» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
77 / 133
»»

Old Spice ::

Hvala. Tole poročilo je bilo očitno pisano pred drugim valom:

Kot kaže, smo se za zdaj večji krizi nepremičninskega trga izognili, ponovna zaustavitev
poslovanja z nepremičninami zaradi novega vala epidemije pa bi skoraj gotovo vodila v globljo in
dolgotrajnejšo krizo slovenskega nepremičninskega trga.

c3p0 ::

Kriza bo pa zgledala tako, da skoraj nihče ne bo nič kupil, cene pa morda le malenkost dol.

Smurf ::

c3p0 je izjavil:

Kriza bo pa zgledala tako, da skoraj nihče ne bo nič kupil, cene pa morda le malenkost dol.

To je bil vedno zdalec najbolj verjetn scenarij za nas nepremicninski trg.

njyngs ::

c3p0 je izjavil:

Kriza bo pa zgledala tako, da skoraj nihče ne bo nič kupil, cene pa morda le malenkost dol.

No, bodo, ampak tisti, ki so že prej hoard-li nepremičnine kot naložbo. Torej 95% navadnih Janezov ne bo imelo koristi od potencialne krize.

thramos ::

njyngs je izjavil:

No, bodo, ampak tisti, ki so že prej hoard-li nepremičnine kot naložbo. Torej 95% navadnih Janezov ne bo imelo koristi od potencialne krize.


Z (drastičnim) padcem najemnin nepremičnine kot naložba izgubljajo privlačnost. Po drugi strani v pomanjkanju pametnih alternativ za investicijo pridobivajo.

Spet po tretji strani, lahko morebiten trend "bega iz mest" tudi premeša trg nepremičnin. Sicer je o tem verjetno še prezgodaj govorit. Ampak recimo osebno so v podjetju kjer trenutno delam in kjer so bili prej striktno proti delu od doma, s kororono toliko obrnili ploščo, da imamo sedaj tudi dolgoročno delo od doma nekaj dni na teden (pa smo znotraj branže glede tega še vedno med bolj konzervativnimi) Nekdo, ki je bil prej v mestu zgolj zaradi izogibanja dolgotrajnim dnevnim migracijam, se bo verjetno zdaj z veseljem preselil.

njyngs ::

Ne bi se prenaglili. Ko bo teh zapiranj občin, karanten in podobnega konec, vas bodo vse spet zvlekli nazaj, da vas bodo imeli pod kontrolo ;) Za 3 mesece dela od doma pa se med to krizo nihče ne bo ne uspel preseliti, kot tudi se ne bo preselil.

thramos ::

Morda, ampak tudi čez poletje smo imeli iste pogoje (torej nekaj dni na teden od doma). Zdaj pa je bilo vse skupaj tudi formalizirano z ankeksom k pogodbi o zaposlitvi.

njyngs ::

Aha, torej je podjetje prišparalo pri potnih stroških in jim je to všeč. Upam, da vam plačujejo delež stroškov za delo od doma (elektrika, voda, internet) - ker tole bi morali.

thramos je izjavil:

njyngs je izjavil:

No, bodo, ampak tisti, ki so že prej hoard-li nepremičnine kot naložbo. Torej 95% navadnih Janezov ne bo imelo koristi od potencialne krize.


Z (drastičnim) padcem najemnin nepremičnine kot naložba izgubljajo privlačnost.

S tem se sicer ne morem strinjati. Kaj je bolj privlačnega kot hiter padec cen nepremičnin, za katere se veda, da se bodo sčasoma "spet" normalizirale - čisto možno celo šle čez trenutne cene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

poweroff ::

Ah, dajte no. Kaj pa GURS ve. Nepremičnine bodo šle samo gor, gor, gor.

Vsaj tako pravijo forumski strokovnjaki. :))
sudo poweroff

Smurf ::

poweroff je izjavil:

Ah, dajte no. Kaj pa GURS ve. Nepremičnine bodo šle samo gor, gor, gor.

Vsaj tako pravijo forumski strokovnjaki. :))

Na dovolj dolgi rok to verjetno drzi. Seveda pa bodo vmes nihanja.

njyngs ::

poweroff je izjavil:

Ah, dajte no. Kaj pa GURS ve. Nepremičnine bodo šle samo gor, gor, gor.

Vsaj tako pravijo forumski strokovnjaki. :))

Kako se naj pogovarjamo s človekom, katerega največji domet je le najem stanovanja?

stara mama ::

Neke hude rasti v bližnji prihodnosti vrjetno ni več pričakovati.
Namreč z rastjo cen se (predvidevam) poveča število novogradenj, ker se to izplača. Stanovanja pa ne zgradiš v enem mesecu, ampak kakem letu, dveh, treh če gre hitro. Dovolj stanovanj spet zabremza rast cen.

njyngs ::

Nepremičnine niso kruh ali bitcoin, da bi lahko pričakovali nihanje cen iz dneva v dan. Govorimo o dolgoročnih spremembah cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

deleted ::

Moja opažanja in izkušnje v zadnjem času:

Stari starši so gledali v Lj za investicijo cca 100k v stanovanje. Nekaj časa spremljamo ponudbo. Pred časom se v Lj ni dobilo dobesedno nič za ta denar, vsaj nič uporabnega ne, sedaj pa se ponudba v tem okviru kar širi, tako da trenutno kar čakamo in se čudimo.

Mlajša sestra je pravkar zamenjala garsonjero (isto v Lj). Prej je plačevala 420 + stroški, sedaj plačuje 300 + stroški, pa še tanova ima boljšo razporeditev prostorov in novejšo opremo.

Sodelavec oddaja 2 stanovanji študentom in iz enega so se mu kar izselili, ker imajo sedaj vse na daljavo in bodo raje doma. Pa še 2 podobni zgodbi: študentka se je izselila iz stanovanja v bloku, ker ji je mami medicinska sestra govorila, da so skupni prostori ful problematični za okužbo. Še en študent, ki ga poznam, se je preselil iz stanovanja k svoji babici, ker nima več študentskega dela (hotel).

Tako da imam občutek, da je dogajanje na nepremičninskem trgu kar pestro. Jaz pričakujem konkreten padec cen. Treba je upoštevat tud to, da v trenutni nepredvidljivi situaciji folk res ne bo gemblal in jemal pufa za dolga leta naprej za nakup kvartirjev.

Smurf ::

Sem ze parkrat omenil, pa bom se enkrat. Potrebno je lociti najemnine s ceno nepremicnin. Ze tako, so najemnine bistveno bolj odzivne v primerjavo s ceno nepremicnin, hkrati pa se je sedaj pojavil dosti vecji pritisk na njihovo znizanje (ki pa ne drzi za ceno najemnin). Tako, da je cisto normalno, da cene najemnim krepko padejo, hkrati pa umre trg za kupovanje/prodajo stanovanj za nekaj let, ker lastniki nocejo prodati za nizjo ceno.

Tocno to se je zgodilo v zadnji krizi.

facepalm ::

pwn3rrr je izjavil:

facepalm je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne, ne moreš se jim.

Saj imajo notarji precej enake tarife. Banka si ponavadi izbere enega, ki je najbližje poslovalnici...

Sem hotel samo popraviti @sandmat-a, ki je pomešal stvari.
Notarji imajo zelo podobne tarife ja, lahko pripomnim še to, da mora biti notar iz iste upravne enote, kjer se nahaja nepremičnina, tako da nekateri niti nimajo izbire, ker imajo marsikje samo enega notarja.


Vir za tole?
Jaz sem lani prodal nepremicnino v eni obcini ter kupil drugo v sosednji. Vse je bilo opravljeno pri istem notarju.

Tak odgovor sem dobil na banki. Posamezne upravne enote vključujejo več občin, tako da če občini spadata pod isto upravno enoto, potem moja trditev še vedno drži.


Obe obcini imata vsaka svojo UE. Ce pa sta kako "povezani", pa ne vem.
Ni mi pa logicno zakaj bi bila taka omejitev. Ce nekdo iz MB, sklene kreditno pogodbo v MB poslovalnici za nepremicnino na obali, se ja ne bodo vsi vozili dol do notarja, ali?

thramos ::

njyngs je izjavil:

Aha, torej je podjetje prišparalo pri potnih stroških in jim je to všeč. Upam, da vam plačujejo delež stroškov za delo od doma (elektrika, voda, internet) - ker tole bi morali.


Da se tako prišpara pri potnih stroških ni nič novega. Da se bo (dolgoročno) prišparalo tudi pri poslovnih prostorih tudi.

Kar je novo pa je ugotovitev, da smo dejansko produktivni tudi od doma. To bi se dalo sicer ugotoviti že prej, pa se ni. Ter še ena zadeva, verjetno bistvenega pomena - da je možnost (delnega) dela od doma konkurenčna prednost oziroma nuja na trgu delovne sile.

In ja, seveda se plača delež stroškov. Sicer je relativno nizek in dolgoročno ne pokrije dejanskih stroškov - katerih glavnina niso voda in elektrika, ampak cena prostora, ki ga potrebuješ za udobno delo. Ker pa ne gre za nujnost dela od doma ampak samo za možnost, lahko vsak pri sebi oceni, ali mu prednosti dela od doma več pomenijo kot dejanski stroški, ter se, če tako oceni, pač odpravi v pisarno.

njyngs je izjavil:

S tem se sicer ne morem strinjati. Kaj je bolj privlačnega kot hiter padec cen nepremičnin, za katere se veda, da se bodo sčasoma "spet" normalizirale - čisto možno celo šle čez trenutne cene?


Govorim o padcu najemnin, ne samih nepremičnin.

sandmat ::

JS dobi mislim da približno toliko, kot je prej dobil z LPP (okoli 2€ na dan) za delo od doma. Ne pokriva dejanskih stroškov, po drugi strani pa verjetno nekaterim to paše, drugim pa ne (tisti, ki s kilometrino dvigujejo plačo).

poweroff ::

njyngs je izjavil:

Kako se naj pogovarjamo s človekom, katerega največji domet je le najem stanovanja?

Težko se resno pogovarjamo tudi s človekom, ki si je kot naložbo nakopal nepremičnino, zdaj pa se boji da bo naloženi denar izgubil.

Povedano drugače: tisti, ki jim je domet zgolj osebna korist, bodo najverjetneje na zadeve gledali pristransko - skozi oči svoje potencialne izgube ali potencialnega dobička.

Mene pa zanimajo realni podatki in realne analize. Ne neke fantazije kako bi moralo biti... :))
sudo poweroff

Okapi ::

Smurf je izjavil:

Sem ze parkrat omenil, pa bom se enkrat. Potrebno je lociti najemnine s ceno nepremicnin. Ze tako, so najemnine bistveno bolj odzivne v primerjavo s ceno nepremicnin, hkrati pa se je sedaj pojavil dosti vecji pritisk na njihovo znizanje (ki pa ne drzi za ceno najemnin). Tako, da je cisto normalno, da cene najemnim krepko padejo, hkrati pa umre trg za kupovanje/prodajo stanovanj za nekaj let, ker lastniki nocejo prodati za nizjo ceno.

Tocno to se je zgodilo v zadnji krizi.
Kar je logična posledica slovenskega nepremičninsko-lastniške trga. Stanovanj, ki jih ljudje ne uporabljajo za to, da bi sami v njih živeli, se (večinoma) ne kupuje kot investicije, z namenom prodaje z zaslužkom. Stanovanje kupujejo kot dolgoročno naložbo, da se ohranja vrednost denarja na dolgi rok. In ta dolgi rok je običajno 30+ let. Z drugimi besedami, za otroke in vnuke. Ali, če otrok nimaš, za stara leta, ko morda pokojnina ne bo več zadostovala za kritje vseh stroškov.

Skratka, razen v redkih primerih, ko nekdo nujno potrebuje denar, se stanovanj večini ne mudi prodati. Da niso prazna, se jih seveda oddaja, v primeru manjšega povpraševanja ali večje konkurence se pa marsikdo odloči, da je bolje oddajati poceni kot sploh ne.

Druga stvar so pa investitorji, ki gradijo stanovanja za prodajo. Ti praviloma za gradnjo vzamejo posojilo, in tem se s prodajo mudi, z oddajanjem se pa nočejo ukvarjati, ker to pač ni njihov poslovni model.

energetik ::

thramos je izjavil:

In ja, seveda se plača delež stroškov. Sicer je relativno nizek in dolgoročno ne pokrije dejanskih stroškov - katerih glavnina niso voda in elektrika, ampak cena prostora, ki ga potrebuješ za udobno delo. Ker pa ne gre za nujnost dela od doma ampak samo za možnost, lahko vsak pri sebi oceni, ali mu prednosti dela od doma več pomenijo kot dejanski stroški, ter se, če tako oceni, pač odpravi v pisarno.
No ja, tole je povsem odvisno od posamezne situacije. Jaz sem letos zaslužil že cca. 700€ dodatno, samo zato, ker delam od doma (4 mesece že letos). Samo na račun prihranka vožnje, parkiranja in malice v menzi. Čeprav ne dobivam potnih stroškov (LPP mesečna).
Povrnitve stroškov nisem (še) zahteval, saj so praktično zanemarljivi (voda, štrom, net), v rangu 2€/mesec...

Cena prostora? Kakor vzameš. Jaz imam v bajti že itak delovno sobo oz. delavnico z delovno mizo, ekrani in PC, za svoje hobije. Prostor za delo od doma mi ni odnesel niti centa več.
Nekdo v natrpanem stanovanju pa dejansko ima probleme oz. bi moral nekako predelati oz. pridobiti prostor za delo.
Se pa strinjam, če bo vsaj delno delo od doma postalo redna praksa (upam), bi znalo na dolgi rok to kaj spremeniti tudi glede cen nepremičnin v mestih. Če se moraš le 1x tedensko zapeljat na firmo, se bo marsikdo raje odločil živeti "v rovtah", samo da bo do tam dober net.

thramos ::

energetik je izjavil:

No ja, tole je povsem odvisno od posamezne situacije. Jaz sem letos zaslužil že cca. 700€ dodatno, samo zato, ker delam od doma (4 mesece že letos). Samo na račun prihranka vožnje, parkiranja in malice v menzi. Čeprav ne dobivam potnih stroškov (LPP mesečna).
Povrnitve stroškov nisem (še) zahteval, saj so praktično zanemarljivi (voda, štrom, net), v rangu 2€/mesec...


Cena prostora? Kakor vzameš. Jaz imam v bajti že itak delovno sobo oz. delavnico z delovno mizo, ekrani in PC, za svoje hobije. Prostor za delo od doma mi ni odnesel niti centa več.
Nekdo v natrpanem stanovanju pa dejansko ima probleme oz. bi moral nekako predelati oz. pridobiti prostor za delo.


Ja, se strinjam. Če gledam zgolj tekoče stroške jaz sicer finančno nisem toliko v plusu (ker sem prej porabil do službe 10 minut s kolesom). Če gledam dolgoročne stroške sem definitivno v minusu, ker sem si moral sam uredit primerno izoliran delovni prostor. Marsikdo sicer dela na kuhinjski mizi, ali pa celo na postelji, ampak dolgoročno to ni rešitev. Cena dodatne sobe v Ljubljani pa je trenutno recimo 30k €.

A delo od doma pomeni res bistveno lažje usklajevanje zasebnega in poslovnega življenja in mi vsaj trenutno popolnoma odtehta vse dodatne stroške.

energetik je izjavil:

Se pa strinjam, če bo vsaj delno delo od doma postalo redna praksa (upam), bi znalo na dolgi rok to kaj spremeniti tudi glede cen nepremičnin v mestih. Če se moraš le 1x tedensko zapeljat na firmo, se bo marsikdo raje odločil živeti "v rovtah", samo da bo do tam dober net.


Tudi s tem se strinjam, in glede na moja opažanja je to, da bo možnost delnega dela od doma postala redna praksa, kar realna možnost oziroma se že dogaja. Ampak to so dolgoročni trendi in je verjetno še dosti prezgodaj govoriti o vplivih na cene.

MIHAc27 ::

Jaz zaenkrat spremljam samo najemnine, in tukaj vsaj pri velikih stanovanjih (vsaj 2 spalnici) zadnji 2 leti trend narekuje počasno rast. Ker jih kronično primanjkuje.
Z družino smo šli izven LJ, ker drugače si tako velikega stanovanja ne bi mogli privoščit, kot ga imamo. Pa še tu cene počasi rastejo in se vedno bolj bližajo Ljubljanskim. (BDW naše staro stanovanje 3 sobno na robu LJ je v 1 tednu dobilo nove najemnike. Najemnina pa je šla iz 450 na 600)

Poceni se edino tam, kjer ni interesa (zelo daleč od mest, javnih prevozov, trgovin, stara hiša,...) kar je razumljivo. Večina bi raje bila blizu službe ali šole, ne da se voziš vsak dan 1-2uri.

trancer01 ::

Za trisobno stanovanje v MOL je 600 EUR še vedno nizka najemnina. Za toliko so se še nedavno oddajale garsonjere.

Smurf ::

Jaz sem tam leta 2014 placeval 550€ za 2 sobno stanovanje (sicer na robu centra). Pa so bile takrat relativno nizke najemnine.

njyngs ::

poweroff je izjavil:

njyngs je izjavil:

Kako se naj pogovarjamo s človekom, katerega največji domet je le najem stanovanja?

Težko se resno pogovarjamo tudi s človekom, ki si je kot naložbo nakopal nepremičnino, zdaj pa se boji da bo naloženi denar izgubil.

Povedano drugače: tisti, ki jim je domet zgolj osebna korist, bodo najverjetneje na zadeve gledali pristransko - skozi oči svoje potencialne izgube ali potencialnega dobička.

Mene pa zanimajo realni podatki in realne analize. Ne neke fantazije kako bi moralo biti... :))

No, edina nepremičnina, ki jo imam je tista v kateri živim in bo precej hitro odplačana. Ne vem torej o čem nakladaš, ampak to je za tebe v zadnjem času karakteristično.

Če že govorimo o fantazijah - na nepremičnino kot naložbo pa še čakam - če se le bodo uresničile tvoje fantazije o 30 ali 50% padcih ;)

thramos je izjavil:

Kar je novo pa je ugotovitev, da smo dejansko produktivni tudi od doma. To bi se dalo sicer ugotoviti že prej, pa se ni. Ter še ena zadeva, verjetno bistvenega pomena - da je možnost (delnega) dela od doma konkurenčna prednost oziroma nuja na trgu delovne sile.


Se strinjam - žalostno, da je moral prit virus, da je na silo premaknil mindset nekaterim "leaderjem" v podjetjih in da tega že niso ugotovili prej vsaj s kakim preiskušanjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Sparkxl ::

To nima z mindsetom nobene veze. Eni so control freaki, ki te mora videt na delovnem mestu. Ker za take ne šteje rezultat, ampak to da te vidi da ti delaš. Kaj delaš, če sploh in kako učinkovito, ni pomembno

njyngs ::

Tudi to je ena izmed težav. Če ju združiš v eno osebo in je ta oseba tvoj nadrejeni potem se lahko posloviš od dela od doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

poweroff ::

njyngs je izjavil:

No, edina nepremičnina, ki jo imam je tista v kateri živim in bo precej hitro odplačana.

Potem pa ne vem čemu se razburjaš. Tako ali tako ti je vseeno kakšna bo cena nepremičnine, saj jo imaš za to, da v njej živiš in ne kot naložbo.
sudo poweroff

njyngs ::

Me pa res zanima kje si zaznal razburjanje :)) Bi sicer še kaj dopisal, ampak glede na to, da so tvoji posti prešli iz včasih konstruktivnih v zadnje čase eno in isto nabijanje (na več področjih in temah S-Tja) se bom raje umaknil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

RED_line ::

Ja nič, bomo kot v ameriki. Na Cesti.

Torrent ::

Vredno vsakega centa...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Prodaja, stanovanje, 3,5-sobno: LJUBLJANA ŠIŠKA, KINO, 68 m2
225.000.000,00 EUR

Se mi je zdelo, da za LJ povprečna cena 6000EUR na m2 ne štima. :D

EDIT: Nisem se še odločil, tud ta se mi dopade.
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Prodaja, stanovanje, 4-sobno: DOLGI MOST, 130.2 m2
255.000,00 EUR/m2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

poweroff ::

Tukaj se vidi, da prodajalec ni resen. To ni fail, to je popolna zafrkancija.
sudo poweroff

LeQuack ::

poweroff je izjavil:

Tukaj se vidi, da prodajalec ni resen. To ni fail, to je popolna zafrkancija.


A hočeš rečt da ta drugi prepocen prodaja? Ja mogoče bi res moral dati ceno 500k, da ne dobi kar enih klošarjev ki imajo samo 200k na računu.

V Sloveniji ima vsaj 4063 ljudi več kot milijon evrov na bančnem računu
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Torej Slovenci imajo denarja kolikor hočeš, tako da ni čudno da je 500k za stanovanje smatrano že kot poceni.
Quack !

Magic1 ::

Vprašaj koliko je uradno stanovanjska ta 3 stanovanjska hiša.
Večinoma je v gradbenem enostanovanjska hiša pa namuteno en kup etažnih lastnin.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

poweroff ::

Še enkrat, 255 milijonov (!) za tisto stanovanje? Si pogledal slike kopalnice?

Ja, verjetno se je zatipkal. Ampak če bi resno prodajal, se ne bi. Če se pa hecaš, pa lahko daš tudi 1 milijardo...

Drugo stanovanje: četrt milijona (!) na m2... to je tudi neka zafrkancija, ali pa človek ne zna tipkat. V drugem primeru se sprašujem, ali je poslovno sposoben.

Če so pa cene resne... pa good luck with that! :))
sudo poweroff

user4683 ::

LeQuack je izjavil:

poweroff je izjavil:

Tukaj se vidi, da prodajalec ni resen. To ni fail, to je popolna zafrkancija.


A hočeš rečt da ta drugi prepocen prodaja? Ja mogoče bi res moral dati ceno 500k, da ne dobi kar enih klošarjev ki imajo samo 200k na računu.

V Sloveniji ima vsaj 4063 ljudi več kot milijon evrov na bančnem računu
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Torej Slovenci imajo denarja kolikor hočeš, tako da ni čudno da je 500k za stanovanje smatrano že kot poceni.

Čakaj, oni so dejansko predpostavili, da ima vseh 4063 oseb, ki so plačali davek na obresti depozita, obrestno mero samo 0.1%? Še v teh katastrofalnih časih za depozite brez problema najdeš ponudbe z vsaj 0.5% letno obrestno mero za zneske od 100k€. Če vzamemo neko vmesno vrednost, recimo 0.3% obresti, si moral vložiti "samo" 333k, da si padel med teh 4063 srečnežev, ki so plačali davek na obresti depozitov.

Še pred tremi leti so bile obresti okrog 1%, torej si moral vložiti samo 100k za recimo 5 let, da te letos populistični članek na 24ur obravnava kot milijonarja, ker padeš v skupino 4063 ljudi, ki plačujejo davek na te obresti.

c3p0 ::

LeQuack je izjavil:


V Sloveniji ima vsaj 4063 ljudi več kot milijon evrov na bančnem računu
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...

Torej Slovenci imajo denarja kolikor hočeš, tako da ni čudno da je 500k za stanovanje smatrano že kot poceni.


Glede na vedno več omemb tega, koliko ima raja na računih, tudi mene vedno bolj mika prenos denarja ali v tujino, ali nekam vložit. Ob krizi si nesposobna politika zna "trajno sposoditi" del teh sredstev.

Smurf ::

c3p0 je izjavil:


Glede na vedno več omemb tega, koliko ima raja na računih, tudi mene vedno bolj mika prenos denarja ali v tujino, ali nekam vložit. Ob krizi si nesposobna politika zna "trajno sposoditi" del teh sredstev.

Pa si dobro premislil kaksna je verjetnost, da se zgodi. Pa kaksna je verjetnost, da gre kej narobe, ko premikas recimo denar v drzavo tretjega sveta.

St235 ::

LeQuack je izjavil:

poweroff je izjavil:

Tukaj se vidi, da prodajalec ni resen. To ni fail, to je popolna zafrkancija.


A hočeš rečt da ta drugi prepocen prodaja? Ja mogoče bi res moral dati ceno 500k, da ne dobi kar enih klošarjev ki imajo samo 200k na računu.



Hočeš reč, da si nepismen in ne ločiš med ceno na m2 in ceno na enoto? Človek se je ali zatipkal ali pa se zajebava.

poweroff ::

V obeh primerih je to fail. Prodajaš, verjetno ne prodajaš stanovanja vsak dan, pa se zatipkaš.
sudo poweroff

jernejl ::

user4683 je izjavil:

Še v teh katastrofalnih časih za depozite brez problema najdeš ponudbe z vsaj 0.5% letno obrestno mero za zneske od 100k€.

Pri kateri banki?
Kolikor jaz spremljam zadeve, so v tujini za zneske nad 100k€ marsikje že uvedi ležarine, pri nas za podjetja takisto, fizične osebe zaenkrat še pustijo pri miru. Daleč pa od tega, da bi v času negativnega euribora za take depozite kjerkoli ponujali kake dodatne ugodnosti.

c3p0 ::

Smurf je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Glede na vedno več omemb tega, koliko ima raja na računih, tudi mene vedno bolj mika prenos denarja ali v tujino, ali nekam vložit. Ob krizi si nesposobna politika zna "trajno sposoditi" del teh sredstev.

Pa si dobro premislil kaksna je verjetnost, da se zgodi. Pa kaksna je verjetnost, da gre kej narobe, ko premikas recimo denar v drzavo tretjega sveta.


Večja od 0, pa ne malo, samo dovolj mora "zagustit". Tudi brez tega, zaradi vsega tiskanja denarja v vsakem primeru sledi inflacija in izguba vrednosti valute.

Sicer pa ne govorim o tretjem svetu, investicije v parcele, nepremičnine, umetnost, fizično zlato. Problem je edino to, da zdaj vse omenjeno kotira precej visoko.

> Kolikor jaz spremljam zadeve, so v tujini za zneske nad 100k€ marsikje že uvedi ležarine, pri nas za podjetja takisto,

Več kot 100k€ imet na istem računi je itak norost. Obresti so sicer le še spomin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

user4683 ::

jernejl je izjavil:

user4683 je izjavil:

Še v teh katastrofalnih časih za depozite brez problema najdeš ponudbe z vsaj 0.5% letno obrestno mero za zneske od 100k€.

Pri kateri banki?
Kolikor jaz spremljam zadeve, so v tujini za zneske nad 100k€ marsikje že uvedi ležarine, pri nas za podjetja takisto, fizične osebe zaenkrat še pustijo pri miru. Daleč pa od tega, da bi v času negativnega euribora za take depozite kjerkoli ponujali kake dodatne ugodnosti.

LON ima 0.45%, DBS 0.6%, ostalih niti nisem preverjal. Kako se to bankam izplača niti ni važno, point je samo v tem da tisti članek o milijonarjih na 24h je čisto zavajanje.

ferdov ::

LeQuack je izjavil:


V Sloveniji ima vsaj 4063 ljudi več kot milijon evrov na bančnem računu
https://www.24ur.com/novice/preverjeno/...
Torej Slovenci imajo denarja kolikor hočeš, tako da ni čudno da je 500k za stanovanje smatrano že kot poceni.


To je izjavil ne Lojze izpod mosta, ampak : "Član vladne svetovalne skupine in vodja strateškega sveta za debirokratizacijo Ivan Simič izpostavi, da so do olajšave upravičeni le tisti z veliko denarja. "Kdor izkoristi to olajšavo v celoti, 1000 evrov pri obrestni meri 0,10 % pomeni, da mora imeti na banki en milijon evrov." "

Temu gospodu ni jasno dvoje.
1. Kot je že nekdo omenil, dolgoročne pogodbe imajo obrestno mero izpred 3,4,5,6 let.
2. Obresti, če ne paziš, dobiš izplačane na koncu, tako da ne samo, da je bila obrestna mera višja, to so lahko natečene obresti več let, ki so se izplačale naenkrat.
Gospod, ki je to izjavil, je ne samo član vladne svetovalne skupine in vodja strateškega sveta za debirokratizacijo, je tudi bivši direktor takrat DURSa in mu je zgornje kristalno jasno, pa je kljub vsemu izjavil eno tako neumnost.

PS. kot svetovalec je pa veliko Slovencem pomagal prenesti premoženje na Ciper, ker je to legalno (njegove besede)

jernejl ::

Simičeva izjava pomeni zgolj trivialen izračun, da 0,1% od milijona znese tisoč.
Kolikor razumem, so novinarji iz tega butasto sklepali, da so vse obrestne mere 0,1%.
Obstajajo dolgoročne, ki so nad tem, in kratkoročne, ki so pod tem.
Nekdo lahko ima tudi 5 milijonov, pa ne bo plačal davka na obresti, ker ima zgolj mesečno vezavo (ali pa še to ne) in 0,01% OM.

LeQuack ::

24ur pravi, da bodo šle cene še višje, tako kot Bitcoin. Cena na 4k/m2 za stanovanje v Fužinah npr.

"Polletno poročilo o stanju na nepremičninskem trgu razkriva, da ga je močno zaznamovala epidemija. Normalno trgovanje z nepremičninami je za dva meseca spomladi povsem zaustavila, kar pa ni vplivalo na cene nepremičnin. Čeprav bi pričakovali, da bodo cene nepremičnin nekoliko padle, pa so se nasprotno še zvišale."
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Quack !

Smurf ::

Tvoj clanek govori o tem, da so se cene sedaj zvisale. Za prihodnost pa napoveduje padec.

Torrent ::

"V Sloveniji so se tako cene stanovanjskih nepremičnin in zazidljivih zemljišč v prvi polovici letošnjega leta kljub precej manjšemu številu realiziranih kupoprodaj večinoma nekoliko zvišale."

Ne vem, kdo piše te članke, ampak se vidi, da nima pojma. Cene se niso zvišale kljub precej manjšemu številu realiziranih kupoprodaj, ampak ZARADI. Mislim, da obrazložitev ni potrebna.

Magic1 ::

Točno tako, proda se dobra stanovanja, garsonjere in novogradnje. Precenjenih jajc pa trenutno nihče ne tika. Posledično so v povprečju višje cene sklenjenih poslov na m2.
Magic
««
77 / 133
»»