» »

Router za običajnega uporabnika na optiki

Router za običajnega uporabnika na optiki

«
1
2

bomber111 ::

Imamo telemachovo optiko a ker njihov modem zadostuje za eno etažo moram imeti v pritličju svoj router. Ker ga je star asus rt10 začel biksati sem nabavil novega tp link archer c50 in mislil da bom na 5ghz dosegal hitrosti proti 200Mb/s a gre samo do 90Mb/s. Se poglobim in pišem na servis kjer mi obrazložijo da ima ta tudi wan do 100Mb/s, tako da z mrežnim kablom do routerja si omejen na wifi hitrost max 100Mb/s in da bi oglaševane hitrosti dosegal samo wifi - wifi. Sledi razočaranje in občutek zavajanja pri nakupu. A je za doseganje večjih hitrosti in občasno gledanje iptv preko android boxa res treba odšteti 100EUR+ za router da bo delalo spodobno?

Poldi112 ::

Od 30 eur routerja pač malo težko pričakuješ gigabitne porte in ac wifi. Zavajanje je pa, če so ga oglaševali kot takega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

Ni jih veliko, so pa ...

https://geizhals.eu/?cat=wlanrout&xf=52...

Na koncu pri teh poceni routerjih postane problem število povezav naenkrat, ne toliko hitrost povezave... Premalo RAMa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

omni-vor ::

Kateri router pa priporočate tam v rangu 50-100 eur?

Tam med 80-100eur je kar nekaj precej podobnih, ampak ne vem kateri model morda izstopa, niti katera znamka?
Pa da ima seveda dober doseg signala.

Recimo en seznam nabora
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

XS!D3 ::

Mikrotik hAP ac2 je relativno poceni za to kar ponuja. Routa brez problema okrog Gb/s, iz 2x2 ac WiFija pa tudi spraviš tam 200-300Mb/s, seveda v dometu 5GHz signala (ki ga lahko ubije že ena konkretna železobetonska stena). Ampak čudežov ni za pričakovat od nobene škatle, sploh pa ne kakšne low cost. Sicer se boljšo pokritost z WiFi signalom ponavadi rešuje z večji številom dostopnim točk. Če prav razumem problem sploh ni routing ampak WiFi.

Je pa tako, da hiter wifi in poceni pač ne gre skupaj Jaz brez problema praktično kjerkoli po flatu dosegam realne hitrosti tam 250-600Mb/s (večino okrog 300-400Mb/s), ampak imam že za ne prav veliko stanovanje 2 Ubiquiti APja (ločeno od routerja). Z enim bi sicer lahko pokril vse na 2.4GHz, ampak so potem hitrosti precej nižje in precej več drugih motilcev.

bomber111 ::

Koliko bi lahko dosegal realno hitrost v isti sobi z npr. TP-Link TL-WR1043ND, ki ima kao do 450Mbs? Oziroma kak drug z N standardom ki ima deklarirano 300Mb/s? Do 200Mb/s bi rad dosegal v istem prostoru v drugih prostorih pa je bolj pomemben domet kot hitrost, ki pa kot vidim je boljši z 2.4 Ghz kot na 5Ghz.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

200Mbit bodo sanje na takem ceglu.

(Za primerjavo, jaz na "1300Mbps" AC-AP-PRO s 3x3 antenami dobivam tam 450-500Mbit v istem prostoru, potem pa hitro pade na 200 čez zid.)

Za hitrost boš pač moral investirati v opremo, ki dejansko podpira 802.11ac - dobiš routerje že tam okoli 100eur.
The truth is rarely pure and never simple.

XS!D3 ::

bomber111 je izjavil:

Koliko bi lahko dosegal realno hitrost v isti sobi z npr. TP-Link TL-WR1043ND, ki ima kao do 450Mbs? Oziroma kak drug z N standardom ki ima deklarirano 300Mb/s? Do 200Mb/s bi rad dosegal v istem prostoru v drugih prostorih pa je bolj pomemben domet kot hitrost, ki pa kot vidim je boljši z 2.4 Ghz kot na 5Ghz.

Pozabi realnih 200Mb/s na 2.4Ghz.

Za višje hitrosti rabiš 802.11ac, ki (z razlogom) dela samo na 5GHz. Lahko pa še vedno uporabljaš 2.4GHz za večjo pokritost.

jukoz ::

Em, glede teh magičnih WiFi hitrosti je toliko marketinških nategov da ni ravno za verjeti vsemu. Preveri delovanje na kablu ali ti prenese kupljene hitrosti in potem ukrepaj naprej.

Zanimiv članek je bil par let nazaj na ArsTechnici =)
https://arstechnica.com/information-tec...

"We have two 5 GHz radios with 80MHz wide channels and a 2.4 GHz radio with a 40 MHz wide channel, each of which supports up to four MIMO streams. Unfortunately, this doesn't add up right--433 Mbps per 80 MHz wide 5GHz channel multiplied by four spatial streams comes out to 1,732 Mbps, and D-Link is claiming 2,166 Mbps per 5GHz radio. Where's that extra 108.5 Mbps per stream coming from? You won't find a straightforward answer to that question, but depending on your level of cynicism, it's either "proprietary extensions to 802.11 that your device may or may not support enabling compression that your data may or may not be suitable for," or "marketing lol." This is a pretty standard practice now, and it's the reason why some 3x3 dual-band routers are suddenly jumping from "AC1700" to "AC1900."

It gets even worse when you examine the 2.4GHz portion of that "AC5300" rating. D-Link is claiming 1,000 Mbps for the 2.4GHz radio. The PHY rate for 40 MHz wide 802.11n 2.4GHz channels is 150 Mbps, though, and 150 Mbps multiplied by four MIMO streams is 600 Mbps. Where's that missing 400 Mbps coming from? Honestly, it's anyone's guess--but it looks like they're giving themselves an extra 50 Mbps per stream by assuming 256-QAM modulation on 2.4GHz spectrum, even though that's a non-standard, non-IEEE-approved setup that very few devices will support. That gets you to 800 Mbps. You're still 200 Mbps short of the 1,000 Mbps claimed, but that's the same 20 percent that D-Link granted themselves for "compression" on the 5GHz spectrum--so Bob's your uncle. Probably."

Invictus ::

Visoke hitrosti na Wifi so dosegljive samo takrat, ko je na njem ena naprava.

takoj, ko jih je več, hitrost drastično pade...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bomber111 ::

Če nesem nazaj archera c50 in vzamem c2 ki ima gigabitne porte v praksi kaj pridobim al bo zaradi nizkocenovnosti razlika zelo majhna če sploh bo?
Mi pa na kablu direkt na telemachov router požene preko 200Mb/s.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Vzem kej več. če si res na budget, recimo tplink archer c1200. Dobiš že za 45eur+ptt iz edigital.

nsa_ag3nt ::

Kakšne wifi hw imaš na strani odjemalca ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

bomber111 ::

2 prenosnika in sicer zmogljivejši hp pro g1 i5 8Gb in švohnejši hp pavilion oba iz leta 2014 ter telefoni. V dnevni sobi imam router in tam je fajn da bi imel vsaj 200Mb prenosa na 5 ghz, drugje mi je bolj pomemben kvaliteta signala se pravi na 2.4ghz.

BigHugo ::

bomber111 je izjavil:

2 prenosnika in sicer zmogljivejši hp pro g1 i5 8Gb in švohnejši hp pavilion oba iz leta 2014 ter telefoni. V dnevni sobi imam router in tam je fajn da bi imel vsaj 200Mb prenosa na 5 ghz, drugje mi je bolj pomemben kvaliteta signala se pravi na 2.4ghz.


Te tvoje naprave žal ne podpirajo ac standarda. Za takšne hitrosti ti naprave morajo podpirati ac standard, ali pa jih priključi na kabel.
LP BigHugo

Lonsarg ::

Čez eno samo steno bi mogl še priti spodoben signal za Wifi AC, s spodoben mislim 100Mbit+ tudi do kotov za sigle channel in 200Mbit+ za dual MIMO, zato sem jaz postavil na hodnik, kjer je na eni strani spalnica na drugi dnevni, kar mi pokrije 99% uporabe, ker je redko tablet/laptop v drugih prostorih.

Če je več sten bo pač treba več AC točk. Prihaja WiFi 6, ki bo imel še višje frekvence in se bo priporočalo po eno dostopno točko v vsako sobo. Boš pa dobil gigabitni WiFi v zameno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

XS!D3 ::

BigHugo je izjavil:

bomber111 je izjavil:

2 prenosnika in sicer zmogljivejši hp pro g1 i5 8Gb in švohnejši hp pavilion oba iz leta 2014 ter telefoni. V dnevni sobi imam router in tam je fajn da bi imel vsaj 200Mb prenosa na 5 ghz, drugje mi je bolj pomemben kvaliteta signala se pravi na 2.4ghz.


Te tvoje naprave žal ne podpirajo ac standarda. Za takšne hitrosti ti naprave morajo podpirati ac standard, ali pa jih priključi na kabel.

Ne bi vedel, kaj je HP vgrajeval leta 2014 (verjetno odvisno od konkretnega modela) in kakšni telefoni so v igri. Moj Mac iz leta 2013 je imel 3x3 MIMO AC mrežno, pa tudi nekateri starejši modeli so že imeli. Je za preverit konkretne modele. Če na drugi strani ni AC clientov, potem seveda noben AP ne bo preveč koristil pri tem, da bo dosegel željenih 200Mb/s ali več.

hojnikb ::

še danes se najdejo naprave, ki so n only, kaj šele 5 let nazaj.
#brezpodpisa

bomber111 ::

Oba prenosnika sprejemata ac signal na 5 ghz, prav tako 5 let star telefon lg optimous g pro. In tudi 10 let star prenosnik asus, ki pa bo šel počasi v odpis.

hojnikb ::

10 let star prenosnik nebo mel ac, razn ce si ga naknadno vgradil
#brezpodpisa

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Visoke hitrosti na Wifi so dosegljive samo takrat, ko je na njem ena naprava.

takoj, ko jih je več, hitrost drastično pade...


Ko je na njem ena sama aktivna naprava, ja. V povprečnem domu imaš zelo redko več kot eno ali dve napravi, ki bi zahtevali 200Mbit pasovne širine konstantno. Razen če narediš kaj neumnega kot je postavljanje TV STBja na wifi.
The truth is rarely pure and never simple.

BigHugo ::

bomber111 je izjavil:

Oba prenosnika sprejemata ac signal na 5 ghz, prav tako 5 let star telefon lg optimous g pro. In tudi 10 let star prenosnik asus, ki pa bo šel počasi v odpis.


Ti se malo hecaš. Iz podanega modela HP-ja je razvidno, da ima samo WiFi N generacije.

Povej točno, katere WiFi adapterje imaš vgrajene v prenosnik, pa da vidimo če sprejmejo AC.
LP BigHugo

TOP ::

bomber111 je izjavil:

Oba prenosnika sprejemata ac signal na 5 ghz, prav tako 5 let star telefon lg optimous g pro. In tudi 10 let star prenosnik asus, ki pa bo šel počasi v odpis.

10 let star prenosnik podpira AC na 5ghz,če nisi nič menjaval je totalna izmišljotina.

XS!D3 ::

Glede na to, da so prvi 802.11ac chipseti nekje iz leta 2012, večinoma pa 2013 dalje (ko je bil standard sploh dokončan in so začeli tudi dejansko certificirati ac naprave), res bolj težko....

bomber111 ::

Hp probook g1 470

https://support.hp.com/sk-en/document/c...
V glavnem vsu trije prenosniki mi lovijo 5ghz signal. Za probooka piše da ima ac standard za druga dva nisem prepričan vem pa da lovita 5 ghz. Telefona huaweija stara dobro leto pa nobeden.
Se pravi če lovi 5ghz ni nujno da ima ac standard?

BigHugo ::

Saj 5GHz še ni pogoj, da je to AC. 5Ghz imaš tudi pri N.
LP BigHugo

XS!D3 ::

bomber111 je izjavil:


Se pravi če lovi 5ghz ni nujno da ima ac standard?

Tudi 20let star 802.11a dela na 5GHz, kot tudi 802.11n, 802.11ac tako wave1 kot wave2 pa tud prihajajoči 802.11ax bo delal (tudi) na 5GHz. Tako, da ti to, da je na 5GHz, še ne pove preveč.

Je pa res, da 802.11ac dela samo ne 5GHz in ne več na 2.4GHz, tako da naprave, ki so 2.4GHz-only sigurno niso ac.

Sicer bi novejši telefoni skoraj morali imet 802.11ac chipset, je pa čist možno, da se klient ne poveže na 5GHz, če se mu ne zdi. Pri boljši WiFi opremi ga lahko probaš z band steeringom prisilit, da gre na 5GHz, če je dovolj dober signal, drugače je pa popolnoma odvisno od klienta, kam se bo povezal.

bomber111 ::

Ok. Se spet nekaj novega naučil :-).

XS!D3 ::

Drugače pa iz linka, ki si ga prilepil zgoraj, tudi ni razvidno, kaj točno je v tvojem laptopu. Če prav vidim, so 4 opcije za WiFi, odvisno od konfiguracije:
-Realtek 802.11 b/g/n (1x1)
-Meditek 802.11 b/g/n (1x1) with Bluetooth v4.0 combo
-Intel Dual Band Wireless-AC 3160 802.11 a/b/g/n/ac (1 x 1 ) WiFi with Bluetooth 4.0 combo
-Intel Dual Band Wireless-N 7260AN 802.11 a/b/g/n (2 x 2) WiFi with Bluetooth 4.0 combo
Boš moral pogledat, kaj je dejsnko not. Če je Intel AC 3160, imaš dejansko 802.11ac, je pa le 1x1. Torej maksimalni teoretični linkspeed (ne troughput) 433Mb/s. Ko odšteješ overhead prenosnega protokola, in ker razmere niso nikoli idelane, zna biti problem že dosežt realnih 200Mb/s prenosa. Ampak recimo da se da dosečt z ustrezno opremo na drugi strani, na kaj več pa niti ne računat. Še manj pa čez kakšnos steno. V vseh ostalih konfiguracijah je samo 802.11n, kjer bodo hitrosti še manjše.

bomber111 ::

Sem pa danes še testiral router TP-LINK WR1043N 450 Mb/s.
Na hp probook imam Intel AC 3160, na asusu pa atheros AR5008X wifi kartico. Zanimivo je pa to da na routerju TP-LINK WR1043N na asusu potegne DL in UP do 80Mb/s medtem ko na hp probooku samo do 50Mb/s. wifi kartice imate sicer neke nastavitve a ni bilo sprememb ko sem spreminjal.
Kolikor vidim, da imam neke povprečne compe in telefone, tako da tudi z routerjem za 100 EUR ne bi bistveno kaj pridobil.
Eni so pisali da dela hitreje na 40Mhz. Kje se to nastavi? v Routerju ali compu?

Zgodovina sprememb…

bomber111 ::

Na 5ghz je hp brez problema šel do 95Mb/s preko archerja c50. Eni pišejo da so konkretno dvignili prenos ko so nastavili na 40Mhz? To se verjetno nastavi na routerju?

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

jap pod wifi. Drugače pa potegne 100 tud navaden tenda router za 35€. Seveda kot ap ne kot glavni router.

bomber111 ::

Kakšna je sploh razlika če daš router kot dostopno točko ali kot router?

Kamion ::

@bomber111: Najprej moramo razčistiti poimenovanje:
router - naprava, ki povezuje dve različni omrežji (različne IP naslove), pakete usmerja glede na IP naslove
switch - naprava, ki zna usmerjati pakete glede na MAC naslove
modem - naprava, ki spremeni medij po katerem gre signal (primer: optika - baker)
wifi dostopna točka (WAP ali AP) - naprava, ki omogoča WiFi napravam povezavo v kabelsko omrežje

Domači "router" ima vse te 4 naprave v eni in še ostale stvari tečejo na njih: HTTP server, DHCP server, DNS.....
 Domači router

Domači router



Torej dostopna točka, je naprava, ki iz Ethernet RJ45 kabla naredi WiFi signal. Dostopna točka deluje znotraj istega omrežja, tako bodo vse naprave, ki se povežejo nanjo, dobile IP naslov od glavnega routerja.

Veliko krat ljudje postavijo več routerjev v hišo in namesto da bi jih skonfigurirali kot dostopne točke, jih pustijo v default. To pomeni, da se na vsakemu routerju spremeni omrežje.
Vse je OK dokler se samo srfa po spletu. Ko pa hočeš postaviti kakšen NAS, pa ugotoviš da je nedostopen, če si na drugem ali tretjem routerju.
Pravilna arhitektura bi bila: glavni router in dostopne točke

Poldi112 ::

>modem - naprava, ki spremeni medij po katerem gre signal (primer: optika - baker)

A potem je moj ethernet switch modem, ker ima tudi 1 spf (optika) port?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bomber111 ::

Če opišem moje stanje.
Optika pride v telemachov modem/router. Ta pokriva z brezžičnim omrežjem 1 nadstropje. Iz tega routerja imam utp v spodnji štuk ki gre sedaj na TP-link WR1043N. Iz TP linka gre en utp v android TV Box in en UTP v LG TV ter pokriva z wifi signalom pritličje. Opazil sem da mi ta starejši model 1043N bolje pokriva s signalom pritličje zato sem archerja nesel nazaj saj sedaj ko sem prestavil "Chanel width" iz 20 Mhz na 40 Mhz mi je download praktično enak kot na archerju tam do 95 Mbs. Etherneta oziroma povezav med računalniki pa ne uporabljam.
Potem bi bilo prav da imam TP link na acces point?
A je potrebno dati na static ali dinamic IP?

Mavrik ::

Ko si prestavljal na 40 MHz si preveril a ti client sploh podpira 40MHz? Pa 40MHz na 2.4 pasu bo zelo zelo občutljiv na kakršnekoli sosednje wifije in se ga večinoma močno odsvetuje (do te mere da nekatere Intel kartice sploh nočejo na tem pasu delati).
The truth is rarely pure and never simple.

bomber111 ::

Bom stestiral in poročam. Asus in tel huawei zaenkrat delata. Smo na vasi tako da mu potegne od dveh sosedov švoh signal, drrugih pa ne.

Kamion ::

Poldi112 je izjavil:

>modem - naprava, ki spremeni medij po katerem gre signal (primer: optika - baker)

A potem je moj ethernet switch modem, ker ima tudi 1 spf (optika) port?

Tehnično ja - modem je "postavljen" vsakič ko se spremeni medij ali protokol.
Tudi WiFi dostopna točka je modem, saj pretvarja iz kabla v RF signale.
Danes so itak vse te naprave vkomponirane ena v drugo, tako da jih ne moremo več točno ločiti, dobro pa je da poznamo v čemu se razlikujejo.

@bomber111: Tako ja, bolje bi bilo če nastaviš TP-link WR1043N kot dostopno točko (AP). Neumno je imeti 2 ločeni LAN omrežji v enem stanovanju (razen če želiš zaščititi ali ločiti en del omrežja od drugega, vendar dvomim da je to tvoj cilj).
IP naslov dostopne točke je lahko dinamičen, tako ga bo točka sama pridobila od glavnega routerja (najbolj enostavno).
Lahko pa ga nastaviš na statičnega (tako boš točno vedel na katerem IP je AP, ko boš želel dostopati do nje za nastavitve), vendar mora biti statični IP v pravem rangu. (Tukaj pridemo do tega, da je treba nastaviti DHCP server na glavnem routerju, da del IP naslovov ne dodeljuje clientom, saj so rezervirani za statične IP naslove -> da ne pride do kolizij IP naslovov).

bomber111 ::

Ok. Hvala za info. Sem pa stestiral in mi delajo 4 prenosniki na 40 Mhz in vsi telefoni tak da bom zaenkrat pustil na 40.

starfotr ::

V bistvu naloga modema je, da spremeni analogen signal v digitalno obliko. To velja za dial up, DSL, pri optiki je pa že v osnovi digitalen signal in zato je pretvarjanje nepotrebno.

Pri optiki je v bistvu modem kot neke vrste media converter, pri PONu je pa še druga komplikacija zraven, tako, da je malo bolj kompliciran modem, v primerjavi s klasičnim ethernetom.

janezvalva ::

tudi jaz bi vprašal, sicer ni nujno ista tema, ampak ko se že pogovarjate o routerjih...
imam Linksys WRT54GL-EU router zadnjih 11 let. dela v nulo, nikoli v 11 letih kakršnih koli težav,
priklopljen 7/24/365 že od začetka.
ampak, potrebe po htrosti naraščajo, zato ga bo potrebno kmalu zamenjati.
pa me zanima kakšen router priporočate za domačo uporabo,
istega ranga v stabilnosti, dometu, enostavnosti uporabe in nepokvarljivosti kot Linksys WRT54GL,
v smislu da ga priklopim pa bom imel 15 let mir?
cena ne igra vloge.
hvala

matobeli ::

Mam eno ponudbo, cca 10keur, garancija 15let, samo še sporoči barvo.
;)

Ontopic: Vzemi kakšen mikrotik in enega ITjevca za 2h da ti vse v nulo spedena.

janezvalva ::

10000€ je preveč za en router. jaz bi le za domačo uporabo.
to pomeni če

aja, mikrotik. hvala

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

To je naslednik WRT54GL:

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

omni-vor ::

XS!D3 je izjavil:

Mikrotik hAP ac2 je relativno poceni za to kar ponuja. Routa brez problema okrog Gb/s, iz 2x2 ac WiFija pa tudi spraviš tam 200-300Mb/s, seveda v dometu 5GHz signala (ki ga lahko ubije že ena konkretna železobetonska stena). Ampak čudežov ni za pričakovat od nobene škatle, sploh pa ne kakšne low cost. Sicer se boljšo pokritost z WiFi signalom ponavadi rešuje z večji številom dostopnim točk. Če prav razumem problem sploh ni routing ampak WiFi.


Kaj torej praviš, da bi bil ta mikrotik boljši od dosedanjega Asusa rt-ac56u?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Predvsem se mi gre za to, da bosta obe wifi frekvenci vsaj enako dobri kot do zdaj, ker trenutno imam kar nekaj naprav po hiši, ki so na meji dosega, pa potem še en ruter pri sosedu postavljen v bridge, ki je tudi na meji glede signala... če kupim malo slabši ruter bom imel probleme vsepovsod.
Potem pa se mi gre tudi za to, da bom lahko na ruter priključil starejši USB tiskalnik, vklopil dostopno SSID točko za goste in še nekaj drugih SSID za obe frekvenci, ter podobne drobnarije, ki sem jih do zdaj lahko nastavljal na Asusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omni-vor ()

Invictus ::

Tilen je izjavil:

To je naslednik WRT54GL:

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

:D

Pri vseh routerjih je včasih pomembno pogledat, če lahko naložiš alternativni firmware...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Ma dajte nehat s temi alternativnimi FW. Vzameš router, ki ima dobro podporo proizvajalca, redne posodobitve in to je to. Ne pa nek alternativni fw... To je bilo popularno 2005, ne pa 2019.

T743 ::

Jaz imam ASUS RT68U dela bp od dneva vklopa na original FW-ju. 9 naprav ena na kablu ostale na WiFi razdeljene med obe frekvenci. Tx in Rx naprav se giblje od 86 Mbs do 702Mbs.
Hitrosti kopiranja datotek prek wifi-ja do 14,5MBs s hkratnim gledanjem tv-ja(isto wifi), ki zakocka samo na 4k pa še to samo zaradi prepočasne VDSL linije.
Signal je dober, tudi 5GHz gre čez dve steni in en štuk nižje, resda pade s 5ih na 3 ali dve črtici ampak dela stabilno.
V bistvu uporabljam najcenejše ASUS-e že od WL500G preko RT11 in RT12 modelov, razen na WL500G nisem nikamor tlačil neoriginalnega firmware-ja, ker zato ni bilo prav nobene potrebe.

bomber111 ::

Ma tale asus je daleč od najcenejših asusov :-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
72021 (1800) Mavrik
»

Kako povečati WIFI hitrost? (Dober signal, "slaba" hitrost)

Oddelek: Omrežja in internet
94380 (4187) wini
»

Google pripravil novi OnHub

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4512524 (9460) CaqKa
»

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Oddelek: Omrežja in internet
224610 (3699) kuglvinkl
»

WiFi - prihodnost 2.4GHz

Oddelek: Omrežja in internet
256226 (5615) blackbfm

Več podobnih tem