» »

Pomanjkanje Intelovih procesorjev se stopnjuje

Pomanjkanje Intelovih procesorjev se stopnjuje

Slo-Tech - Kdor je v zadnjih mesecih naročal kakšen Intelov procesor, ga je lahko negativno presenetil dolg dobavni rok. V drugi polovici minulega leta je začelo zmanjkovati procesorjev. Veliki proizvajalci računalnikov, HP, Dell in Lenovo, so v posameznih trenutkih beležili celo 5-odstotno pomanjkanje procesorjev glede na potrebe. Posamezni tajvanskih proizvajalci so bili nepripravljeni, tako da jih je udarila kar 10-odstotna vrzel pri dobavi Intelovi procesorjev. Pomanjkanje pa se lani ni iznihalo, temveč se nadaljuje tudi v tem letu, kar smo občutili tudi v Sloveniji. Dobavni roki posameznih računalnikov znašajo tudi 90 dni.

Kot kaže, se situacija še ne bo izboljšala. Pri Digitimes Research ocenjujejo, da se bo vrzel sicer skrčila na 2-3 odstotke, a pomanjkanje bo še vsaj do poletja. Eden izmed razlogov je visoka prodaja Chromebookov, ki imajo Intelove procesorjev, zato jih zmanjkuje drugod. Najbolj primanjkuje serij Core i5, slabo pa kaže tudi drugim modelom (družine Apollo Lake in Gemini Lake), ki so primerni za manj zahtevne uporabnike.

Na račun pomanjkanja Intelovih procesorjev uspeva AMD. Tržni delež njegovih prenosnih računalnikov je v prvem letošnjem četrtletju porasel z lanskih 9,8 odstotka na 15,8 odstotka. Pričakujejo, da se bo delež še poveča, saj ima čedalje več Chromebookov AMD-jeve procesorje.

Intel naj bi v drugi polovici leta usposobil 14-nm proizvodne linije v ZDA in na Irskem, kar bo razrešilo probleme. Do 10 nm pa se bomo kljub Intelovim obljubam še načakali.

66 komentarjev

«
1
2

chort ::

Indeed, oktobra sem naročil pet komadov i9 9980XE za cluster. Dva sem (komaj) dobil konec januarja, tri pa pred 2 tednoma...

Matko ::

Umetno pomanjkanje? Saj že nekaj časa beremo novice "prodaja računalnikov pada".

pegasus ::

chort je izjavil:

Indeed, oktobra sem naročil pet komadov i9 9980XE za cluster. Dva sem (komaj) dobil konec januarja, tri pa pred 2 tednoma...

Ja, tako je to, ko se moraš zadovoljiti z drobtinicami. Če jih naročiš 50.000, jih dobiš precej hitreje.

chort ::

pegasus je izjavil:

chort je izjavil:

Indeed, oktobra sem naročil pet komadov i9 9980XE za cluster. Dva sem (komaj) dobil konec januarja, tri pa pred 2 tednoma...

Ja, tako je to, ko se moraš zadovoljiti z drobtinicami. Če jih naročiš 50.000, jih dobiš precej hitreje.

To je bilo tudi pojasnilo uvoznika za Švedsko, da so jih preprosto pokupili veliki. Podobno je bilo z RAMi in GPUji.

Mr.B ::

Glede na to da je r5 2600 pod 150€ r7 2700 pa pod 260€, te nakup intla matra zgolj za benchmarke, ker tist procent vec bos tezko pokazal kot full velko prednost v realni uporabi, kjer pac nd laufa samo bench...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

pegasus ::

chort je izjavil:

To je bilo tudi pojasnilo uvoznika za Švedsko, da so jih preprosto pokupili veliki. Podobno je bilo z RAMi in GPUji.
Ja, takle mamo ... če kupuješ komponente v enotah "kos", si nepomemben. Če kupuješ v enotah "kontejner" ali "tovornjak", se vsaj pogovarjajo s tabo. Če kupuješ v enotah "ladja", ti jih pripeljelo, zmontirajo in pripnejo gor rdečo pentljo.

mirancar ::

kam grejo vsi te procesorji... al je proizvodnja tolko manjša al se je trg računalnikov tolko povečal kar resno ni videt ?? vsi kupujejo samo še telefone
chromebooki so razlog my ass

mailer ::

Dvomim, da so kapacitete usmerili v Sunny Cove ker menda pridejo šele v sredini leta. Pa še to bo prva verzija in ne bo v celoti v 10nm, kolikor sem nekje zasledil. 8700K je še vedno absurdnih 400€, ko pride ven 3gen ryzna pa ne vem kaj bodo naredili. Špekulacije so, da se bodo intli podražili.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

pegasus ::

mirancar je izjavil:

kam grejo vsi te procesorji... al je proizvodnja tolko manjša al se je trg računalnikov tolko povečal kar resno ni videt ?
Če ne vidiš, poskusi pogledati drugače. Poišči kak sezman datacentrov v gradnji, poglej njihovo priključno moč, upoštevaj, da je PUE danes zelo blizu 1, torej gre praktično vsa priključna moč v compute. In potem zračunaj, koliko procov lahko napajaš s tako priključno močjo. Vse to samo zato, da lahko na telefončkih drkaš igrce in slajdaš po appih ...

ivanuscha ::

Pa kako je možno, da so mobilni procesorji že na 7nm, tukaj jih pa 10nm tako matra?

cekr ::

ivanuscha je izjavil:

Pa kako je možno, da so mobilni procesorji že na 7nm, tukaj jih pa 10nm tako matra?

Tu je bolj problem, kako si kdo kaj predstavlja. Intlova litografija je čisto drugačna od Kitajske.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zee ::

Pri nas resno razmisljajo o nabavi AMD-jevih Epycov za novo HPC masino.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pegasus ::

Ja, epyc če želiš ostati v x86 ali pa arm64, če si zagledan v prihodnost. Ne vem kaj bi si mislil o power9.

krneki0001 ::

Mr.B je izjavil:

Glede na to da je r5 2600 pod 150€ r7 2700 pa pod 260€, te nakup intla matra zgolj za benchmarke, ker tist procent vec bos tezko pokazal kot full velko prednost v realni uporabi, kjer pac nd laufa samo bench...


Nakup intla za datacentre (kar je primarno Intelov prihod denarja v firmo) se še vedno splača. Zato pa je pomanjkanje core I procov, ker so glavnino linij preusmerili v xeone.
Gradi se pa ogromno datacentrov, ker bi vsi radi vse v oblakih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

zee ::

pegasus je izjavil:

Ja, epyc če želiš ostati v x86 ali pa arm64, če si zagledan v prihodnost. Ne vem kaj bi si mislil o power9.


Power9 + NVlink zveni lepo ... pa Summit ima tole.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

dexterboy ::

Priznam, da ne spremljam datacentrov, koliko je tukaj Intel boljši od AMDja?
Kaj majo vse rezine Xeone ali kaj?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zee ::

Intela je zankrat se precej, vendar se to pocasi spreminja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dexterboy ::

Dodatek, pozabil dopisati; če me spomin ne vara, sta Xeon in ThreadRipper zelo blizu po TDPju...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

dexterboy je izjavil:

Dodatek, pozabil dopisati; če me spomin ne vara, sta Xeon in ThreadRipper zelo blizu po TDPju...

ja no... kaj pravi google : amd epyc new supercomputer built on
Problem za datacentre so zgolj obstoječi HV. Intel pač rad puša Ms integracijo... Sedaj ima pa AMD probleme, ki se ne dogajajo če je nameščen Linux...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

zee je izjavil:

Intela je zankrat se precej, vendar se to pocasi spreminja.


Pri specifičnem SW ali na splošno?

Ker gledam imajo Epyc-i, kar orenk punch.

https://www.servethehome.com/amd-epyc-7...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

FireSnake ::

Tudi število lukenj se stopnjuje:
https://www.theregister.co.uk/2019/03/0...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Recimo EPYC 7351P Single Socket, kar povozi podobno ponudbo od Intel-a in celo od AMD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

pegasus ::

zee je izjavil:

Power9 + NVlink zveni lepo ... pa Summit ima tole.
Ja ... Summit, Sierra, dolg časa nič, Raptor Talos, konec. Zaradi tega zna biti Power9 ekosistem prekleto drag in omejen.

Kar se tiče nvlinka pa ... amd ima svoj xgi, intel je včeraj najavil svoj cxl, noben več ne šmirgla "industry standard" gen-z in ccix ... Izgleda kot da se vsi trudijo vsak s svojim hardverskim "vendor lock-in"om, kar mi pove, da bo prihodnost še grda. Kompatibilnost bo šla dol, machine specific hardver bo v porastu, cene bodo šle gor ... in veliki bodo začeli zidati lastno mašinerijo (vkolikor je že ne), nadrsali pa bomo mali kupci, ki kupujemo po en rack naenkrat. Meh.

Mr.B ::

D3m je izjavil:

Recimo EPYC 7351P Single Socket, kar povozi podobno ponudbo od Intel-a in celo od AMD.

Ps, EPYC = AMD
EPIC blokira zgolj MS ker je verjetno hotel poceni Intle...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

camx ::

Mr.B je izjavil:

EPIC blokira zgolj MS ker je verjetno hotel poceni Intle...

Kaj konkretno je problem?

FireSnake ::

dexterboy je izjavil:

Priznam, da ne spremljam datacentrov, koliko je tukaj Intel boljši od AMDja?
Kaj majo vse rezine Xeone ali kaj?


Ni boljši.
Zato se pa AMD počasi pobira, ker so imeli 1% delež v preteklosti.
Amazon:
https://aws.amazon.com/ec2/amd/
in še nekaj velikih igralcev se je odločilo za AMD.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

cekr je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Pa kako je možno, da so mobilni procesorji že na 7nm, tukaj jih pa 10nm tako matra?

Tu je bolj problem, kako si kdo kaj predstavlja. Intlova litografija je čisto drugačna od Kitajske.


Eh, kdaj pa so kitajci razvili 7 nm litografijo?

krneki0001 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Glede na to da je r5 2600 pod 150€ r7 2700 pa pod 260€, te nakup intla matra zgolj za benchmarke, ker tist procent vec bos tezko pokazal kot full velko prednost v realni uporabi, kjer pac nd laufa samo bench...


Nakup intla za datacentre (kar je primarno Intelov prihod denarja v firmo) se še vedno splača. Zato pa je pomanjkanje core I procov, ker so glavnino linij preusmerili v xeone.
Gradi se pa ogromno datacentrov, ker bi vsi radi vse v oblakih.


Datacentri niso niti slucajni primarni vir zasluzka za INTEL). Sej ves, dejstva, ki so razvidna iz javno dostopnih porocil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

Recimo EPYC 7351P Single Socket, kar povozi podobno ponudbo od Intel-a in celo od AMD.


Jaz imam primerljivega intla v desktopu (E5-2683 V4 - 16 jeder/32niti, TDP 120W), pa cela mašina za normalno delo laufa pod 50W, ob obremenitvi proca (100% vsa jedra) pa pride na 134W za celo mašino. To je manj kot ima samo epyc TDP.

tikitoki je izjavil:

cekr je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Pa kako je možno, da so mobilni procesorji že na 7nm, tukaj jih pa 10nm tako matra?

Tu je bolj problem, kako si kdo kaj predstavlja. Intlova litografija je čisto drugačna od Kitajske.


Eh, kdaj pa so kitajci razvili 7 nm litografijo?

krneki0001 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Glede na to da je r5 2600 pod 150€ r7 2700 pa pod 260€, te nakup intla matra zgolj za benchmarke, ker tist procent vec bos tezko pokazal kot full velko prednost v realni uporabi, kjer pac nd laufa samo bench...


Nakup intla za datacentre (kar je primarno Intelov prihod denarja v firmo) se še vedno splača. Zato pa je pomanjkanje core I procov, ker so glavnino linij preusmerili v xeone.
Gradi se pa ogromno datacentrov, ker bi vsi radi vse v oblakih.


Datacentri niso niti slucajni primarni vir zasluzka za INTEL). Sej ves, dejstva, ki so razvidna iz javno dostopnih porocil.


Res je datacentri ne, procesorji in ostali hardware za datacentre pa. Eno tretjino dobi od datacentrov.
Dovolj da preusmeri svoje linije v izdelavo xeonov, namesto v izdelavo desktop procov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

tikitoki ::

Nebivedu nimas ti pojma, kar ponovni dokazujes. Mogoce pa ne razumes pomena besede primarni.
Tako, kot niso tako pomembni za nVidia, k si spet nekateri domisljate.

krneki0001 ::

V tej temi govorimo za procesorje, ne za vse kar intel dela. In procesorski del intela je primarno na strani datacentrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

tikitoki ::

Le zakaj se potem INTEL v porocilih javnosti laze, ce nebivedu trdi, da ve vec.

dexterboy ::

če sem ene mejčk'n čisto malooo zloben :)
saj osem jedrov se dobi tudi za 10 ojrov po jedru ;)
https://www.mlacom.si/amd-fx-8350-4-0gh...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

Piledriver. Mora biti Excavator v.2.

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Recimo EPYC 7351P Single Socket, kar povozi podobno ponudbo od Intel-a in celo od AMD.

Ps, EPYC = AMD
EPIC blokira zgolj MS ker je verjetno hotel poceni Intle...


Vem, da je AMD.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

krneki0001 ::

tikitoki je izjavil:

Le zakaj se potem INTEL v porocilih javnosti laze, ce nebivedu trdi, da ve vec.


Kje se pa laže intel? 6.1 milijarde zaslužka od datacentrov v 2018 Q2.
Dovolj da preusmeriš linijo iz desktop procov na serverske.

Glerde na to, da je bilo še leta 2015 1:2 razmerje server:client, je 2018 že 6:10. In datacentri rastejo, prodaja navadnih PC-jev pa pada. Zato so usmerili linije v server zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

D3m ::

Jaz imam primerljivega intla v desktopu (E5-2683 V4 - 16 jeder/32niti, TDP 120W), pa cela mašina za normalno delo laufa pod 50W, ob obremenitvi proca (100% vsa jedra) pa pride na 134W za celo mašino. To je manj kot ima samo epyc TDP.


Če pri Epycu uporabiš DDR4-2400 je TDP 155W

The TDP is slightly lower at 155 W if DDR4-2400 is used instead.


S tem, da ima all-core 2.9 GHz pri E5-2683 V4 je pa 2.6 GHz.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

tikitoki ::

krneki0001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Le zakaj se potem INTEL v porocilih javnosti laze, ce nebivedu trdi, da ve vec.


Kje se pa laže intel? 6.1 milijarde zaslužka od datacentrov v 2018 Q2.
Dovolj da preusmeriš linijo iz desktop procov na serverske.

Glerde na to, da je bilo še leta 2015 1:2 razmerje server:client, je 2018 že 6:10. In datacentri rastejo, prodaja navadnih PC-jev pa pada. Zato so usmerili linije v server zadeve.


O wow, 6? Ne bom preverjal tocno za to porocilo. Sam v tistem, ki sem ga videl za 2018, je bilo za PC preko 9 miljard prihodkov.
Kot sem rekel, nimas pojma o cem govoris in zamenjujes napovedi z resnicnostjo.

krneki0001 ::

tikitoki je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Le zakaj se potem INTEL v porocilih javnosti laze, ce nebivedu trdi, da ve vec.


Kje se pa laže intel? 6.1 milijarde zaslužka od datacentrov v 2018 Q2.
Dovolj da preusmeriš linijo iz desktop procov na serverske.

Glerde na to, da je bilo še leta 2015 1:2 razmerje server:client, je 2018 že 6:10. In datacentri rastejo, prodaja navadnih PC-jev pa pada. Zato so usmerili linije v server zadeve.


O wow, 6? Ne bom preverjal tocno za to porocilo. Sam v tistem, ki sem ga videl za 2018, je bilo za PC preko 9 miljard prihodkov.
Kot sem rekel, nimas pojma o cem govoris in zamenjujes napovedi z resnicnostjo.


Ti nimaš pojma. Preberi kaj sem napisal! Server vs client (xeon : ostalim procom) je 6:10. In še raste. Več datacentrov se postavi in manj desktop računalnikov se prodaja. Še 2015 je bilo 1:2 to razmerje, 2010 je bilo skoraj 1:3.
Zato pravim da so preusmerili linije v izdelavo serverskih procov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

tikitoki ::

krneki0001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Le zakaj se potem INTEL v porocilih javnosti laze, ce nebivedu trdi, da ve vec.


Kje se pa laže intel? 6.1 milijarde zaslužka od datacentrov v 2018 Q2.
Dovolj da preusmeriš linijo iz desktop procov na serverske.

Glerde na to, da je bilo še leta 2015 1:2 razmerje server:client, je 2018 že 6:10. In datacentri rastejo, prodaja navadnih PC-jev pa pada. Zato so usmerili linije v server zadeve.


O wow, 6? Ne bom preverjal tocno za to porocilo. Sam v tistem, ki sem ga videl za 2018, je bilo za PC preko 9 miljard prihodkov.
Kot sem rekel, nimas pojma o cem govoris in zamenjujes napovedi z resnicnostjo.


Ti nimaš pojma. Preberi kaj sem napisal! Server vs client (xeon : ostalim procom) je 6:10. In še raste. Več datacentrov se postavi in manj desktop računalnikov se prodaja. Še 2015 je bilo 1:2 to razmerje, 2010 je bilo skoraj 1:3.
Zato pravim da so preusmerili linije v izdelavo serverskih procov.


Hvala, da si dokazal, da imam prav. INTEL proda veliko vec za PCje, kot za data centre in zasluzki to jasno odrazajo. Sedaj pa ze dojemi, da data centri se niso primarni vir zasluzka (ker si tocno to trdil).

Pa se tolk nespameten si, da mislis, da se Xeone uporablja samo v data centrih. V mojem osebnem racunalniku je Xeon, moj kolega ima tudi Xeona in ne, nimava doma data centra.

Linije pa preusmerjajo v izdelavo cipov, s katerimi vec zasluzijo. Kar se bo koncalo, ko vzpostavijo nove proizvodne kapacitete.

krneki0001 ::

tikitoki je izjavil:

Hvala, da si dokazal, da imam prav. INTEL proda veliko vec za PCje, kot za data centre in zasluzki to jasno odrazajo. Sedaj pa ze dojemi, da data centri se niso primarni vir zasluzka (ker si tocno to trdil).


Nimaš prav. Ne desktop (consumer) in ne datacenter ni primarna zadeva Intela, ker s programjem in ostalimi zadevami zasluži 3x toliko kot s procesorji.

Vendar, ker v tej temi govorimo o izključno procesorjih, je datacenter vedno bolj pomemben segment. Iz leta v leto narašča proizvodnja serverskih procov, prodaja desktop procov pa konkretno pada, pa še bo padla.


tikitoki je izjavil:

Pa se tolk nespameten si, da mislis, da se Xeone uporablja samo v data centrih. V mojem osebnem racunalniku je Xeon, moj kolega ima tudi Xeona in ne, nimava doma data centra.


Ma ne mi reč?

Drgač imam tudi jaz xeone v desktop mašinah. Že dolgo časa. Ker so desktop proci prepožrešni in s premalo jedri za tisto za kar jaz uporabljam mašinerijo. (v podpisu lahko pogledaš proc v mojem desktopu)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Poldi112 ::

tikitoki je izjavil:


Eh, kdaj pa so kitajci razvili 7 nm litografijo?



2017. Edino nočejo, da jim rečeš Kitajci, ker živijo na otoku pred Kitajsko in s pomočjo USA furajo neodvisnost..
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Drgač imam tudi jaz xeone v desktop mašinah.


Dej povej, kako je kej z mikrokodami za ES procesorje? Ker berem po netu, da jih intel ne nadgrajuje in mas potem res hudo luknjast svicarski sir.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Priznam, da ne spremljam datacentrov, koliko je tukaj Intel boljši od AMDja?
Kaj majo vse rezine Xeone ali kaj?


Ni boljši.
Zato se pa AMD počasi pobira, ker so imeli 1% delež v preteklosti.
Amazon:
https://aws.amazon.com/ec2/amd/
in še nekaj velikih igralcev se je odločilo za AMD.

Ja, ker Intelov ni za dobiti.

Intel pa res ni boljši, le bolj zmogljiv pri isti ceni in manj elektrike porabi.

Aja, nočna mora fanboyev, številke: https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Mr.B je izjavil:

Glede na to da je r5 2600 pod 150€ r7 2700 pa pod 260€, te nakup intla matra zgolj za benchmarke, ker tist procent vec bos tezko pokazal kot full velko prednost v realni uporabi, kjer pac nd laufa samo bench...


Kaj pa če nočem grafe v kompu? Je tudi AMD z grafo tako dober value?

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

Tudi število lukenj se stopnjuje:
https://www.theregister.co.uk/2019/03/0...


če je kdo zgrešil:

Iz zaključka:
Broadly put, the leakage described in this paper will enable attackers to perform existing attacks more efficiently, or to devise new attacks using the novel knowledge.

- luknje so že obstoječe (obstajale pred to objavo oziroma odkritjem)
- morebiti bodo v prihodnosti iz tega nove luknje. Mogoče.

Broadly put...



A res kdo misli (no, razen fanboyev), da je AWS luknjast kor sir, in da se vsi zgolj delajo, da je vse v redu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

Drgač imam tudi jaz xeone v desktop mašinah.


Dej povej, kako je kej z mikrokodami za ES procesorje? Ker berem po netu, da jih intel ne nadgrajuje in mas potem res hudo luknjast svicarski sir.


Ma ni to ravno res da je vse luknjasto. Mogoče tistih nekaj prvih modelov ES (ko začnejo novo linijo), če pa vzameš zadnji predprodukcijski model, je pa enak (mogoče še kak bombonček zraven - enega sem imel, ki se je obnašal kot K procesor - vsa jedra je dvignil na max hitrost, čeprav bi moral samo prvi 2 jedri - je šel za med na e-bayu)

updejti pa za V4 proce so, tak da ni ravno problema.
https://support.microsoft.com/en-ie/hel...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

Čemu sploh še kdo kupuje ta šrot?

Zadnjič, ko sem objavil novico, jo je Mavrik sicer hitro pobrisal, a jasno je, da so sodobni Intel procesorji popolnoma neprimerni za kakršnokoli uporabo, ker ne delujejo tako, kot bi morali:

https://www.theregister.co.uk/2019/03/0...

Najbrž ga je zmotilo, da so med varnostnimi raziskovalci, ki so ranljivosti dokumentirali, tudi ljudje, ki imajo imena, ki zvenijo bližnjevzhodno.

krneki0001 ::

Dr_M je izjavil:

Drgač imam tudi jaz xeone v desktop mašinah.


Dej povej, kako je kej z mikrokodami za ES procesorje? Ker berem po netu, da jih intel ne nadgrajuje in mas potem res hudo luknjast svicarski sir.


Po temu
https://www.howtogeek.com/338801/how-to...
naj bi imel mašino "protected"
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Sssaga ::

Še zmeraj uporabljam platformo iz leta 2008 - glej podpis. Samo 1080 Ti sem dodal. Ajde pa tudi dodal RAM, SSD in ostale malenkosti vmes. Osnova, torej plata in proc, ostaja tudi po desetletju nespremenjena.
Navito pod vodo proc (in grafa >:D ) @1440p60. Until 120+ Hz displays...

Enostavno se mi ne da oz. ne vidim smisla pri trenutnem stanju nadgraditi karkoli. Verjetno temu botruje tudi dejstvo, da nisem competitive online gamer, kjer potrebuješ odzivnost. Raje uživam v solo lokalni kampanji.

Razmišljam o nakupu hexacore-a za x58 platformo, kar mi spet podaljša igranje na tej platformi. Spet torej ni smisla nakupovati nov sistem, če nisi hardcore esports gamer.

Napisal sem.

darkolord ::

A kdo ve, v čem je fora, da nihče ne dela business desktopov z low end ryzeni? Ima Intel vse proizvajalce tako prikleščene nase?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor

Oddelek: Kaj kupiti
212667 (1730) D3m
»

Popravek za AMD-jeve procesorje deluje, težave za Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8619949 (15124) Poldi112
»

AMD povišal tržni delež na Intelov račun

Oddelek: Novice / Rezultati
124779 (3571) x45
»

LGA-775 se drži dobro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6312987 (11826) MrStein
»

AMD: pomanjkanje procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
153513 (2549) Piranha

Več podobnih tem