» »

Definicija spola

Definicija spola

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 27
»»

Slo0 ::

Zadnjič sem bral, da se v nekih državah lahko opredeliš za žensko, čeprav si moški.

Definicija iz biološkega stališča je sicer jasna:
Ali imaš USB dongle,
ali pa imaš vtičnico.
Aja pa še neki vmes je, po biološkem stališču.

Kakšna je pa usmeritev je pa drugo vprašanje.
In tudi če se nekdo počuti kot ženska v moškem telesu (in če ima usb dongle, je po definiciji moški)
Po biološki definciji namreč.

Sicer Salome se lahko počuti kot ženska, če pa ima usb dongle. Je po biološki definiciji še vedno moški.
  • zaklenil: BigWhale ()

bambam20 ::

Slo0 je izjavil:

Zadnjič sem bral, da se v nekih državah lahko opredeliš za žensko, čeprav si moški.


Res je. Dokler moški izgleda kot ženska mu težko rečemo moški. Čeprav je moški in ima usb dongl.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

jype ::

Slo0 je izjavil:

Definicija iz biološkega stališča je sicer jasna:
Ne, ni.

Slo0 je izjavil:

Ali imaš USB dongle,
ali pa imaš vtičnico.
Ja, to si mislijo vsi, ki ne razumejo, da se na vsakih 100 ljudi rodijo dva ali trije, ki tega nimajo.

Slo0 je izjavil:

Kakšna je pa usmeritev je pa drugo vprašanje.
Identiteta ni usmeritev.

Slo0 je izjavil:

In tudi če se nekdo počuti kot ženska v moškem telesu (in če ima usb dongle, je po definiciji moški)
Drži.

Slo0 je izjavil:

Po biološki definciji namreč.
Ta "definicija" je popolnoma nepomembna.

bambam20 je izjavil:

Res je. Dokler moški izgleda kot ženska mu težko rečemo moški.
Komot rečemo moški, tramvaj ali apache, v resnici to ni pomembno. Česar ne smemo, je človeka siliti v katerikoli kalup, zato razvite države ne težijo s tem in dovolijo, da si ljudje identiteto izberejo sami, približno tako enostavno, kot si lahko zamenjajo ime (ali stalno prebivališče - v državah, ki so dovolj zaostale, da ta koncept sploh poznajo).

Slo0 ::

bambam20 je izjavil:

Slo0 je izjavil:

Zadnjič sem bral, da se v nekih državah lahko opredeliš za žensko, čeprav si moški.


Res je. Dokler moški izgleda kot ženska mu težko rečemo moški. Čeprav je moški in ima usb dongl.



Biološko je to laž, da je ženska. Vsi pa vemo, da je res, da se počuti kot ženska ujeta v moškem telesu.
V določenih primerih.

Definicija spola je večinoma izražena v vseh učbenikih z biologijo. In tudi opredeljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slo0 ()

Slo0 ::

Definicija spola je nekak določena z rojstvom.
Vsi pa imajo možnost, da se ne strinjajo s tem s čemur so se rodili. (z usb donglom ali vtičnico)

Čeprav je možen prehod iz usb dongla na vtičnico.
Se mi zdi, da iz vtičnice ne morjo it na usb dongle.
(kar se mi zdi, diskriminatorno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slo0 ()

Machete ::

Pazi slo mislim da se tvojemu stanovanju približuje karavana transgender bisexualnih črnih muslimanov, ki hočejo tvojo socialno podporo in mamo, da ji storijo silo, po tem ko pustijo na vašem blokovskem igrišču iztrebke in polomljene pametne telefone poleg zavrženih štruc kruha. Resno! Sem bral v demokurciji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Egidij88 ::

Nepomembno, kot pravi jype.

Aquafriend ::

bambam20 je izjavil:

Slo0 je izjavil:

Zadnjič sem bral, da se v nekih državah lahko opredeliš za žensko, čeprav si moški.


Res je. Dokler moški izgleda kot ženska mu težko rečemo moški. Čeprav je moški in ima usb dongl.



Naj oseba na sliki proba zgledat zenska brez sminke, pobarvanih las, make-up-a. To je vse umetno, fejk izgled. Redkim to uspe brez tega. Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.

jype ::

Slo0 je izjavil:

Se mi zdi, da iz vtičnice ne morjo it na usb dongle.
Brez skrbi, komot se tudi to uredi.

Egidij88 ::

Aquafriend je izjavil:

Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.


Kaj je razlika?

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Naj oseba na sliki proba zgledat zenska brez sminke, pobarvanih las, make-up-a. To je vse umetno, fejk izgled. Redkim to uspe brez tega. Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.
To je skrajno poenostavljena in napačna razlaga.

Videz pri tistih z disforijo spola (ki je stanje, ki ni samo po sebi nikomur škodljivo, tako kot ni nikomur škodljiva homoseksualnost ali preferenca do ljudi s svetlimi lasmi) sledi identiteti, ne obratno. Nekateri reč uporabljajo za pridobivanje pozornosti, a ti niso problematični: Pri njih gre za svobodo izražanja, ki je že zagotovljena v zakonodaji.

zmaugy ::

Moram priznati, da tudi sam ne razumem te gonje proti temu, da se ljudje opredelijo kot karko že. To nikomur od "običajnih" ljude ne povzroča nobenih negativnih posledic, zakaj za vraga se je treba vtikovati v druge ljudi?

Aquafriend ::

Egidij88 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.


Kaj je razlika?

Razlika med cem?

jype ::

zmaugy je izjavil:

zakaj za vraga se je treba vtikovati v druge ljudi?
Ker so se nacisti zlagali, da bodo vsakogar, ki narobe naslovi whateverseksualca, strpali v zapor ali koncentracijsko taborišče - in ljudje radi nasedejo nacistični propagandi.

Egidij88 ::

Aquafriend je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.


Kaj je razlika?

Razlika med cem?


Nova poženščena generacija?

Aquafriend ::

zmaugy je izjavil:

Moram priznati, da tudi sam ne razumem te gonje proti temu, da se ljudje opredelijo kot karko že. To nikomur od "običajnih" ljude ne povzroča nobenih negativnih posledic, zakaj za vraga se je treba vtikovati v druge ljudi?

Ko bo cajt za penzijon se bom opredelil kot zenska da bom prej sel v penzijon. V primeru obveznega vojaskega roka bi se tudi deklariral kot zenska in se izognil vojaskem sluzenju. Pa ce bi mi sef tezil bi se skliceval, da sem zenska in da me je otipaval ozirioma spolno nadlegoval.

jb_j ::

Mogoče se bosta Shaq ali Tyson opredelila za žensko.

In lahko nadaljujeta kariero za 10+let.

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Ko bo cajt za penzijon se bom opredelil kot zenska da bom prej sel v penzijon.
Ker gre za nedopustno diskriminacijo na podlagi spola, bo razlika tako ali tako v kratkem odstranjena.

Če si rodil in vzgojil otroka, dva ali tri, si pa vsekakor zaslužiš popust pri penziji.

Aquafriend je izjavil:

V primeru obveznega vojaskega roka bi se tudi deklariral kot zenska in se izognil vojaskem sluzenju.
Tudi v tem primeru ustavno sodišče nima prav dosti izbire, ker je ustava jasna: Med ženskami in moškimi ni dopustno razlikovati - podpiram pa boj zoper vojaško služenje, ki je samo po sebi idiotizem.

Aquafriend je izjavil:

Pa ce bi mi sef tezil bi se skliceval, da sem zenska in da me je otipaval ozirioma spolno nadlegoval.
Krivo pričanje je kaznivo, ne glede na tvojo spolno identiteto, biološki spol ali karkoli drugega (z izjemo duševnega razvoja, kjer bi, se strinjam, lahko dosegel marsikaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

zmaugy je izjavil:

Moram priznati, da tudi sam ne razumem te gonje proti temu, da se ljudje opredelijo kot karko že. To nikomur od "običajnih" ljude ne povzroča nobenih negativnih posledic, zakaj za vraga se je treba vtikovati v druge ljudi?

Potem te pa naj razsvetlim. Konkretna dekleta in ženske izgubljajo štipendije, mesta na univerzah, medalje, sponzorstva... zato ker so se konkretni moški odločili, da se "počutijo kot ženske", odgovorni pa so jim na podlagi tega dovolili, da nastopajo v ženski konkurenci čeprav imajo pred tekmovalkami neulovljivo prednost.

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.

jb_j ::

jype je izjavil:

Tudi v tem primeru ustavno sodišče nima prav dosti izbire, ker je ustava jasna: Med ženskami in moškimi ni dopustno razlikovati - podpiram pa boj zoper vojaško služenje, ki je samo po sebi idiotizem.


Jst bi uvedu nazaj mesečno ali dvomesečno vojaško služenje za vse državljane (moške in ženske in ostale). In sploh ne bi bilo povezano z orožjem.
(vstajanje ob 5-ih, 4xdnevno fizični treningi, urejanje ležišč in oblek in podobno) aja pa brez interneta in telefonov.
Imajo le mesec ali dva, stroge discipline (starši dons gledajo samo, kako bodo več ponudl otrokom, da bo fajn otrokom in staršem).
Če jim pa to ni všeč, pač jim ni (in v naslednjih 40+letih ne upoštevajo takšne discipline). In to je to.

Aquafriend ::

Pozabil sem se omenit. Ce bi se deklariral kot zenska bi tudi imel dostop do zenskih garderob, slacilnic in wc-jev. Ko bi vstopil v slacilnico z nagimi zenskami bi zenskam sigurno godila moja prisotnost. Nekateri res nimate obcutka za druzbo nasploh. Rrazmisljate po predalckih, kaj je dobro za posameznika, ne vidite pa sirse slike, the big picture problema, ki nastane zarad tega. Zenskam in druzbi bi delali skodo in krivico. Vsak seksualni manijak bi lahko izrabil pravico postat "zenska" in ustanovil svoj harem.

Zgodovina sprememb…

jype ::

FormerUser je izjavil:

Potem te pa naj razsvetlim. Konkretna dekleta in ženske izgubljajo štipendije, mesta na univerzah, medalje, sponzorstva... zato ker so se konkretni moški odločili, da se "počutijo kot ženske", odgovorni pa so jim na podlagi tega dovolili, da nastopajo v ženski konkurenci čeprav imajo pred tekmovalkami neulovljivo prednost.
Če so kriteriji za dejavnost odvisni od lastnosti, v katerih so moški boljši, potem je tako ali tako bolje, da te dejavnosti opravljajo moški.

FormerUser je izjavil:

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.
^ Tako je videti nacistična propaganda.

jb_j ::

Aquafriend je izjavil:

Pozabil sem se omenit. Ce bi se deklariral kot zenska bi tudi imel dostop do zenskih garderob, slacilnic in wc-jev. Ko bi vstopil v slacilnico z nagimi zenskami bi zenskam sigurno godila moja prisotnost. Nekateri res nimate obcutka za druzbo nasploh. Rrazmiisljate po predalckih, kaj je dobro za posameznika, ne vidite pa sirse slike, the big picture problema, ki nastane zarad tega. Zenskam in druzbi bi delali skodo in krivico.


Ko bi to jst prej vedu, bi se najbrž opredelil za žensko, če bi imel takšne privilegije.
Sj ne bi bile preverzne, le v žensko savno bi hodu.

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Pozabil sem se omenit. Ce bi se deklariral kot zenska bi tudi imel dostop do zenskih garderob, slacilnic in wc-jev.
Drži.

Aquafriend je izjavil:

Ko bi vstopil v slacilnico z nagimi zenskami bi zenskam sigurno godila moja prisotnost.
Dvomim, ampak ljudi se ne meče ven na podlagi oblike telesa, temveč na podlagi njihovih nesprejemljivih dejanj.

Aquafriend je izjavil:

Nekateri res nimate obcutka za druzbo nasploh.
Drži - vseeno nam je, če je kdo ogorčen.

Aquafriend je izjavil:

Zenskam in druzbi bi delali skodo in krivico. Vsak seksualni manijak bi lahko izrabil pravico postat "zenska" in ustanovil svoj harem.
Ne, ne bi mogel - ker bi ga vrgli ven, če bi se neprimerno obnašal.

jb_j je izjavil:

Sj ne bi bile preverzne, le v žensko savno bi hodu.
Večina savn po razvitih državah Evrope je unisex - in vanje ljudje hodijo goli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

jype je izjavil:

Če so kriteriji za dejavnost odvisni od lastnosti, v katerih so moški boljši, potem je tako ali tako bolje, da te dejavnosti opravljajo moški.

Ne, ni bolje, ker to pomeni defacto konec ženskega športa in vrnitev 150 let nazaj v čase ultra šovinizma.

jype je izjavil:

Tako je videti nacistična propaganda.

Trans klinike so pa videti kot Mengelejev laboratorij.

Samael ::

Machete je izjavil:

Pazi slo mislim da se tvojemu stanovanju približuje karavana transgender bisexualnih črnih muslimanov, ki hočejo tvojo socialno podporo in mamo, da ji storijo silo, po tem ko pustijo na vašem blokovskem igrišču iztrebke in polomljene pametne telefone poleg zavrženih štruc kruha. Resno! Sem bral v demokurciji.

Pa jaz ne vem, kaj še pričakuješ in želiš od človeka? Saj vidiš, da vsak dan naštepa novo forumsko temo in se tako aktivno bori proti vsem notranjim in zunanjim grožnjam sl0venstva!
In če to ne zadostuje, pokliče na pomoč še vse ostale multi račune.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Ne, ni bolje, ker to pomeni defacto konec ženskega športa in vrnitev 150 let nazaj v čase ultra šovinizma.
Ne, ne pomeni tega. Pomeni zgolj to, da bo zastopanost v športih, kjer spol pomembno vpliva na zmogljivost, razmerje med spoloma namesto 80:20 (kot je zdaj) zopet 99:1 (kot je biološko smiselno). To je posledica svobode, da ženske lahko enakovredno tekmujejo z moškimi (ki danes ne smejo, čeprav jih premagajo).

FormerUser je izjavil:

Trans klinike so pa videti kot Mengelejev laboratorij.
Le da so pacienti v njih prostovoljno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aquafriend ::

Ne, ne bi mogel - ker bi ga vrgli ven, če bi se neprimerno obnašal.

ko se zgodi je ze prepozno. Lahko ga ven meces a dejanje ko je storjeno je ze prepozno. Ce ima moski dostop do zenskih slacilnic jim bistveno olajsas kriminalno delo nad sibkejsim spolom. Pa tudi ce se ne zgodi kriminalno dejanje. Tudi ce bi jih samo gledal je zelo neugodna situacija za zenske. Verjetno se ne bi pocutile prav lepo.

bambam20 ::

Aquafriend je izjavil:


Skor vsak se lahko za pusta nasemi v zensko, se posebi ce si bolj iz novih pozenscenih generacij.



Če se našemiš še nisi ženska, ker nimaš ženske hoje, glasu, gibov. Moški je lahko ženska, ko naredi popolno transformacijo. Dokler te okolica vidi moškega si moški.

jb_j ::

Baje je nekje prišlo do tega, da so si spremenili spol, le v definiciji, ne biološko.

Zaradi cenejšega avto zavarovanja. Baje. In nimam vira in pozabil sem kje sem to slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

Aquafriend je izjavil:

ko se zgodi je ze prepozno.
Meni se ne zdi.

Aquafriend je izjavil:

Lahko ga ven meces a dejanje ko je storjeno je ze prepozno.
Ko je storjeno kaj?

Aquafriend je izjavil:

Ce ima moski dostop do zenskih slacilnic jim bistveno olajsas kriminalno delo nad sibkejsim spolom.
Res? Trenutno pa moški nima dostopa do ženskih slačilnic? Kako je pa Trump prišel not, če moški nimajo dostopa?

Aquafriend je izjavil:

Tudi ce bi jih samo gledal je zelo neugodna situacija za zenske. Verjetno se ne bi pocutile prav lepo.
Če se počutiš grozno, ko te nekdo gleda v odvisnosti od tega, kakšnega spola je (ne pa tega, na kakšen način te opazuje), potem je nekaj narobe s teboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jb_j ::

Sj nekak je dobr, če se opredeliš za žensko, da se lahko tuširaš v kopalnicah,
na vseh zaprtih bazenih z njimi.

Aquafriend ::

Ce das seksualnem manijaku dostop do zenskih garderob, slacilnic itd je podobno kot ce bi zasvojenki s cokolado postavil kos cokolade pred nos. Prav klices po dejanju. Ali posiljeni zenski pomaga ce posiljevalca obsodijo? Bo zarad tega posilstvo kar zginilo, bo s casovnim strojem sla nazaj in zradirala dejanje?

Zgodovina sprememb…

Samael ::

FormerUser je izjavil:

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.

Ja, in vsi imamo brata, ki ima prijatelja, ki pozna človeka, čigar sosedu se je zgodilo prav to, aneda :8) F**ck to življenje!

FormerUser ::

Samael je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.

Ja, in vsi imamo brata, ki ima prijatelja, ki pozna človeka, čigar sosedu se je zgodilo prav to, aneda :8) F**ck to življenje!

Si že slišal za internet?

FormerUser ::

jype je izjavil:

Ne, ne pomeni tega. Pomeni zgolj to, da bo zastopanost v športih, kjer spol pomembno vpliva na zmogljivost, razmerje med spoloma namesto 80:20 (kot je zdaj) zopet 99:1 (kot je biološko smiselno). To je posledica svobode, da ženske lahko enakovredno tekmujejo z moškimi (ki danes ne smejo, čeprav jih premagajo).

Zakaj torej trans ženskam ne rečete naj gredo tekmovat z moškimi, če je to ultimativna enakovrednost? Zato ker jih to ne zanima, cilj vse te mizogine, reakcionarne trans agende je ravno v tem, da se potepta ženske, se jim odvzame pridobljeno, ker ženske ne smejo v patriarhalni družbi imeti ničesar.

jype je izjavil:

Le da so pacienti v njih prostovoljno.

Tudi v sweatshopih so delavci prostovoljno kar pa še ne pomeni, da so le-te vredu in se jih ne sme kritizirati.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Tudi v sweatshopih so delavci prostovoljno kar pa še ne pomeni, da so le-te vredu in se jih ne sme kritizirati.
Ne, v sweatshopih definitivno nihče ni prostovoljno.

Cruz ::

Sem zadnjič videl, da je imelo neko podjetje na spletni strani v rubriki Who are we? poleg drugih lastnosti dodano lastnost Pronoun. Uganite koliko jih je imelo kontradiktoren pronoun. :)

Žalostno(v smislu neproduktivnosti), da takšna manjšina dobiva tolikšno pozornost. Sicer nisem proti temu, ker zagovarjam individualizem, ampak se mi zdi zelo neproduktivno, če bi to postalo del profesionalnega okolja.

Leave ego at the door.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Zakaj torej trans ženskam ne rečete naj gredo tekmovat z moškimi, če je to ultimativna enakovrednost? Zato ker jih to ne zanima, cilj vse te mizogine, reakcionarne trans agende je ravno v tem, da se potepta ženske, se jim odvzame pridobljeno, ker ženske ne smejo v patriarhalni družbi imeti ničesar.
Neumnost. Sposobnim ženskam se trenutno _ne dovoli_ tekmovati z moškimi predvsem zato, ker je moške strah, da jih bo ženska premagala. Žensk ni strah, da jih bodo moški premagali, po drugi strani.

Cruz je izjavil:

Žalostno(v smislu neproduktivnosti), da takšna manjšina dobiva tolikšno pozornost.
Pozornost ji dajete izključno tisti, ki ste ogorčeni nad vsem, kar se vam zdi neobičajno.

Cruz je izjavil:

ampak se mi zdi zelo neproduktivno, če bi to postalo del profesionalnega okolja.
Res? Neverjetno, meni pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Moram priznati, da tudi sam ne razumem te gonje proti temu, da se ljudje opredelijo kot karko že. To nikomur od "običajnih" ljude ne povzroča nobenih negativnih posledic, zakaj za vraga se je treba vtikovati v druge ljudi?

Potem te pa naj razsvetlim. Konkretna dekleta in ženske izgubljajo štipendije, mesta na univerzah, medalje, sponzorstva... zato ker so se konkretni moški odločili, da se "počutijo kot ženske", odgovorni pa so jim na podlagi tega dovolili, da nastopajo v ženski konkurenci čeprav imajo pred tekmovalkami neulovljivo prednost.

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.


Sej si hotela enakopravnost, ne jokaj, da jo je sedaj preveč.

FormerUser ::

Enakopravnosti ni nikoli preveč, ampak tukaj ne gre za enakopravnost marveč še enkrat več za moški privilegij.

jype je izjavil:

Neumnost. Sposobnim ženskam se trenutno _ne dovoli_ tekmovati z moškimi predvsem zato, ker je moške strah, da jih bo ženska premagala. Žensk ni strah, da jih bodo moški premagali, po drugi strani.

Lepo te prosim, jaz sem največji zagovornik enakosti med spoloma tukaj, ampak to še ne pomeni, da bom zanikala biološka dejstva in ta so pač takšna, da so moški fizično močnejši od žensk, kar je velikanska prednost v večini športov.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

FormerUser je izjavil:

Samael je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Konkretne ženske, pa tudi moški, ostajajo brez služb, brez twitter računov, jih na domu obiskuje policija in meče v zapor ker si leta 2019 drznejo bogokletno trditi, da moški niso ženske.

Ja, in vsi imamo brata, ki ima prijatelja, ki pozna človeka, čigar sosedu se je zgodilo prav to, aneda :8) F**ck to življenje!

Si že slišal za internet?

Ja saj to. Internet, kjer clovek, ce je dovol vztrajen, najde potrditev za vsako lastno stalisce. Mogoce bi imela brez googlanja kaksno zivljensko dilemo in problem manj?

jype ::

FormerUser je izjavil:

Enakopravnosti ni nikoli preveč, ampak tukaj ne gre za enakopravnost marveč še enkrat več za moški privilegij.
Ne. Za moški privilegij gre le takrat, ko je moški priviligiran. V primeru športa je kakih 85% moških slabših od vrhunskih športnic, tako da pri športu očitno ne gre za nikakršen privilegij, razen v primeru, da verjameš, da je treba šport razdrobiti na kategorije, ki so poštene tudi do Pigmejcev, ker ti niso sami krivi, da so tako majhni, da ne igrajo v nobeni košarkaški ekipi in do Inuitov, ki so očitno zelo šibki v maratonu.

FormerUser je izjavil:

Lepo te prosim, jaz sem največji zagovornik enakosti med spoloma tukaj, ampak to še ne pomeni, da bom zanikala biološka dejstva in ta so pač takšna, da so moški fizično močnejši od žensk, kar je velikanska prednost v večini športov.
Ja, drži - in enakopravnost pomeni tudi to, da se sprijazniš s tem in pustiš boljšim, da so prvi, ali pa ustvariš ločene ekipe, ne le na podlagi starosti in spola, ampak tudi prisotnosti specifičnih genov, ki predstavljajo znatno prednost v specifičnem športu.

V lokostrelstvu so ženske še vedno lahko popolnoma konkurenčne moškim, a trenutno niso zaradi težav z družbenimi vlogami - ne pa zaradi težav z biološkimi predispozicijami.

Cruz ::

jype je izjavil:

Res? Neverjetno, meni pa ne.

Ego ni za profesionalno okolje, so let's leave ego at the door. Če pa se srečava v kolegialnem okolju, pa bom brez problema upošteval tvoje preference glede pronouna. Ne razumem kako ljudem ni zadosti svoboda v osebnem življenju. Kako bedno osebnost moraš imeti, da ti spol toliko pomeni. Pomanjkanje samozavesti in pozornosti I guess.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

harvey ::

Ne gre za definicijo, temveč za konstrukcije (družbene). Sploh če bereš kakšne nove - napredne - znanstvene študije na to temo, ne veš več, kje je meja med lucidnostjo in popolno norostjo. Po nekih zadnjih štetjih je tam 160 opredelitev različnih spolov in ne vem zakaj, bi se matični uradi le zadovoljili z USB donglom in Vtičnico - zelo nazadnjaško. Druga pa je potem splošna implikacija v vse dejavnosti - šport je že ena taka, da lahko trans osebki prestopajo kategorije ne glede na določene mejne nivoje vrednosti hormonov, ki jih določa antidoping zveza. Biologija ima tu nek mehanizem > testosterona > mišične mase. In take "nabildane" osebe znotraj ene kategorije so milo rečeno najmanj kar lahko rečemo nefer do ostalih znotraj skupine z bistveno nižjimi ravni hormonov.

Za zanimivost, če samo jezik/govorico vzamemo v ozir, spolno občutljiva raba jezika, koliko se lahko stvari zakomplicirajo

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

Cruz je izjavil:

Ego ni za profesionalno okolje
Drži - ogorčenje zadrži zase.

harvey je izjavil:

Druga pa je potem splošna implikacija v vse dejavnosti - šport je že ena taka, da lahko trans osebki prestopajo kategorije ne glede na določene mejne nivoje vrednosti hormonov, ki jih določa antidoping zveza.
Če bi taka zveza obstajala, potem bi te vrednosti brez težav bile del klasifikacije - in bi ljudje tekmovali v kategorijah, ki niso odvisne od oblike telesa, temveč od koncenctracij specifičnih hormonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

49106 ::

jype je izjavil:

Če bi taka zveza obstajala, potem bi te vrednosti brez težav bile del klasifikacije - in bi ljudje tekmovali v kategorijah, ki niso odvisne od oblike telesa, temveč od koncenctracij specifičnih hormonov.

Nepotrebno kompliciranje, če lahko enostnavno vsi tekmujemo skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

jb_j ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Zakaj torej trans ženskam ne rečete naj gredo tekmovat z moškimi, če je to ultimativna enakovrednost? Zato ker jih to ne zanima, cilj vse te mizogine, reakcionarne trans agende je ravno v tem, da se potepta ženske, se jim odvzame pridobljeno, ker ženske ne smejo v patriarhalni družbi imeti ničesar.
Neumnost. Sposobnim ženskam se trenutno _ne dovoli_ tekmovati z moškimi predvsem zato, ker je moške strah, da jih bo ženska premagala. Žensk ni strah, da jih bodo moški premagali, po drugi strani.


Recimo, da imaš prav.
Zakaj tyson ali shaq, potem ne bi imela pravice, da tekmujeta v svojem športu, da bi se le opredelila za drug spol?

49106 ::

jb_j je izjavil:

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Zakaj torej trans ženskam ne rečete naj gredo tekmovat z moškimi, če je to ultimativna enakovrednost? Zato ker jih to ne zanima, cilj vse te mizogine, reakcionarne trans agende je ravno v tem, da se potepta ženske, se jim odvzame pridobljeno, ker ženske ne smejo v patriarhalni družbi imeti ničesar.
Neumnost. Sposobnim ženskam se trenutno _ne dovoli_ tekmovati z moškimi predvsem zato, ker je moške strah, da jih bo ženska premagala. Žensk ni strah, da jih bodo moški premagali, po drugi strani.


Recimo, da imaš prav.
Zakaj tyson ali shaq, potem ne bi imela pravice, da tekmujeta v svojem športu, da bi se le opredelila za drug spol?


Kdo to pravi?

Patricio Manuel in Fallon Fox

http://boxrec.com/en/boxer/846760
https://www.sherdog.com/fighter/Fallon-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

jb_j ::

49106 je izjavil:

jb_j je izjavil:

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Zakaj torej trans ženskam ne rečete naj gredo tekmovat z moškimi, če je to ultimativna enakovrednost? Zato ker jih to ne zanima, cilj vse te mizogine, reakcionarne trans agende je ravno v tem, da se potepta ženske, se jim odvzame pridobljeno, ker ženske ne smejo v patriarhalni družbi imeti ničesar.
Neumnost. Sposobnim ženskam se trenutno _ne dovoli_ tekmovati z moškimi predvsem zato, ker je moške strah, da jih bo ženska premagala. Žensk ni strah, da jih bodo moški premagali, po drugi strani.


Recimo, da imaš prav.
Zakaj tyson ali shaq, potem ne bi imela pravice, da tekmujeta v svojem športu, da bi se le opredelila za drug spol?


Kdo to pravi?

Patricio Manuel in Fallon Fox

http://boxrec.com/en/boxer/846760
https://www.sherdog.com/fighter/Fallon-...


Najbrž bi tyson padel, al kaj hočeš rečt?
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071657 (62646) vostok_1
»

Velika Britanija: žrtve posilstev bodo morale policiji predati mobilne telefone (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26638020 (33570) vostok_1

Več podobnih tem