» »

Samsung A7 resolucija

Samsung A7 resolucija

tiltech ::

Mogoče kdo ve, če se lahko spremeni resolucija na telefonu Samsung galaxy a7? Se lahko na android telefonih spremeni na resolucijo pod 1280 ali ne?
Je to zapleten postopek ali ne in kaj potrebujem?

Hvala

bambam20 ::

Greš pod nastavitve zaslona. Tam bi mroala biti možnost spreminjanja resolucije na manjšo.

Mavrik ::

tiltech je izjavil:

Mogoče kdo ve, če se lahko spremeni resolucija na telefonu Samsung galaxy a7? Se lahko na android telefonih spremeni na resolucijo pod 1280 ali ne?
Je to zapleten postopek ali ne in kaj potrebujem?

Hvala


A lahko razložiš kaj točno hočeš doseči? Ker praktično nikoli nočeš spreminjati resolucije (tudi v nekaj redkih primerih ko telefoni to podpirajo).
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

Ker praktično nikoli nočeš spreminjati resolucije (tudi v nekaj redkih primerih ko telefoni to podpirajo).


zakaj ne? npr na s7 praktično ni razlike med full hd in native, s tem da full hd troši skoraj pol manj resursov

Bolf3nk ::

In zakaj potem imaš tak telefon? pol si kupiš jajco za 80€ v hoferju. Top resulucijo si kupiš z namenom...

blackbfm ::

zato ker 1) zaslona ne gledam pod lupo 2) telefona ne izbiraš po komponentah ampak dobis v kompletu.. in full hd je za 5 inch displej je vrh glave.. dovolj pove tut dejstvo da s7 po defaultu sploh ni deloval na native ločljivosti (razen prvi tovarniški OS)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Han ::

Khm, jaz na S7 brez lupe opazim razliko med 1080p in 1440p. ;)

blackbfm ::

Lahko da imaš nadpovprečen vid.. nad 400 dpi (torej fhd 5") je subjektivni občutek ostrine vedno manjši oz je izničen. Ja ko delaš side-by-side se vidi razlika, ko uporabljaš 5 minut bo občutek isti.

tiltech ::

Odgovora pa še sedaj nobenega na to temo. Sprašujem zaradi tega, ker sem omejen z vidom in ne morem uporabljati vsak telefon. Sedaj uporabljam resolucijo 540x960 in imam veliko povečavo na samsungu. Je pa to star telefon in vsi novejši imajo večje resolucije in posledično manjšo povečao pri aplikacijah, ki so temu namenjene.

blackbfm ::

Taksne ločljivosti danes nima noben telefon vec.. Ni druge kot da dobis nek testen telefon in preveris ce accessibility nastavitve omogočajo to kar rabis.

sosed ::

Lahko rootaš telefon in potem nastaviš poljubno resolucijo v terminalu, kar pa zna biti zapleteno, če se nisi nikoli ukvarjal z rootanjem.

bambam20 ::

tiltech je izjavil:

Odgovora pa še sedaj nobenega na to temo. Sprašujem zaradi tega, ker sem omejen z vidom in ne morem uporabljati vsak telefon. Sedaj uporabljam resolucijo 540x960 in imam veliko povečavo na samsungu. Je pa to star telefon in vsi novejši imajo večje resolucije in posledično manjšo povečao pri aplikacijah, ki so temu namenjene.


Samsung S7 ima možnost tovarniško s nastavitve resolucije in najnižja je 1280*720.

tiltech ::

Sem razumel, ampak potem moram imeti prav ta telefon s7, kar pa meni ne odgovarja. Zato sprašujem, če se lahko tudi na kateri drug samsung ki je starejši model, da spremenit.

Rootal sem že starejše telefone, ko še ni bilo pametnih. Sedaj pa ne vem kako gre, pa tudi glede vida sem omejen in bi težko naredil kaj takega. Od kar so pametni androidi, še z pc ne vem povezat. Ker če bi hotel kaj spreminjat, bi moral telefon z pc povezat preko usb kabla in nato delat. Jaz pa ne vem, kaj sploh potrebuje, da ga povežem z pc in kakšni programi so potrebni.
Je to najnižja resolucija 1280 ali gre še na nižjo pri starejših androidih?

bambam20 ::

tiltech je izjavil:

Jaz pa ne vem, kaj sploh potrebuje, da ga povežem z pc in kakšni programi so potrebni.
Je to najnižja resolucija 1280 ali gre še na nižjo pri starejših androidih?


Za povezavo telefona z računalnikom je potreben samo polnilni kabel. Računalnik samodejno prepozna telefon kot zunanjo napravo ( enako kot prenosni disk, USB ključek ).

tiltech je izjavil:

S
Je to najnižja resolucija 1280 ali gre še na nižjo pri starejših androidih?


Starejši modeli seveda podpirajo resolucijo, ki je nižja od 1280.

Samsung galaxy S2 ima najvišjo resolucijo 480x800,

Samo dvomim, da je to telefon rpimeren za današnje čase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

tiltech ::

Ali za win7 tudi velja isti postopek za priklop telefona na pc? otrebujem kakšen komunikacijski program za prenos datotek iz pc-samsung?

Sedaj imam samsung galaxy a3 2015 prvi model in je vse super, ampak slabši fotoaparat. Ostalo mi vse lepo deluje in tudi android deluje lepo brez težav. Android 5, 7.8 ne delujejo tako gladko kot 6. Seveda imam prirejene aplikacije na podlagi mojega vida in pomoč govora. Kar se pa tiče telefonov z androidom 9, pa nimam možnosti testiranja.

Samsung s7 sem testiral in z isto aplikacijo, sem na mojem telefonu videl prebrat, z s7 pa sem komaj zaznal da je nekaj na telefonu. Zato sprašujem glede resolucije, kaj se da in kaj ne. Bral sem da Huawey P20pro imel tudi to možnost za spremembo resolucije na 1280. Je to res, če ima kdo takšen telefon?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49887102 (14745) Han
»

Tablica za nezahtevno uporabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527200 (3748) kanarin
»

Rabljen ali nov gsm do 140€?

Oddelek: Mobilne tehnologije
294179 (3280) Sami
»

Samsung naslednji teden predstavlja osveženi Galaxy S II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9124775 (20571) roli

Več podobnih tem