» »

SP4 za windows 2000 - kdaj?

SP4 za windows 2000 - kdaj?

Maxtor ::

Kot že naslov pove, me zanima kdaj bo izšel SP4 za w2k? Saj ne da bi imel kake probleme, vendar me vseeno zanima kdaj bo izšel in kateri popravki bodo narejeni.

andrej ::

tocnega datuma se ni. ce pa gre vse po sreci pa zelo optimisticno konec junija/ oz. julij.

Maxtor ::

Se da kje videti seznam popravkov, ki jih bo SP4 vseboval?

Dusko ::

Tole sem našel na enem drugem forumu kjer piše da naj bi win2000 sp4 že izšel.

Here is some news, Windows 2000 Service Pack 4 has just been released to the website of Microsoft.As
--------------------------------------------------------------------------------


There are 669 Public fixes, 6 partner only fixes and 675 fixes in total.

Full packeage (130 MB)
http://download.microsoft.com/download/...


Express Install (600K)
http://download.microsoft.com/download/...

View Fix list:
http://www.neowin.net/staff/creamhacker... [/quote]

root987 ::

Da, beta je že izšel. Sem ga tudi namestil in je delalo bp. To pa še ni cela verzija da nebo pomote! Za seznam izboljšav pa ne vem kje bi ga lahko dobil, ker so uradno SP4 lahko namestili samo beta testerji če se prav spomnim.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

lopov ::

SP4 je zunaj:

KLIK

Spisek popravkov --> malo previdnosti, ker med drugim pise tudi "Windows 2000 may stop responding (hang) for up to one hour during the startup process. This behavior may occur if you are using some USB keyboards that have an incorporated PS/2 mouse port, and a mouse is connected to the port on the keyboard."

Vir: ArsTechnica

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

andrej ::

zadnji build je res bil razglasen za koncnega. Je pa vprasanje ce je to ze to. Glede na to, da se nikomur ne mudi je boljse, da se pocaka na uradno izjavo in uraden link.

Dusko ::

@lopov mislim da si malo pozn saj si objavil identične linke mojim :)

lopov ::

Res je :)
Moram priznat, da sem pogledal samo zadnji post, tvojega prej pa ne. A je jutranja ura dovolj velik razlog za ... khm, izgovor?

b.

kuglvinkl ::

andrej: imaš kakšno informacijo, kje se bo razvoj novih SP ustavil? 5, 6?
Your focus determines your reallity

Han ::

Uradna povezava za prenos je identična že objavljeni...

kuglvinkl ::

Najdu.

You can use the handy official Microsoft desktop support lifecycle wizard [microsoft.com] to see how long they plan to support each desktop OS version. Windows 2000 will be fully supported through 3/31/05, then it will enter "extended support" for two more years (extended=more expensive). After that you're on your own. Win2k server follows basically the same guidelines [microsoft.com], except that in the "extended" support period you need to pay for non-security-related hotfixes.

Se mi je zdelo :).



Official link
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Jst ::

Ko bi bil MS vsaj tako priden za XPje, da bi se končno znebil w2k sp4 (ki so itak zakon zame), in si namestil XPje (čakal bom do sp3 :).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cryptozaver ::

Poglej na MS strani je ze gor...

kuglvinkl ::

Snel mi ga je v 3.5 min.. Da imam doma tako povezavo...
Your focus determines your reallity

Raw ::

da se mal povazim, k se nemorm preveckrat: 58sek (cca 2.2mb/s) :D

.raw

kuglvinkl ::

Ja ja raw, lokalno ;)
Your focus determines your reallity

Raw ::

Lokalno? hehe, not! 8-)
S tega linka:
http://download.microsoft.com/download/...

krneki ::

Jah, s SiOL-a zna kr dobr vlečt če maš dobro linijo..

Raw ::

siol? hehe pajade.. vsaj ne za navadne smrtnike.
Sem na ARNESu. 100mbit do glavnega omrezja v MBju.

krneki ::

Raw, ne razumeš;)

Rekel sem da s SiOL-ovih strežnikov dobr nese če maš dobro linijo ker ma najboljšo infrastrukturo.

Fizična lokacija za tisti link zgoraj (download.microsoft.com) je odvisna kako maš nastavlene dns-e pri sebi. Recimo če maš siolov dns, ti bo vlekl s siolovga mirrorja, , če pa recimo arnesov pa z avstrijske akademske mreže.

Raw ::

@krneki:
Sorry, sem mislil, da apeliras na mojo povezavo...

Ma si tud napisal 'ce mas dobro linijo' ... kaj ti pomaga ce je infrastruktura SiOLa dobra, ce mas 'le' 4mbit ADSL (al pa celo 8mbit)? Ne velik. Se vedno ti lahk maximalno vlece le tolk kolkr mas pac ti doma - torej je ADSL ozko grlo. Ce imas v mislih 'drugacne' linije, je pa spet tako kot sem rekel: Ne za navadne smrtnike.
Jaz sem direkt v nebesih, k mi tuki v MBju (studentski domovi) vlece dol z vrtoglavimi hitrosti.

Sicer pa se opravicujem za oddaljitev od teme.
Vam deluje SP4 OK? kaksne vecje spremembe pri hitrosti delovanja oziroma zanesljivosti? Sprasujem po osebnih izkusnjah, ne po tem kar 'naj bi' SP4 imel v sebi.

.raw

krneki ::

Meni deluje uredu. Se je že naložil na ene 40 mašin in noben ne jamra da bi bilo kej slabše, če je pa bolš pa itak ne poveje:DJe pa še malo prezgodi da bi kej več ugotovil.

kuglvinkl ::

Res? Kaj pa tisti kritični udate, ki mi je podaljašl shutdown in reboot za 2 minuti?
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Tega imam jaz že od Windows update:D Mogoče kdo ve, kakšna je njegova številka?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ali3n ::

Pri meni ni nobenega podaljšanja reboota/shutdwn... dela tko kot prej - kot švicarska urca.. :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Jst ::

Se mi zdi, da dela malo boljše. Delphi ne jamra več invalid pointer operation na exitu... ql

Hitrost je ista, drugače pa ne opazim razlik...
Največ spremenb sem opazil iz w2k brez sp na sp3.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuglvinkl ::

Hm, pa kdo ve, če so to popravek dali ven ali so ga prihtali?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Mogoče kdo ve, kako se imenuje Hotfix, ki ga omenja Kuglvinkl?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Duhec ::

Mogoče TOLE
Q811493

ToniT ::

Q811493 je že popravljen. Tisti, ki imate starega, ga povozite z novim (potegnite ga z microsoftove strani še enkrat).

maro ::

@kuglvinkl: pojdi v start->run, pa zaženi gpedit.msc
potem pa pojdi v local computer policy->computer configuration->administrative templates->system->logon->maximum retries to unload and update user profile
pa nastavi vrednost na 5, če bo kaj pomagal, pa mislim, da moraš še enejblat to zadevo (bolj na pamet govorim, ker trenutno nisem na win2k)

jest sem imel pa probleme s sp4 samo po prvem reboot-u, naslednjič je pa že laufal tako kot je treba

Maxtor ::

Alo. Da ne bom odpiral nove teme, bom tukaj vprašal. Imam namreč enak problem kot kuglvinkl. Namreč naložil sem friško w2k in SP4 (prej sem imel w2k + SP3 in nato preko nameščen SP4). Zdaj se mi ugaša kaki 2 minuti, v Event Viewerju pa piše windows cannot unload the registry file oz. nekaj v tem smilu. Rešitev, ki jo je predlagal maro sicer deluje, vendar so errorji še vedno v event viewerju.

Je Microsoft že kaj pogruntal?

Andrej?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

160GB HDD, do137GB DMA /nad 137GB PIO mode?

Oddelek: Strojna oprema
132544 (2269) TheosGifted
»

"Ravnokar smo 400 milijonom ljudem predstavili XML"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
364219 (2806) BigWhale
»

Windows 2000 SP4 Update Rollup 1 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
223859 (3396) B-D_
»

Pereč Windows problem

Oddelek: Operacijski sistemi
191566 (1146) Dzonson
»

Izdan popravek za Microsoft Office 2003

Oddelek: Novice / Varnost
82070 (2070) Sims

Več podobnih tem