» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
76 / 133
»»

Okapi ::

Po katerem kriteriju je "ena revnejših držav"? Boš postregel s podatki, koliko ima povprečen Slovenec premoženja, v primerjavi z drugimi v EU?

Sparkxl ::

zavajon je izjavil:

Ja, prav imaš. Edini smiselni način investiranja kapitala je vlaganje v nepremičnine, vse ostalo je le gemblanje.
Čudno je le to, da je Slovenija ena revnejših držav v EU, ko pa Slovenci izmed vseh v EU največ vlagajo v nepremičnine.


Aja ostali so bogatejši zaradi gemblanja na borzi? Omfg

perci ::

Premozenje se razprši. Vse dat v nepremičnine seveda ni najpametneje, enako velja za finančne instrumente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Smurf ::

Sparkxl je izjavil:

Tisti ki tukaj smetite z velikimi donosi od delnic, pozabljate na par malenkosti, takih življenjskih. Recimo izgubljena desetletja,kot je bilo 00-10, z minimalno rastjo. Kaj če jaz denar rabim v ravno takem desetletju? Kje piše, da se ne moreta pojavit 2 taki desetletji zapored? Delnice so gemblanje in za nazaj je lahko bit pameten.
Nepremičnine pa so varna naložba s temu primero manjšimi donosi.
Zato nehajte srat tukaj kaj bi bilo če bi kdo vložil v delnice pred 20 leti, ker to danes nima nobene veze s tem kaj bo v naslednjih 20 letih

Med 00-10 bi mel pri S&P 500 okoli 2.5% letne rasti (malce slabse od nepremicnine). Ce bi pocakal se dodatna 3 leta bi imel skupno povprecje visje od 6% (precej boljse od nepremicnin).

Sparkxl ::

In to veš v naprej kako bo, kako? Kavna usedlina? Lokalna šlogarca?
Si upaš v tem trenutku, ko imamo buble everything, printanje ziljonov v nedogled,..., napovedat donose delnic za 10 let?

Utk ::

thramos je izjavil:

Utk je izjavil:

V kater etf in kako bi ti leta 2005 vložil?
Marsikaj je v teoriji, v praksi se pa zakomplicira. Jaz niti danes ne bi ravno vrgel 100 jurjev prek degira. Leta 2005 pa sigurno da ne.


V praksi so nekateri kupili stanovanja v Zbiljskem gaju ali pa čem podobnem.

Se pravi, nimaš odgovora. Vsi slovenski skladi so se izkazali za nateg. Pa ne da kater ne bi rastel, ampak so njihovi stroški in davki tako visoki, da pol te rasti ne dobiš ti. Druga varianta je bila prek avstrijskih zavarovalnic. Malo bolje, ampak spet daleč od indeksov zarad stroškov zavarovanja. Itd.

Sparkxl je izjavil:

In to veš v naprej kako bo, kako? Kavna usedlina? Lokalna šlogarca?
Si upaš v tem trenutku, ko imamo buble everything, printanje ziljonov v nedogled,..., napovedat donose delnic za 10 let?

Ja...pretekli donosi GARANTIRAJO tudi prihodnje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

A-242 ::

Smurf je izjavil:

Med 00-10 bi mel pri S&P 500 okoli 2.5% letne rasti (malce slabse od nepremicnine). Ce bi pocakal se dodatna 3 leta bi imel skupno povprecje visje od 6% (precej boljse od nepremicnin).


U, se en ekonomist. Daj mi povej nekaj, koliko casa je mozna rast v omejenem sistemu (planet Zemlja)? Se bolje, koliko casa je mozna rast v omejenem sistem, kjer vsi goljufi (vkljucno z raznimi kriptovalutarji - ce bi kdo rad kupil crc, md5, sha1, sha256,... jih prodajam 10.000 eurov, za 10.000 sha256 hashov, deal of lifetime) probavajo prikazovati "rast" in iz vsake kante v katero brcnes pade ven nekaj "rastnikov"?

(p.s.: tole nisem napisal zate, ampak primarno za vse ostale, da z malo razmisleka (ne pravim, da so ga sposobni), morda pridejo do zakljucka, da je kdorkoli, ki govori o rasti navaden idiot, ali pa goljuf, ki bi rad nategnil nekoga drugega za """rast""" svoje denarnice).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Smurf ::

Sparkxl je izjavil:

In to veš v naprej kako bo, kako? Kavna usedlina? Lokalna šlogarca?
Si upaš v tem trenutku, ko imamo buble everything, printanje ziljonov v nedogled,..., napovedat donose delnic za 10 let?

Moj odgovor na to vprasanje se ze nahaja nekaj postov nazaj.

A-242 je izjavil:


U, se en ekonomist. Daj mi povej nekaj, koliko casa je mozna rast v omejenem sistemu (planet Zemlja)? Se bolje, koliko casa je mozna rast v omejenem sistem, kjer vsi goljufi (vkljucno z raznimi kriptovalutarji - ce bi kdo rad kupil crc, md5, sha1, sha256,... jih prodajam 10.000 eurov, za 10.000 sha256 hashov, deal of lifetime) probavajo prikazovati "rast" in iz vsake kante v katero brcnes pade ven nekaj "rastnikov"?

(p.s.: tole nisem napisal zate, ampak primarno za vse ostale, da z malo razmisleka (ne pravim, da so ga sposobni), morda pridejo do zakljucka, da je kdorkoli, ki govori o rasti navaden idiot, ali pa goljuf, ki bi rad nategnil nekoga drugega za """rast""" svoje denarnice).

Vlaganje se bo bolj splacalo kot ne-vlaganja vsaj za naso zivljensko dobo, verjetno tudi nasih vnukov, ce ne bo kaksnih drasticnih sprememb (apokalipsa, tehnoloska singularnost, ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

LeQuack ::

Me zanima koliko se bodo stanovanje podražila po drugem korona valu. Očitno naj bi 10% upad BDPja dobro vplival na rast cene.
Quack !

Utk ::

Če bi vsak doma tiskal evre, cene ne bi nič padle, bi pač vsak malo več naprintal. Zakaj bi padle, če printa na polno država?

sandmat ::

vrednost bo padla, cena bo narastla :D

Old Spice ::

Trenutno povprečni državljan še ni bil na nekem finančnem prepihu. Kvečjemu nasprotno. Marsikomu so se prihranki povečali zaradi manjše potrošnje in vladnih bonbonov. Opažam pa, da sedaj, ko smo že precej v drugem valu, vlada bistveno manj omenja razne finančne pomoči. Bolj kot ne se vrstijo samo novice o zapiranju. Seveda ne pričakujem drastični upad v recimo Ljubljani. Tam je skoncentriran kapital in če bodo bogati še bogatejši, to ne bo rezultiralo v nižjih cenah. Kaj bo pa na periferiji je pa verjetno bolj odvisno od povprečnega človeka.

sandmat ::

na periferiji je dovolj sive ekonomije že sedaj in se bo jamralo, ampak davkov se ne bo plačevalo tako kot do sedaj. V glavnem psi lajajo, karavana gre naprej.

Sopomenka ::

Old Spice je izjavil:

Trenutno povprečni državljan še ni bil na nekem finančnem prepihu. Kvečjemu nasprotno. Marsikomu so se prihranki povečali zaradi manjše potrošnje in vladnih bonbonov. Opažam pa, da sedaj, ko smo že precej v drugem valu, vlada bistveno manj omenja razne finančne pomoči. Bolj kot ne se vrstijo samo novice o zapiranju. Seveda ne pričakujem drastični upad v recimo Ljubljani. Tam je skoncentriran kapital in če bodo bogati še bogatejši, to ne bo rezultiralo v nižjih cenah. Kaj bo pa na periferiji je pa verjetno bolj odvisno od povprečnega človeka.


Ali je tukaj zadaj kakšna statistika ali se govori tako malo nasploh? Gledano statistično ljudje na čakanju dobijo 80% osnovnega plačila, povečal se je tudi delež brezposelnih, zato je težko govoriti kako gre povprečnim ljudjem boljše. Zaradi manjših prihodkov je tudi možno zaslediti manjšo potrošnjo, ki zna voditi v nižje cene nepremičnin. Slišal sem že dosti zgodb kako ljudje zaradi izgub služb razmišljajo o selitvi iz Lj...

Smurf ::

Brezposelnost se je povecala res zelo malo (smo nekje tam kot leta 2018). Mogoce je nekje 10k vec brezposelnih kot je bilo leta 2019, ko smo imeli najvec zaposlenih. Tudi jaz se pricakujem glavni val odpuscanj (kjer bodo stevilke bolj v rangu 50k dodatnih nezaposlenih).

vrtn4r ::

Sopomenka je izjavil:

Ali je tukaj zadaj kakšna statistika ali se govori tako malo nasploh?


Na slo-tech si, kaj mislis :))

aviator ::

Ob vsem tem denarju, ki je bil vložen in času ,ki so ga ljudje preživeli doma ob spletnih nakupih, najbrž potrošja res ni padla. Počakajmo aftermath. Ne moreš se ravno zapufat za par milijard,ki si jih potrošil za ne investicije in da se nekje ne pozna. Poleg vsega ne zanemarimo pomen sive ekonomije, študentskega dela, prekarcev, popoldanskih sp ipd. Vsi ti sigurno delajo manj. Na uč bi rekel,da polovico ljudi v gostinstvu dela prek študenta ali na črno. Ostalo, kar ni nujno še sledi.

PrihajaNodi ::

Sej a niso ze prej v restavracijah najemali tujce in studente? Torej se tu nic ne pozna, ker domaci nocejo delat za drobiz.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Sparkxl ::

aviator je izjavil:

Ob vsem tem denarju, ki je bil vložen in času ,ki so ga ljudje preživeli doma ob spletnih nakupih, najbrž potrošja res ni padla. Počakajmo aftermath. Ne moreš se ravno zapufat za par milijard,ki si jih potrošil za ne investicije in da se nekje ne pozna. Poleg vsega ne zanemarimo pomen sive ekonomije, študentskega dela, prekarcev, popoldanskih sp ipd. Vsi ti sigurno delajo manj. Na uč bi rekel,da polovico ljudi v gostinstvu dela prek študenta ali na črno. Ostalo, kar ni nujno še sledi.


Trenutno smo pri rekordnem padcu gdp ever...in potrošnja da ni padla? Pototrošnja ima v normalnih časih 70% delež pri rasti gdp. Gostinstvo je drobiž v celotni sliki.
Tako da kake risnke to eni gledate, da take stresate?
Trend v svetu trenutno pa je, da se ljudje izseljujejo iz dragih mestnih središč in najemnine posledično padajo. Če naše mini prestolnice to še ni doletelo, bo jo v kratkem

MasterTade ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sej a niso ze prej v restavracijah najemali tujce in studente? Torej se tu nic ne pozna, ker domaci nocejo delat za drobiz.


Bolj študenti kot tujci, zakaj študenti pa mislim da veš. In niti ne gre za plačo, je dovolj gostincev ki nimajo statusa
Mors omnia aequat

Dosan ::

Glede na oglede v zadnjih tednih najemnine v Ljubljani že kar padajo.

poweroff ::

Eg, to ni nič, par tednov, pa bonšlo vse nazaj gor...

Smo poslušali na začetku leta. :))
sudo poweroff

Matejjjjj ::

do svojega 40 leta sem bil vpleten v nakup in prodajo 4 nepremičnin, treh od teh v lj. verjemite mi, le 8 let nazaj so ljudje že razmišljali, kako podariti stanovanje v lj, saj kupcev ni bilo. kar se je zgodilo potem je bila anomalija, sedaj se vračamo na staro. trg bo doživel armagedon. Slovenski narod bo v drugem valu doživel opustošenje. navadite se na tovornjake.

poweroff ::

No, no, pretiravati pa ni treba.

Da so Slovenci razmišljali kako kaj podariti, še posebej nepremičnino... pošteno si me nasmejal za dobro jutro. :))
sudo poweroff

perci ::

poweroff je izjavil:

Eg, to ni nič, par tednov, pa bonšlo vse nazaj gor...

Smo poslušali na začetku leta. :))

Mislim, da so bili pogovori predvsem glede cen nepremičnin, ne najemnin. In cene so šle gor, ne dol.

V danih okoliščinah se nepremičnina zdi precej varna naložba. Pa ne mislim, da bodo cene kar rasle, verjetno bodo šle dol. Vendar zemlja ostane, opeka tudi - nekaj imaš od nje, tudi če ji cena pade. Od delnic pa ne kaj dosti.

Matejjjjj ::

moram, ker druga stran pretirava z gor gor gor.

ps: zemlje si v primeru lastništva stanovanja solastiš bore malo

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Me zanima koliko se bodo stanovanje podražila po drugem korona valu. Očitno naj bi 10% upad BDPja dobro vplival na rast cene.

Vse je odvisno od tega, koliko poceni denarja bo na voljo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

genesiss ::

Ima kdo informacijo o notarskih stroških pri najemu stanovanjskega kredita?
Kredit: ~110kEUR (brez porokov, 1 oseba) + hipoteka

Tole sem dobil od notarja... je to neka normalna tarifa?

Strošek sestave notarskega sporazuma, predloga za vpis v zemljiško knjigo za vpis lastninske pravice in hipoteke: 525 EUR.
Sodna taksa za vpis lastninske pravice: 80 EUR
Sodna taksa za vpis hipoteke: 50 EUR

Tnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Smurf ::

Matejjjjj je izjavil:

do svojega 40 leta sem bil vpleten v nakup in prodajo 4 nepremičnin, treh od teh v lj. verjemite mi, le 8 let nazaj so ljudje že razmišljali, kako podariti stanovanje v lj, saj kupcev ni bilo. kar se je zgodilo potem je bila anomalija, sedaj se vračamo na staro. trg bo doživel armagedon. Slovenski narod bo v drugem valu doživel opustošenje. navadite se na tovornjake.

Haha, seveda. Ce ponudis 20% nizjo ceno, kot je trzna jo bos imel prodano v roku tedna.

Razen, ce gre za nek res obskuren primer. Recimo nezazidljivih 5m^2 s katerimi si ne mores pomagati.

genesiss je izjavil:

Ima kdo informacijo o notarskih stroških pri najemu stanovanjskega kredita?
Kredit: ~110kEUR (brez porokov, 1 oseba) + hipoteka

Tole sem dobil od notarja... je to neka normalna tarifa?

Strošek sestave notarskega sporazuma, predloga za vpis v zemljiško knjigo za vpis lastninske pravice in hipoteke: 525 EUR.
Sodna taksa za vpis lastninske pravice: 80 EUR
Sodna taksa za vpis hipoteke: 50 EUR

Tnx

Cena zgleda ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

RockyS ::

Notarji delajo po tarifah tako da nekega velikega odstopanja med njimi ne more biti.

Likalnik ::

Notarja ne moreš izbirati....imaš tistega kateri je v občini/regiji kjer je stanovanje. (vsaj tako so mi rekli na banki ko sem vzel kredit) pa vem za določene notarje izven te regije kjer je stanovanje, da so tudi cenejši.

Te cene katere si napisal....so načeloma uredu (še zmeraj drago=> sam sem imel zelo podobno)...sodno takso sem tudi jaz dal 130EUR...ostalo je bilo pa prav tako okoli 500EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

genesiss ::

OK, to je od notarja ki mi ga je banka predlagala.. sem samo hotel preveriti ali so tarife ok, da ne iščem drugih.
Hvala vsem.

sandmat ::

genesiss je izjavil:

OK, to je od notarja ki mi ga je banka predlagala.. sem samo hotel preveriti ali so tarife ok, da ne iščem drugih.
Hvala vsem.

komot lahko sam sestaviš pogodbo. Mene je vpis v ZK prišel skupaj 120€. Pogodbo so mojo potrdili banka in notar, tako da unih 525€ odpade.

RockyS ::

Seveda lahko, ampak večina se tega ne loteva, kar se meni zdi pravilno. Govorim za ljudi, ki se v nakup podajo enkrat ali dvakrat v življenju. Ostali ne bi spraševali za cene notarjev.

Mimogrede, cene vikendov v Sloveniji pa so brutalne. Sem gledal Pohorje in Gorenjsko, noro.
Čudi me da še zmeraj prodajajo stanovanja na Krvavcu. Plus tisti apartma na Kriški... Kaj ti pomaga sedežnica pred vhodom, če je ob pomanjkanju snega ne zaženejo in tako ti ostane pešačenje ali z avtom do gornje postaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

sandmat ::

RockyS je izjavil:

Seveda lahko, ampak večina se tega ne loteva, kar se meni zdi pravilno. Govorim za ljudi, ki se v nakup podajo enkrat ali dvakrat v življenju. Ostali ne bi spraševali za cene notarjev.

Ja, po svoje se strinjam. ampak tudi tisti imajo navadno potem probleme, ker pogodba ne vsebuje vsega, saj jo notar samo scopypasta iz obrazca.

pwn3rrr ::

sandmat je izjavil:

genesiss je izjavil:

OK, to je od notarja ki mi ga je banka predlagala.. sem samo hotel preveriti ali so tarife ok, da ne iščem drugih.
Hvala vsem.

komot lahko sam sestaviš pogodbo. Mene je vpis v ZK prišel skupaj 120€. Pogodbo so mojo potrdili banka in notar, tako da unih 525€ odpade.

Ti praviš, da si si sam sestavil pogodbo za tole?
"Strošek sestave notarskega sporazuma, predloga za vpis v zemljiško knjigo za vpis lastninske pravice in hipoteke: 525 EUR"

Da nisi mislil kupoprodajne pogodbe?

trancer01 ::

Meni je odvetnica banke rekla, da je notarski zapis v primeru najema hipotekarnega kredita po zakonu obvezen.

aviator ::

Cene najema zaradi odsotnih študentov že padajo. Po prvem valu si težko dobil garsonjero pod 450 eur na mesec, sedaj pa imaš že solidne za 300,350. Tudi nakupne cene bodo v morale pasti, glede na dejstvo, da je 70 posto nepremcnin kupljenih na hipoteko.Firme bodo letos za dobičke kot ponavadi skanalizirale v cegle, v 2021 bo tega manj, ker bo manj dobicka. Tokrat bo balonček bistveno bolj počil, ker denarja za reševanje nepremičnin ne bo. MOL bo dobil omejena sredstva tako, da tudi ne bo toliko prijateljskega odkupa nasedlih projektov za neprofitna stanovanja. Narasle so se cene hrane in folk bo rinil k zlahti na podeželje. Če pa Janša poseže se v javni sektor boš hitro imel padec.

pwn3rrr ::

trancer01 je izjavil:

Meni je odvetnica banke rekla, da je notarski zapis v primeru najema hipotekarnega kredita po zakonu obvezen.

Seveda je obvezen in tudi menim, da se ne moreš izogniti stroškom, ki jih je napisal @genesiss.

Likalnik ::

Seveda je obvezen...je bil pogoj, da sem dobil hipotikerni kredit...pa še oni so določil notarja....

trancer01 ::

Mislim pa, da ni obvezen, če kupuješ brez kredita.

Invictus ::

pwn3rrr je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Meni je odvetnica banke rekla, da je notarski zapis v primeru najema hipotekarnega kredita po zakonu obvezen.

Seveda je obvezen in tudi menim, da se ne moreš izogniti stroškom, ki jih je napisal @genesiss.

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pwn3rrr ::

Invictus je izjavil:

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...

Sem hotel samo popraviti @sandmat-a, ki je pomešal stvari.
Notarji imajo zelo podobne tarife ja, lahko pripomnim še to, da mora biti notar iz iste upravne enote, kjer se nahaja nepremičnina, tako da nekateri niti nimajo izbire, ker imajo marsikje samo enega notarja.

facepalm ::

pwn3rrr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...

Sem hotel samo popraviti @sandmat-a, ki je pomešal stvari.
Notarji imajo zelo podobne tarife ja, lahko pripomnim še to, da mora biti notar iz iste upravne enote, kjer se nahaja nepremičnina, tako da nekateri niti nimajo izbire, ker imajo marsikje samo enega notarja.


Vir za tole?
Jaz sem lani prodal nepremicnino v eni obcini ter kupil drugo v sosednji. Vse je bilo opravljeno pri istem notarju.

pwn3rrr ::

facepalm je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...

Sem hotel samo popraviti @sandmat-a, ki je pomešal stvari.
Notarji imajo zelo podobne tarife ja, lahko pripomnim še to, da mora biti notar iz iste upravne enote, kjer se nahaja nepremičnina, tako da nekateri niti nimajo izbire, ker imajo marsikje samo enega notarja.


Vir za tole?
Jaz sem lani prodal nepremicnino v eni obcini ter kupil drugo v sosednji. Vse je bilo opravljeno pri istem notarju.

Tak odgovor sem dobil na banki. Posamezne upravne enote vključujejo več občin, tako da če občini spadata pod isto upravno enoto, potem moja trditev še vedno drži.

sandmat ::

pwn3rrr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...

Sem hotel samo popraviti @sandmat-a, ki je pomešal stvari.
Notarji imajo zelo podobne tarife ja, lahko pripomnim še to, da mora biti notar iz iste upravne enote, kjer se nahaja nepremičnina, tako da nekateri niti nimajo izbire, ker imajo marsikje samo enega notarja.

ja, my bad, govoril sem o kupoprodajni! sorry!

Matejjjjj ::

aviator je izjavil:

Cene najema zaradi odsotnih študentov že padajo. Po prvem valu si težko dobil garsonjero pod 450 eur na mesec, sedaj pa imaš že solidne za 300,350. Tudi nakupne cene bodo v morale pasti, glede na dejstvo, da je 70 posto nepremcnin kupljenih na hipoteko.Firme bodo letos za dobičke kot ponavadi skanalizirale v cegle, v 2021 bo tega manj, ker bo manj dobicka. Tokrat bo balonček bistveno bolj počil, ker denarja za reševanje nepremičnin ne bo. MOL bo dobil omejena sredstva tako, da tudi ne bo toliko prijateljskega odkupa nasedlih projektov za neprofitna stanovanja. Narasle so se cene hrane in folk bo rinil k zlahti na podeželje. Če pa Janša poseže se v javni sektor boš hitro imel padec.


itak, pri čemur se potrjuje, da se covid najlažje širi po skupnih prostorih blokov. v španiji živijo večinoma na ta način, poglejte koliko žrtev je bilo, ni možno se izolirati... bye bye lj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

MadMen ::

Matejjjjj je izjavil:

aviator je izjavil:

Cene najema zaradi odsotnih študentov že padajo. Po prvem valu si težko dobil garsonjero pod 450 eur na mesec, sedaj pa imaš že solidne za 300,350. Tudi nakupne cene bodo v morale pasti, glede na dejstvo, da je 70 posto nepremcnin kupljenih na hipoteko.Firme bodo letos za dobičke kot ponavadi skanalizirale v cegle, v 2021 bo tega manj, ker bo manj dobicka. Tokrat bo balonček bistveno bolj počil, ker denarja za reševanje nepremičnin ne bo. MOL bo dobil omejena sredstva tako, da tudi ne bo toliko prijateljskega odkupa nasedlih projektov za neprofitna stanovanja. Narasle so se cene hrane in folk bo rinil k zlahti na podeželje. Če pa Janša poseže se v javni sektor boš hitro imel padec.


itak, pri čemur se potrjuje, da se covid najlažje širi po skupnih prostorih blokov. v španiji živijo večinoma na ta način, poglejte koliko žrtev je bilo, ni možno se izolirati... bye bye lj

Drzne izjave NLP "beliverja" :))

perci ::

A ni največja koncentracija na gorenjskem?

Smurf ::

««
76 / 133
»»