» »

Telekom cena iPhone vs Samsung

Telekom cena iPhone vs Samsung

gtx970op ::

Zanimam se za nakup novega telefona (verjetno nov iPhone) pa sem naletel na zanimivo zadevo, ki je ne razumem.

US cena iPhone XS MAX = 1099$, Telekom cena (paket brezskrbni) = 1116€
US cena Galaxy S10+ = 999$, Telekom cena (paket brezskrbni) = 899€

Torej zakaj Telekom za 2 letno vezavo za iPhona nabije še dodatne €, pri Galaxyu pa da 100€ popusta.

Ima kdo kakšne insajderske informacije? :D

Saul Goodman ::

upam, da je jasno, da so v US cene objavljene brez davka. samo toliko.

gtx970op ::

Saul Goodman je izjavil:

upam, da je jasno, da so v US cene objavljene brez davka. samo toliko.


Je jasno, zato sem tudi dal za primerjavo za oba telefona US ceno.

K0l1br1 ::

Kje je problem? V tem, da ne da enake cene kot v USA ali kaj tretjega?

ziga1990 ::

K0l1br1 je izjavil:

Kje je problem? V tem, da ne da enake cene kot v USA ali kaj tretjega?


razlika v ceni v us je 100eur pri nas 200eur+
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bambam20 ::

gtx970op je izjavil:



Torej zakaj Telekom za 2 letno vezavo za iPhona nabije še dodatne €, pri Galaxyu pa da 100€ popusta.




To je davek na prestiž. Da se lahko pohvališ, da si za slabšo zadevo dal več.

Company ::

Zato, ker Samsung operaterjem da dodatne popuste, ki jih ti sploh ne vidiš, Apple pa ne oz. zelo malo.

dvihtelic ::

bambam20 je izjavil:

gtx970op je izjavil:



Torej zakaj Telekom za 2 letno vezavo za iPhona nabije še dodatne €, pri Galaxyu pa da 100€ popusta.




To je davek na prestiž. Da se lahko pohvališ, da si za slabšo zadevo dal več.


slabšo zadevo?

Furbo ::

Če si likviden lahko kupiš XS max od slabih 900€ dalje na bolhi.. prodaja folk nove zapakirane. Jaz sem tako poceni kupil XS 512.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

^^misliš rabljene?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Furbo ::

Nah, novi zapakirani, neodprti. Folk jih jemlje pri operaterjih na obroke, proda in ima nekakšen kredit.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

^^nevem no ko sem jaz zadnje dva telefona vzel pri operaterju je prodajalec v pričo mene pretrgal pečat in odprl škatlo. Tak telefon nemoreš smatrati kot nov, ker je bil odprt in neveš kaj je prodajalec delal z njim je enako kot nateg z psi ki se oglašujejo kot čistokrvni brez rodovnika da nategnejo kupca
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ahim ::

ziga1990 je izjavil:

^^nevem no ko sem jaz zadnje dva telefona vzel pri operaterju je prodajalec v pričo mene pretrgal pečat in odprl škatlo. Tak telefon nemoreš smatrati kot nov, ker je bil odprt in neveš kaj je prodajalec delal z njim je enako kot nateg z psi ki se oglašujejo kot čistokrvni brez rodovnika da nategnejo kupca

Jaz imam nasprotno izkusnjo: prodajalec (Telekomova trgovina v CityParku BTC) je vztrajal, da mi ne more pokazati belega iPhona (hotel sem videti vse tri razlicice), ker da ne sme odpreti skatle, razstavljena sta bila pa samo sivi in zlati. Tudi po nakupu je skatlo pustil lepo pri miru.

ziga1990 ::

Saj nesme ti odpreti škatle samo za pokazat. meni so vedno vpričo mene pretrgali pečat ko je bil nakup sklenjen kopujem pa v Cineplexx Kranj Telemach.

OP nevem točno zakaj taka razlika v ceni ampak se moraš odločit ali ti je Iphone vreden 200€+ , ker jaz osebno nemaram iphonov
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

ziga1990 je izjavil:

^^nevem no ko sem jaz zadnje dva telefona vzel pri operaterju je prodajalec v pričo mene pretrgal pečat in odprl škatlo. Tak telefon nemoreš smatrati kot nov, ker je bil odprt in neveš kaj je prodajalec delal z njim je enako kot nateg z psi ki se oglašujejo kot čistokrvni brez rodovnika da nategnejo kupca

Vsi (pametni) prodajajo original zaprte in tudi moj je bil tak.

Zakaj pa bi moral prodajalec odpreti škatlo ifona? Morda kak drug telefon, ki ima garancijske pildke noter.

Pa pri iphone lahko tudi preveriš, če je bil že aktiviran, ne da bi odprl škatlo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

še vedno pa govorimo o rabljenem telefonu. Eni majo pač garancijski list notri eni pa zunaj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

^^nevem no ko sem jaz zadnje dva telefona vzel pri operaterju je prodajalec v pričo mene pretrgal pečat in odprl škatlo. Tak telefon nemoreš smatrati kot nov, ker je bil odprt in neveš kaj je prodajalec delal z njim je enako kot nateg z psi ki se oglašujejo kot čistokrvni brez rodovnika da nategnejo kupca

Vsi (pametni) prodajajo original zaprte in tudi moj je bil tak.

Zakaj pa bi moral prodajalec odpreti škatlo ifona? Morda kak drug telefon, ki ima garancijske pildke noter.

Pa pri iphone lahko tudi preveriš, če je bil že aktiviran, ne da bi odprl škatlo.


Načeloma imajo operaterji "soft" navodilo da če je možno pred stranko odprejo telefon, da se s tem izogne neumnim reklamacijam in pizdenju strank, ki prvi dan razbijejo LCD in se pridejo pizdit, da so kao takega dobili že v škatli... v tem primeru, če prodajalec pred tabo odpre in se zgodi da LCD dejansko je razbit (kar se je zgodilo že 1x v nekaj letih mojega delovanja v trgovini) mu ga lahko takoj zamenjaš, ker je pod kamero da nikoli ni zapustil trgovine.

Seveda pa imaš pravico, da zahtevaš da tega ne storijo, ampak potem če boš prišel domov in telefon ne bo delal pozabi da dobiš takoj novega =) Razen če napizdiš kakega prodajalca.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

z3ro ::

Mene je pri nakupu iPhona prodajalec na A1 vprašal če želim da odpreva skupaj škatlo da se prepričam da je vse OK.

Dimnik ::

ziga1990 je izjavil:

še vedno pa govorimo o rabljenem telefonu. Eni majo pač garancijski list notri eni pa zunaj



Ajde ne nabijaj, telefon dobiš original zaprt, račun velja kot garancijski list..

ziga1990 ::

^^kdaj pa je garancija začela teči ko si ga ti od njega kupil ali ko ga je on vzel pri operaterju?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dimnik ::

Ti res delaš bedaka iz sebe...

puda ::

Garancija je itak račun, ne pa un pildek notr. Tko da garancija zmeraj velja od datuma nakupa. Pa verjetno, če ga preko spleta naročiš, bo vedno zapečaten telefon.

ziga1990 ::

Dimnik je izjavil:

Ti res delaš bedaka iz sebe...


niti ne, ampak trditi da kupiš od nekoga nov zapakiran telefon je pa tudi napačna, ker temu telefonu že teče garancija in ni nov ampak rabljen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

ziga1990 je izjavil:

še vedno pa govorimo o rabljenem telefonu. Eni majo pač garancijski list notri eni pa zunaj

Ti si malo rabljen,.. kako je rabljen, če ga je v original zaprti škatli, nazadnje ga je videl kitajc?
Apple garancija pa začne teči, ko daš simko noter in ga aktiviraš.
V glavnem, lahko iščeš dlako v jajcu, jaz pa za 500EUR popusta spregledam kako tako malenkost. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

destroyer2k ::

Furbo je izjavil:

Apple garancija pa začne teči, ko daš simko noter in ga aktiviraš.


Lahko podaš kakšen link? Ker ta trditev močno dvomim da drži.

bambam20 ::

Furbo je izjavil:


Apple garancija pa začne teči, ko daš simko noter in ga aktiviraš.


Od kdaj pa to? Po zakonu začne tečt slovenska garancija, ko izdelke kupiš. Če bi bilo po tvoji logki, bi imel lahko doma zapakiranega 10 let.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Furbo je izjavil:


Apple garancija pa začne teči, ko daš simko noter in ga aktiviraš.


Od kdaj pa to? Po zakonu začne tečt slovenska garancija, ko izdelke kupiš. Če bi bilo po tvoji logki, bi imel lahko doma zapakiranega 10 let.


Ali pa 50 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bambam20 ::

Furbo je izjavil:


V glavnem, lahko iščeš dlako v jajcu, jaz pa za 500EUR popusta spregledam kako tako malenkost. :)


Kje si ti dobil 500€ popusta :). Spet pravljice.

Glede, kako zaželjeni so iphoni zagotovo nisi odbil Xs maxa z 512GB pomnilnika za 900€. Nikomur se tako ne mudi, da bi dajal tako močno pod ceno.

dvihtelic ::

Apple izdelki začnejo veljati, ko se aktivirajo. Vse se lahko preveri preko imei številke.

ziga1990 ::

Furbo je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

še vedno pa govorimo o rabljenem telefonu. Eni majo pač garancijski list notri eni pa zunaj

Ti si malo rabljen,.. kako je rabljen, če ga je v original zaprti škatli, nazadnje ga je videl kitajc?
Apple garancija pa začne teči, ko daš simko noter in ga aktiviraš.
V glavnem, lahko iščeš dlako v jajcu, jaz pa za 500EUR popusta spregledam kako tako malenkost. :)


glej zaprta škatla ali ne takoj ko ga prvi kupec kupi v trgovini mu v tistem trenutku začne teči garancija in tudi če prvi kupec telefona sploh iz nakupovalne vreče nemoremo govorit o novem telefonu.

https://www.apple.com/legal/warranty/pr...

Apple Inc. of One Infinite Loop, Cupertino, California, U.S.A. 95014 (“Apple”) warrants the Apple-branded iPhone, iPad, iPod or Apple TV hardware product and the Apple-branded accessories contained in the original packaging (“Apple Product”) against defects in materials and workmanship when used normally in accordance with Apple's published guidelines for a period of ONE (1) YEAR from the date of original retail purchase by the end-user purchaser ("Warranty Period").


torej je isto kot pri drugih
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

bambam20 ::

ziga1990 je izjavil:



glej zaprta škatla ali ne takoj ko ga prvi kupec kupi v trgovini mu v tistem trenutku začne teči garancija in tudi če prvi kupec telefona sploh iz nakupovalne vreče nemoremo govorit o novem telefonu.



Govorimo o nerabljenem.

ziga1990 ::

saj je vseno če si drugi lastnik in garancija že teče je zadeva rabljena
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

Glej, tudi za tečnobe kot si ti obstajajo prodajalci. Lepo imajo oglas za iphone, ko se ti sprdne ga pokličeš, poveš kakšen model hočeš, barvo in skupaj jo odpujsata do njegovega operaterja, kjer on vzame telefon in ga takoj izroči tebi.

Ampak ti se boš še vseeno tolažil, da imaš nerabljen telefon, ker si ga preplačal.

Pa lahko ga nesem k applu tudi brez računa in bodo samo pogledali, kdaj je aktiviran.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

ziga1990 ::

^^ imam pa novga ti pa rabljenega:D


smo pa offtopic
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bambam20 ::

Furbo je izjavil:

Glej, tudi za tečnobe kot si ti obstajajo prodajalci. Lepo imajo oglas za iphone, ko se ti sprdne ga pokličeš, poveš kakšen model hočeš, barvo in skupaj jo odpujsata do njegovega operaterja, kjer on vzame telefon in ga takoj izroči tebi.



Pa ne za 35% pospust, kot se ti hvališ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Furbo ::

Jaz gledam popust na ceno v istyle, ker pač ne jemljem pri operaterjih, kljub 'popustom' za vezave so predragi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Izkušnja z EPL - obtožili so me, da imam neoriginal ekran (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21039173 (27195) TheBlueOne
»

Uporabljen "nov" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
446285 (4767) Tilen
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814487 (12241) bluefish
»

Telefon kuplen pri tušmobilu, že uporabljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24826867 (22063) Ziga Dolhar
»

Poleti manjša različica iPhona, brezplačen MobileMe?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
359916 (7942) Limit-sky

Več podobnih tem