» »

Menjava HDD z SSD v iMac late 2015

Menjava HDD z SSD v iMac late 2015

inbox ::

Imam iMac 27 5k retina late 2015 z vgrajenim 256GB HDD. Zanima me, če ima kdo izkušnje z menjavo tega diska z SSDjem (če je kdo delal sam oz. kam se splača odnest zamenjat) in kateri SSD priporočate (1TB).
Hvala.

Ahim ::

Poglej ce sploh lahko kar tako zamenjas pri tvojem modelu - malo starejsi iMaci imajo diske, ki sporocajo nazaj podatke, na temelju katerih se nastavlja sistemski ventilator. Za prikljucitev brez zapletov potem rabis adapter, ki kar precej stane (hitro nekaj deset odstotkov cene novega 1 TB SSDja), za tvoj model pa ne vem na pamet.

inbox ::

Ahim je izjavil:

Poglej ce sploh lahko kar tako zamenjas pri tvojem modelu - malo starejsi iMaci imajo diske, ki sporocajo nazaj podatke, na temelju katerih se nastavlja sistemski ventilator. Za prikljucitev brez zapletov potem rabis adapter, ki kar precej stane (hitro nekaj deset odstotkov cene novega 1 TB SSDja), za tvoj model pa ne vem na pamet.

Sem zasledil, da so tudi pri 2012 modelih menjali. Pa sej 2015 se mi ne zdi tako star, da ne bi bilo mogoče. Do sedaj še nisem nikjer zasledil, da ne bi bilo možno.

Ahim ::

So ja, z dodanim adapterjem. Googlaj.

Baja ::

apple dela precej na tem da take stvari onemogoči. mlajsa je masina vec sans da ne bo šlo. od 2018 majo celo nek kill switch vgrajen, ki zabricka napravo, če zamenjaš določene dele. ni pa (še) aktiven.

hojnikb ::

256GB HDD ? To imaš verjetno ssd.
#brezpodpisa

inbox ::

Ahim je izjavil:

So ja, z dodanim adapterjem. Googlaj.

Ja to že, ni nekega problema, se pač da adapter. Bolj me zanima, kdo ima že izkušnje s tem in komu se najbolj splača odnest.

inbox ::

hojnikb je izjavil:

256GB HDD ? To imaš verjetno ssd.

Hm, zdej pa res nisem 100%, ker računalnika nimam od samega začetka. Bom preveril, ker če je res SSD, potem ni problema, bom samo hitrejšega dal oz. nekaj, kar bo pohitrilo sistem.

hojnikb ::

250GB HDD sigurno ni noter. Kvečjemu 1TB ali več...
#brezpodpisa

inbox ::

Ok preveril, piše Flash Storage. Če prav vem, to ni SSD, ampak je še hitrejše? In hitrejše kot m.2? Je smiselno potem samo povečat kapaciteto in ostat na Flash Storage oz. ali sta možna na tem modelu iMaca 2 flash storega hkrati?

Sheteentz ::

Kaj če bi ti odprl mašino in dejansko pogledal, kaj imaš notri?

Sheteentz ::

Ti že imaš SSD. Lahko pa ga seveda nadgradiš z večjim in hitrejšim. Koliko pa imaš RAMa? Odpiranje te mašine je pa dokaj zajebano, vsaj po tem vodiču:
https://www.ifixit.com/Teardown/iMac+In...

inbox ::

Sheteentz je izjavil:

Kaj če bi ti odprl mašino in dejansko pogledal, kaj imaš notri?

Če bi jo odprl, potem ne bi tukaj spraševal :) iMaca se ne odpre enako lahko kot ene PC kište, sicer bi že zdavnaj sam disk nadgradil. A je možno imet 2 takšna diska hkrati notri? Rama pa imam 16gb in še 2 prosti reži. Tudi to nameravam nadgradit. Sem nekje prebral da je možno tudi 4x 16gb dodat, ampak nisem čist ziher, ker naj bi podpiral največ 8gb na režo. (ima kdo več info?)

DeeCoy ::

inbox je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Kaj če bi ti odprl mašino in dejansko pogledal, kaj imaš notri?

Če bi jo odprl, potem ne bi tukaj spraševal :) iMaca se ne odpre enako lahko kot ene PC kište, sicer bi že zdavnaj sam disk nadgradil. A je možno imet 2 takšna diska hkrati notri? Rama pa imam 16gb in še 2 prosti reži. Tudi to nameravam nadgradit. Sem nekje prebral da je možno tudi 4x 16gb dodat, ampak nisem čist ziher, ker naj bi podpiral največ 8gb na režo. (ima kdo več info?)

Več kot 16GB je škoda imet, razen če delaš res zahtevna opravila. Imaš že ssd, razen če ti zmanjkuje prostora ga je škoda nadgrajevat. Priklopi raje zunanji dist za podatke.. Za dva diska sem 99% da ni prostora. Verjeto pa noter niso navadni ssdji.

mirkuma ::

Če ti ni zaslona za odstanejvat, pokliči v Hruška podjetje.
http://www.hruska.si/apple/strokovnapom...
Meni so na starem iMacu, menjali disk za SSD, za sorozmerno ok ceno. Ravno tako so mi nadgradili mac minija 2012 tako da ima vgrajena 2 interna diska (SSD+HDD).
Pokliči jih, glede na model in letnik tvojega iMaca, tu bodo lahko vnaprej svetovali, kaj je možno in kaj ne.

LP, R
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Sheteentz ::

DeeCoy je izjavil:

inbox je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Kaj če bi ti odprl mašino in dejansko pogledal, kaj imaš notri?

Če bi jo odprl, potem ne bi tukaj spraševal :) iMaca se ne odpre enako lahko kot ene PC kište, sicer bi že zdavnaj sam disk nadgradil. A je možno imet 2 takšna diska hkrati notri? Rama pa imam 16gb in še 2 prosti reži. Tudi to nameravam nadgradit. Sem nekje prebral da je možno tudi 4x 16gb dodat, ampak nisem čist ziher, ker naj bi podpiral največ 8gb na režo. (ima kdo več info?)

Več kot 16GB je škoda imet, razen če delaš res zahtevna opravila. Imaš že ssd, razen če ti zmanjkuje prostora ga je škoda nadgrajevat. Priklopi raje zunanji dist za podatke.. Za dva diska sem 99% da ni prostora. Verjeto pa noter niso navadni ssdji.

Seveda je plac za dva diska, SSD je na notranji strani osnovne plošče, kar pomeni, da je potrebno vso stvar popolnoma razdret.



Obenem je pa še plac za disk klasičnih dimenzij:

inbox ::

Sheteentz je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

inbox je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Kaj če bi ti odprl mašino in dejansko pogledal, kaj imaš notri?

Če bi jo odprl, potem ne bi tukaj spraševal :) iMaca se ne odpre enako lahko kot ene PC kište, sicer bi že zdavnaj sam disk nadgradil. A je možno imet 2 takšna diska hkrati notri? Rama pa imam 16gb in še 2 prosti reži. Tudi to nameravam nadgradit. Sem nekje prebral da je možno tudi 4x 16gb dodat, ampak nisem čist ziher, ker naj bi podpiral največ 8gb na režo. (ima kdo več info?)

Več kot 16GB je škoda imet, razen če delaš res zahtevna opravila. Imaš že ssd, razen če ti zmanjkuje prostora ga je škoda nadgrajevat. Priklopi raje zunanji dist za podatke.. Za dva diska sem 99% da ni prostora. Verjeto pa noter niso navadni ssdji.

Seveda je plac za dva diska, SSD je na notranji strani osnovne plošče, kar pomeni, da je potrebno vso stvar popolnoma razdret.



Obenem je pa še plac za disk klasičnih dimenzij:


Klasično Jabolčno, da težko kaj sam narediš :) Hvala.

inbox ::

Sicer pa komp uporabljam za video montažo in 3d animacijo in rabim hiter disk. Razmišljam, da bi bilo mogoče cenejše, če bi kupil zunanji ssd disk in ga povezal prek thunderbolta. Glede rama pa nisem ziher, ali bi dejansko kaj pohitril ali ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010094 (7727) Meizu
»

OsX na zunanjem disku?

Oddelek: Operacijski sistemi
131389 (936) Sarazyph
»

Prenosni zapori?

Oddelek: Strojna oprema
172282 (1662) azislo
»

PC za fotografinjo

Oddelek: Kaj kupiti
263385 (2558) potepuhec
»

Apple je prenovil iMace - enaki po zunanjosti, drugačni po notranjosti

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4412447 (10657) lurker

Več podobnih tem