledal kakšne how to bloge. Sčasoma bi se vsak naučil basics. Ampak fair point. Tukaj na ST pa bi verjetno (z pomocjo drugih uporabnikov) vsi nastavili svoje serverje.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

BigWhale ::

Kdo zna ali pa ne zna sestavit svoj server je v bistvu povsem nepomembno.

Tvoj server, ki si ga sestavil doma, 'za male pare', ni niti priblizno toliko zanesljiv kot katerakoli vsaj priblizno spodobna cloud resitev.

Iz tega izhajamo:

hojnikb je izjavil:

proper cloud servis je lahko cez 15 let samo se zalostinka na papirju, garazna resitev pa celo ima kako sanso, da prezivi (nekak imas vec kontrole nad tem).


In taksne izjave so neumnost. Niti pet garaznih resitev nima vecje zanesljivosti kot Dropbox ali pa Google Drive. Hkrati ti pa ne ponuja niti priblizno enakega nivoja storitve in transparentnosti.

MrStein ::

AštiriL je izjavil:

Tukaj na ST pa bi verjetno (z pomocjo drugih uporabnikov) vsi nastavili svoje serverje.

Dvomim. Lahko pa narediš anketo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

veso266 ::

MrStein je izjavil:

AštiriL je izjavil:

Tukaj na ST pa bi verjetno (z pomocjo drugih uporabnikov) vsi nastavili svoje serverje.

Dvomim. Lahko pa narediš anketo.


in kako boš ti iz ankete ugotovil če ST uporabniki znajo postaviti ter nastaviti svoje strežnike, vsak bo rekel da zna že zaradi tega da ne bo neumno izpadel
Why do you need an e signature if everyone can delete it

MrStein ::

Če so, ne če bi znali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AštiriL ::

Evoga, poglejte si no, kaj se je zgodilo: Myspace je izgubil vse posnetke in glasbo, uploadane v timespanu 12 let @ SloTech

imeli pa smo na ST nedolgo nazaj tudi novico o *dropboxu*, ki je nakljucno brisal datoteke in jih nikoli ni 'vrnil'.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

BigWhale ::

Ce delas varnostne kopije svojih podatkov v MySpace, moras biti posebne vrste idiot.

AštiriL ::

Mislil sem, da se opazi, da mislim povedati, da podjetja, ki ne bi smela izgubljati podatkov, le te izgubljajo in da to ni taka redkost.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

MrStein ::

Smrtne nesreče z avti tudi niso redkost.
Pa vseeno noben ne trdi, da bi se morali nehati voziti z njimi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

AštiriL je izjavil:

Mislil sem, da se opazi, da mislim povedati, da podjetja, ki ne bi smela izgubljati podatkov, le te izgubljajo in da to ni taka redkost.


Taksna podjetja izgubijo precej manj podatkov kot jih izgubijo posamezniki na svojih garaznih backupih in medijih.

hojnikb ::

BigWhale je izjavil:

Kdo zna ali pa ne zna sestavit svoj server je v bistvu povsem nepomembno.

Tvoj server, ki si ga sestavil doma, 'za male pare', ni niti priblizno toliko zanesljiv kot katerakoli vsaj priblizno spodobna cloud resitev.

Iz tega izhajamo:

hojnikb je izjavil:

proper cloud servis je lahko cez 15 let samo se zalostinka na papirju, garazna resitev pa celo ima kako sanso, da prezivi (nekak imas vec kontrole nad tem).


In taksne izjave so neumnost. Niti pet garaznih resitev nima vecje zanesljivosti kot Dropbox ali pa Google Drive. Hkrati ti pa ne ponuja niti priblizno enakega nivoja storitve in transparentnosti.

Koncept redudance ti očitno vidim še vedno ni jasn.

Zato, ker potencialen domač server ni bolj zanesljiv (od kje sploh metrika da je eno in drugo bolj zanesljivo?!?!?) od clouda še ne pomen, da sedaj vsi mi DIYi zmečemo serverje in diskovje v smeti in porinemo vse v en x cloud.

Še enkrat ponovim; lokalna uporabnost DIY rešitve bo še vedno mnogo bolša kot clouda. Kaj mi nuca super zanesljiv cloud, če nemorn premaknat stuffa z njega z gigabitnimi hitrosti. Ali recimo stream z travnikov potegnjenga filma slučajno takrat ko se super zanesljiv telemach odloči crknat ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

Koncept redudance ti očitno vidim še vedno ni jasn.


Jaz vem kaj je redundanca. Ampak ti se zdaj delas, da si ze pozabil to kar si v startu pisal in trdil:

https://slo-tech.com/forum/t741791/p626...
https://slo-tech.com/forum/t741791/p626...
https://slo-tech.com/forum/t741791/p626...

Govora je izkljucno o tem, ali je garazna resitev bolj zanesljiva od cloud resitev. Po tvoje: 'en RPi in par diskov'.

hojnikb je izjavil:


Zato, ker potencialen domač server ni bolj zanesljiv (od kje sploh metrika da je eno in drugo bolj zanesljivo?!?!?) od clouda še ne pomen, da sedaj vsi mi DIYi zmečemo serverje in diskovje v smeti in porinemo vse v en x cloud.


Metrika?
https://cloud.google.com/compute/sla

In to, da je Google do zdaj nepovratno izgubil resnicno majhen delcek podatkov, ki jih hrani. Se to se je zgodilo samo zaradi tega, ker je v okolici enega datacentra strela udarila stirikrat zapored.

V 15 letih tvoja garazna resitev ne doseze 99% uptime-a, kaj sele 99.95%, ki jih ponuja Google.

Lahk si postavis dve taksni garazni resitvi (REDUNDANCA! :> ), pa se temu niti priblizal ne bos.

hojnikb ::

mah kaj ima veze uptime z integriteto podatkov ? js lahko svoj server ugasnem za cel mesnc pa bo mel bedn uptime, a podatki bojo se vedno tam.

again, v vseh letih bavljenja z ITjem mi se enkrat ni slo v franze nic nenamerno. Pa je crknal z kr nekaj diskov.

No, se enkrat ponovim, ker si ocitno bol pocasen;

Dejanski hot podatki na delovni masini-NAS/homebrew server-offline backup(prenosno diskovje and whatnot)-cloud

kaj tocno je narobe z taksno verigo in kako tocno bos PROFITIRAL na zanesljivosti ce odstranis 2 in 3 nivo ves samo ti.

Pa tudi; ce imas na 3h mestih podatke at all time (hot, nas, cold) in vsaj enga na offsite lokaciji (recimo prenosni disk pri ljubici) more bit grozno slab scenarij, da bos v tej verigi zgubil podatke. Ce gres to pot, da Cloud odstranis iz enacbe.

lahko me pa seveda z stevilkami (neodvisne, ne PR enga ponudnika) prepircas, da je kombinacija hot-cloud BOLJ zanesljiva.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AštiriL ::

ce se garazna resitev pokvari, bos vse razumel, kako dela, in naredil recovery. Ce ti dropbox pokaze opravicilo "oh, oh, vase fajle smo zbrisali", ne bos mogel narediti nicesar. Vsaj fajle imas na dosegu 5 metrskega kabla, ce si pa na morju, pa preko sixa, se vedno veliko hitreje in bolj zanesljivo. lp
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

prowb ::

Prišel je čas, ko moram po cca 5 letih na novo naložit sistem na laptopu... In seveda bom presegel tisto dropboxovo omejitev 3 naprav, če grem po inštalaciji sistema še na novo nalagat dropbox.

Vprašanje št 1.: če grem naredit "refresh" v Windows (ali kako se zdaj že reče - pač da sam na novo naloži ves sistem), je možno na kak način ohranit dropbox inštalacijo?

Vprašanje št. 2.: tudi če slučajno zgornja varjanta deluje, se bo slej ko prej zgodilo da bom menjal telefon, laptop, kaj crkne ipd in bom itak šel na kaj drugega kot dropbox - vprašanje je kaj?

Pa nebi onih garažnih varjant, o katerih se debatira že celo temo :D

njyngs ::

Vem da je govora o Dropboxu, ampak me zanima kateri cloud sync ali pa lastno rešitev uporabljate tisti, ki vam je tudi privacy pomemben.

MrStein ::

Enkriptirat pred nalaganjem? In je potem vseeno, kaj se dalje dogaja. (vsaj kar se privacy tiče)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

njyngs ::

Da. To je ena opcija. Uporabljati tole tudi pri providerjih, ki že ponujajo end-to-end enkripcijo?

MrStein ::

Če zaupaš njihovi enkripciji, potem ni potrebno.

Sicer pa: Doppelt hält besser
("dvojno bolj drži")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

njyngs je izjavil:

Vem da je govora o Dropboxu, ampak me zanima kateri cloud sync ali pa lastno rešitev uporabljate tisti, ki vam je tudi privacy pomemben.

nextcloud je recimo ena hisna resitev, ce hoces met cloud funkcije doma. ali pa owncloud.
#brezpodpisa

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

mah kaj ima veze uptime z integriteto podatkov ? js lahko svoj server ugasnem za cel mesnc pa bo mel bedn uptime, a podatki bojo se vedno tam.

again, v vseh letih bavljenja z ITjem mi se enkrat ni slo v franze nic nenamerno. Pa je crknal z kr nekaj diskov.

No, se enkrat ponovim, ker si ocitno bol pocasen;

Dejanski hot podatki na delovni masini-NAS/homebrew server-offline backup(prenosno diskovje and whatnot)-cloud

kaj tocno je narobe z taksno verigo in kako tocno bos PROFITIRAL na zanesljivosti ce odstranis 2 in 3 nivo ves samo ti.

Pa tudi; ce imas na 3h mestih podatke at all time (hot, nas, cold) in vsaj enga na offsite lokaciji (recimo prenosni disk pri ljubici) more bit grozno slab scenarij, da bos v tej verigi zgubil podatke. Ce gres to pot, da Cloud odstranis iz enacbe.

lahko me pa seveda z stevilkami (neodvisne, ne PR enga ponudnika) prepircas, da je kombinacija hot-cloud BOLJ zanesljiva.


Sej nikjer ne piše, da tvoje rešitve niso slabe, sam trenutno to kar opisuješ povprečen človek, tega ne bo delal. Zakupiš cloud, daš par € na mesec in imaš.

hojnikb ::

povprečem človek nerabi dvojnih redudanc. Če ima shranjeno še kje drugje kot na samem računalniku, je že čudež
#brezpodpisa

AštiriL ::

tudi nextcloud je nepotrebna razvada. Za povprecneza je prekomplicirana, za slotechija pa je se ena dodatna navlaka.

poleg vsega pa se tukaj na racunalnistvo verjetno vsi dovolj spoznamo, da nam cloudov ni potrebno uporabiti, saj smo lahko cloudi sami zase. lp.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

SaXsIm ::

Bye dropbox. Se že en čas pregovarjam z njihovim user supportom glede pricinga. Ne dam 10 EUR/mesec za 1 TB. Dal bi 10 EUR/mesec za 1TB razdeljen med več uporabnikov (družinski account s centralnim managementom). Med tem plačujem 5 EUR/mesec za 500GB pcloud, ki bi sicer lahko bil malce boljši (auto upload ga zajebava).

Pomojem je tole strel v koleno. Če bi na dropboxu lahko zakupil recimo 10-100 GB za 2 - 5 EUR na mesec, bi se najbrž marsikdo odločil za takšen paket.
SaXsIm

dunda ::

njyngs je izjavil:

Vem da je govora o Dropboxu, ampak me zanima kateri cloud sync ali pa lastno rešitev uporabljate tisti, ki vam je tudi privacy pomemben.


Sam že nekaj let prisegam na pCloud. Pred časom sem o pCloudu napisal tole na blogu. V članku je tudi affiliate link, če se bo kdo prijavil (dobiš 1 mesec premium račun).
Res odlično delujoč, funkcijsko dobro nabit in omogoča client side enkripcijo.
https://www.kacnje.eu

MrStein ::

A dropbox (ali katera konkurenca) podpira kake standardne protokole, kot FTP, WebDAV ali podobno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

beni ::

Potem, ko je že nekaj časa omejitev treh naprav na Dropbox računu, moram preiti na drugo brezplačno opcijo. Sicer se še uporablja 6 naprav, vendar ob menjavi ne morem dodati nove ...

Gre za dopolnjevanje podatkov v nekaj datotek excela, občasno kakšna slika ali pdf za prenos.

Kaj je trenutno free alternativa (do 10 uporabnikov) ?

LP
Pojma nimam ...

McMallar ::

Baje, da je https://www.sync.com/ OK.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

SaXsIm ::

Meni je vedno bolj mikaven Office 365 Home. Se počasi navajam na služben OneDrive, tako da je samo vprašanje časa, kdaj ga skenslam.

Na papirju je super tudi pCloud. V praksi pa ne. Po dveh letih uporabe in ene 3 poskusih reševanja problema auto uploada s supportom sem odpovedal naročnino.
Sem se pa en čas ukvarjal tudi z ownCloudom, ki mi je v bistvu bil še najbolj všeč od vsega skupaj, ampak je kar zahteven za vzdrževanje.
SaXsIm
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dropbox bo v brezplačni verziji podpiral le tri naprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7812017 (7440) SaXsIm
»

Dropbox, Onedrive, Google drive,...? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614063 (7638) crniangeo
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8416767 (7919) dunda
»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11324514 (16393) Ajrina
»

Dropbox - uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
17141406 (26754) ZaLoMaT

Več podobnih tem