» »

Dober cloud backup

Dober cloud backup

1
2
»

BaToCarx ::

Your storage: 25 GB free of 25 GB x2 pravkar kliknu. hotmail.com in gmail.com msn.

Netrunner ::

se še nisem odločil za noben backup :) drugače pa sem na gmailu sem prvič kliknil na oglas za cloud backup in prišel na http://www.livedrive.com kateri nudi za svojo ceno kar precej.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Golden eye ::

Sem preiskusil kar nekaj online backup programov in še najbolj mi je všeč Crashplan: http://www.crashplan.com/

Wisse ::

Ne vem zkaj OP ne naloži slik na nek flicker/picaso/... in jih označi za zasebne. Tam bi lahko elegantno dovolil dostop še ženi/otrokom/staršem.

Ostalih podatkov potem najbrž ne bo več toliko in bodo zastonj cloudi zadostovali.

Se mi pa zdi arhiviranje na treh mestih + cloud dokaj paranoično.

(temo se dokaj temeljito prebral, če je bilo o tem že govora, se posipam s pepelom)

pe3c ::

Pozdrav,

zelim priceti z uporabo online backupa in bi za do namenil mesecno do 15EUR.
Kaj si zelim:

    ce je le mogoce client za vse tri OSje, ki jih uporabljam Windo Mac OS in Linux,
    avtomatska sinhronizacija med temi sistemi, npr. kot jo ima DropBox,
    spodoben web dostop,
    verzioniranje datotek,
    sharing slik, glasbe in podobnega,
    sifriran prenos podatkov,
    dovolj prostora, recimo 250GB+,
    brez omejitve na velikost datoteke oz. vsaj vec kot 5 GB,
    brez neomejen prenos podatkov mesecno.

Verjetno si je ze kdo od vas zazelel podobno in mi lahko pomaga.

Hvala

BostjanP ::

Da obudim temo, pe3c : kaj si izbral?

harvey ::

Copy je dosti podoben dropboxu, bo pa precej aktualen, ker dropbox intenzivno čisti lažne referral linke.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DamirK ::

Space Monkey je nekaj vmes med domačim in cloud backupom.
Za 10$ / mesec dobiš njihovo napravo z 1TB prostora, ki dela kopije tvojih podatkov na ostale naprave.

Space Monkey is the next generation cloud. For $10 per month, you get a full Terabyte (1000 Gigabytes) of storage you can use anywhere, any time. Space Monkey does the work behind the scenes to make your data safe and secure, using the entire network of Space Monkey devices around the world to store encrypted pieces of data in a way that makes data loss a thing of the past. Space Monkey is up to 60x faster than any other cloud service you've used (or heard of).


http://www.kickstarter.com/projects/cli...

Vens ::

Sam uporabljam CrashPlan.

60$ na leto, unlimited za en comp. Mi je že rešil podatke!
Stvar dela na vseh platformah.

axee ::

Tudi jaz priporočam Crashplan. Sicer ne uporabljam plačljive verzije, ampak si z kolegi en drugemu backupiramo (zna tudi lokalne backupe, tako da je kompletna rešitev). Zastonj "cloud" backup, omejitev je samo hitrost internetne povezave.

levaky ::

Mah tale crashplan... Resource hungry je:) Meni je na strežniku zadeva žgala po giga rama... Pa ni bil GUI vklopljen, samo service(ki pa ravno tako teče v javi).

V primerjavi s kakim rsync ali pa dropboxom je bloated zadeva. No, je pa res, da nisem poizkusil, kako bi se dropbox obnašal, če bi moral nadzorovati cirka 100 000 fajlov...

Matej

axee ::

Sam backupiram cca 150.000 filejev, okoli 500GB v velikosti. Res je, da morda na kakšni starejši mašini izpade bloated, ampak meni nuca 200mb trenutno... je pa res da se lahko razleze v določenih situacijah.

Najbrž obsajajo bolj učinkovite rešitve, ampak nabor fukncij in enostavnost uporabe je pa super. Ne poznam rsync dovolj ampak kot razumem je to sinhronizacija (kopiranje) in ne omogoča tistega "pravega" backupa, to pomeni da se hranijo tudi stare verzije datotek. Še manj zanesljiv kot hardware je IMHO uporabnik, tako da je obnavljanje starih ali zbrisanih datotek še toliko bolj pomembno.

Kako pa bi dropbox reagiral na 500GB pa si niti ne predstavljam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

levaky ::

Imaš prav... History rollback je ena taka lepa funkcija Crashplana, ki sem jo iskal tudi pri alternativi... Na srečo sem našel ZFS, naložil na NAS in gasa:) Potem pa samo že 'zfs send/receive' na oddaljen server in imam lepo backupe z vsemi kopijami tudi na oddaljeni lokaciji...

Matej

Mercier ::

Zakaj so odločate outsource-at? Zakaj ne izberete npr. nek Synology geret?

Vens ::

Imam doma tudi to, toda to ni dovolj varno. Razni vlomi in požari..

Mercier ::

Maš prav. Še kdo?

Netrunner ::

Da ne bom odpiral nove teme... Za backupe na online cloud trenutno uporabljam MS OneDrive za akterega sem se odločil ker sem dobil 1Tb free za 1 leto ob nakupu tablice ter ker ima plan 2€ za 100gb 4€ za 200gb kar mi bo zadostovalo lep čas. Konkurenca ima 1tb za 10€/mesec ..

Druga zanimiva opcija je Amazon glacier ki je zelo ugoden če piotrebuješ samo backup.

Malo sem gledal opcije da bi si naredil doma en personal cloud, pa me zanima če ima kdo z kakim izkušnje? .. kako se kaj obnese in koliko je zanesljiv?

Skoraj sem se že odločil za nakup NAS synology na katerem je cloud station, kar je točno tisto kar potrebujem. Skoraj sem že nabavil ko sem prebral en kup kritik da fajli zgubljajo in predvsem to da dela en kup nepotrebnih kopij tako da ti zasede en kup placa na disku.

Kakšen predlog ?..

hvala

zee ::

Imam Synology, vendar ga bom verjetno prodal in nabavil Crashplan. Razlogov je vec:
- Synology Cloud ne deluje tako, kot bi si zelel
- v Singapurju je vselej vroce, zato ne rabim se enega grelnega telesa doma
- za ceno dveh (4 TB) diskov dobim Crashplan za stiri do pet in se mi ni treba sekirat ne za zdravje trdih diskov ne za njihovo kapaciteto

Idealno bi bili seveda hraniti te podatke doma.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

brodul ::

Jaz zdaj uporabljam borg https://borgbackup.github.io/borgbackup/ zaenkrat se super obnese.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Netrunner ::

Synology me je navdušil ko sem gledal review-e vendar me je kmalu minila volja po te ko sem bral pritožbe po forumih.

Borgbackup je zanimiva opcija vendar bi si moral zložit en mini itx pc in si sam narediti en homemade nas.

Prvo bom raje pogledal za kakšno out of the box rešitev.

brodul ::

Ce poracunas amortizacije za NAS, se ti ne splaca. Odvisno od povezav ki jih imas ter podatkov.
Priporocam https://www.vultr.com/pricing/localstor... stane 5$ na mesec za 125GB SSD diska.
Zame in vecino mojih strank je to vrh glave. Ne pozabit, da je borg deduplikacijski backup (dost podobno deluje kot git (samo na binary blobih) ).
In statistika zgleda takole:
Enter passphrase for key '/home/brodul/.ssh/id_rsa': 
Enter passphrase for key file /home/brodul/.borg/keys/.2: 
------------------------------------------------------------------------------ 
Archive name: blackhole-2015-08-08
Archive fingerprint: a7253cbafee18e35a83bdfe16362662f90cb6a8416d93b751be6e2335388a9c8
Start time: Sat Aug  8 13:44:12 2015
End time: Sat Aug  8 13:51:52 2015
Duration: 7 minutes 40.28 seconds
Number of files: 493069

                       Original size      Compressed size    Deduplicated size
This archive:               27.02 GB             18.59 GB             35.94 MB
All archives:              252.50 GB            173.91 GB             13.22 GB
------------------------------------------------------------------------------
Enter passphrase for key '/home/brodul/.ssh/id_rsa': 
Enter passphrase for key file /home/brodul/.borg/keys/.2: 
Keeping archive: blackhole-2015-08-08                 Sat Aug  8 13:51:47 2015
Keeping archive: blackhole-2015-08-03                 Mon Aug  3 12:19:22 2015
Keeping archive: blackhole-2015-07-15                 Wed Jul 15 20:22:42 2015
Keeping archive: blackhole-2015-07-10                 Fri Jul 10 13:55:19 2015
Keeping archive: blackhole-2015-07-04                 Sat Jul  4 11:50:20 2015
Keeping archive: blackhole-2015-07-02                 Thu Jul  2 10:10:35 2015
Keeping archive: blackhole-2015-07-01                 Wed Jul  1 12:57:46 2015
Keeping archive: blackhole-2015-06-30                 Tue Jun 30 09:55:22 2015
Keeping archive: blackhole-2015-06-27                 Sun Jun 28 16:21:28 2015


Pri backupu, tako kot pri vecini sistemskih stvari, ni silver bulleta.
Na koncu je pomembno da naredis kasen recovery za foro ali pa celo bare metal recovery.
CrashPlan dosti kolegov uporablja, sploh za starse, ki majo neke male firme z parimi Windows masinami.
Men je mal scary to uporabljat. Rajsi prevzamem odgovornost pa sam to rihtam.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Netrunner ::

Verjetno bom imel po eno kopijo na vsakem računalniku in eno kopijo zakriptano v nekem cloud-u. Crashplan je zanimiv, vendar raje imam sam pod kontrolo. Bi pa pričakoval več dobrih nas rešitev v današnjem času.

Lonsarg ::

Če imaš tako kot jaz rad kontrolo si doma pač postavi nek home cloud, Synology še zdavnaj ni edini(čeprav morda je najenostavnejši od taboljših). Jaz recimo uporabljam Seafile, ki ima vgrajeno enkripcijo in lahko brez dodatnega kriptiranja kot dodatni backup celo vsebino tega serverja kopiraš še nekam, recimo med drugim glacier. Jaz ko imam za cheap OneDrive 10TB za 4 leta mam pač to.

Netrunner ::

MAlo sem pogledal omrežne diske namesto NAS-ov in LACIE CloudBox ali WD my cloud sta videt zanimiva. Z WD diski imam dobre izkušnje, čeprav sem bral kritike čez software ki upravlja my cloud.

KAr se LACIE CloudBox-a tiče pa sem bral kar nekaj pohval..

ima kdo izkušnje ?

Drugače pa ja .. najraje bi si sam zložil eno mini itx konfiguracijo na katerem bi tekel linux, vendar je časovno prveč potratno vse skupaj zrihtat če ne znaš.

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Mene pa zanima, če obstaja kakšen brezplačni program, ki bi delal avtomatske backupe ob priklopi zunanjega HDD. Probal sem endpoint-backup-free, ki ima ravno to, vendar ne omogoča sync datotek, ampak samo image/time image mape.

Rabil pa bi program, ki bi recimo mapo sinhroniziral samo na zunanji trdi disk (samo ob priklopu, ne tedensko) in samo spremembe, ne da mi dela časovne arhive. Predvsem pa da ne dela v obe smeri sinhronizacijo.


Probal sem res ogromno programov in vsakemu nekaj manjka, tudi to da jih moraš sam zaganjat, kar se mi zdi brezveze, rad bi da so aktivni skoz in takoj začno delovati ob priklopu trdega diska. Drugače to ni zame, ampak za sorodnike, ki znajo samo osnove računalništva, zato je pomembno da je čimbolj avtomatizirano.

Lonsarg ::

Če nekaj občasno ročno priklapljaš to avtomatsko pomeni da NE gre za polno avtomatizacijo.
Ti jim lepo naštimaj katerikoli avtomatski backup na zunanji disk, ko ne najde diska pa naj jim napiše error(večina teh avtomatskih backupov bo tako delala), da se bodo spomnili ga imeti vklopljenega večino časa.

Moraš pa vedeti da se pri enosmerni sihronizaciji brez brisanja deleted filov hitro zapaca in je pravo inkrementalno kopiranja z arhivom sprememb(recimo Windows file history) veliko bolj "čisto". Sem že restoral iz takega backupa, ki nič ne briše in so bili precej nejevoljni, zakaj je toliko podvojenih zadev.

Je pa res da je enostavnejše restorat(copy paste). Ampak glede na to koliko redko se kaj izbriše boš že ti jim pomagal, ko bo treba iz inkrementalnega backupa restorat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

En boljših programov za sinhronizacijo je Allwaysync.
allwaysync.com

Sinhronizacija oziroma backup na izmenljive medije obvlada, se mi zdi, da tudi samodejno.

Brezplačna različica ima (oziroma je vsaj včasih imela) omejitev števila datotek, ki jih sinhronizira na mesec. Ampak najmanj za temeljito preizkusit je to dovolj, če ti povsem ustreza, pa 25 dolarjev ne bi smel biti prehud strošek.


O.

tsatthoggua ::

SyncBack ima tudi to opcijo ...sam uporabljam Free varianto, ki pa ima automatic backup ko je disk priklopljen na žalost izklopljen. Verjetno že SE to podpira ampak je plačljiv.

tomaz- ::

Kaj pa mislite o Jottacloud? Uporablja kdo?

matobeli ::

A Mega.nz pa nihče ne uporablja za varnostne kopije? Kriptiranje, 50GB free, 200GB/50$/leto, spletni vmesnik, PC aplikacija

kiFni ::

storj. Sam še nisem testiral bom pa ko bom rabil. Deluje na blockchainu, ni centralnega serverja.

peko_deko ::

a je kak cloud storage z veliko prostora, nizko ceno (1 eur/tb mesečno, 5 za 10 tb, ..), visoko hitrostjo in fuse driverjem (lahko ma omejen prenos ker bj mel samo za backup, se pravi prvič recimo 10tb, potem pa itak samo spremembe shranjuješ), fuse mora bit, da zgleda kot normalen block device na katerem teče dm crypt pa filesystem po izbiri.....

njyngs ::

Ima kdo SpiderOak? Izkušnje?

melvin ::

matobeli je izjavil:

A Mega.nz pa nihče ne uporablja za varnostne kopije? Kriptiranje, 50GB free, 200GB/50$/leto, spletni vmesnik, PC aplikacija

http://www.wired.co.uk/article/kim-dotc...

dunda ::

Tole je kar pogosta tema - v zadnjih letih sem poskusil kar nekaj tovrstnih rešitev še najbolj so me (po funkcijah) prepričali SugarSync, PowerFolder, Wuala in Cubby. Žal sta zadnja dva že na pokopališču ... in pred kratkim sem spet naredil test različnih storitev.
Po urah in urah prebiranj besedil in testiranjih, sem se odločil za pCloud.
Res bi mu težko našel kaj veliko minusov - še najbolj mu zamerim, da je "client side encrption" plačljiv. Ampak ok, saj sem tudi prej plačeval za podobne storitve.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri free cloud storage uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
416777 (2123) KTr1sk
»

Microsoft preobrazil SkyDrive v OneDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5316458 (13458) LJ4L
»

Dropbox vs. SkyDrive vs. Google drive vs. Ubuntu one

Oddelek: Omrežja in internet
182637 (2135) Tody
»

Free cloud backup program

Oddelek: Programska oprema
144074 (3486) dunda
»

Google Drive je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6226708 (22066) bond007

Več podobnih tem