» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
19 / 133
»»

zavajon ::

BedBrejn je izjavil:

Kratka anketa
Recimo, da imaš na voljo denar, 300k. Imaš možnost kupiti 100m2 (po ceni 3k/m2)stanovanje v centru, brez parkinga/garaže/malo shrambe, ali pa nakup parcele in novogradnja po želji (ni da ni) v okolici (cc 20 km). Obe službi v LJ, ob obvoznici (cca 1 ura na dan vožnje, vsak). Otroke treba iz vrtcev pobrat v 9 urah.
Kaj bi izbrali? Zakaj?

Ne rabiš delati ankete. Glede na to, da stane stanovanje v centru Ljubljane precej več kot 20 km stran, je jasno, kaj trg preferira. Čeprav še nisem srečal slovenceljna, ki ne bi trdil, da bi raje živel na deželi na svežem zraku ;)

PrimoZ_ ::

zavajon je izjavil:

BedBrejn je izjavil:

Kratka anketa
Recimo, da imaš na voljo denar, 300k. Imaš možnost kupiti 100m2 (po ceni 3k/m2)stanovanje v centru, brez parkinga/garaže/malo shrambe, ali pa nakup parcele in novogradnja po želji (ni da ni) v okolici (cc 20 km). Obe službi v LJ, ob obvoznici (cca 1 ura na dan vožnje, vsak). Otroke treba iz vrtcev pobrat v 9 urah.
Kaj bi izbrali? Zakaj?

Ne rabiš delati ankete. Glede na to, da stane stanovanje v centru Ljubljane precej več kot 20 km stran, je jasno, kaj trg preferira. Čeprav še nisem srečal slovenceljna, ki ne bi trdil, da bi raje živel na deželi na svežem zraku ;)


Nevem če je tako preprosto.
Že med sodelavci iz skupine cca 10 ljudi so se trije izmed štirih, ki so živeli znotraj obvoznice v LJ, preselili ven nekam v naravo. In to pri plačah 4k+ bruto.
V mestu vstraja samo še eden, ker noče da bi otroci na sredi menjali šolo.
Tisti ki pa so se odslili navajajo kot razlog, bolj čist zrak, manj hrupa in bolje okolje za otroke v smislu manj drog/kriminala/...

energetik ::

Okapi je izjavil:

energetik je izjavil:

Čuti se, da je vse manj stresno. Že zaradi prostora, ker se folk ne tlači, ne krega zaradi parkirišč, skupnih prostorov itd. S sosedom pokramljaš čez živo mejo ali pa se usedeš na vrt na kavico. Vse je bolj sproščeno kot pa v bloku s 50+ stanovanju, kjer sosedov praktično ne poznaš.
Jaz bom pa rekel, da je v bloku bolj sproščeno, s par sosedi hodimo na pir, na vasi se pa s sosedi kregaš za vsako vejo, ki gleda čez mejo parcele.

V blokih se skrajno redko zgodi, da kdo koga ustreli ali zaštiha (ali mu zastrupi psa) zaradi sosedskega spora, na vasi pa niti ne tako zelo redko.
To je povsem odvisno od lokacije ali sosedov. Ne vem no, prej smo živeli v večstanovanjski stavbi v Centru LJ, kjer smo se lahko morda pogovorili z 2-3 sosedi, z ostalimi 15 pa se še pozdravljali nismo. Pogoste so bile kregarije (bolj oni med sabo, jaz sem zelo nekonflikten).
V bajti pa ne vem, ali imamo samo srečo ampak z vsemi štirimi se odlično razumemo, pustimo da pridejo obrezat svojo živo mejo na našo stran itd. Je pa res, da ni nobenih problemov s parkiranjem, prav tako so meje urejene/označene, tako da ni niti teoretičnega razloga, da bi se zaradi tega sprli.

recmajkemi ::

Pri tej kratki anketi bi jaz samo dodal, da je veliko odvisno od življenjskega sloga. S samo hišo imaš veliko manj prostega časa, urejanja okolice hiše je časovno potratno opravilo, da ukvarjanja s kakšnim vrtičkom sploh ne omenjam. Seveda, če ti odgovarja, zakaj pa ne. Predvidevam pa da večina, ki ni živela v hiši in bila tudi odgovorna za kako opravilo se niti ne zaveda vseh teh obvez ... svež zrak se sliši super, dokler nisi na "silo" zunaj.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

energetik ::

recmajkemi je izjavil:

Pri tej kratki anketi bi jaz samo dodal, da je veliko odvisno od življenjskega sloga. S samo hišo imaš veliko manj prostega časa, urejanja okolice hiše je časovno potratno opravilo, da ukvarjanja s kakšnim vrtičkom sploh ne omenjam. Seveda, če ti odgovarja, zakaj pa ne. Predvidevam pa da večina, ki ni živela v hiši in bila tudi odgovorna za kako opravilo se niti ne zaveda vseh teh obvez ... svež zrak se sliši super, dokler nisi na "silo" zunaj.
Urejanje okolice in vrt? Samo če tako želiš. Sicer daš okoli namesto žive meje žično/leseno/kovano itd ograjo, na travo pa spustiš:



In ti ni treba mignit s prstom zunaj. Ne vem zakaj si nekateri predstavljate, da je pri bajti nujno delo zunaj. To je le dodana vrednost za tiste, ki si to želimo.

KAVINSKY ::

Okapi je izjavil:

Jaz bom pa rekel, da je v bloku bolj sproščeno, s par sosedi hodimo na pir, na vasi se pa s sosedi kregaš za vsako vejo, ki gleda čez mejo parcele.


Potem imaš srečo. Skoraj vsak blok ima svojega posebneža.

Okapi ::

In ti ni treba mignit s prstom zunaj. Ne vem zakaj si nekateri predstavljate, da je pri bajti nujno delo zunaj. To je le dodana vrednost za tiste, ki si to želimo.
Ja, pa kidanje snega, čiščenje žlebov, odpadlega listja, praznenje greznice ... sama dodana vrednost.:))

energetik ::

Visokih dreves ni v bližini, čiščenje žlebov ni potrebno. Greznice so že dolgo prepovedane, itak pa imamo kanalizacijo.

Edino kar je potrebno je skidat 2x1m snega, da se lahko odpeljem z avto, drugo pustim na dvorišču, da se froci igrajo na snegu. Ker pred blokom se pa samo skida? Še enkrat, če mi ne bi bil vrt, sadno drevje in košnja v užitek, bi si komot uštimal tako, da ne bi bilo treba zunaj migniti, razen tistega malega kidanja.

Okapi ::

Se pravi si mikrolokacijo svoje hiše posplošil na mikrolokacijo vseh hiš. Bravo, dosežek vreden slo-techa.>:D

Nekateri imajo hišo v bregu oziroma okolico tako, da robotska kosilnica ni uporabna. Nekateri morajo skidati večjo površino, in večkrat. Nekateri imajo hišo ob gozdu in vsako jesen polne žlebove (in dvorišče) listja. Mnogo hiš še ni priključenih na kanalizacijo ...

In ja, pred blokom se sneg očitno sam skida, ker nihče od stanovalcev ne prime za lopato, pa je vedno vse lepo skidano. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

KAVINSKY ::

Okapi je izjavil:

Se pravi si mikrolokacijo svoje hiše posplošil na mikrolokacijo vseh hiš. Bravo, dosežek vreden slo-techa.>:D


In potem sam narediš isto :))

Okapi ::

Kje sem kaj posplošil? Jaz sem samo drugo plat prikazal, nikjer nisem napisal, da je to vsesplošno veljavno.

BedBrejn ::

Vsem, ki ste do sedaj udeležili ankete, najlepša hvala za misli.

Sam že sedaj namreč živim v lastniški hiši, periferija LJ, ogromen vrt, vse mi je jasno, koliko dela hiša prinese s seboj. Samo prvih 5 let življenja živel v bloku, česar se pa itak ne spomnim :)

Zakaj sploh razmišljam o čem drugem? Obstoječa kvalitetna hiša na dobri makrolokaciji, a z moj (zelo verjetno razvajen okus) na slabi mikro-lokacji. Moti me namreč okoliški hrup, prevsem s 500 m oddaljene AC. Sem precej občutljiv na to. Torej na mizi je prodaja obstoječe hiše, potem pa opciji A ali B. Slednja mi je manj všeč, saj mislim, da sem preveč prostorsko razvajen + absoluten mus je garaža. Center, če ne celo skoraj peš cona pa mi je edino smiselno, če bi se selil v LJ. Če grem iz perfiferije v Moste, Šiško, Rudnik ipd, to zame ni LJ :) + za mesto je LPP do službe, vrtci, šole in ostala infrastruktura na dlan oz. peš. Vse ostalo več ali manj -

energetik ::

Če te moti 500m oddaljen hrup z AC, ne vem kje boš v Centru našel mirnejšo lokacijo...
@okapi: če šele nabavljaš v periferiji, pač iščeš tako mikrolokacijo, da bo to držalo, kar sem napisal...

Cruz ::

recmajkemi je izjavil:

da ukvarjanja s kakšnim vrtičkom sploh ne omenjam. Seveda, če ti odgovarja, zakaj pa ne.
Jaz si življenja brez velikega lastnega vrta ne predstavljam. To je tisti res minimum, ciljam pa še na veliko več vsega - moji otroci bodo delali in me preklinjali! :) Prav tako sem mnenja, da ga tisti v bloku z "več prostega časa" izkoristijo manj produktivno od mene v tem primeru - no, stvar lastne presoje. Če bi nanesla situacija, da bi živel v bloku v LJ, bi si omislil kak vrtiček in vsakodnevno gledal na nakup hiše izven mesta.

recmajkemi je izjavil:

svež zrak se sliši super, dokler nisi na "silo" zunaj.
To je res, ogromno je takšnih primerov. Pri našem vikendu so eni bogatejši meščani zgradili hišo(hiša je v nulo zrihtana), ker so hoteli "svež zrak in naravo". Točno eno leto so zdržali, prodali in šli nazaj v mesto. Mislim, da so se potem odločili za neko majhno vikendico.

Odvisno od človeka. Jaz dejansko ne vem kaj si naj začnem v mestu. Kamorkoli greš moraš imeti denarnico s sabo! Ajde, zdaj ko sem še mlad me kakšni žuri pa koncerti še vlečejo, ampak se interes za vsakomesečno obiskovanje takšnih dogodkov občutno zmanjšuje.

Je pa lepo, ko lahko celo leto kolesariš v službo, se sprehodiš kamorkoli, če imaš otroke se ni potrebno voziti daleč za kakšne izvenšolske dejavnosti ipd. Prioritete si naj postavi sam pri sebi.

BedBrejn ::

energetik je izjavil:

Če te moti 500m oddaljen hrup z AC, ne vem kje boš v Centru našel mirnejšo lokacijo...


To je čisto res, lahko pač zapreš okna in to je to. Saj pri hiši jih tudi lahko, samo zakaj potem imeti vrt in teraso, če mi je zaradi hrupa zoprno biti zunaj.... Je pa problem zadnjih par let, ko se je promet, sploh tovorni, močno močno povečal

zavajon ::

PrimoZ_ je izjavil:

Nevem če je tako preprosto.
Že med sodelavci iz skupine cca 10 ljudi so se trije izmed štirih, ki so živeli znotraj obvoznice v LJ, preselili ven nekam v naravo. In to pri plačah 4k+ bruto.
V mestu vstraja samo še eden, ker noče da bi otroci na sredi menjali šolo.
Tisti ki pa so se odslili navajajo kot razlog, bolj čist zrak, manj hrupa in bolje okolje za otroke v smislu manj drog/kriminala/...

Ti torej trdiš, da je večje povpraševanje po nepremičninah na podeželju, zato so tam te cenejše? OK, ampak tega ne kupim ;)

PrimoZ_ ::

zavajon je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Nevem če je tako preprosto.
Že med sodelavci iz skupine cca 10 ljudi so se trije izmed štirih, ki so živeli znotraj obvoznice v LJ, preselili ven nekam v naravo. In to pri plačah 4k+ bruto.
V mestu vstraja samo še eden, ker noče da bi otroci na sredi menjali šolo.
Tisti ki pa so se odslili navajajo kot razlog, bolj čist zrak, manj hrupa in bolje okolje za otroke v smislu manj drog/kriminala/...

Ti torej trdiš, da je večje povpraševanje po nepremičninah na podeželju, zato so tam te cenejše? OK, ampak tega ne kupim ;)


Ne trdim tega, samo povem da ni tako enoznačno.
Vsi so kupili samo parcelo in naredili hišo iz nule, eden je zidal dva pa sta postavila montažno.

k--p ::

BedBrejn je izjavil:

Kratka anketa
Recimo, da imaš na voljo denar, 300k. Imaš možnost kupiti 100m2 (po ceni 3k/m2)stanovanje v centru, brez parkinga/garaže/malo shrambe, ali pa nakup parcele in novogradnja po želji (ni da ni) v okolici (cc 20 km). Obe službi v LJ, ob obvoznici (cca 1 ura na dan vožnje, vsak). Otroke treba iz vrtcev pobrat v 9 urah.
Kaj bi izbrali? Zakaj?


1. opcija :) Zakaj? Zaradi bližine službe, do katere lahko grem s kolesom. LJ je super izhodišče, blizu narave, a dobiš prednosti glavnega mesta. Tako živim tudi sedaj, vendar v najemu :/. Kot otrok sem živel v manjšem kraju v hiši, pa tega ne pogrešam.

DoktorMato ::

Okapi je izjavil:

Realna cena skoraj sigurno ni nižja, je pa res, da ni toliko višja, kot je boljši avto.

Problem pri nepremičninah je predvsem ta, da ima Slovenija enako površino, kot jo je imela pred 1000 leti (znotraj današnjih meja), Slovencev je pa kakšnih 5x toliko.

Država lahko z eno potezo strmoglavi ceno nepremičnin - samo kakšnih 10% površine Slovenije mora iz kmetijskih in gozdnih površin spremeniti v zazidljive.



Ne, osnovni problem je, da pred 100 leti ni bilo nič STRAŠNEGA, če si živel doma s starši tudi po 30tem, danes pa si mamin sinko... in zato nas je enako število, dejansko pa povprešvanje višje za 50%.... ker je norma da gre vsak na SVOJE po 25/30tem, drugače ga družba zajebava... Ni pa se v zadnjih 100 letih gradilo v te namene....

Kje je kdo videl da bi se zgradili bloki z samo 1 sobnimi da bi se 2x letniki osamosvojili? Nikjer =)

3p ::

DoktorMato je izjavil:

Ne, osnovni problem je, da pred 100 leti ni bilo nič STRAŠNEGA, če si živel doma s starši tudi po 30tem, danes pa si mamin sinko... in zato nas je enako število, dejansko pa povprešvanje višje za 50%.... ker je norma da gre vsak na SVOJE po 25/30tem, drugače ga družba zajebava... Ni pa se v zadnjih 100 letih gradilo v te namene....

Kje je kdo videl da bi se zgradili bloki z samo 1 sobnimi da bi se 2x letniki osamosvojili? Nikjer =)


Joj, dokttore. Ni bilo nič strašnega (recimo raje neobičajnega), ker je večina živela tako. Tudi danes ni nič "strašnega", če ti ustreza. Si mi pa zdi, da je marsikomu to zasilna rešitev, zaradi katere si pač vsi skupaj pošteno najedajo. Če pa je kdo s tem srečen, pa bi moral biti tudi dovolj odrasel, da ja "zafrkavanje" ne bi bolelo.

Kje je se 2x-letniki osamosvajajo? Odgovor je tule: https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...
Na severu se osamosvajajo z 21+, v naših koncih pa bolj okoli 30.

Se pa, če se prav spomnim, povsod starost viša, ravno zaradi cene stanovanj.

nsa_ag3nt ::

3p
Na severu se osamosvajajo z 21+, v naših koncih pa bolj okoli 30.

Veš zakaj je temu tako ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

3p ::

nsa_ag3nt je izjavil:

3p
Na severu se osamosvajajo z 21+, v naših koncih pa bolj okoli 30.

Veš zakaj je temu tako ?


Drugačna kultura in boljši standard?

Verjetno bo znal kak družboslovec boljše razložiti.

energetik ::

Razlika je lahko samo boljši standard. Kako se boš osamosvojil pri 21ih, če takrat nimaš prebite pare in študiraš?
Sploh pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe s tem, da vsaj do konca faksa živiš pri starših, če te hočejo gledat.
Mi smo se odlično razumeli, delili stroške, šele po 1 letu šihta sem odšel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

thramos ::

Sopomenka je izjavil:

Okej, se strinjam.

Vendar se moramo tudi zavedati, da dolgoročno prostorsko planiranje mora obstajati, saj so objekti grajeni za dolgo obdobje (50+let) in lahko s preveč posplošenimi pravili naredimo dolgoročno škodo (zaviramo nadaljnji razvoj okolja). Posledično se mi prostorske omejitve zdijo velikokrat smiselne. Večji problem vidim v špekulantih, ki ne prodajo nepremičnin za nobeno ceno (zemljišča kot tudi stare podrtije - prevelike hiše), z namenom še večjega dobička,...


Ja, brez planiranja dobimo kaos.

Ampak je vseeno potrebno biti previden - če zaradi prestrogih pravil cene "preveč" narastejo je smiselno pravila narediti manj stroga. Ne pa stokati, kako "trg" ne naredi kar bi moral.

perci ::

Smiselno je pazit, da ne narediš Neuma v LJ.

Invictus ::

energetik je izjavil:

Razlika je lahko samo boljši standard. Kako se boš osamosvojil pri 21ih, če takrat nimaš prebite pare in študiraš?
Sploh pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe s tem, da vsaj do konca faksa živiš pri starših, če te hočejo gledat.
Mi smo se odlično razumeli, delili stroške, šele po 1 letu šihta sem odšel.

Tako, da greš v španovijo s kolegi.

21 letni mulc pač ni bil nikoli sposoben živeti sam, niti si tega ni mogel privoščiti, sploh če je študiral...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

DoktorMato je izjavil:

Kje je kdo videl da bi se zgradili bloki z samo 1 sobnimi da bi se 2x letniki osamosvojili? Nikjer =)


Nikjer = https://www.rezidencapipanova.si/seznam...

recmajkemi ::

Ne štekam zakaj 22% davek ... Je mogoče v Vižmarjih namensko turistična cona, kot v priobalnih mestih? Se pravi, če boš prijavil tja na stalni naslov je lahko kupnina za 10,6% nižja?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Smurf ::

recmajkemi je izjavil:

Ne štekam zakaj 22% davek ... Je mogoče v Vižmarjih namensko turistična cona, kot v priobalnih mestih? Se pravi, če boš prijavil tja na stalni naslov je lahko kupnina za 10,6% nižja?

Pomoje je napaka in je bil zgolj 9.5% davek.

recmajkemi ::

Aha gledam, dejansko je mišljen kot turistični objekt in ne za stalno nastanitev. Vsekakor ostaja vprašanje, če bi kupec "dal izjavo ob pogodbi", da bo stalno prijavljen oz. kakorkoli drugače zagotovil, da se prostor ne bo komercialno oddajal ali se davčna stopnja spremeni.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

Dpool ::

OK, mislim, da se eni zdaj ze zajebavajo...
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ma saj je lepo, verjamem da tudi kvalitetno grajeno... ampak 650.000 EUR v blizini Medvod za 115 kvadratov - *poof*

solatko ::

Dpool - Če ni elitna lokacija, mora bit elitna cena, da si elita to sploh ogleda, za navadne smrtnike to pač ni.
Delo krepa človeka

KAVINSKY ::

Dpool je izjavil:

ampak 650.000 EUR v blizini Medvod za 115 kvadratov


Elitna lokacija v bližini kemične tovarne za barve ;)

zavajon ::

KAVINSKY je izjavil:

Dpool je izjavil:

ampak 650.000 EUR v blizini Medvod za 115 kvadratov


Elitna lokacija v bližini kemične tovarne za barve ;)

Ni problema, itak bodo kasneje tožili tovarno z barvami, tako kot nameravajo kupci Situle tožiti SŽ. :))

Invictus ::

Dpool je izjavil:

OK, mislim, da se eni zdaj ze zajebavajo...
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ma saj je lepo, verjamem da tudi kvalitetno grajeno... ampak 650.000 EUR v blizini Medvod za 115 kvadratov - *poof*

To je v Preski, ne v Medvodah, ob cesti in železnici.

So pa optimisti :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Shields ::

za ta denar zgradiš hišo sebi in še za dva otroka

Urbano#Desno ::

Zjutraj pa koliko do centra 1 ura. Aja sej res bogati se itak vozijo s kolesi. :=)

buttcrack ::

Sej bo kmal P+R v stanežičah.

energetik ::

In to pomaga kako? Se cijaziš pol ure do tja, nato sediš na LPP celo večnost. Pomagalo bi, če bi bil od P+R do Name v 10min max. Tukaj zmaga e-kolo ali e-skiro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

nsa_ag3nt ::

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Razlika je lahko samo boljši standard. Kako se boš osamosvojil pri 21ih, če takrat nimaš prebite pare in študiraš?
Sploh pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe s tem, da vsaj do konca faksa živiš pri starših, če te hočejo gledat.
Mi smo se odlično razumeli, delili stroške, šele po 1 letu šihta sem odšel.

Tako, da greš v španovijo s kolegi.

21 letni mulc pač ni bil nikoli sposoben živeti sam, niti si tega ni mogel privoščiti, sploh če je študiral...

Kako potem Dancem in Fincem uspeva, ko Hrvatom in Slovakom ne ?
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...


Druga podobna tabela
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...
Švedi, Danci, Finci prvi; Hrvati, Malta zadnji.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Shields ::

sponzorirajo jih

blink ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Invictus je izjavil:

energetik je izjavil:

Razlika je lahko samo boljši standard. Kako se boš osamosvojil pri 21ih, če takrat nimaš prebite pare in študiraš?
Sploh pa ne vem, kaj naj bi bilo narobe s tem, da vsaj do konca faksa živiš pri starših, če te hočejo gledat.
Mi smo se odlično razumeli, delili stroške, šele po 1 letu šihta sem odšel.

Tako, da greš v španovijo s kolegi.

21 letni mulc pač ni bil nikoli sposoben živeti sam, niti si tega ni mogel privoščiti, sploh če je študiral...

Kako potem Dancem in Fincem uspeva, ko Hrvatom in Slovakom ne ?
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...


Druga podobna tabela
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...
Švedi, Danci, Finci prvi; Hrvati, Malta zadnji.


Razvite zahodne države preferirajo individualizem, so bogatejše, imajo stanovanjsko politiko in subvencionirajo nakup stanovanja (poroštvo) ali najem stanovanj. Japonska je precej podoben primer.

Sicer pa je Slovenija na vrhu v Evropi po številu javnih najemnih stanovanj z neprofitno najemnino na prebivalca.
Graf: Distribution of population by tenure status, 2016
https://pbs.twimg.com/media/EA6D979W4AE...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

jype ::

blink je izjavil:

preferirajo individualizem
To ni res. Preferirajo samostojnost, kar ni isto. Izdatno subvencionirajo tudi družbeno kohezijo ter ohranjanje trdnih družinskih in prijateljskih vezi.

blink ::

jype je izjavil:

blink je izjavil:

preferirajo individualizem
To ni res. Preferirajo samostojnost, kar ni isto. Izdatno subvencionirajo tudi družbeno kohezijo ter ohranjanje trdnih družinskih in prijateljskih vezi.


Samostojnost je del individualistične filozofije. Individualist tudi ne pomeni, da je posameznik egoist.

Invictus ::

nsa_ag3nt je izjavil:


Kako potem Dancem in Fincem uspeva, ko Hrvatom in Slovakom ne ?
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...

Več razlogov...

1. Starši jih "mehko mečejo" ven iz svoje nepremičnine...
2. Mladi niso take snežinkice kot pri nas, beri mama hotel tam nima 6 zvezdic, ampak mogoče 3.
3. Nihče tam nima svojega stanovanja, kot mladi pričakujejo pri nas, ampak gredo v španovijo s kolegi in v najem.
4. Mladi Slovenčki bi imeli pa kar od države lastno 3 sobno stanovanje pri 18 letih. Pač ne gre...
5. Stanovanjska politika in najemniška zakonodaja sta bistveno boljši...

Pa še kaj bi lahko napisal...

Shields je izjavil:

sponzorirajo jih

Imajo določene ugodnosti za mlade, štipendije, študijske kredite, ampak morajo vse vrniti.

blink je izjavil:


Samostojnost je del individualistične filozofije. Individualist tudi ne pomeni, da je posameznik egoist.

Samostojnost 18+ starega osebka je normalnost v evoluciji. Predolga navezanost ali bolje odvisnost na starše je v bistvu bolezen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

KAVINSKY ::

Kako pa se obravnava študente? Pri nas gre nadpovprečno veliko dijakov na fakultete, kjer živijo v domovih ali najemajo sobe.

kamiKaZaA ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/pred...

Če bodo tak zakon sprejeli, bo to en velik plus za vse. Tako za najemodajalce (država bo plačevala najemnino v kolikor jo nebo najemnik in garantirala, da bo sanirala poškodbe najemnika) in tudi lažje boš kupil nepremičnino (državno poroštvo in v kolikor neboš uspel odplačevati kredita, boš plačeval najemnino, del plačnih obrokov pa se bo upoštevalo, pri nadaljnjih plačilih).

In čas je, da se neke spremembe pri 16 let starem zakonu spremenijo. Če bo šlo na trg zaradi tega več 10.000 praznih stanovanj, bo čez čas tudi cena padla (ponudba-povpraševanje). Danes marsikdo ima raje prazno nepremičnino, kot da bi se zafrkaval z oddajanjem, ker je zakon preveč na strani najemnikov in jih ščiti neplačevanja.

poweroff ::

Tako za najemodajalce (država bo plačevala najemnino v kolikor jo nebo najemnik in garantirala, da bo sanirala poškodbe najemnika) in tudi lažje boš kupil nepremičnino (državno poroštvo in v kolikor neboš uspel odplačevati kredita, boš plačeval najemnino, del plačnih obrokov pa se bo upoštevalo, pri nadaljnjih plačilih).


Tole se meni zdi kot ponovna uvedba socializma.

V bistvu ... zakaj en bi država podržavila vse nepremičnine in jih potem "pravično" razdelila med ljudi? Bivšim lastnikom bi plačevali najemnino ("državna renta"), najemnikom pa bi delili socialistične odpustke ("družbeno pomembni" kadri bi plačevali samo simbolično vrednost). Vmes se pa še malo davke dvigne, pa se bo ravno pokrili vse skupaj.

Politična kasta seveda dobi top stanovanja po ugodnih ("subvencioniranih") cenah in brez obdavčenja (v to smer gre že nova zakonodaja o poslanskih privilegijih).

Samo še Manduro uvozimo...
sudo poweroff

WhiteAngel ::

^^ Hja, takrat ko trg ne deluje (cene nepremičnin v božjo mater), mora intervenirati država.

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:

^^ Hja, takrat ko trg ne deluje (cene nepremičnin v božjo mater), mora intervenirati država.

Očitno trg deluje, saj drugače bi cene stagnirale ali mirovale... ter se ne bi nič zidalo.

Pa je pogled na vse skupaj čisto drugačen...

Zdaj, če en Janez premalo zasluži, da bi kupil stanovanje, to ne pomeni da trg ne deluje >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
19 / 133
»»